Kuo toliau, tuo aiškiau. UEFA Čempionų lygos pirmajame etape taip buvo visada. Iki dabar – naujas formatas diktuoja naujas taisykles: aišku tik tiek, kad jokio aiškumo nebus iki paskutinio turo. Sekti lemiamas grupių kovas galima skiltyje – Čempionų lygos tvarkaraštis.
Didžiųjų rūpesčiai
Dortmundo „Borussia” – „Barcelona”. „Juventus” – „Manchester City”. Tai, kad ir šią savaitę futbolo gurmanams bus pasiūlyta reginių – sunkiai nuginčijamas faktas. Bet paradoksas: turnyrine prasme akį labiau trauks ne abipusis futbolo glamūras. o Madrido „Real” vizitas į Bergamą, pas gana kuklią – pagal išankstines prognozes – „Atalanta”.
Dar vienas faktas: išankstinės prognozės, žaidžiant pagal naują reglamentą – bergždžias reikalas. Tarkime, kas prieš turnyrą galėjo pagalvoti, kad po penkių turų „Brest” bendroje rikiuotėje bus 11-tas, o „Paris St.Germain” – 25-as?
„Real” šiuo metu balansuoja pavojingoje zonoje – užima 24-tą vietą. Pralaimėk Bergame, ir finišo tiesiojoje teks gesinti rimtus gaisrus. O pralaimėti, patikėkite, įmanoma. „Real” verčiasi be Viniciuso Junioro ir Rodrygo. Kyliano Mbappe vardas Madrido sirgalių virtuvėse jau tampa keiksmažodžiu.
„Atalanta” belaisvių neima. Iš pastarųjų 14 rungtynių visuose turnyruose jie laimėjo 12, nepralaimėjo nė sykio.
Taip, Čempionų lygoje jiems niekas nesvyla, komanda išsikovojo poziciją pirmame penkete. Bet tą poziciją nuo šešioliktos turnyro lentelės vietos skiria tik du taškai – lygoje, kaip jau minėta, viskas labai trapu.
„Atalanta” – ne to kalibro komanda, kuri galėtų lengva ranka atiduoti vietą aštuonete, vadovaudamasi principu: tai, ką gali padaryti šiandien, daryk poryt – turėsi dvi išeigines. Papildomas atkrintamųjų varžybų etapas jiems nepageidautinas, todėl italų klubas bandys daryti ir šiandien, ir rytoj ir bet kurią kitą dieną. Rungtynėse su „Real” – taip pat.
Atsipalaiduoti nevalia niekam
Pirmojo aštuoneto trauka svarbi visiems. Niekas nenori žaisti dvejų papildomų rungtynių, didinančių krūvį ir taip pašėlusio varžybų ritmo sekinaniems žaidėjams bei kuriančių papildomas turnyrines rizikas.
Todėl aikštėse kariaus ir tie, kurių pozicijos lygos rikiuotėje dabar atrodo solidžios. Juolab kad ne viena tų komandų vis dar ieško rezultatų stabilumo. Šios savaitės pavyzdys galėtų būti „Borussia” rungtynės su „Barcelona” – futbolo estetikos prasme potencialiai turbūt geriausia turo atrakcija. Ir vieni, ir kiti Čempionų lygoje renka taškus. Nacionaliniuose frontuose ir vieni, ir kiti pastaruoju metu juos stabiliai taško.
Uraganiškai sezoną pradėjusi „Barca” nuvilnijus dar vienai traumų bangai „La Liga” čempionate ėmė strigti, o savaitgalį apmaudžiai paleido pergalę rungtynėse su slogią atkarpą žaidžiančiu „Real Betis”. Formos ir rezultatų bangavimas BVB futbolininkus bundeslygoje nubloškė į šeštąją vietą.
Abiem šioms komandoms, taip pat, kaip ir kai kurioms kitoms – „Manchester City”, „Arsenal” – Čempionų lyga yra galimybė pasigerinti nuotaiką prieš naujas kovas namie ir svetur. Plius, aišku, yra turnyrinis kontekstas, paliekantis vis mažiau erdvės klaidai.
Neišjunkime televizorių
Dėl naujo lygos formato galima ginčytis ir toliau, bet vis stiprėja įspūdis, kad eksperimentas pasiteisino. Laikas, kai kils noras vienų ar kitų rungtynių peržiūrą išbraukti iš vakaro planų, vis neateina ir turbūt neateis. Priežastis – visoms komandoms kažko reikia. Vienoms – kaip „Barcelona”, „Arsenal” ar netgi „Liverpool” – išsaugoti vietą aštuonete.
Kitoms – „Real”, „Paris St.Germain”, „ManCity” – išvengti gėdingo pasitraukimo iš Čempionų lygos atkrintamosioms varžyboms dar neprasidėjus. Net beviltiški autsaideriai Bratislavos „Slovan” ar Berno „Young Boys” turi savą stimulą – milžiniškas, jų gyvenimo standartais, UEFA išmokas už surinktus taškus.
Todėl Čempionų lygos antradieniais ir trečiadieniais neišjunkime televizorių. Ten kuo toliau, tuo bus karščiau.