ATP 1000 Indian Velsas 2022 7bet statymai tenisas
Tenisas

ATP 1000 Indian Velsas 2022 – apžvalga ir prognozės

ATP 1000 Indian Velsas 2022 – tai kasmetinis prestižinis teniso turnyras, kuris kovo mėnesį vyksta Kalifornijoje ir čia žaidžiama ant kietos dangos. Tai yra didžiausias teniso turnyras be „Didžiojo kirčio“ turnyrų, kartais vadinamas penktuoju „Grand Slam“ turnyru. Nors tai vienas iš devynių „ATP Masters 1000” turnyrų, į jį atvyksta daugiausiai žiūrovų visame pasaulyje. Tai bus pirmasis „ATP Masters 1000” turnyras šiais metais, kuris vyks kovo 7 – 20 dienomis.

Praeitais metais Indian Velse triumfavo britas Cameron Norrie, kuris finale nugalėjo kartvelą Nikoloz Basilashvili. Daugiausiai titulų šiame turnyre turi du visiems gerai žinomi tenisininkai – šveicaras Rogeris Federeris, jam laimėti pavyko penkis kartus, o finale iš viso žaidė net 9 kartus ir serbas Novakas Djokovicius, kuris irgi laimėjo 5 kartus, tačiau finale žaidė vos 6 kartus.

Teniso turnyro Indian Velse tvarkaraštis

Kovo 7 dieną prasidedančiame turnyre, pirmą dieną bus galima stebėti moterų atrankinius mačus, tuo tarpu vyrų atranka prasidės kovo 8 dieną. Beveik dvi savaites vyksiančio turnyro uždarymas bus kovo 20 dieną, kai bus žaidžiami moterų ir vyrų finalai. Pilnas Indian Velso turnyro tvarkaraštis yra:

 • Kovo 7 d. – WTA atranka
 • Kovo 8 d. – ATP ir WTA atrankos
 • Kovo 9 d. – ATP atranka ir WTA pirmas raundas
 • Kovo 10 d. – ATP ir WTA pirmas raundas
 • Kovo 11 d. – ATP pirmas raundas ir WTA antras raundas
 • Kovo 12 d. – ATP ir WTA antras raundas
 • Kovo 13 d. – ATP antras raundas ir WTA trečias raundas
 • Kovo 14 d. – ATP ir WTA trečias raundas
 • Kovo 15 d. – ATP trečias raundas ir WTA aštuntfinalis
 • Kovo 16 d. – ATP aštuntfinalis ir WTA ketvirtfinalis
 • Kovo 17 d. – ATP ir WTA ketvirtfinaliai
 • Kovo 18 d. – ATP ketvirtfinalis ir WTA pusfinaliai
 • Kovo 19 d. – ATP pusfinaliai ir ATP bei WTA dvejetų finalai
 • Kovo 20 d. – ATP ir WTA finalai

Geriausi ATP žaidėjai turnyre ir prognozės

Nors vienas iš geriausių tenisininkų šiuo metu N. Djokovic yra pridėtas į turnyro sąrašus, jis turėtų praleisti šį turnyrą. Kaip ir Melburne vykusiame „Australian Open“ turnyre, taip ir čia serbo besivaržančio tarp geriausių tenisininkų tikriausiai nematysime. Kol kas nėra aišku, ar turnyre dėl V. Putino sukelto karo Ukrainoje galės dalyvauti rusai Daniilas Medvedevas ir Andrey Rublevas, o tai reikštų, kad turnyre nematytume trijų iš dešimties geriausių tenisininkų.

Alexander Zverevas šiuo metu yra trečioji pasaulio raketė ir jis bei ketvirtoje vietoje esantis ispanas Rafaelis Nadalis būtų didžiausius reitingus turintys žaidėjai turnyre. Įdomu tai, kad šiuo metu teniso pasaulyje dominuoja jauni sportininkai – N. Djokovic ir R. Nadalis yra vieninteliai tenisininkai virš 30-ies metų, kurie yra tarp penkiolikos geriausių tenisininkų.

Penktoji pasaulio raketė, graikas Stefanos Tsitsipas, ir septintoje vietoje reitinge esantis italas Matteo Berrettini neperžengė pusfinalių barjerų „Australian Open“, tačiau Indian Velse šie tenisininkai bus vieni iš favoritų. Praeitų metų Indian Velso čempionas Cameron Norrie kiek netikėtai „Australian Open“ turnyre iškrito jau pirmame raunde ir artėjančiame turnyre tikrai sieks geresnio rezultato. Praeitų metų finalininkas Nikoloz Basilashvili šiuo metu yra 18-oje reitingo vietoje.

Jeigu Indian Velso turnyre nebus N. Djokovic, D. Rublevo ir D. Medvedevo, prie favoritų būtina priskirti Rafaelį Nadalį, kuris šiais metais Australijoje įrodė, kad vis dar turi būti priskiriamas prie vienų iš geriausių tenisininkų. Australijoje buvo žaidžiama ant grunto, kas yra stiprioji ispano pusė, dėl to žaidžiant ant kietos dangos rezultatai gali būti šiek tiek prastesni.

Indian Velso turnyro istorija rodo tai, kad tikrai ne visada tuo metu aukščiausią reitingą turintys tenisininkai laimi šį turnyrą. Paskutinius keturis turnyrus laimėjo – R. Federeris, Juan Martin del Potro, Dominic Thiem ir Cameron Norrie. Vienintelis šveicaras tuos metus, kai laimėjo turnyrą užbaigė būdamas antroje reitingo vietoje, kiti buvo ketvirtoje ir žemesnėje vietoje.

Geriausios WTA žaidėjos turnyre ir prognozės

Australė Ashleigh Barty be jokių abejonių bus viena iš didžiausių turnyro žvaigždžių. Tenisininkė turėjo nuostabius praėjusius metus, o šiuos metus pradėjo laimėjusi „Australian Open“. Ji turi tvirtą poziciją pirmoje WTA reitingo vietoje ir yra didelė tikimybė, kad pirmą kartą karjeroje tenisininkė taps Indian Velso turnyro čempione.

Dalyvauti turnyre planuoja visos šiuo metu stipriausios tenisininkės, todėl galima laukti itin aukšto lygio turnyro. Praeitais metais WTA 1000 turnyrus laimėjo net 7 skirtingos tenisininkės, o A. Barty buvo vienintelė, kuriai pavyko laimėti du skirtingus turnyrus. Praeitais metais Indian Velse triumfavo ispanė Paula Badose ir įdomu tai, kad per visą istoriją du kartus iš eilės Indian Velso turnyrą laimėti pavyko tik vieną kartą – 1990 ir 1991 metais Martinai Navratilova iš JAV.

Prie favoričių galima priskirti antrą reitingą turinčią čekę Barbora Krejcikova, penktoje vietoje esančią estę Iga Swiatek bei dar vieną čekę Karolina Pliskova, kuri šiuo metu yra aštuntoje vietoje. Tačiau, atkreipti dėmesį reikėtų ir į 11-oje vietoje esančią amerikietę Danielle Collins, kuri žaidė „Australian Open“ turnyro finale, o Indian Velse žais palaikoma savų žiūrovų.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.