„EuroCup“ 2021-22 m. sezonas statymai lažybos 7bet
Krepšinis

Panirkite į „EuroCup“ 2021-22 m. sezono kovas — 7bet.lt

Spalio 19 dieną naujuoju formatu prasideda „EuroCup“ krepšinio sezonas. Lygoje varžysis 20 komandų, todėl kiekvieną savaitę bus galima stebėti net 10 skirtingų rungtynių. „EuroCup“ 2021-22 m. sezone varžysis ir viena komanda iš Lietuvos – Panevėžio „Lietkabelis“, kuri žais A grupėje. Ši Europos krepšinio lyga iš kitų išsiskiria tuo, kad nugalėtojai gauna teisę žaisti stipriausioje Europos krepšinio lygoje – Eurolygoje. Praeitais metais čempionais tapęs Monako „AS Monaco“, jau varžosi tarp stipriausių komandų.

„EuroCup“ 2021-22 m. žaidžiančių komandų lygis tikrai labai aukštas. Čia žais „Valencia“, kuri praeitą sezoną Eurolygoje užėmė 9-tą vietą. Taip pat, Bolonijos „Virtus“, kuri praeitą sezoną Italijos čempionato finale net 4-0 laimėjo prieš Milano „AX Armani Exchange“. Vasarą Eurolygos žaidėjus bei legendinį trenerį Željko Obradovičių prisiviliojusi Belgrado „Partizan“ ir dar nemažai kitų gerai žinomų komandų. Šiais metais pasikeitė formatas ne tik reguliaraus sezono metu, bet ir atkrintamosiose, todėl tai žada dar labiau intriguojančią sezono pabaigą.

„EuroCup“ naujasis formatas ir tvarkaraštis

Ši krepšinio lyga lietuviams yra gerai pažįstama, čia varžėsi ne viena Lietuvos komanda, o Vilniaus „Rytui“ pavyko laimėti du kartus. Tačiau, šiais metais pasikeitė visas formatas, apie kurį čia ir pakalbėsime. Pirmiausia, nebeliko daug grupių reguliaraus sezono metu ir jas pakeitė dvi grupės po 10 komandų.

A grupėje varžysis: Bulonės „Metropolitans 92”, Trento „Dolomiti Energia“, Hamburgo „Towes“, Badalonos „Joventut“, Panevėžio „Lietkabelis“, Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“, Andoros „MoraBanc“, Belgrado „Partizan“, Vroclavo „Slask“ ir Ankaros „Turk Telekom“.

B grupėje varžysis: Podgoricos „Buducnost“, Liublianos „Cedevita Oimpija“, Bursos „Frutti Extra“, Gran Kanarijos „Gran Canaria“, Breso-Burgo „JL Bourg“, Patrų „Promitheas“, Ulmo „Ratiopharm“, Venecijos „Umana Yeyer“, Valensijos „Valencia Basket“ ir Bolonijos „Virtus“.

Komandos tarpusavyje sužais po dvi rungtynes ir į TOP16 pateks po 8 komandas iš abiejų grupių. Didžiausias formato pakitimas įvyko būtent TOP16 etape, kadangi čia komandos žais vos po vienerias rungtynes ir kas laimi, patenka į kitą etapą. Tai reiškia, kad puikiai reguliarųjį sezoną sužaidusi komanda patyrusi vos vieną pralaimėjimą atkrintamųjų etape iš karto užbaigs savo sezoną. TOP16 etape pirmą vietą reguliariame sezone užėmusi komanda žais su aštuntą vietą užėmusią komanda ir tokiu pačiu principu bus sudarytos kitos poros. Be jokių abejonių tokie „EuroCup“ turnyro pakeitimai įneš dar daugiau intrigos ir netikėtumo faktoriaus, todėl ir lažybos taps dar įdomesnėmis.

„EuroCup“ tvarkaraštis

Nors rungtynių laukia tikrai nemažai – čia dvigubų savaičių kaip Eurolygoje nebus. Kiekvieną savaitę bus žaidžiama po vieną kartą, o paskutinės reguliaraus sezono rungtynės įvyks balandžio 6 dieną. Balandžio 19 d. bus žaidžiami aštuntfinaliai, 27 d. ketvirtfinaliai, o gegužės 3 d. pusfinaliai. Finalo data ir vieta dar nėra numatyta.

„EuroCup“ 2021-22 m. tvarkaraštis nebus labai įtemptas, atkreipti dėmesį galima ir į tai, kad kitaip nei Eurolygoje, čia bus sudarytos sąlygos žaidėjams išvykti į rinktines. Kaip ir FIBA Čempionų lygoje, taip ir šiame turnyre bus rinktinių langai, kurių metu rungtynės bus sustabdytos. Penktas „EuroCup“ langas bus žaidžiamas lapkričio 16 – 17 dienomis, o šeštas jau tik gruodžio 7 – 8 dienomis, tai reiškia, kad „EuroCup“ rungtyniaujančius krepšininkus galėsime matyti žaidžiančius iš savo šalies nacionalinę rinktinę.

A grupė – „Lietkabelio“ galimybės ir favoritai

Nors A grupėje žais tokios komandos kaip „Partizan“, „Lokomotiv“, „Joventut“ ir „Turk Telekom“, Panevėžio komanda turi galimybių patekti į TOP16. Kaip jau minėjome, iš 10 komandų į kitą etapą pateks 8, o tai reiškia, kad „Lietkabelis“ turi aplenkti bent dvi komandas. Vroclavo „Slask“ tikėtina, kad bus paskutinėje vietoje, komanda visai neseniai atleido trenerį ir Lenkijos čempionatą pradėjo tik dvejomis pergalėmis iš septynerių rungtynių. Kita potenciali komanda, kurią „Lietkabelis“ gali aplenkti yra Hamburgo „Towers“. Tai labai nauja ir dar tik auganti komanda, įkurta 2013 metais.

Grupės favoritai kaip ir aiškūs, tačiau yra ir kitų solidžių komandų su kuriomis „Lietkabeliui“ bus tikrai labai sunku. „Joventut“, „MoraBanc“ yra stiprios Ispanijos čempionato vidutiniokės, „Turk Telekom“ kaip visada išsiskiria stipriais legionieriais. Su šiomis grupės komandomis galima susipažinti iš arčiau.

Bodalonos „Joventut“

Ispanijos čempionate šiuo metu „Joventut“ užima ketvirtą vietą su trimis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais. Praeitą sezoną 1-2 ketvirtfinalyje pralaimėjo čempionais tapusiems „Barcelona“ krepšininkams. Daugiau nei puse žaidėjų yra tie patys, todėl susižaidimo problemų tikrai nėra. Guillem Vives, Ante Tomic, NBA žaidęs Brandon Paul yra vieni iš pagrindinių komandos lyderių. Tarp geriausių į trejetuką grupėje patekti nebus lengva, tačiau tai komanda, kuri turi potencialo likti pirmame ketverte bei kitame etape potencialiai gauti silpnesnį varžovą.

Andoros „MoraBanc“

Praeitą sezoną Ispanijos čempionate užėmė 9 vietą ir nors šį sezoną iš penkių rungtynių iškovota tik viena pergalė, sezonui įsibėgėjus ji ir vėl turėtų įsitvirtinti kaip solidi Ispanijos lygos vidutiniokė. Komandoje žaidžia trumpai ir Lietuvoje, Vilniaus „Ryte“ žaidęs Clevinas Hannah. Tai tikrai nėra pirmo ketverto komanda, tačiau nepamatyti šios komandos tarp aštuonių stipriausių būtų labai didelė staigmena. Su šia komanda „Lietkabelis“ žaidžiant namuose tikrai gali pakovoti ir pasiekti pergalę.

Ankaros „Turk Telekom“

Praeitą sezoną „Turk Telekom“ Turkijos čempionate užėmė šeštą vietą, o šiais metais naujus tikslus pasitinka kaip visada su gerai žinomomis pavardėmis. Be trumpai „Žalgiryje“ žaidusio Alexo Perezo, čia žaidžia Aaronas Harrisonas, turintis NBA, „Galatasaray“ ir „Olympiacos“ patirties, o dabar vėl sugrįžta rungtyniauti į Turkiją.

Sudėtyje yra Tyleris Ennis, keturis metus praleidęs NBA, o su „Fenerbahce“ 2018-19 m. sezone pasirašęs sutartį patyrė kraupią traumą ir visą sezoną nebežaidė. 2020 metais bandė sugrįžti į NBA, žaidė G lygoje, tačiau kontrakto gauti nepavyko ir pasirašė sutartį su „Turk Telekom“. Praeitų metų lapkričio mėnesį jis nusitraukė Achilo sausgyslę ir nežaidė visus metus. Per paskutinius tris sezonus žaidėjas turėjo dvi itin sunkias traumas, todėl bus labai įdomu stebėti jį sugrįžtantį į aikštelę.

Ankaros komanda pasipildė ir praėjusį sezoną „Olympiacos“ žaidusiu Octavius Ellis. Ant popieriaus Turkijos klubo sudėtis atrodo tikrai solidžiai, komanda turi galimybių kovoti dėl vietos pirmame ketverte grupėje. Tačiau žinant, kad Turkijos komandose dažniausiai nors ir žaidžia gerai žinomos pavardės, rezultatas ne visada atspindi surinktą sudėtį, nebūtų keista, jeigu sezonas būtų užbaigtas antroje lentelės pusėje.

Panevėžio „Lietkabelis“

Praeitais metais trečią vietą LKL iškovojęs „Lietkabelis“ vasarą permainų turėjo nemažai. Išvyko beveik visi starto penketo žaidėjai – Kyle Vinalesas, Paulius Valinskas, Gytis Masiulis ir Margiris Normantas. Taip pat, komandoje neliko Mariaus Valinsko, Pauliaus Poškos, Eriko Venskaus. Stipriai atsinaujinęs Panevėžio klubas vasarą pasipildė labai intriguojančiais pirkiniais, vieni iš jų – broliai Dovydas Giedraitis ir Karolis Giedraitis. Į aukštesnį lygį žaisti sugrįžta ir Gediminas Orelikas, o savo galimybes pademonstruoti Europai galės Kristupas Žemaitis. Du legionieriai, kurie papildė Panevėžio komandą yra serbas Nikola Radičevičius ir iš „Šiaulių“ persikėlęs latvis Kaspars Berzins.

„Lietkabelis“ savo sudėtimi neprilygsta stipriausioms A grupės komandoms, tačiau dėl vietos aštuntuke kovoti galimybių tikrai yra. Panevėžio klubui didžiausias laimėjimas yra tai, kad į miestą atvyks tokios gerai žinomos komandos. Tuo pačiu tai bus gera galimybė žaidėjams, ypač jaunimui, išbandyti savo jėgas ir parodyti save Europai. Šiuo metu pagal komandų sudėtis „Lietkabelį“ pamatyti aukščiau nei šeštoje vietoje grupėje būtų didelė staigmena.

B grupė – ryškiausios komandos ir kas gali nustebinti

„EuroCup“ 2021-22 m. sezone mums įdomiausia bus A grupė, kadangi čia žaidžia klubas iš Lietuvos, tačiau ne ką mažiau intriguojanti bus ir B grupė. Čia žaidžia vienintelio lietuvio Martyno Echodo atstovaujama komanda „EuroCup“ – Venecijos „Umana Reyer“. Taip pat, neseniai Eurolygoje žaidusios „Buducsnot“, „Gran Canaria“ ir „Valencia“ komandos. Nepamiršti reikia ir ambicijų į Eurolygą patekti nestokojančių Bolonijos „Virtus“.

„Valencia“, „Virtus“ ir „Gran Canaria“ būtų galima priskirti prie pagrindinių favoričių užimti pirmas tris vietas. Tačiau „Umana Reyer“, „Buducsnot“ bei „Cedevita Olimpija“ be kovos tikrai nepasiduos. Intrigos grupėje tikrai netrūks, todėl ir „EuroCup“ lažybos šį sezoną nusimato labai įdomios.

Venecijos „Umana Reyer“ – su vieninteliu lietuviu žaidėju turnyre

Martynas Echodas yra vienintelis lietuvis rungtyniaujantis „EuroCup“ turnyre be Panevėžio „Lietkabelio“ komandos. Iš Vilniaus „Ryto“ persikėlęs lietuvis pradeda legionieriaus karjerą, todėl bus labai įdomu stebėti, kaip jam seksis naujoje vietoje. „Umana Reyer“ komandoje yra ir gerai žinomų žaidėjų – Austinas Daye, Jeffas Brooksas, Italijos rinktinei atstotavęs Stefano Tonutas.

Užimti aukščiausias vietas grupėje bus tikrai nelengva, tačiau kovoti su 4-5 vietos tikrai galima. Ketvirta vieta po reguliaraus sezono grupėje Venecijos klubui būtų tikrai laimėjimas.

Liublianos „Cedevita Olimpija“

Liublianos klubas savo sudėtyje turi gerai žinomų krepšininkų ir tai bus viena iš komandų, kuri tikrai gali nustebinti. Apie ją nėra daug kalbama, tačiau pakovoti su favoritais ji tikrai gali ir ši komanda turėtų tapti dažnu žmonių „EuroCup“ lažybų pasirinkimu. Komandos sudėtyje yra Jacobas Pullenas, Zachas Augustine ir Slovėnijos rinktinei atstovavę Jaka Blazic bei Edo Muric. Yra ir lietuviams labiau pažįstamas Ziga Dimec, kuris 2018-19 m. žaidė „Lietkabelyje“.

Kaip ir Venecijos komandai, taip ir „Cedevita Olimpija“ pakovoti dėl pačių aukščiausių vietų grupėje bus per sunku, tačiau kovoti dėl vietos ketverte tikrai gali.

Belgrado „Partizan“

Jeigu „Lokomotiv“ ir „Valencia“ komandų stabilumas krepšinio pasaulyje jau žinomas ilgą laiką, tai „Virtus“ ir „Partizan“ ėjimai paskutiniais sezonais tikrai labai stebina. „Virtus“ jau praėjusiais metais turėjo stiprią komandą ir buvo laikomi vienais iš favoritų laimėti „EuroCup“. Tuo tarpu „Partizan“ šią vasarą stipriai padidino biudžetą ir nieko nelaukdami pasiruošę jau kitais metais žaisti Eurolygoje.

Viskas prasidėjo nuo to, kad komandą stojo treniruotis legendinis serbas Ž. Obradovičius. Jis „Partizan“ komandoje užbaigė savo krepšininko karjerą ir iš karto pradėjo treniruoti komandą, su kuria tapo Eurolygos čempionais. Treneriui sugrįžus į Belgradą, vasarą į komandą pasikviesti pavyko tokius žaidėjus kaip – Milano duetą Zachą LeDay ir Keviną Punterį, iš NBA atvykstančius Rodions Kurucs ir Aleną Smailagic. Nieko keisto, kad čia matysime ir jaunų bei perspektyvių žaidėjų – serbą Uros Trifunovic ir izraelietį Yam Madar.

„Partizan“ kartu su Ž. Obradovičiumi savo ryšius išnaudojo dar prieš sezono pradžią, kai „EuroCup“ komanda draugiškas rungtynes žaidė prieš „Monaco“, „Fenerbahce“, „Anadolu Efes“ ir „Panathinaikos“. Belgrado klubas į Eurolygą patekti turės galimybę ir laimėję Adrijos lygą, tačiau be jokių abejonių jie šiuo metu yra vieni iš pagrindinių favoritų laimėti „EuroCup“.

Bolonijos „Virtus“

Galima sakyti, kad dideliu nusivylimu tapęs praeitas „EuroCup“ 2021-22 m. sezonas „Virtus“ komandą tik dar labiau sustiprino šiems metams. Nelaimėję „EuroCup“, jie Italijos čempionato finale 4-0 nugalėjo Milano komandą ir taip susigrąžino pasitikėjimą savimi. Prie jau esamų komandos žvaigždžių Miloso Teodosiciaus, Marco Belinelli, šią vasarą prisijungė iš NBA atvykęs perspektyvus italas Niccolo Mannion, Ekpe Udoh bei puikų debiutinį sezoną Europoje sužaidęs Kevinas Hervey. E. Udoh dar draugiškose rungtynėse patyrė traumą, dėl kurios praleis didžiąją sezono dalį, todėl jį pakeisti iš NBA atvyko Jakarras Sampsonas, dar praėjusį sezoną kartu su Domantu Saboniu žaidęs „Pacers“ komandoje.

Pasikeitimų įvyko ir trenerių štabe. Praėjusiais metais su komanda konfliktavęs Aleksandar Djordjevic vis tik liko komandoje užbaigti sezono ir vasarą išvyko treniruoti „Fenerbahce“. Tuo tarpu prie „Virtus“ komandos vairo stoja visiems gerai žinomas ilgametis Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo.

Valensijos „Valencia“

Apie „Valencia“ krepšinio komandą tikriausiai daug kalbėti nereikia – keturis kartus „EuroCup“ čempionė ir du kartus žaidusi finale yra nuolatinė „EuroCup“ finalinio ketverto ir Eurolygos dalyvė. Ši komanda iš kitų labiausiai išsiskiria tuo, kad turi ilgametį branduolį, kuris nesvarbu ar Europos taurėje, ar Eurolygoje žaidžia beveik ta pačia sudėtimi. Šiais metais komandoje liko net 10 krepšininkų iš praėjusio sezono. Išvyko Vanja Marinkovic, Nikola Kalinic, Guillem Vives, Derrickas Williamsas, Joan Sastre.

Pasipildyti pavyko Victoru Claveru, Jasielu Rivero, kuris su Burgos „San Pablo“ du kartus laimėjo FIBA Čempionų lygą ir Nenadu Dimitrijevic. Makedonietis atvyksta iš „Joventut“ komandos, kur paskutinius du sezonus „EuroCup“ rinko dviženklį taškų skaičių ir atlikdavo daugiau nei po 3,5 rezultatyvius perdavimus.

Pasikeitimų įvyko ir trenerių štabe, išvyko paskutinius tris sezonus komandą treniravęs Jaume Ponsarnau, atvyko du kartus FIBA Čempionų lygą iš eilės laimėjęs Joanas Penarroya. Daug kas kalba apie „Partizan“ ir „Virtus“ komandas, tačiau „Valencia“ turi su Slovėnijos rinktine Olimpinėse žaidynėse ketvirtą vietą užėmusius Klemeną Prepelic ir Mike Tobey, visų laikų rezultatyviausią (1 445 taškai) „EuroCup“ žaidėją Bojaną Dubljevic ir kitus gerai žinomus bei daug mačiusius krepšininkus.

Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“

Krasnodaro komanda yra ilgametė „EuroCup“ dalyvė, kuri nuolat yra įvardijama kaip viena iš favoričių laimėti, tačiau finale žaidė tik du kartus, o čempionais tapo vieną kartą 2012-13 m. sezone. Komandoje neliko praeitais metais žaidusių lietuvių Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko. Ryškiausias pastiprinimas be jokių abejonių yra praeitą sezoną „Khimki“ žaidęs Errickas McCollum. Amerikietis yra ketvirtas visų laikų rezultatyviausias „EuroCup“ žaidėjas, 2016 metais su „Galatasaray“ laimėjo turnyrą ir tapo MVP. Komandoje yra ir dar vienas čempionas – Stanton Kidd, kuris 2018 metais tai padarė su „Darussafaka“.

Komandos žaidimas kaip įprasta bus paremtas legionieriais, kurie nuolat keičiasi. „Lokomotiv“ stabilumo tikrai trūksta, todėl tai yra viena iš priežasčių, kodėl šios komandos galimybės ketverte vertinamos silpniausiai. O ir pati sudėtis lyginant su pagrindinėmis konkurentėmis yra silpnesnė. Krasnodaro klubui gali padėti dabartinis formatas, kadangi vieneriose rungtynėse jie tikrai gali įveikti visus varžovus.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.