Fiba pasaulio krepšinio čempionatas 2023 7bet

FIBA Pasaulio krepšinio čempionatas

2023 m. FIBA pasaulio vyrų krepšinio čempionato startas vyks rugpjūčio 25 - rugsėjo 10 dienomis. Azijos žemyne vyksiantį 32 rinktinių čempionatą priima trys skirtingos šalys: Filipinai, Japonija bei Indonezija. Tai pirmas kartas pirmenybių istorijoje, kai čempionatas vyksta ne vienoje, o trijose valstybėse.

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas 2023 m.

2023 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionatas vyks trijose valstybėse: Indonezijoje, Japonijoje bei Filipinuose. 19-asis turnyras istorijoje sulauks 32 šalių dalyvių bei pirmą kartą istorijoje vyks ne vienoje, o net trijose Azijos šalyse. Čempionato pradžia – rugpjūčio 25-ąją, finalas vyks Filipinuose, Bocaue mieste.

Į pirmenybes pateko: penkios Afrikos žemyno rinktinės, septynios – Amerikos šalys, aštuonios Azijos bei Okeanijos kontinento rinktinės bei dvylika šalių iš Europos.

Formatas

Visos 32 pasaulio krepšinio čempionato komandos suskirstomos į aštuonias grupes po keturias, pirmąsias dvi vietas savo grupėse užėmusios šalys keliauja į kitą etapą, kuriame naujai sudaromos dar keturios grupės. Iš jų į finalinį čempionato etapą taip pat žengs po dvi geriausias kiekvienos grupės ekipas.

Ketvirtfinaliai – pusfinalis – finalas, etapai, laukiantys toliau, kurie ir nulems komandas išsidalinsiančias prizines vietas. Šalių, suklupusių ketvirtfinalyje, lauks dar dvejos rungtynės, išaiškinančios 5-8 vietas čempionate užimsiančias rinktines.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė prieš čempionatą sužais ne vienerias draugiškas rungtynes, jau dabar aišku, jog rinktinė rugpjūčio 9-11 dienomis du kartus stos į kovą su Prancūzijos rinktine, o prieš pat čempionato pradžią dalyvaus Taivane vyksiančiame keturių šalių draugiškame turnyre, kuriame jau aišku, jog dalyvaus ir Latvijos rinktinė.

Visą Lietuvos krepšinio rinktinės tvarkaraštį, taip pat kaip ir čempionato tvarkaraštį galite rasti tvarkaraščio skiltyse.

Mūsų šalies krepšinio rinktinė, prieš oficialią burtų traukimo ceremoniją, kuri suskirstys ekipas į aštuonias čempionato grupes, sudarytuose pajėgumų krepšeliuose pateko į antrąjį. Kartu su mumis ten taip pat yra: Prancūzijos, Serbijos bei Slovėnijos rinktinės, vadinasi, šios šalys tarpusavyje susitikti jau pirmajame grupių etape – negali.

Kur žiūrėti čempionatą bei Lietuvos rinktinę?

Oficialia čempionato transliuotoja Lietuvoje išlieka TV3 televizija, tad čempionato rungtynės bus rodomos šios kanalų grupės kanaluose: TV3, TV6, TV3 Sport bei Go3 platformoje. Visas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 kanalas. Rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos ir internete – tv3.lt puslapyje.

Pasaulio čempionatų istorija: prizininkai

Metai Laimėtojas Antra vieta Trečia vieta
2019 ispanija veliava sporto statymai lažybos 7bet Ispanija Argentina Argentina prancūzija sporto statymai lažybos 7bet Prancūzija
2014 JAV JAV serbija sporto statymai 7bet Serbija prancūzija sporto statymai lažybos 7bet Prancūzija
2010 JAV JAV turkija sporto statymai 7bet lažybos Turkija lietuva vėliava sporto statymai lažybos 7bet Lietuva
2006 ispanija veliava sporto statymai lažybos 7bet Ispanija graikija veliava sporto statymai lažybos 7bet Graikija JAV JAV
2002 Jugoslavija Argentina Argentina vokietija sporto statymai 7bet lažybos Vokietija
1998 Jugoslavija russia euro2020 Rusija JAV JAV
1994 JAV JAV russia euro2020 Rusija kroatija sporto statymai 7bet lažybos Kroatija
1990 Jugoslavija SSRS veliava SSRS JAV JAV
1986 JAV JAV SSRS veliava SSRS Jugoslavija
1982 SSRS veliava SSRS JAV JAV Jugoslavija
1978 Jugoslavija SSRS veliava SSRS Brazilija Brazilija
1974 SSRS veliava SSRS Jugoslavija JAV JAV
1970 Jugoslavija Brazilija Brazilija SSRS veliava SSRS
1967 SSRS veliava SSRS Jugoslavija Brazilija Brazilija
1963 Brazilija Brazilija Jugoslavija SSRS veliava SSRS
1959 Brazilija Brazilija JAV JAV Ciles veliava Čilė
1954 JAV JAV Brazilija Brazilija Filipinai Filipinai
1950 Argentina Argentina JAV JAV Ciles veliava Čilė