kaip įsirengti krepšinio aikštelę 7bet lažybos statymai
Krepšinis

Kaip įsirengti krepšinio aikštelę?

Krepšinis – populiariausia sporto šaka Lietuvoje, čia ją užsiiminėja kiekvienas nuo – mažiausių iki dėdžių, kurie prašo duot pramest. Vienas iš pagrindinių dalykų, kurių reikia, norint žaisti krepšinį – aikštelė, be jos žaisti būtų tiesiog neįmanoma. Šiame straipsnyje skaitykite: ko reikia, norint įsirengti krepšinio aikštelę, jos dydis, vieta bei reikmenys.

Aikštelės dydis ir vieta: kur geriausia statyti krepšinio aikštelę?

Apie krepšinio aikštelės įrengimą galvoja kiekvienas šią sporto šaką mėgstantis vyras. Tėčiai nori įrengti aikšteles savo vaikams, sukurti jiems smagią pramogą, užimtumą bei lavinti jų krepšinio įgūdžius. Juk vien tik sporto mokyklų gali ir nepakakti, vaikai turi turėti galimybę žaisti kada tik panorėję.

Žvelgiant į krepšinio aikštelės pastatymo vietą, turbūt reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog leisti sau, privačiame kieme, pastatyti pilną krepšinio aikštelę – du krepšius, kurios ilgis 28×15 metrų gali tikrai ne kiekvienas, tad tai įvertinus galima pradėti galvoti, kaip turėtų atrodyti vieno krepšio aikštelė.

Ieškant krepšinio aikštelei vietos yra keletas pasirinkimų: 1) Jūs galite ją įrenginėti tiesiog ant stulpo – davę vaikams kamuolį, kad šie pirmiausiai ištryptų žolę, vėliau jau sektų žemės sukasimas, volavimas bei bendras jos išlyginimas – šis punktas dažniausiai tinka užmiesčio žmonėms 2) Įrenginėjant aikštelę profesionaliau yra du būdai tinkamai paruošti pagrindą – betonavimas, kieta danga, kuri žaidžiančio žaidėjo kritimo atveju gali sukelti daugiau skausmo, tačiau pigesnis pasirinkimas. Viena bėda, kad betonas labiau kaupia dulkes, tad žaidžiant ant šios dangos nešvarių rankų bei purvinų rūbų išvengti vargu ar pavyks Antrasis – polipropileninio kompozito danga, gerokai minkštesnis pasirinkimas, tačiau greičiau susidėvinti bei gerokai lengviau pažeidžiama.

Krepšinio aikštelei reikiamos priemonės

  1. Krepšinio stovas
  2. Krepšinio lenta
  3. Krepšinio lankas
  4. Kamuolys

Kiekvienas krepšinį kiemuose žaidęs gali papasakoti istorijų apie krepšinio lentos bei lanko svarbą. Kalbant apie lentas, jų būna įvairių: plastikinių permatomų, vienos užpildytos spalvos, medinių. Medinei lentai jau gerokai atitarnavus, gali atsirasti įvairių problemų – kamuolys sunkiau atšoka nuo lentos, lenta nuo stipresnių smūgių gali įlūžti. Prastai nuo lentos atšokantis kamuolys turbūt sukelia tiek pat diskomforto žaidžiantiems kiek ir prastas lankas bei tinkliuko nebuvimas. Kas yra geras ir prastas lankas? Lankai turi savo specifikas: vieni yra kieti, neamortizuojantys, antri viduriukas – šiek tiek amortizuojantys, treti – tokie, kurie atakuojant krepšį iš tolimos distancijos ir metant aukšta trajektorija – jie tiesiog „priima ir išspjauna“ jūsų metamą kamuolį, tad atsakingai rinktis krepšinio lentą bei lanką – būtina.

Krepšinio stovo pasirinkimas yra svarbus tiems, kas į aikštelės įrengimą gali investuoti šiek tiek daugiau pinigų, kadangi – visi paprasti kieti stovai yra panašūs. Skirtumas čia susikuria tada, kai pastatomas krepšio aukštį reguliuoti galintis stovas. Jo paskirtis geriausiai išpildoma – vaikui augant, mažam berniukui reikia krepšio, tačiau norint pataikyti į tikrame aukštyje esantį lanką, reikės palaukti ne vienerius metus, tad galimybė reguliuoti aukštį čia turi didelę reiškmę.

Krepšinio kamuolys bei jo svarba. Atrodo, jog – tai didelės įtakos krepšinio aikštelės įrengimui neturinti turėti smulkmena. Tačiau kamuolio pasirinkimas – viena pagrindinių, malonumą žaidžiant kurianti detalė. Čia reikėtų suprasti vieną esminį skirtumą tarp brangių vardinių kamuolių, su kuriais oficialiai žaidžiama profesionaliose lygose – Eurolygoje, Lietuvoje aukščiausioje lygoje ar NBA ir to, jog jums žaisti reikės laukti, o ne arenoje. Koks skirtumas? Kamuolys gerokai greičiau nusidėvi, jeigu jis pritaikytas žaidimui krepšinio salėje – jis yra padengtas gerokai minkštesne guma. Norint, jog kamuolį būtų ne tik malonu išmesti į krepšį, bet ir jį valdyti reikėtų ieškoti tarpinio varianto tarp žaidimo lauke ir viduje skirtų kamuolių. Geriausia rinktis gerai prie rankos priglundantį kamuolį, kuris turi šiek tiek daugiau gumos. Taip ne tik neprarasite malonumo mesdami į krepšį, bet ir labai greitai nenutrinsite savo pagrindinio žaidimo įrankio.

Krepšinio aikštelės įrengimo paslaugos

Krepšinio aikštelę įrenginėjančių įmonių – apstu. Pasirinkti tikrai nebus labai sudėtinga, tačiau yra keletas momentų į kuriuos turbūt reikėtų atkreipti dėmesį – kaip ir minėjome, dėl geresnės patirties žaidžiant, reikėtų įvertinti jūsų aikštelėje naudojamas priemones, tad aikštelę įrenginėjanti įmonė nebūtinai gali turėti to, ko jūs norite, tad patarimas – išsirinkite ir užsisakykite priemones: stovą, lentą, lanką patys, o vėliau, jeigu galvojate, kad įsirengti krepšinio aikštelę nesugebėsite pats, patikėkite montavimo darbus specialistams.

D. U. K.

Kokiame aukštyje turi būti krepšinio lankas?

Lankas yra 305 cm. aukštyje, daugiau apie krepšinio taisykles bei pagrindinius jo komponentus galite skaityti čia.

Su kokiu kamuoliu žaidžiama lauke?

Jau minėjome, kad pasirinkimas turėtų priklausyti nuo žaidžiančiojo, o pagrindinis aspektas, į kurį turi būti atkreipiamas dėmesys – kamuolio patogumas ir jo ilgaamžiškumas išsaugant pagrindines savo savybes, žaidžiant lauke.

Koks yra baudų metimų linijos atstumas nuo krepšio?

Baudų metimo linija nuo krepšio lanko nutolusi – 4.6 metro.

Tritaškio linija – krašte ir centre. Ar atstumas vienodas?

Nuo lanko centro tritaškio linija FIBA krepšinyje yra nutolusi – 6.75 metro, tačiau aikštelės kraštuose šis atstumas yra 6.60 metro. NBA šie atstumai atitinkamai yra 7.24 bei 6.70 metro.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *