Australian Open 2023 teniso statymai lažybos 7bet
Tenisas

Australian Open 2023 m. – favoritai ir prognozės

Atrodo, kad visai neseniai baigėsi paskutinis 2022 metų teniso turnyras bei buvo išrinkti metų geriausieji, tačiau jau visai netrukus prasidės naujasis sezonas su didžiuoju „Grand Slam“ turnyru Australijoje. „Australian Open“ 2023 surinks geriausius pasaulio tenisininkus sausio 16 – 29 dienomis, kur vyks pirmasis iš keturių „Grand Slam“ sezono turnyrų. Pirmą kartą „Australian Open“ įvyko 1905 metais, o Melburne vyksta nuo 1972 metų.

Australijoje vyksiančiame „Didžiojo kirčio“ turnyre dominuoja serbas Novakas Djokovičius, kuris yra laimėjęs net devynis „Australian Open“. Tai yra daugiausiai titulų per šio turnyro istoriją. Dabartinis čempionas Rafaelis Nadalis „Australian Open“ yra laimėjęs vos du kartus, o įspūdingiausia pergalė buvo iškovota praeitais metais, kai finale atsilikinėdamas 0:2 sugebėjo įveikti Daniil Medvedev.

Kol kas artėjančio turnyro prizinis fondas yra tikslinamas, tačiau jis turėtų būti didesnis nei buvo praeitais metais. R. Nadalis tapęs čempionu laimėjo beveik 2 mln. JAV dolerių, todėl galima tikėtis, kad šiais metai suma viršys 2 mln. JAV dolerių. Taip pat, pasidžiaugti galima už tai, kad šiuo metu visi geriausi pasaulio tenisininkai yra išsigydę traumas ir visus juos išvysime „Australian Open“. Vardinius kvietimus į turnyrą gavo austras Dominic Thiem, amerikietis Christopher Eubanks, prancūzas Luca Van Assche bei australai Rinky Hijikata, Jason Kubler ir Alexei Popyrin.

Australian Open 2023 m. tvarkaraštis

– Sausio 16 – 17 d. – pirmas raundas
– Sausio 18 – 19 d. – antras raundas
– Sausio 20 – 21 d. – trečias raundas
– Sausio 22 – 23 d. – ketvirtas raundas
– Sausio 24 – 26 d. – ketvirtfinaliai
– Sausio 27 d. – pusfinaliai
– Sausio 29 d. – finalas

Geriausi Australian Open tenisininkai ir prognozės

2022 metų teniso sezoną dėl traumos anksčiau laiko buvo priverstas užbaigti, pirmoje reitingo vietoje metus užbaigęs, ispanas Carlos Alcaraz. Dabar jis yra jau sveikas ir turnyre tikrai dalyvaus. Praeitais metais „Australian Open“ nematėme Novako Djokovičiaus, bet šiais metais jis ne tik dalyvaus, bet ir yra išskiriamas kaip didžiausias turnyro favoritas. Serbas tiesiog dominuoja šiame turnyre ir turi galimybę jį laimėti net dešimtą kartą bei tuo pačiu susilyginti su R. Nadaliu iškovotais „Didžiojo kirčio“ titulais, kurių ispanas dabar turi 22, o serbas 21.

Nors R. Nadalio nuvertinti nereikėtų, tačiau ispanui šis turnyras nebuvo sėkmingas geriausiais karjeros metais, todėl ir dabar tikėtis, kad pavyks apginti titulą būtų naivu. Pagal vertinamas galimybes, jam šiuo metu skiriama 4-5 vieta kartu su australu Nick Kyrgios, kuris gali nustebinti. Emocingas žaidėjas praeitais metais pirmą kartą žaidė „Grand Slam“ turnyro finale, kai „Wimbledon“ pralaimėjo prieš N. Djokovičių. Australas neslepia didelio noro laimėti „Didžiojo kirčio“ turnyrą, todėl tai padaryti Australijoje, prie savų fanų šansų tikrai yra.

Neblogos galimybės suteikiamos jaunajam talentui C. Alcaraz. Bus labai įdomu stebėti, kaip ispanas atrodys šį sezoną, kai jau bus priskiriamas prie pagrindinių turnyro favoritų. Lūkesčiai jau dabar yra labai dideli, todėl norisi tikėti, kad su įtampa ir spaudimu pavyks susitvarkyti. Išskirti galima graiką Stefanos Tsitsipas, kuris žaidė trejuose ir paskutiniuose dvejuose „Australian Open“ pusfinaliuose. Nuolat trūksta labai nedaug ir galbūt šie metai bus tie, kai ketvirtoje reitingo vietoje esantis 24-erių metų tenisininkas prasibraus į finalą.

Šiame turnyre taip pat turėsime galimybę pamatyti Alexander Zverevą, kuris nežaidė aukščiausio lygio turnyruose nuo „Roland Garros“ pusfinalio, kur patyrė traumą. Jau pirmasis sezono turnyras žada nemažai intrigos, tačiau turint omenyje, kad nuo 2006 metų šio turnyro nėra laimėjęs joks kitas tenisininkas, išskyrus Roger Federer, N. Djokovič, R. Nadal bei vieną kartą Stan Wawrinka, bus įdomu pamatyti, ar pavyks nuversti „Australian Open“ karalių N. Djokovičių.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.