La Liga 2022-23 statymai lažybos 7bet futbolas
Futbolas

Ispanijos „La Liga“ 2022-23 m. sezono apžvalga ir prognozės

2022-23 metų Ispanijos „La Liga“ sezonas jau bus 92-as istorijoje. Praeitais metais Madrido „Real“ tapę lygos čempionais tai padarė net 35-ą kartą, kas reiškia, jog „La Liga“ klubas yra laimėjęs daugiau nei trečdalį kartų. Rugpjūčio 12 d. prasidedančiame sezone Madrido komanda ir vėl bus viena iš pagrindinių favoričių sezono gale kelti čempionų taurę.

Iš viso lygoje varžysis 20 komandų, iš kurių trys klubai pakilę iš antro diviziono. Po penkių metų stipriausioje lygoje į antrą divizioną iškrito „Levante“, o po šešių metų „Alaves“ klubas. Trečioji komanda, kuri po trijų metų iškrito į antrą divizioną yra „Granada“. Į aukščiausią lygą po septynerių metų pertraukos sugrįžta „Almeria“ bei po vos po vienerių metų „Real Valladolid“. Trečiasis klubas, kuris varžysis „La Liga“ artėjančiame sezone yra „Girona“. Ši komanda papildomose rungtynėse dėl vietos aukščiausiame divizione 3-1 įveikė „Tenerife“.

Ispanijos „La Liga“ 2022-23 tvarkaraštis

2022-23 m. Ispanijos „La Liga“ sezonas prasidės rugpjūčio 12 d. ir tęsis iki birželio 4 dienos. Kaip visada sezono viduryje laukia pertrauka, tik šį kartą dėl Katare vyksiančio 2022 m. pasaulio futbolo čempionato, pertrauka bus ilgesnė. Pirmą kartą nuo 2012-13 m. sezonas pasibaigs birželį. Pilnas artėjančio sezono tvarkaraštis:

  • Rugpjūčio 12 d. – pirmasis turas
  • Lapkričio 9 d. – gruodžio 31 d. – sezono pertrauka
  • Birželio 4 d. – paskutinis 38-as turas

Didžiausi Ispanijos „La Liga“ žaidėjų perėjimai ir nauji papildymai

Madrido „Real“ komandai trūko labai nedaug, kad šią vasarą būtų atliktas istorinis perėjimas. Visais įmanomais būdais karališkasis klubas siekė iš „PSG“ klubo persivilioti prancūzą Kylian Mbappé, tačiau futbolininkas liko rungtyniauti Paryžiuje. Nors įsigyti prancūzo nepavyko, „Real“ buvo ta komanda, kuri vasarą atliko brangiausią pirkinį. Už 80 mln. eurų iš „Monaco“ buvo įsigytas 22-erių metų Aurelien Tchouameni. Į komandą taip pat nemokamai iš „Chelsea“ atvyko Antonio Rüdiger. Šie žaidėjai ir buvo vieninteliai pagrindiniai perėjimai vasarą.

Nors brangiausią pirkinį atliko „Real“, daugiausiai pinigų vasarą išleido „FC Barcelona“. Katalonų klubas įsigijo tris žaidėjus už labai panašią kainą. Už 58 mln. eurų iš „Leeds“ atvyksta 25-erių metų brazilas Raphinha, už 50 mln. eurų iš „Sevilla“ 23-erių metų prancūzas Jules Kounde bei už 45 mln. eurų iš „Bayern“ 33-erių metų lenkas Robert Lewandowski. Kartu su „Real“ komanda klubas atliko brangiausius pirkinius tiek už Ispanijos ribų, tiek ir tarp Ispanijos komandų.

Vasarą nedaug pinigų išleido kitas gerai žinomas Madrido klubas „Atletico“. Už 20 mln. eurų iš „Udinese“ įsigijo 24-erių metų argentinietį Nahuel Molina, už 6,5 mln. eurų buvo įsigytas 22-erių metų brazilas Samuel Lino iš „Gil Vicente FC“ komandos. Nemokamai komanda iš „Borussia“ klubo papildė 33-erių metų belgas Axel Witsel. Tai kol kas vieninteliai nauji veidai Madrido komandoje.

Itin pelninga vasara buvo „FC Sevilla“ klubui, kuris už 50 mln. eurų „FC Barcelona“ komandai pardavė jau minėtą Jules Kounde, o prie to dar už 31 mln. eurų „Aston Villa“ klubui buvo parduotas 29-erių metų Diego Carlos. Kol kas klubas įsigijo vos vieną žaidėją už 12 mln. eurų iš „Galatasaray“ – 26-erių metų brazilą Marcão. Iš Madrido „Real“ komandos nemokamai atvyko 30-metis Isco, o nuomos pagrindais iš Mančesterio „United“ – Alex Telles. Klubas atlikęs šias permainas uždirbo 75,5 mln. eurų.

Pagrindiniai favoritai laimėti „La Liga“ 2022-23

Praeitais metais Madrido „Atletico“ turėjo gerus šansus apginti čempionų titulą, kadangi „FC Barcelona“ išgyvena gana sunkius laikus, o ir Madrido „Real“ atrodė kiek susilpnėjęs. Tačiau tuo nepasinaudojo, o „Real“ sužaidęs puikų sezoną po metų pertraukos vėl kėlė čempionų taurę į viršų. Nors „FC Barcelona“ vasarą atliko kelis esminius ėjimus, nedideliu, bet favoritu šiuo metu laikomas Madrido „Real“ klubas, kuris išlaikė visą savo branduolį.

Nėra keista, kad „Real“, „FC Barcelona“ ir „Atletico“ yra išskiriami kaip trys pagrindiniai favoritai. Paskutinį kartą 2003-04 metais „La Liga“ pavyko laimėti kuriai nors kitai komandai ir tai padarė „Valencia“. Tris metus iš eilės „FC Barcelona“ nelaimėjo Ispanijos lygos ir didžiausia motyvacija turėtų būti šioje komandoje. Paskutinį kartą „FC Barcelona“ ilgesnę pertrauką be Ispanijos „La Liga“ čempionų titulo turėjo tik 2000-20004 metais. Barselonos komanda įsigijo aukščiausios klasės puolėją R. Lewandowski, kuris su Karim Benzema yra favoritai laimėti auksinio batelio apdovanojimą.

Itin nesėkmingas praeitas sezonas buvo Madrido „Atletico“ komandai. Nors sudėtyje yra itin aukšto lygio žaidėjų, komanda nedemonstravo žaidimo, kuris būdavo įprastas anksčiau. Šią vasarą Madrido klubas atsisveikino su Luis Suarez, o visi kiti pagrindiniai žaidėjai buvo išlaikyti. Bus įdomu stebėti ar per vasaros pertrauką komandai pavyko pagerinti susižaidimą ir pasiruošti artėjančiam sezonui. „Real“ ir „FC Barcelona“ šiuo metu atrodo solidžiau ir nors Barselonos komandoje per paskutinius metus įvyko nemažai permainų, būtent šie du klubai turėtų ir vėl lenktyniauti dėl pirmos vietos.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.