Europos futbolo čempionatas 2024
Futbolas

Europos futbolo čempionatas 2024 m. – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozės

Birželio 14 d. prasidės visame pasaulyje dėmesio susilauksiantis EURO 2024. Kas ketverius metus organizuojamas turnyras vyks Vokietijoje ir tai jau bus trečias čempionatas šioje šalyje. Pirmą kartą Vakarų Vokietijoje vyko 1988 metais, o taip pat dalis „EURO 2020” rungtynių buvo žaidžiamos Miunchene. Iš viso tai bus 17-as Europos futbolo čempionatas, kuris sugrįžta į įprasta keturių metų ciklą. „EURO 2028” vyks Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje. Europos futbolo čempionato statymus galima rasti 7bet lažybų puslapyje,

2017 metais dvi šalys išreiškė norą organizuoti artėjantį Europos futbolo čempionatą. Tai buvo Vokietija ir Turkija. Vokietija susilaukė 12 iš 17 balsų ir 2018 metais buvo nuspręsta, kad čempionatas vyks Vokietijoje. Šios šalies rinktinei tai jau bus 14-as čempionatas. Niekas kitas tokiu rezultatu pasigirti negali.

Čempionų titulo ginti atvyks Italijos rinktinė, kuri neįveikė atrankos ir praleido 2022 m. FIFA pasaulio futbolo čempionatą. Iš viso vietą čempionate turi 21 rinktinė iš 24. Kitos trys paaiškės kovo 26 dieną, po papildomo atrankos etapo. Į „EURO 2024” nepateko Švedijos rinktinė, kuri nebuvo praleidusi nei vieno turnyro nuo 1996 metų. Vos antrą kartą istorijoje čempionate žais Albanijos ir Slovėnijos rinktinės. Dvyliktą kartą žais Ispanija, vienuoliktą kartą žais Prancūzija, Anglija, Nyderlandai, Čekija ir Italija. Į Europos čempionatą sugrįžta Serbijos rinktinė, kuri paskutinį kartą žaidė tik 2000 metais.

EURO 2024 m. tvarkaraštis ir formatas

Kaip ir „EURO 2020”, šių metų Europos futbolo čempionate varžysis 24 komandos, kurios po keturias suskirstytos į šešias grupes. Iš kiekvienos grupės į atkrintamąsias pateks po dvi geriausias grupės komandas bei keturios iš šešių geriausios trečią vietą užėmusios rinktinės. Iš viso „UEFA EURO 2024” truks visą mėnesį, o čia galite matyti pilną Europos futbolo čempionato tvarkaraštį:

 • Grupių etapas – birželio 14 – 26 d.
 • Aštuntfinaliai – birželio 29 – liepos 2 d.
 • Ketvirtfinaliai – liepos 5 – 6 d.
 • Pusfinaliai – liepos 9 – 10 d.
 • Finalas – liepos 14 d.

Europos futbolo čempionato miestai ir stadionai

Iš viso dešimt skirtingų Vokietijos miestų prisidės prie Euro 2024 organizavimo. Net devyni iš dešimt stadionų buvo naudojami 2006 metais per FIFA pasaulio futbolo čempionatą. Vieninteliame Diuseldorfo stadione 2006 metais rungtynės nevyko, tačiau šiame stadione buvo žaidžiamos 1974 m. pasaulio futbolo čempionato ir 1988 m. Europos futbolo čempionato rungtynės. Miestai, kuriuose vyks čempionatas, išsidėstę po visą Vokietiją, todėl galima net neabejoti, kad futbolu gyvens visa šalis, o ir turistams pasiekti šalį bus patogu iš visų pusių.

Minimalus UEFA reikalavimas yra turėti 30 tūkst. žiūrovų talpinantį stadioną. Vokietijoje šiuo klausimu problemų nėra – mažiausias iš visų dešimties stadionų bus Leipcige, kuris talpina 42,9 tūkst. žiūrovų. Ketvirtfinaliai vyks keturiuose skirtinguose stadionuose – Štutgarte, Hamburge, Berlyne ir Diuseldorfe. Pusfinaliai vyks Miunchene ir Dortmunde, o finalas – Berlyne. Visi Europos futbolo čempionato miestai ir stadionai:

 • Berlynas – „Olympiastadion Berlin“ 74,4 tūkst. vietų
 • Miunchenas – „Fussball Arena Munchen“ 70 tūkst. vietų
 • Dortmundas – „BVB Stadion Dortmund“ 65,8 tūkst. vietų
 • Štutgartas – „Stuttgart Arena“ 54,9 tūkst. vietų
 • Gelzenkirchenas – „Arena AufSchalke“ 54,7 tūkst. vietų
 • Frankfurtas – „Frankfurt Arena“ 54,7 tūkst. vietų
 • Hamburgas – „Volksparkstadion“ 52,5 tūkst. vietų
 • Diuseldorfas – „Dusseldorf Arena“ 51 tūkst. vietų
 • Kelnas – „Cologne Stadium“ 49,8 tūkst. vietų
 • Leipcigas – „Leipzig Stadium“ 42,9 tūkst. vietų

Atranka į EURO 2024

„EURO 2024” atranka prasidėjo 2023 m. kovo mėnesį. Daug staigmenų neišvydome – beveik visose grupėse lyderės užėmė pirmas dvejas vietas. Kaip staigmeną galima išskirti E grupę, kurioje varžėsi Albanija, Čekija, Lenkija, Moldova ir Farerų Salos. Lenkija nesugebėjo ne tik nelaimėti šios grupės, bet ir nepatekti tarp dviejų stipriausių. Tačiau, lenkai dar turės galimybę patekti į čempionatą per papildomą atranką.

Lietuvos rinktinė atrankoje į Europos futbolo čempionatą varžėsi G grupėje, kartu su Vengrija, Serbija, Juodkalnija ir Bulgarija. Per 8 rungtynes pavyko iškovoti 1 pergalę ir 3 kartus sužaisti lygiosiomis. Iš viso Lietuvos rinktinė užėmė 6 taškus, aplenkė Bulgariją, tačiau ties čia kelionė į čempionatą ir pasibaigė. Grupę laimėjo Vengrija, o antrą vietą užėmė Serbija.

Papildoma atranka į EURO 2024

Kovo 21 – 26 dienomis vyks papildoma „UEFA EURO 2024” atranka. Į šią atranką rinktinės pateko per UEFA Tautų lygą. Iš viso varžysis 12 komandų, kurios po keturias suskirstytos į tris kelius – A, B ir C. Iš kiekvieno kelio po vieną rinktinę pateks į Europos čempionatą, kur jau yra žinoma, prie kurios grupės prisijungtų.

Šios atrankos formatas labai paprastas – rinktinės sužais po vienerias rungtynes pusfinaliuose, o laimėtojai po kelių dienų sužais finalo rungtynes.

– A kelias

• Pusfinalis kovo 21 d. Lenkija – Estija
• Pusfinalis kovo 21 d. Velsas – Suomija
• Finalas kovo 26 d. Velsas/Suomija – Lenkija/Estija

– B kelias

• Pusfinalis kovo 21 d. Izraelis – Islandija
• Pusfinalis kovo 21 d. Bosnija ir Hercegovina – Ukraina
• Finalas 26 d. Bosnija ir Hercegovina/Ukraina – Izraelis/Islandija

– C kelias

• Pusfinalis kovo 21 d. Sakartvelas – Liuksemburgas
• Pusfinalis kovo 21 d. Graikija – Kazachstanas
• Finalas kovo 26 d. Sakartvelas/Liuksemburgas – Graikija/Kazachstanas

EURO 2024 m. grupių apžvalga ir prognozės

Pažvelgus į Europos futbolo čempionato grupes, iš karto išskirti galima B grupę, kurioje varžysis Ispanija, Kroatija, Italija ir Albanija. Tai be jokių abejonių stipriausia grupė, tuo tarpu kitos atrodo gana subalansuotos. A grupėje šeimininkams irgi nebus labai paprasta, kadangi laukia vengrų, šveicarų ir škotų iššūkiai. Turint omenyje, kad keturiose iš šešių grupių į kitą etapą pateks po tris rinktines, skaičiavimai „EURO 2024” turnyrinėje lentelėje prasidės tik prieš paskutines grupės rungtynes.

A grupė

 • Vokietija
 • Vengrija
 • Šveicarija
 • Škotija

Šeimininkai vokiečiai yra ryškūs A grupės favoritai, tačiau sakyti, kad bus labai lengva, tikrai negalima. Škotija yra grupės autsaiderė, tačiau Šveicarija bei Vengrija tikrai gali nustebinti. Nereikia pamiršti, kad vengrai praėjusiame Europos čempionate žaidė grupėje su ta pačia Vokietija, Prancūzija ir Portugalija bei sugebėjo du kartus sužaisti lygiosiomis. Komandos kapitonas ir geriausias žaidėjas yra 23-erių Dominik Szoboszlai, aplink kurį ir sukasi visas žaidimas. Išskirti dar galima Roland Sallai, Adam Nagy, Willi Orban, veteranus Attila Fiola, Peter Gulacsi, Loic Nego.

Šveicarija sudėtyje turi daug aukšto lygio žaidėjų, o kad moka žaisti tokiuose čempionatuose, yra įrodžiusi ne kartą. Paskutiniame čempionate šveicarai įspūdingose rungtynėse aštuntfinalyje išmetė ne bet ką, o pačius prancūzus. Rinktinėje bus nemažai patyrusių žaidėjų – Yann Sommer, Silvan Widmer, Remo Freuler, Granit Xhaka, Renato Steffen, Ricardo Rodriguez, Steven Zuber, Fabian Schar, Xherdan Shaqiri – visiems daugiau nei 30 metų. Iš jaunesnių būtina išskirti Manuel Akanji bei Denis Zakaria.

Škotija turi kelis žaidėjus žaidžiančius Anglijos „Premier“ lygoje – Andrew Robertson, Scott McTominay, John McGinn, Billy Gilmour, Ryan Christie. Tačiau nieko daug iš rinktinės nėra laukiama ir trečia vieta grupėje jau būtų geras rezultatas.

Grįžtant prie šeimininkų vokiečių, pirmiausia, reikia pažymėti tai, jog vyriausias treneris Julian Nagelsmann turėjo priimti ne vieną sunkų sprendimą. Sudėtyje vietos neliko tokiems žaidėjams kaip Mats Hummels, Emre Can, Leon Goretzka, Marco Reus, Julian Brandt, Karim Adeyemi. Dėl traumų vokiečiai neturės Serge Gnabry bei Timo Werner. EURO 2020 Vokietija pasiekė aštuntfinalį, tačiau ten 0:2 iškrito prieš anglus, kurie nužygiavo iki finalo. Kur kas didesnis fiasko buvo 2022 m. FIFA pasaulio čempionate – trečia vieta grupėje ir nepasiektos atkrintamosios.

Namuose žaidžiantys vokiečiai turėtų grupėje užimti pirmą vietą, tuo tarpu dėl antros vietos kovos Šveicarija ir Vengrija. Būtent šios komandos žais pirmąjį susitikimą – tuo pačiu šveicarams ir vengrams tai gali būti svarbiausios EURO 2024 rungtynės.

B grupė

 • Ispanija
 • Kroatija
 • Italija
 • Albanija

Galima sakyti, kad tai įdomiausia EURO 2024 grupė. Nors į atkrintamąsias pateks keturios iš šešių trečią vietą užėmusios rinktinės, išlieka tikimybė, kad atkrintamosiose nebus Ispanijos, dabartinių Europos čempionų italų arba kroatų. Būtent Kroatijos rinktinę ispanai 2020 čempionate išmetė aštuntfinalyje, o tie patys ispanai su italais žaidė pusfinalyje. 2022 m. pasaulio čempionate Kroatija pasiekė pusfinalį, kur 0:3 nusileido argentiniečiams.

Visos trys rinktinės į čempionatą atvyksta šiek tiek nukraujavusios. Ispanija dėl traumos neturės Gavi ir Isco, trenerio sprendimu vietos neatsirado Marco Asensio, Pau Torres, Pedro Porro. Septyni žaidėjai sudėtyje 30-ties metų arba vyresni – Dani Carvajal, Nacho, Alvaro Morata, Joselu, Aymeric Laporte, Ayoze Perez ir Jesus Navas. Sudėtyje bus ir vos 16-os Lamine Yamal.

Italija dėl traumų neturės Destiny Udogie, Nicolo Zaniolo, Giorgio Scalvini, Francesco Acerbi, o dėl lažybų skandalo nebus Sandro Tonali. Sudėtyje vietos neatsirado Ciro Immobile, Manuel Locatelli bei Marco Verratti. Italai atvažiuoja ypač atsinaujinusi, sudėtyje yra vos keturi žaidėjai 30-ties ir vyresni. Atsisveikinusi su savo veteranais, prarado daug patirties turinčių žaidėjų. Dabar 25-erių Gianluigi Donnarumma yra sužaidęs daugiausiai rungtynių tarp visų šios rinktinės futbolininkų.

Kroatija neturės svarbaus žaidėjo Ivan Perišič, o 38-erių kapitonui Luka Modrič reikia vis daugiau ir daugiau pagalbos iš kitų žaidėjų. Sudėtyje septyni futbolininkai Kroatijos rinktinėje sužaidę mažiau nei 10 rungtynių. Be L. Modrič išskirti galima Dominik Livakovič, Mateo Kovačič, Andrej Kramarič, Marcelo Brozovič, Mario Pašalič, Domagoj Vida. Daug vilčių dedama į 22-erių Joško Gvardiol.

Europos čempionams apginti titulą bus labai sunku, o papuolus į tokią grupę, nebūtų staigmena, jeigu Italija liktų trečioje vietoje. Tai dar neužveria durų į atkrintamąsias, tačiau ir negarantuoja vietos aštuntfinalyje. Tai sunkiausiai prognozuojama grupė, kurioje aiški tik Albanijos situacija. Jeigu albanams pavyks surinkti daugiau nei 1 tašką, jau bus didelė staigmena.

C grupė

 • Anglija
 • Serbija
 • Danija
 • Slovėnija

Anglija, Serbija ir Danija nėra tokios ryškios rinktinės kaip Ispanija, Italija ir Kroatija, tačiau C grupėje intrigos gali būti ne ką mažiau. Slovėnų situacija čia panaši kaip ir B grupėje albanų. Atotrūkis nėra toks didelis, tačiau pakovoti bent dėl trečios vietos bus labai sunku. Visas dėmesys A grupėje į anglus, tačiau serbai ir danai čia gali nustebinti.

EURO 2020 finale pralaimėję anglai atvyksta kiek pasikeitę. Dėl traumų nebus Tyrone Mings ir Reece James, tuo tarpu Gareth Southgate vietos sudėtyje nerado tokiems žaidėjams kaip Marcus Rashford, Raheem Sterling, Jordan Henderson, Jadon Sancho, Jack Grealish, Harry Maguire, James Maddison, Ben White, Curtis Jones. Pirmas rungtynes anglai žais prieš serbus, antras prieš danus. Iki susitikimo su slovėnais, jau gali būti užsitikrinę vietą atkrintamosiose arba kaip tik gelbėtis reikės prieš grupės autsaiderį. Tuo tarpu Danijos ir Serbijos potencialus mūšis dėl antros vietos grupėje vyks paskutiniame ture.

Serbijos vyriausias rinktinės treneris Dragan Stojkovič turės daug patirties turinčių žaidėjų. Vos septyni yra sužaidę mažiau nei 10 rungtynių, o net 16 futbolininkų Serbijos rinktinėje yra sužaidę 27 rungtynes arba daugiau. Išskirti galima Nikola Milenkovič, Nemanja Maksimovič, Nemanja Gudelj, Luka Jovič, Aleksandar Mitrovič, Dušan Tadič, Filip Kostič, Saša Lukič, Sergej Milikovič-Savič.

Danija, panašiai kaip ir Serbija, atvažiuoja taip pat su daug patirties turinčiais žaidėjais. Vos penki yra sužaidę mažiau nei 10 rungtynių ir didelio vaidmens čempionate neturės. Viskas remsis į pagrindinius žaidėjus. Trys futbolininkai už rinktinę yra sužaidę daugiau nei 100 mačų – Kasper Schmeichel, Christian Eriksen ir Simon Kjaer. Be jų išskirti galima Andreas Christensen, Thomas Delaney, Kasper Dolberg, Pierre-Emile Hojbjerg. Rinktinėje bus ir „Brentford“ trijulė – Mathias Jorgensen, Mikkel Damsgaard ir Christian Norgaard.

Pirmos sėkmingos Anglijos rinktinės rungtynės turėtų nuimti spaudimą, tačiau iškovoti pirmą vietą grupėje lengva nebus. Tiek Serbija, tiek Danija turi pakankamai žaidėjų, kad vieneriose rungtynėse apsunkintų situaciją favoritams.

D grupė

 • Prancūzija
 • Nyderlandai
 • Austrija
 • Lenkija

Ši grupė įdomi tuo, kad nėra vienos ryškios autsaiderės. Nustebintų tik prancūzai grupėje likę ketvirtoje vietoje. Iš Prancūzijos čempionate tikimasi labai daug, todėl jau grupėje rinktinė susilauks daug dėmesio. Kylian Mbappe yra vienas garsiausių ir geriausių čempionato žaidėjų, o jo paskutinės rungtynės Europos čempionate buvo EURO 2020 aštuntfinalis prieš šveicarus ir pramuštas lemiamas 11 m baudinys.

Didier Deschamps vietos sudėtyje nerado Moussa Diaby, Matteo Guendouzi bei dviem „Chelsea“ žaidėjams – Malo Gusto ir Axel Disasi. Dėl traumų nebus Wesley Fofana, Boubacar Kamara, Lucas Hernandez, Christopher Nkunku. Nebus ir rinktinėje įprastai geriau nei klubuose atrodančio Paul Pogba – jis suspenduotas dėl dopingo vartojimo. Žvelgiant bendrai, didelių nuostolių rinktinė neturi – pasaulio vicečempionai turės puikiai subalansuotą sudėtį – Jules Kounde, Ferland Mendy, Dayot Upamecano, Benjamin Pavard, Eduardo Camavinga, Antoine Griezmann, Olivier Giroud, Kylian Mbappe, Ousmane Dembele, N‘Golo Kante, Adrien Rabiot, Kingsley Coman, Theo Hernandez, Ibrahima Konate.

Į EURO 2024 su dideliu nusivylimu atvyksta austrai, kurie neturės savo pagrindinio žaidėjo David Alaba. Sudėtyje yra keli pagrindiniai futbolininkai – Marko Arnautovič, Marcel Sabitzer, Michael Gregoritsch, Christoph Baumgartner. Tačiau nemažai pagalbos reikės ir iš mažiau patirties turinčių futbolininkų – aštuoni iš jų yra sužaidę mažiau nei 10 rungtynių.

Lenkija į EURO 2024 pateko per papildomą atranką, o į čempionatą tikrai neatvyksta tik pasisvečiuoti. Grupė nėra lengva, tačiau į atkrintamąsias galima pabandyti įšokti ir iš trečios vietos. Čia, kaip jau įprasta, viskas suksis aplink 35-erių veteraną Robert Lewandowski. Vartuose stovės patyręs 34-erių Wojciech Szczesny. Sudėtyje taip pat yra Piotr Zielinski, Kamil Grosicki, Bartosz Bereszynski, Kamil Grosicki.

Bus labai įdomu pamatyti Nyderlandus, kurie paskutiniu metu rodo atsigavimo ženklus. 2022 m. FIFA pasaulio čempionate pasiekė ketvirtfinalį, kur tik po 11 m baudinių serijos nusileido Argentinai. Sudėtyje bus nemažai aukšto lygio žaidėjų – Virgil van Dijk, Matthijs de Ligt, Nathan Ake, Georginio Wijnaldum, Memphis Depay, Cody Gakpo, Daley Blind, Donyell Malen, Frenkie de Jong.

E grupė

 • Belgija
 • Rumunija
 • Slovakija
 • Ukraina

Tai viena iš silpnesnių grupių, kur favorite galima išskirti Belgijos rinktinę. Ukraina privalo užimti vieną iš pirmų vietų, kadangi tiek Rumunija, tiek Slovakija tikrai įveikiamos rinktinės. Belgijos žaidimo kokybė paskutiniu metu kiek nukritusi, todėl tokia grupė bus puiki galimybė pasiekti geriausią formą prieš atkrintamąsias. Net ir rungtynės su Ukraina bus žaidžiamos trečiajame ture – apie geresnę situacija Belgija net ir pasvajoti negalėjo.

Į čempionatą belgai atvyksta su dideliu nuostoliu – vyriausias treneris Domenico Tedesco nepasiėmė Tibaut Courtois, kuris dėl traumos nežaidė beveik visą sezoną. Vis tik, belgas saugojo vartus UEFA Čempionų lygos finalo rungtynėse tarp Madrido „Real“ ir Dortmundo „Borussia“. Vartininkas prisidėjo prie to, kad būtų dar kartą iškovotas titulas.

Net keturi žaidėjai Belgijos rinktinėje sužaidę daugiau nei 100 rungtynių – Jan Vertenghen, Axel Witsel, Romelu Lukaku ir Kevin De Bruyne. Būtent nuo Mančesterio „City“ saugo šioje rinktinėje labai daug kas priklausys. Išskirti dar galima Yannick Carrasco, Thomas Meunier, Timothy Castagne. Be šių futbolininkų sudėtyje yra daug jaunimo, rinktinėje sužaidusių iki 20 rungtynių. Su šiais žaidėjais Belgija turi pasiekti atkrintamąsias, o ten veteranai vieneriose rungtynėse gali įkąsti ir pagrindiniams favoritams.

Ukraina EURO 2020 sugebėjo pasiekti ketvirtfinalį, kur 0:4 nusileido anglams. Pasaulio čempionate nežaidė, o į šį turnyrą atvyksta su Andriy Yarmolenko, Roman Yaremchuk, Oleksandr Zinchenko, Mykola Matviyenko, Taras Stepanenko, Serhiy Sydorchuk, Roman. Bus nemažai iš jaunimo – Mykhaylo Mudryk, Vitalyj Mykolenko, Andriy Lunin. Sudėtis šioje grupėje pajėgi užimti antrą vietą, tačiau atkrintamosiose bus labai sunku.

Rumunija į priekį ves komandos kapitonas, 70 rungtynių rinktinėje sužaidęs 31-erių Nicolae Stanciu. 22-erių gynėjas Radu Dragusin priklauso Londono „Tottenham Hotspur“, 28-erių Razvan Marin rungtyniauja „Empoli“. Slovakijoje situacija panaši – čia vienas ryškiausių yra „Newcastle United“ vartininkas Martin Dubravka, yra du veteranai sužadę daugiau nei 100 rungtynių – 37-erių Peter Pekarik ir Juraj Kucka. Išskirti reikėtų „Napoli“ žaidėją Stanislav Lobotka.

F grupė

 • Portugalija
 • Turkija
 • Čekija
 • Sakartvelas

Panašiai kaip ir E grupėje, Portugalija yra ryški favoritė, tik čia likusios rinktinės yra aukštesnio lygio nei Rumunija ar Slovakija. Turkija yra matoma antroje vietoje, tačiau nustebinti gali ir čekai, kurie EURO 2020 pasiekė atkrintamąsias, o ten aštuntfinalyje 2:0 laimėjo prieš Nyderlandus, ketvirtfinalyje 1:2 nusileido danams. Sakartvelas debiutuoja Europos futbolo čempionate ir iš šios rinktinės nieko daug nėra tikimasi. Išskirti galima tik „Napoli“ komandos žvaigždę Khvicha Kvaratskhelia.

Turkijos rinktinėje net dvylika žaidėjų rungtyniauja vietiniame čempionate, tarp jų Kerem Akturkoglu, Cenk Tosun, Kaan Ayhan, Ugurcan Cakir. Išskirti galima Merih Demiral iš „Al-Ahli“, rinktinės kapitoną Hakan Calhanoglu iš Milano „Inter“. Bus ir jaunų žaidėjų: 19-metis Kenan Yildiz iš „Juventus“, Ahmetcan Kaplan iš „Ajax“ ir be jokių abejonių Arda Guler iš Madrido „Real“. Grupė nėra pati stipriausia, todėl ši Turkijos rinktinė privalo tuo pasinaudoti.

Čekijos rinktinėje beveik visi žaidėjai rungtyniauja vietiniame čempionate, dar penki iš jų Vokietijoje. 29-erių kapitonas Tomaš Souček yra „West Ham United“ žaidėjas, Antonin Barak žaidžia „Fiorentina“, du svarbūs rinktinės nariai žaidė istorinį sezoną turėjusioje „Bayer Leverkusen“ ekipoje – Adam Hložek ir Patrik Schick.

EURO 2024 daug kalbama apie Prancūziją, Anglija, namuose rungtyniaujančius vokiečius, tačiau nereikia pamiršti Portugalijos. Ši rinktinė turi gana nesunkią grupę, kurioje užėmę pirmą vietą atkrintamosiose potencialiai gali gauti nesunkų kelią iki pat pusfinalio. Tačiau, net ir sutikę aukštesnio lygio varžovus, tikrai turės ką pasiūlyti. Portugalija atsiveža ne tik veteraną Cristiano Ronaldo, bet ir tokius žaidėjus kaip Ruben Dias, Diogo Dalot, Bruno Fernandes, Goncalo Ramos, Bernando Silva, Joao Felix, Danilo Pereira, Matheus Nunes, Rafael Leao, Ruben Neves, Joao Cancelo, Diogo Jota. Vis dar žaidžia vyriausias šių metų Europos futbolo čempionato žaidėjas 41-erių Pepe.

12 thoughts on “Europos futbolo čempionatas 2024 m. – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *