Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 7bet statymai lažybos
Eurovizija

Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 – apžvalga ir prognozės

Laukiamiausias dainų konkursas sparčiai artėja ir sausio 21 dieną prasideda Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 – „Pabandom iš naujo“.  Iš viso bus dvi atrankos – sausio 21 ir 28 dienomis, du pusfinaliai – vasario 4 ir 11 dienomis, o vasario 18 dieną sužinosime, kas vyks į Liverpulyje vykstančią 2023 m. Euroviziją.

Atrankos į Euroviziją Lietuvoje formatas išlieka toks pats. Komisijos ir žiūrovų balsai bus dalinami per pusę 50:50. Už pirmą vietą skiriama 12 taškų, už antrą 10, o nuo trečios 8-1 taškai. Praeitais metais buvo 34 dalyviai ir trys atrankos, tuo tarpu šiais metais 30 dalyvių ir vyks tik dvi atrankos, todėl į pusfinalį patekti lengviau tikrai nebus.

Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023: dalyviai

Tarp visų 30 dalyvių, matysime atlikėjų, kurie ne tik jau yra dalyvavę atrankoje, bet ir dalyvavo pačioje Eurovizijoje. Baiba 2009 metais buvo pritariančioji vokalistė Sashai Son, Justė Kraujelytė 2015 metais buvo pritariančioji vokalistė Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos duetui. Į Eurovizijos atranką sugrįžta ir pati Monika Linkytė, kuri Eurovizijoje dalyvavo 2015 metais su Vaidu Baumila.

Net 15 dalyvių yra bent kartą dalyvavę atrankoje į Euroviziją. Daugiausiai kartų – net 13 dalyvavo Aistė Pilvelytė, kuri į atranką sugrįžta po dviejų metų pertraukos. Aštuntus metus iš eilės atrankoje dalyvaus Justin 3 (ft. Dj AugustYno), Monikai Linkytei tai bus septintoji atranka ir pirmoji nuo 2015 metų. Žemiau galite matyti visus dalyvius ir jų atliekamas dainas.

 • Agnė „New Start“
 • Alen Chicco „Do You“
 • Antikvariniai Kašpirovskio dantys „Sėdi ir važiuoji“
 • Baiba „When the Lights Go Out“
 • Beatrich „Like a Movie“
 • Donata „Dreamer“
 • Gabrielius Vagelis „Šauksmas“
 • Gebrasy „Saw Your Ghost“
 • II Senso „Sparnai“
 • T. „Žinau, tai tu“
 • Joseph June „Vacuum“
 • Juste Kraujelytė „Need More Fun“
 • The Pixls „Šaukt“
 • Luknė „Paradise“
 • Mario Junes „Do What You Do“
 • Matt Len „Midnight Train“
 • Melona „Song of Whispers“
 • Monika Linkytė „Stay“
 • MoonBee „Rumor“
 • Noy „Destiny‘s Child“
 • Paulina Paukštaitytė „Let Me Think About Me“
 • Petunija „Love of My Life“
 • Rūta Mur „So Low“
 • Viktorija Faith „If You Ever Miss Me“
 • Voldemaras Petersonas „Things“
 • I „You Can Not“
 • Justin 3 ft. DJ AugustYno „Not Giving Up“
 • Multiks „London“
 • Justa Rubežiūtė „When I‘ll Find“
 • Aistė Pilvelytė „We‘re Not Running“

Monika Linkytė – Eurovizijos atrankos Lietuvoje nugalėtoja

Vasario 18 d. pasibaigus Eurovizijos atrankos finalui Lietuvoje, tapo aišku, kad į šių metų Europos dainų konkursą vyksta Monika Linkytė. Atlikėja finale surinko maksimalų balų skaičių iš komisijos, tačiau pagal žiūrovų balsus linko antroje vietoje. Už ją 147 daugiau žiūrovų balsų gavo Rūta Mur, kuri bendroje įskaitoje liko antroje vietoje (12822 ir 12675 žiūrovų balsai).

Ruta Mūr iš komisijos gavo 10 balsų ir bendroje įskaitoje surinko tiek pat balų kiek ir Monika Linkytė. Tačiau, Eurovizijos atrankos Lietuvoje reglamentas sako, kad atlikėjams surinkus vienodą balų skaičių, atranką laimi atlikėjas, kuris iš komisijos gavo daugiau balų. Tai ir lėmė, kad atranką laimėjo Monika Linkytė.

Trečioje vietoje liko favorite laikyta Beatrich. Atlikėja tiek pagal komisiją, tiek pagal žiūrovų balsus (9392) buvo trečia. Paskutinę vietą finale užėmė II Senso, devintoje liko Mario Junes, iš komisijos mažiausiai balų surinko MoonBee, tačiau pagal žiūrovų balsus buvo ketvirtoje vietoje.

Finale Monika Linkytė ir vėl šiek tiek pakeitė savo pasirodymą, būtent tai ir lėmė aukščiausią komisijos įvertinimą. Atkreipti dėmesį galima į tai, kad pakeitimų dainoje matėme kiekviename atlikėjos pasirodyme. M. Linkytė į Eurovizijos atranką Lietuvoje sugrįžo po 7 metų pertraukos – 2015 m. dalyvavo paskutinį kartą ir tada atranką laimėjo kartu su Vaidu Baumila.

Visus 2023 m. Eurovizijos dalyviai randami šiame puslapyje, kuriame taip pat pateikiami: dalyvių pasirodymo tvarka, rezultatai bei istoriniai pasiekimai.

 

Eurovizijos atrankos Lietuvoje finalas

Eurovizijos atrankos Lietuvoje finalas vyks vasario 18 dieną, kuriame varžysis 10 atlikėjų. Balsavimas vyks taip pat, kaip ir atrankos etapuose bei pusfinaliuose – 50% balų skiria komisija, 50% balų skiria žiūrovai. Dabar, kai aiškūs visi atrankos finalo dalyviai, galima teigti, kad didžiausia kova vyks tarp Beatrich ir Rūta Mur. Abi atlikėjos pirmą vietą užėmė tiek pirmose atrankose, tiek pusfinaliuose. Beatrich abejose laidose iš komisijos gavo maksimalų balų skaičių, tuo tarpu Rūta Mur pirmoje atrankoje gavo 12 balų, o pusfinalyje 10. Lygiai taip pat ir su žiūrovais – pirmoje atrankoje Rūta Mur gavo daugiausiai balsų, o pusfinalyje liko antroje vietoje.

Kiek netikėtai antrajame pusfinalyje žiūrovų balsų skaičiumi nustebino MoonBee. Atlikėja surinko daugiausiai balsų per visas iki tol vykusias šių metų Eurovizijos atrankos laidas. Vis tik, komisijos balų ji negavo daug nei pusfinalyje, nei pirmoje atrankoje. Išskirti galima ir Moniką Linkytę bei Pauliną Paukštaitytę. Abi atlikėjos gauna aukštą įvertinimą iš komisijos, o pusfinalyje žiūrovų balsų skirtumas buvo vos 45 balsai – 1 383 ir 1348.

2023 m. Eurovizijos atrankos Lietuvoje finalo dalyviai:

 • Rūta Mur „So Low“
 • Petunija „Love of My Life“
 • II Senso „Sparnai“
 • Gabrielius Vagelis „Šauksmas“
 • Justė Kraujelytė „Need More Fun“
 • Beatrich „Like a Movie“
 • Mario Junes „Do What You do“
 • Monika Linkytė „Stay“
 • MoonBee „Rumor“
 • Paulina Paukštaitytė „Let Me Think About Me“

Antras Eurovizijos atrankos Lietuvoje pusfinalis

Vasario 11 d. įvyko antrasis atrankos į Euroviziją Lietuvoje pusfinalis, po kurio tapo aiškūs visi finalo dalyviai. Geriausiai antrajame pusfinalyje pasirodė Beatrich, kuri iš komisijos vėl gavo 12 balų. Tačiau, pagal žiūrovų balsus Beatrich liko trečioje vietoje, nors tai bendroje įskaitoje nesutrukdė užimti pirmos vietos. Antrą vietą komisija skyrė Monikai Linkytei, o pagal žiūrovus atlikėja užėmė ketvirtą vietą.

Daugiausiai žiūrovų balsų susilaukė MoonBee su daina „Rumor“. Žiūrovai iš viso atidavė 2 457 balsus, kas yra didžiausias skaičius per abu pusfinalius. Mažiausiai balų iš komisijos gavo Antikvariniai Kašpirovskio dantys, o mažiausiai balsų iš žiūrovų susilaukė Luknė. Antrą vietą pusfinalyje užėmė Paulina Paukštaitytė, kuri pagal žiūrovų balsus liko antra, o pagal komisiją – trečia. Į finalą nepateko Agnė su daina „New Start“, Matt Len „Midnight Train“ ir Gebrasy „Saw Your Ghost“.

Visi antrojo pusfinalio dalyviai, kurie pateko į Eurovizijos atrankos Lietuvoje finalą:

 1. Beatrich „Like a Movie“

 

 1. Paulina Paukštaitytė „Let Me Think About Me“

 

 1. Monika Linkytė „Stay“

 

 1. MoonBee „Rumor“

 

 1. Mario Junes „Do What You Do“

Pirmas Eurovizijos atrankos Lietuvoje pusfinalis

Pasibaigus pirmajam Eurovizijos atrankos Lietuvoje pusfinaliui tapo aiškūs pirmi finalo dalyviai. Pirmą vietą pirmajame pusfinalyje užėmė Rūta Mur su daina „So Low“. Įdomu tai, kad ji nesurinko maksimalaus balų skaičiaus nei iš komisijos, nei iš žiūrovų. Tačiau, tiek komisija, tiek žiūrovai jai skyrė antrą vietą. Daugiausiai balų iš komisijos surinko Petunija su daina „Love of My Life“, tuo tarpu pagal žiūrovų balsus ji užėmė ketvirtą vietą, o bendrai liko antroje vietoje.

Daugiausiai balsų žiūrovai skyrė II Senso „Sparnai“. Tačiau pagal komisijos įvertinimą jie buvo vos šeštoje vietoje, tačiau tai nesutrukdė bendroje įskaitoje užimti trečios vietos. Paskutinę vietą pirmajame pusfinalyje užėmė Baiba – „When the Lights Go Out“. Bendrai po 8 balus surinko ir trimis balais mažiau nei penktoje vietoje likusi Justė Kraujelytė, Alen Chicco – „Do You“ bei Joseph June – „Vacuum“.

Visi pirmojo pusfinalio dalyviai, kurie pateko į Eurovizijos atrankos Lietuvoje finalą:

 1. Rūta Mur „So Low“

 1. Petunija „Love of My Life“

 1. II Senso „Sparnai“

 

 1. Gabrielius Vagelis „Šauksmas“

 

 1. Justė Kraujelytė „Need More Fun“

Ką apie Eurovizijos atranką Lietuvoje 2023 mano konkurso apžvalgininkai? Klausykite Eurodiena.lt podkasto:

Antroji Eurovizijos atrankos Lietuvoje laida

Sausio 28 d. įvyko antroji Eurovizijos atrankos Lietuvoje laida, kurioje pasirodė likusieji dalyviai. Iš 15 atlikėjų į pusfinalį pateko dešimt ir tapo aiškus dvidešimtukas, kuris pasirodys pusfinaliuose vasario 4 ir 11 dienomis. Geriausiai antroje Eurovizijos atrankos laidoje sekėsi Beatrich, kuri su daina „Like a Movie“ užėmė pirmą vietą. Tiek komisija, tiek ir žiūrovai atlikėjai skyrė daugiausiai balsų. Antrą vietą užėmė Eurovizijos patirties turinti Monika Linkytė su daina „Stay“. Pagal komisijos balsus ji buvo antra, pagal žiūrovų – trečia.

Trys atlikėjai nesurinko nei taško – Melona su daina „Song of Whispers“, The Pixls su daina „Šaukt“ ir Voldemars Petersons su daina „Things“. Vieną tašką surinko Viktorija Faith – „If You Ever Miss Me“, o I. T. – „Žinau tai tu“ surinko keturis taškus, tačiau į pusfinalį irgi nepateko. Šiems atlikėjams Eurovizijos atranka šiais metais baigėsi, tuo tarpu likę keliauja į pusfinalį.

Atkreipti dėmesį galima į Agnę su daina „New Start“. Atlikėja iš komisijos negavo nei vieno balo, tačiau pagal žiūrovų balsus ji buvo antroje vietoje. Tai labiausiai išsiskyrusi komisijos ir žiūrovų nuomonė per abi atrankos laidas. Gebrasy su daina „Saw Your Ghost“ iš komisijos gavo šešis balus, tuo tarpu žiūrovai jam skyrė mažiau balsų nei I. T., kuri net nepateko į pusfinalį. Dėka komisijos įvertinimo, Gebrasy galėsime matyti pusfinalyje.

Visi iš antrosios atrankos į pusfinalį patekę atlikėjai ir jų dainos:

 1. Beatrich „Like a Movie“

 

 1. Monika Linkytė „Stay“

 

 1. Mario Junes „Do What You Do“

 

 1. Matt Len „Midnight Train“

 

 1. Petunija „Love of My Life“

 

 1. Agnė „New Start“

 

 1. Moon Bee „Rumor“

 

 1. Gebrasy „Saw Your Ghost“

 

 1. Donata „Dreamer“

 

 1. Antikvariniai Kašpirovskio dantys „Sėdi ir važiuoji“

Pirmoji Eurovizijos atrankos Lietuvoje laida

Sausio 21 d. įvyko pirmoji Eurovizijos atrankos Lietuvoje laida, kurioje pasirodė 15 dalyvių. Dešimt iš jų pateko į pusfinalį, tuo tarpu likusiems penkiems atranka baigėsi. Tarp iškritusių yra ir į Eurovizijos atranką sugrįžusi Aistė Pilvelytė, ji atrankoje dalyvavo jau keturioliktą kartą. Kartu su ja iškrito ir W.I, Muitiks, Justin 3 ft. Dj AugustYno ir Justa Rebežiūtė. Paskutinę vietą užėmė ir nei vieno balo iš žiūrovų ir komisijos negavo W.I su daina „Can You Not“ bei Justin 3 ft. Dj AugustYno su daina „Not Giving Up“.

Geriausiai pirmoje atrankos laidoje pasirodė Rūta Mur su daina „So Low“. Ji tiek iš komisijos, tiek iš žiūrovų gavo daugiausiai balų ir užtikrinai užėmė pirmą vietą. Antroje vietoje liko Gabrielius Vagelis su daina „Šauksmas“. Nors komisija jam skyrė tik penktą vietą, pagal žiūrovų balsus užėmė antrą vietą ir bendroje įskaitoje liko antras. Trečia vietą užėmė Alen Chicco su daina „Do You“.

Komisijos ir žiūrovų balai itin išsiskyrė vertinant ketvirtą vietą užėmusią Justę Kraujelytę su daina „Need More Fun“. Komisija jai skyrė antrą vietą, tačiau pagal žiūrovų balsus ji liko vos aštuntoje vietoje. Dėka komisijos skirtų balų į pusfinalį pateko Luknė su daina „Paradise“ ir Baiba su daina „When the Lights Go Out“, kadangi iš žiūrovų jos negavo nei vieno balo.

Visi iš pirmosios atrankos į pusfinalį patekę atlikėjai ir jų dainos:

 1. Rūta Mur „So Low“

 1. Gabrielius Vagelis „Šauksmas“

 1. Alen Chicco „Do You“

 1. Justė Kraujelytė „Need More Fun“

 1. Paulina Paukštaitytė „Let Me Think About Me“

 1. Noy „Destiny‘s Child“

 1. II Senso „Sparnai“

 1. Joseph June „Vacuum“

 1. Baiba „When the Lights Go Out“

 1. Luknė „Paradise“

 

TOP 20 pasirodymų Lietuvos Eurovizijos atrankoje 2023 pagal Eurodiena.lt kolektyvą:

Related Posts

One thought on “Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.