Eurobasket 2022 tvarkaraštis statymai
Krepšinis

Eurobasket 2022 – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Rugsėjo 1 dieną prasideda Eurobasket 2022, kuris vyks keturiose Europos šalyse ir tęsis kiek daugiau nei dvi savaites. Dėl pasikeitusios Europos krepšinio čempionatų tvarkos, paskutinis čempionatas vyko tik 2017 m., o kitas vyks 2025 metais. 2023 metais vyks pasaulio krepšinio čempionatas, o 2024 m. olimpinės žaidynės, todėl bus labai įdomu stebėti, kokio lygio rinktinės susirinks į šių metų Europos krepšinio čempionatą.

Tai bus antrasis čempionatas iš eilės, kai jį organizuoja net keturios šalys. Šiais metais grupių etapas bus žaidžiamas keturiose šalyse – Vokietijoje, Čekijoje, Italijoje ir Sakartvele. Po grupių etapo visos lemiamos kovos vyks Berlyne.

Sekti Eurobasket 2022 krepšinio rezultatus internetu bei analizuoti statistiką galima 7bet bloge. 7bet.lt – sporto lažybos ir statymai internetu.

Eurobasket 2022 tvarkaraštis ir formatas

2022 m. Europos krepšinio čempionatas vyks nuo rugsėjo 1 d. iki 18 d.

  • Grupių etapas rugsėjo 1 – 8 d.
  • Aštuntfinaliai rugsėjo 10 – 11
  • Ketvirtfinaliai rugsėjo 13 – 14 d.
  • Pusfinaliai rugsėjo 16 d.
  • Rungtynės dėl trečios vietos rugsėjo 18 d.
  • Eurobasket 2022 finalas rugsėjo 18 d.

Kaip jau įprasta, čempionate dalyvaus 24 komandos, kurios po šešias bus suskirstytos į keturias grupes. Iš kiekvienos grupės po keturias komandas pateks į aštuntfinalį, nuo kurio ir prasidės atkrintamųjų etapas – laimėjusi komanda patenka į kitą etapą, pralaimėjusiai turnyras baigtas.

Dėl naujos FIBA sistemos Europos krepšinio čempionatas nebesuteikia vietų į olimpines žaidynes arba į pasaulio krepšinio čempionatą, todėl ir nebėra žaidžiama dėl žemesnių vietų. 5-24 vietos yra nustatomos pagal pasirodymą grupių etape ir atkrintamosiose.

Jeigu Lietuvos rinktinė grupių etape užims vieną iš keturių vietų, aštuntfinalyje bus žaidžiama prieš A grupės komandas, kurioje yra Ispanija, Juodkalnija, Turkija, Sakartvelas, Belgija ir Bulgarija. Jeigu Ispanija užims pirmą vietą grupėje, tai Lietuvos rinktinei bent trečia vieta grupėje užtikrintų palankų varžovą pirmame atkrintamųjų etape.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis

Lietuvos krepšinio rinktinė žais B grupėje, kurioje yra šeimininkė Vokietijos rinktinė, Prancūzija, Slovėnija, Vengrija bei Bosnija ir Hercegovina. Grupių etapą Lietuva rugsėjo 1 d. pradės rungtynėmis prieš Slovėniją, o pilnas tvarkaraštis atrodo taip:

  • Rugsėjo 1 d. prieš Slovėniją
  • Rugsėjo 3 d. prieš Prancūziją
  • Rugsėjo 4 d. prieš Vokietiją
  • Rugsėjo 5 d. prieš Vengriją
  • Rugsėjo 7 d. prieš Bosniją ir Hercegoviną
Kur žiūrėti Lietuvos rinktinės rungtynes?

Visas Lietuvos rinktinės rungtynes bei kitas kovas tiesiogiai transliuos TV3 televizija bei TV3 Sport, TV3 Sport 2, TV3 Sport 3 bei TV3 OPEN kanalai.

Keturios šalys ir penkios arenos

Šių metų Europos krepšinio čempionato grupių etapas vyks keturiose šalyse. Kiekviena šeimininkė savo grupės rungtynes žais namuose, o atkrintamosioms visos komandos atvyks į Berlyną.

A grupės rungtynės vyks Sakartvele, Tbilisyje. Šiuo metu arena dar yra statoma ir bus naujai atidaryta prieš čempionato pradžią, arena talpins 10 000 žmonių ir naujausia, bet mažiausia arena čempionate.

B grupės rungtynės vyks Vokietijoje, Kelne. Įdomu tai, kad tai bus pati didžiausia arena visame čempionate, į ją telpa net 19 500 žiūrovų. Šioje arenoje savo grupės rungtynes žais ir Lietuvos rinktinė.

C grupės rungtynės vyks Italijoje, Milane. Šioje arenoje savo rungtynes žaidžia Eurolygoje rungtyniaujanti Milano „AX Armani Exchange“ komanda. Iš viso arena talpina 12 700 žmonių.

D grupės rungtynės vyks Čekijoje, Prahoje. Arena iš viso talpina 16 800 žmones, o joje savo rungtynes žaidžia Prahos „Sparta“ ledo ritulio komanda ir ji yra antra pagal dydį ledo ritulio arena visoje Europoje.

Nuo aštuntfinalio visos rungtynės bus žaidžiamos Berlyne, „Mercedes-Benz“ arenoje, kurioje telpa 14 500 žmonės. 2008 metais atidarytoje arenoje savo namų rungtynes žaidžia krepšinio klubas Berlyno „Alba“ ir ledo ritulio komanda Berlyno „Eisbären“.

Eurobasket 2022 lentelės – grupės ir prognozės

24 komandos Europos krepšinio čempionate yra išdalintos po šešias į keturias grupes. Nors dar nėra aišku, kokie žaidėjai atvyks atstovauti savo šaliai, jau dabar galima matyti, kad B grupė bus pati stipriausia, tuo tarpu D grupė – silpniausia.

A grupė
  • Ispanija
  • Juodkalnija
  • Turkija
  • Sakartvelas
  • Belgija
  • Bulgarija

A grupėje galima išskirti dvi komandas – Turkiją ir Ispaniją. Atotrūkis nuo kitų komandų turėtų jaustis, tačiau dėl trečios vietos grupėje kovoti gali beveik visos komandos. Ši grupė aktuali Lietuvos rinktinei, kadangi jau aštuntfinalyje pirmos keturios B grupės komandos žais būtent prieš A grupės komandas.

Turkija surinko tikrai neblogą sudėtį su NBA krepšininkais – Furkanu Korkmazu, Cedi Osmanu, Alperenu Šengunu bei vienu iš geriausių Eurolygos žaidėju Shane Larkinu. Vis tik, žvelgiant į šios rinktinės istoriją, didžiausias pergales komanda pasiekia žaisdama namuose ir bus labai įdomu stebėti, kaip gerą progą užimti pirmą vietą grupėje turinti rinktinė susitvarkys žaisdama išvykoje. Net jeigu Turkija ir užimtų pirmą vietą grupėje, aštuntfinalyje gali tekti žaisti prieš Vokietiją, Lietuvą, Prancūziją ar Slovėniją. Panašu, kad tik prieš Vokietiją turkai būtų laikomi neryškiais favoritais.

Visada galingai atrodanti Ispanijos rinktinė šiais metais vežasi vieną iš silpniausių sudėčių per paskutinius 20 metų. Komandai negali padėti būrys gerai žinomų krepšininkų – Ricky Rubio, Alex Abrines, per pasiruošimą traumą gavęs Sergio Llullas ir kiti. Dėl to, nors rinktinė ir kovos dėl pirmos vietos grupėje su Turkija, panašu, kad aštuntfinalyje komandos gali laukti tokia pati baigtis. Tiek Ispanija, tiek Turkija sunkiai prilygsta B grupės pirmam ketvertui.

Solidžią sudėtį surinko Sakartvelo rinktinė, kuri grupės rungtynes žais namuose, naujoje Tbilisyje pastatytoje arenoje. Labai gaila, bet prieš pat čempionato pradžią traumą patyrė komandos lyderis Tornike Shengelia. Prieš pat čempionato pradžią prie rinktinės prisijungė NBA žaidžiantis Goga Bitadze, kuris sieks kompensuoti lyderio netektį. Šeimininkai turi neblogas galimybes užimti trečią vietą. Pagrindinis konkurentas dėl trečios vietos – Juodkalnija. Kuri žais be ryškiausios šalies žvaigždės Nikola Vucevičiaus, bet sudėtyje turinti aukšto lygio krepšininkų.

Belgija ir Bulgarija bus komandos, kurios liks už ketvertuko ribų ir čempionatą užbaigs grupių etape.

B grupė
  • Prancūzija
  • Lietuva
  • Slovėnija
  • Vokietija
  • Vengrija
  • Bosnija ir Hercegovina

Be jokių abejonių stipriausia Europos krepšinio čempionato grupė. Tarp išskiriamų penkių pagrindinių favoričių, net trys komandos yra iš B grupės – Prancūzija, Slovėnija ir Lietuva. Be jokių abejonių visos šios trys komandos turėtų patekti į kitą etapą, o prie jų prisijungti ir namie žaidžianti Vokietijos rinktinė. Visos keturios komandos turi geras galimybes patekti ir į ketvirtfinalį.

Vengrijai bei Bosnijai ir Hercegovinai labai nepasisekė su burtais. Kitose grupėse bent jau Bosnija ir Hercegovina tikrai galėtų kovoti dėl patekimo į atkrintamąsias. Kad komanda gali žaisti, parodė atrankoje į pasaulio čempionatą, kai įveikė Prancūzijos rinktinę. Jusufo Nurkičiaus, Džanano Musa bei Johno Robersono vedama rinktinė turėtų įrodyti pranašumą prieš Vengriją, tačiau iškovoti pergalę prieš didįjį ketvertą bus labai sunku.

Vengrija šioje grupėje atrodo kaip silpniausia rinktinė, kuriai čempionatas pasibaigs dar grupių etape. Didelė tikimybė, kad rinktinė taip ir liks neiškovojusi nei vienos pergalės bei patyrusi visus penkis pralaimėjimus.

Tuo tarpu pažvelgus į pagrindines keturias komandas, galima būtų išskirti Vokietijos rinktinę, kaip tą, kuri nors ir žais namuose, bet talentu nusileidžia kitoms trims rinktinėms. Reikia pabrėžti, kad komandai nepadės tokie žaidėjai kaip Moritzas Wagneris, Maksimilianas Kleberas, Isaiah Hartensteinas bei didelė tikimybė, kad nebus ir Danielio Theiso. Likusios trys komandos – Lietuva, Prancūzija ir Slovėnija, gali vietas grupėje išsidalinti bet kokia seka. Komandos yra pajėgios viena kitą nugalėti ir panašu, kad jau grupėje bus geras apšilimas prieš svarbiausias turnyro kovas.

C grupė
  • Graikija
  • Italija
  • Kroatija
  • Ukraina
  • Didžioji Britanija
  • Estija

C grupės favoritė yra viena iš čempionato favoričių – Graikija. Šią rinktinę būtų galima dar labiau iškelti į viršų, tačiau traumos pasiruošimo metu privertė suabejoti šios rinktinės galimybėmis. Nors pagrindiniu komandos vedliu bus nuostabiai šiuo metu žaidžiantis Giannis Antetokounmpo, Graikijos rinktinėje netrūksta traumuotų žaidėjų. Visą pasiruošimą praleido Georgios Papagiannis, o prie traumuoto vidurio puolėjo prisidėjo ir Kostas Antetokounmpo. Traumą pasiruošimo metu patyrė Ioannis Papapetrou bei Kostas Sloukas.

Jeigu Graikijos rinktinė į čempionatą išvyks ne stipriausios sudėties, ji vis tiek bus C grupės favoritė, tačiau tikėtis aukso medalių jau nereikėtų. C grupė įdomi tuo, kad čia žais Italija ir Kroatija. Rinktinės, kurios sudėtyje turi labai solidžių žaidėjų, tačiau čempionatuose vis kažko pritrūksta. Ypač Kroatijos rinktinė turi daug talentingų žaidėjų – Dario Šaričius, Bojanas Bogdanovičius, Mario Hezonja, Ivica Zubacas.

Kroatijos rinktinė yra pajėgi kovoti ir užimti antrą vietą grupėje, ypač po to, kai Italijos rinktinę ištiko liūdna žinia – į čempionatą nevyksta traumą patyręs Danilo Gallinari. Turint omenyje, kaip solidžiai praėjusiais metais rinktinė atrodė Olimpinėse žaidynėse, Italijos nuvertinti tikrai nereikėtų. Komandos vedliu tapęs ir į NBA išvykstantis Simone Fontecchio po D. Gallinari traumos turės dar labiau tempti komandą ant savo pečių. Rinktinėje yra solidžių krepšininkų – Nicolo Melli, Nico Mannion, Achille Polonara. Tačiau didžiausia komandos problema yra itin silpna priekinė linija.

Didžioji Britanija ir Estija turėtų tarpusavyje žaisti dėl vienintelės pergalės grupių etape, tuo tarpu Ukraina turi geras galimybes būti ketvirtąja komanda, kuri pateks į atkrintamąsias. Gerai susiklosčius aplinkybėms, NBA krepšininkų Alexo Leno ir Sviatoslavo Michailiuko vedami ukrainiečiai gali pakovoti ir dėl trečios vietos grupėje.

D grupė
  • Serbija
  • Čekija
  • Lenkija
  • Suomija
  • Izraelis
  • Nyderlandai

Drąsiai galima sakyti, kad tai pati silpniausia grupė Europos čempionate, tačiau potenciali turinti turnyro čempionus. Be jokių abejonių D grupėje išskirti reikėtų Serbijos rinktinę, kuri nors ir neatvyksta pačios stipriausios sudėties, tačiau su tokiais žaidėjais kaip Nikola Jokičius, Nikola Kaliničius, Marko Guduričius, Vladimiras Lučičius, Vasilije Micičius, Nikola Milutinovas yra viena iš pagrindinių favoričių. Komanda dar labiau sustiprėtų, jeigu į čempionatą vyktų šiuo metu traumą besigydantis Nemanja Bjelica.

Antra komanda grupėje turėjo būti Čekijos rinktinė, kuri paskutiniu metu žaidžia labai solidų krepšinį. Tuo įsitikinti galėjome ir praeitų metų Olimpinėse žaidynėse. Tačiau, traumą patyrė Tomas Satoransky, be kurio komandai bus be galo sunku. Tai be jokių abejonių pats svarbiausias rinktinės žaidėjas, kurio rankose yra visa žaidimo kontrolė. Nors sudėtyje yra tokių krepšininkų kaip Janas Vesely, Ondrej Balvinas, Jaromir Bohačikas, Patrik Auda, be aikštės generolo žaisti labai sunku. Tuo įsitikinti galėjome ir atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėse, kai namuose buvo pralaimėta Vengrijos rinktinei.

Susilpnėjus Čekijos rinktinei, iš karto atsiranda papildomų galimybių tokioms rinktinėms kaip Suomija, Izraelis ar Lenkija. Jos gali pakovoti ne tik dėl patekimo į atkrintamąsias, bet net ir dėl antros vietos grupėje. Aštuntfinalyje prieš C grupę žaisiančios D grupės rinktinės patekti į ketvirtfinalį galimybių turės nedaug, tačiau tarpusavyje galime tikėtis didelės kovos.

Favoritai

Šiuo metu yra išskiriamos penkios pagrindinės komandos, kurios turėtų kovoti dėl čempionų titulo. Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio vedama Lietuvos rinktinė, į Europos krepšinio aukštumas ketinanti sugrįžti Graikija su Gianniu Antetokounmpo, Olimpinių žaidynių finalininkė Prancūzija, NBA naudingiausio žaidėjo Nikola Jokičiaus vedama Serbija bei 2017 metais iškovotą Europos čempionato titulą siekianti apginti Slovėnija su Luka Dončičiumi bei į rinktinę sugrįžtančiu Goranu Dragičiumi.

Visos šios komandos yra pajėgios iškovoti aukso medalius, o kas rugsėjo 18 dieną džiaugsis labiausiai priklauso ir nuo sėkmės. Yra tikimybė, kad šios rinktinės tarpusavyje gali susitikti jau ketvirtfinalyje, todėl finaliniame ketverte galime nematyti visų įvardinamų stipriausių čempionato rinktinių.

Related Posts

2 thoughts on “Eurobasket 2022 – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *