Eurolyga 2023

Eurolyga 2023/2024

2023/2024 Eurolygos sezonas prasideda spalio 5-ąją ir finišuos jau 2024 metų gegužę. Visas Eurolygos 2023/2024 naujienas, tvarkaraščius, rezultatus bei informaciją apie žaidėjus ir komandas rasite 7bet bloge.

Eurolyga be konkurencijos stipriausia krepšinio lyga Europoje, kurioje dalyvauti nori kiekviena aukščiausius tikslus kelianti sporto organizacija. Patekti į Eurolygą galima laimėjus Europos taurę, Adrijos lygą bei gavus vardinį kvietimą. Didžioji dalis komandų Eurolygoje turi ilgalaikes vietas – A ir B licencijas. 2023-24 m. Eurolygos sezone žais visos tos pačios komandos kaip ir 2022-23 metais.

2023-24 m. Eurolygos sezonas turės kelis pakeitimus. Pirmiausia, naujuoju Eurolygos generaliniu direktoriumi tapo Paulius Motiejūnas. Kitas pokytis įvyko formate – pirmas šešias vietas užėmusios komandos iš karto pateks į Eurolygos TOP 8, tuo tarpu 7 – 10 vietas užėmusios komandos žais įkrintamąsias:

  • 7-ą ir 8-ą vietą užėmusios komandos žais vienerias rungtynes. Septintoje vietoje likusi komanda žais namuose. Rungtynių nugalėtoja užims septintą vietą ir pateks į TOP8.
  • 9-ą ir 10-ą vietą užėmusios komandos žais vienerias rungtynes. Devintą vietą užėmusi komanda žais namuose. Rungtynių pralaimėtojai sezonas Eurolygoje baigsis.
  • 7-os ir 8-os vietų poros pralaimėtoja namuose žais prieš 9-os ir 10-os poros nugalėtoją. Šių rungtynių nugalėtoja užims aštuntą vietą ir pateks į TOP 8.

FIBA ir Eurolyga rado susitarimą dėl atrankos langų – vasario mėnesį Eurolygoje bus pertrauka, per kurią žaidėjai galės padėti savo rinktinėms atrankoje į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą. Tai reiškia, kad „Žalgirio“ tvarkaraštis kaip ir kitų komandų šį sezoną bus šiek tiek pasikeitęs.

2023-24 m. Eurolygos „Final 4” vyks Berlyne, Vokietijoje. Kelne finalinis ketvertas vyko 2021 metais, o į Berlyną sugrįžta po aštuonerių metų – „Mercedes-Benz“ arenoje finalinis ketvertas vyko 2015-16 m. sezone.

Naujienos

ALBA - Zalgiris Edgaras Ulanovas
Skaityti daugiau
Krepšinis

„Alba“ – „Žalgiris“: Ar traumos nesutrukdys iškovoti dar vienos pergalės?

Kauno „Žalgiris“ praėjusios savaitės rungtynėse prieš Milano klubą buvo sudėtingiausioje sezono situacijoje. Į Milaną neatvyko traumą patyręs Brady Manek, nesitreniravęs žaisti turėjo Tomas Dimša, rungtynių metu traumą patyrė Arnas Butkevičius. Danielius Lavrinovičius žaidė beveik 14 min., o Dovydas Giedraitis šį sezoną trečią kartą aikštėje praleido daugiau nei 20 minučių. Vis tik, tai nesutrukdė 2023-24 m. Eurolygos sezone iškovoti penktos pergalės. Kitas varžovas: „Alba“ – „Žalgiris“. Nereikia pamiršti, kad į Milaną žalgiriečiai atvyko pralaimėję prieš Klaipėdos „Neptūną“, todėl pralaimėjimas ir Eurolygoje galėjo dar labiau sugniuždyti psichologiškai. Šią savaitę „Žalgiris“ Eurolygoje žais du kartus – antradienį prieš „Alba“, o penktadienį prieš „AS...

Skaityti daugiau

Emporio Armani - Zalgiris
Skaityti daugiau
Krepšinis

„Emporio Armani“ – „Žalgiris“: Ar bus iškovota trečia pergalė iš eilės?

Kaip ir buvo galima tikėtis, praėjusią savaitę „Žalgiriui“ Pirėjuje lengva nebuvo. Prie visa to, kad pardavus Naz Mitrou-Long itin susitraukė gynėjų rotaciją, traumą patyrė ir Tomas Dimša. 2023-24 m. Eurolygos sezone „Žalgiris“ patyrė penktą pralaimėjimą per šešerias rungtynes, o artėjančiame susitikime „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ lengviau tikrai nebus. „Emporio Armani“ sezono nepradėjo geriausioje formoje, tačiau paskutiniu metu demonstruoja vis geresnį žaidimą – 16 taškų skirtumu namuose nugalėta „Anadolu Efes“, o praėjusią savaitę išvykoje net 22 skirtumu įveiktas „Crvena Zvezda“ klubas. Žvelgiant iš pozityvios pusės – žalgiriečiai praėjusiame sezone Milane laimėjo 66:61. Tikriausiai daug kas prisimena pergalę įtvirtinusį Edgaro Ulanovo tritaškį....

Skaityti daugiau

Vaizdo įrašai

Fotogalerija