Karaliaus Mindaugo taurė 2023 7bet statymai lažybos
Krepšinis

Karaliaus Mindaugo taurė 2023 – apžvalga ir prognozės

Pirmą kartą Karaliaus Mindaugo taurė 2023 finalo ketvertas turnyro istorijoje vyks Šiauliuose. Čempionų taurę sieks apginti Kauno „Žalgiris“, kuris triumfavo 2022 m. Karaliaus Mindaugo taurės turnyre Vilniuje. Finalinis ketvertas Šiauliuose vyks vasario 18 – 19 dienomis ir deja, bet šeimininkų ten neišvysime, nes lemiamose rungtynėse šiauliečiai pralaimėjo prieš Utenos „Juventus“ ir į KMT ketvirtfinalį nepateko.

Karaliaus Mindaugo taurė 2023: tvarkaraštis ir formatas

KMT turnyro formatas išliko toks pats, kaip ir praeitais metais – aštuonios komandos po keturias buvo padalintos į dvejas grupes, kur tarpusavyje sužaidė po du kartus ir į ketvirtfinalį pateko po dvi stipriausias grupių komandas bei „Juventus“, kuri į ketvirtfinalį pateko kaip stipresnė trečią vietą užėmusi komanda.

Iš grupių etapo į ketvirtfinalį pateko „Neptūnas“, „Wolves“, „Juventus“, „Nevėžis“ ir „Jonava“. Prie šių komandų prisijungė jau vietą ketvirtfinalyje turėjusios „Žalgiris“, „Rytas“ ir „7bet-Lietkabelis“. Burtų tvarka buvo sudarytos poros, kurios tarpusavyje sužais dvejas rungtynes ir į KMT finalinį ketvertą žengs geresnį taškų santykį turinti komanda. Pilnas KMT 2023 tvarkaraštis:

 • Vasario 18 pusfinaliai
 • Vasario 19 rungtynės dėl trečios vietos, snaiperio konkursas ir finalas

Karaliaus Mindaugo taurės 2023: pusfinaliai

Kaip ir buvo galima prognozuoti, į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą pateko visi favoritai, o intrigos sulaukėme tuose mačuose, kur ir buvo tikėtasi. Kauno „Žalgiris“ po pirmų rungtynių turėjęs 16 taškų pranašumą persvarą dar labiau padidino antrąsias rungtynes laimėję 91:72. Užtikrinai į finalinį ketvertą žengė ir Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, kuris „Juventus“ įveikė net 109:73.

Kituose dvejuose ketvirtfinaliuose situacija buvo visai kitokia. Jonavos „Jonava“ iki paskutinių sekundžių kovėsi prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir galiausiai iškovojo pergalę 76:75. Visų rungtynių metu persvara buvo labai nedidelė ir ketvirtajame kėlinyje savo žodį tarė komandos naujokas Glynn Watson, iš viso pelnęs 28 taškus.

Daugiausiai intrigos sulaukėme Vilniuje, kur po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus, o bendroje sumoje „Rytas“ turėjo -8. Šiame mače išvydome ir pratęsimą, kuriame „Nevėžis“ jau nebeturėjo jėgų ir rungtynes pralaimėjo 78:98. Burtai lėmė, kad KMT 2023 m. pusfinaliuose susitiks Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „Jonava“ ir Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.

Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „Jonava“

 Jonavos klubas, vos antrą sezoną žaidžiantis aukščiausioje šalies lygoje, sukūrė istoriją ir pirmą kartą pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą. Pusfinalio varžovas bus Vilniaus „Rytas“, kurį šį sezoną jau vieną kartą įveikė LKL kovose. Vis tik, panašu, kad savo darbą klubas jau padarė ir žengti į finalą bus labai sunku.

Vilniaus „Rytas“ šį sezoną dar kartą įrodė, kad ir koks banguotas žaidimas bebūtų, svarbiausias rungtynes komanda laimi. Pergalę „Rytas“ iškovojo rungtynėse prieš „Lenovo“, kas atvėrė duris į Čempionų lygos įkrintamąsias. Pergalė buvo iškovota lemiamose rungtynėse prieš „PAOK“, pergalingai buvo uždarytas ir KMT ketvirtfinalis. Giedriui Žibėnui dar kartą buvo parodytas pasitikėjimas bei pratęsta sutartis iki kito sezono pabaigos. Ant geros bangos esantis „Rytas“ turėtų žengti į KMT finalą.

Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

Kitame KMT pusfinalyje išvysime praeitų metų finalo dalyvius. „7bet-Lietkabelis“ praeitais metais pusfinalyje nugalėjo Vilniaus „Rytą“, tačiau finale neturėjo jokių šansų prieš „Žalgirį“. Panašu, kad šiais metais pusfinalyje gali būti panaši situacija. Panevėžio klubas atrodo silpniau nei praeitais metais, tuo tarpu „Žalgiris“ yra visa galva solidesnė komanda.

Panevėžio komanda išgyvena gana sunkią situaciją, pasipylė pralaimėjimai Europos taurėje, traumą vis dar gydosi Željko Šakičius, tačiau paminėti reikia Gediminą Oreliką, kuris tik prisijungęs prie komandos buvo rezultatyviausiu žaidėju rungtynėse prieš Utenos „Juventus“.

Kauno „Žalgiris“ favoritu laikomas ne tik šioje pusfinalio poroje, bet ir visame finalo ketverte. Įveikus Panevėžio komandą, nei Jonavos, nei Vilniaus komandos daug šansų neturi. Nors „Rytas“ šį sezoną LKL įveikė Kauno komandą, tai turėtų pridėti dar daugiau susikaupimo Kauno klubui.

Karaliaus Mindaugo taurė 2023: tritaškių konkursas

Artėjančio Karaliaus Mindaugo taurės finalinio ketverto metu vyks ir įprastas tritaškių konkursas. Iš viso jame dalyvaus 14 žaidėjų – po vieną iš kiekvienos LKL komandos, taikliausias lygos žaidėjas po 15-os turų ir specialią „Vienas šūvis 23” atranką laimėjęs dalyvis. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ konkurse turės du atstovus – Paulius Murauskas pateko kaip taikliausias lygos krepšininkas – 53,3% (16/30), o Željko Šakičius keliauja kaip komandos atstovas.

„Vienas šūvis“ atranką laimėjo 17-metis Nojus Radžius, jis finale įmetė net 11 metimų iš 15. Tritaškių konkurse pamatysime ir praeitų metų čempioną – Rihardą Kuksiką. Praeitais metais jis laimėjo kaip „Nevėžio“ atstovas, šiais metais turnyre dalyvaus kaip „Pieno Žvaigždžių“ komandos atstovas. Konkurse galėsime stebėti ir Marių Runkauską, kuris kartu su Arvydu Macijausku yra daugiausiai kartų tapęs konkurso nugalėtoju – po tris kartus. Tarp dalyvių bus ir kitų žaidėjų laimėjusį tritaškių konkursą – Martynas Gecevičius bei Mindaugas Lukauskis.

 

Visi KMT 2023 m. tritaškių konkurso dalyviai:

 • Dominykas Domarkas – Prienų „Labas GAS“
 • Marius Runkauskas – Gargždų „Gargždai“
 • Rihardas Kuksikas – Pasvalio „Pieno Žvaigždės“
 • Danielius Lavrinovičius – Kėdainių „Nevėžis“
 • Matas Jogėla – Klaipėdos „Neptūnas“
 • Kyle Mangas – Šiaulių „Šiauliai“
 • Dovis Bičkauskis – Jonavos „Jonava“
 • Mindaugas Lukauskis – Alytaus „Wolves“
 • Željko Šakičius – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“
 • Benedekas Varadi – Vilniaus „Rytas“
 • Martynas Gecevičius – Utenos „Juventus“
 • Karolis Lukošiūnas – Kauno „Žalgiris“
 • Paulius Murauskas – taikliausias LKL krepšininkas
 • Nojus Radžius – „Vienas šūvis 23” nugalėtojas

Karaliaus Mindaugo taurė 2023: ketvirtfinalis

Burtai lėmė, kad dėl vietos KMT finaliniame ketverte kovos „Žalgiris“ – „Wolves“, „Rytas“ – „Nevėžis“, „Neptūnas“ – „Jonava“ ir „7bet-Lietkabelis“ – „Juventus“. Visos poros jau sužaidė po pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes ir intrigos prieš lemiamą susitikimą tikrai netrūks. Skaitykite toliau ir su kiekviena KMT ketvirtfinalio pora susipažinkite iš arčiau.

Kauno „Žalgiris“ – Alytaus „Wolves“

Pirmąsias rungtynes „Žalgiris“ laimėjo 95:79

Tai viena iš ketvirtfinalio porų, kur po pirmų rungtynių jau beveik viskas aišku. Kad „Wolves“ Kaune gali pakovoti dėl pergalės jau parodė pirmasis komandų susitikimas Lietuvos krepšinio lygoje, tačiau sunku tikėtis, kad alytiškiams gali pavykti iškovoti pergalę didesniu nei 16 taškų skirtumu. „Žalgiris“ Alytuje kontroliavo visas rungtynes ir turėjo nemažai galimybių grįžti su dar didesne persvara. Vis tik, atlikto darbo pirmose rungtynėse turėtų užtekti, kad „Žalgiris“ žengtų į KMT finalinį ketvertą Šiauliuose.

Vilniaus „Rytas“ – Kėdainių „Nevėžis“

Pirmąsias rungtynes „Nevėžis“ laimėjo 78:70

Galima sakyti, kad „Nevėžis“ pirmose rungtynėse prieš „Rytą“ pateikė didžiausią ketvirtfinalio staigmeną, tačiau atkreipti dėmesį reikia į tai, kad šį sezoną tai buvo jau antroji „Nevėžio“ pergalė prieš Vilniaus klubą, o trečiosios rungtynės buvo pralaimėtos vos dviejų taškų skirtumu. Akivaizdu, kad „Nevėžis“ yra neparanki komanda Vilniaus „Rytui“ ir panašu, kad tai rungtynės, kurios kelia didžiausią intrigą KMT ketvirtfinalyje.

Vilniaus „Rytas“ šį sezoną žaidžia labai nestabiliai – gali nugalėti „Žalgirį“, tačiau pralaimi prieš jau minėtą „Nevėžį“, Jonavos komandą bei namuose būna sutriuškinti Herzlijoje „Bnei“ komandos. Vis tik, šį sezoną „Rytas“ svarbiausių rungtynių dar nėra pralaimėjęs – iškovojo lemiamą pergalę prieš „Lenovo“, kas FIBA Čempionų lygoje lėmė palankesnį varžovą įkrintamosiose, kurias namuose pradėjo užtikrina pergale prieš „PAOK“. Sausio 11 dieną „Rytas“ žaidžia išvykos rungtynes prieš „PAOK“ ir pasiekus pergalę turėtų sumažėti naštos bei būtų daugiau laiko pasiruošti rungtynėms prieš „Nevėžį“.

Nors Kėdainių ir Vilniaus klubų skirtumas tikrai akivaizdus, vis tik aštuoni taškai nėra mažai. Laimėti dviženkliu taškų skirtumu „Rytas“ tikrai gali, tačiau bus labai įdomu stebėti, kaip dar kartą komandai pavyksta susitvarkyti su svarbiausių rungtynių sezone įtampa. Nepatekimas į KMT būtų didžiulis fiasko, kuris netgi galėtų priversti prie pokyčių komandoje. Turint omenyje, kad „Rytas“ turi nemažai patirties žaidžiant svarbiausias rungtynes, į KMT finalinį ketvertą turėtų žengti vilniečiai. Bet jeigu reikėtų išrinkti bent vieną staigmeną KMT ketvirtfinalyje, ji būtų „Nevėžio“ iškovotas bilietas į Šiaulius.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ – Utenos „Juventus“

Pirmąsias rungtynes „7bet-Lietkabelis“ laimėjo 85:81

Paskutinėmis rungtynių sekundėmis Utenos komanda sugrąžino intrigą prieš atsakomąsias rungtynes, kadangi jau atrodė, kad „7bet-Lietkabelis“ iš Utenos išvažiuos su dviženkle taškų persvara. „Juventus“ klubui prieš pat pirmąsias rungtynes buvo didelis smūgis, kadangi komandą paliko Jawun Evans. Amerikietis išvyko rungtyniauti į antrą Izraelio krepšinio lygą.

Nuostolių turi ir „7bet-Lietkabelio“ komanda, kuri turi verstis be Željko Šakičiaus, o pirmose ketvirtfinalio rungtynėse nežaidė ir Jamelas Morrisas. Vis tik, praeitų metų KMT finalininkai turėtų atlaikyti spaudimą ir namuose sėkmingai uždaryti ketvirtfinalio seriją prieš tikrai solidų žaidimą demonstruojančią „Juventus“ komandą. Šios komandos tarpusavio rungtynėse labai dažnai žiūrovams suteikia nemažai intrigos, todėl nebūtų keista, jeigu ir šį kartą matytume kovą iki paskutinių sekundžių.

Jonavos „Jonava“ – Klaipėdos „Neptūnas“

Pirmąsias rungtynes „Jonava“ laimėjo 85:80

Po pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių „Jonavos“ krepšininkai gali kaltinti tik patys save. Jonaviečiai kontroliavo rungtynes ir po trijų kėlinių turėjo net 14 taškų persvarą. Vis tik, į Jonavą komanda grįžta su penkių taškų persvara ir palieka intrigos atsakomosioms rungtynėms. Galima sakyti, kad „Jonava“ šiais metais yra ta komanda, kuri tikrai maloniai stebina. Virginijaus Šeškaus treniruojama komanda ilgą laiką buvo tarp LKL lyderių, tačiau dabar nukrito iki šeštos vietos.

Klaipėdos „Neptūnas“ nedemonstruoja žaidimo, kokio iš komandos buvo tikėtasi sezono pradžioje. Nors vasarą prie komandos prisijungė Mindaugas Girdžiūnas, kuris demonstruoja solidų žaidimą, tačiau nebuvo sėkmingai pataikyta su legionieriais ir panašu, kad viso savo potencialo komanda taip ir neparodys. Penki taškai nėra daug, tačiau laimėti Jonavoje šį sezoną labai sunku. Čia tik paskutinėmis sekundėmis pergales šventė „Žalgiris“, „7bet-Lietkabelis“, „Juventus“, bet lengva nebuvo niekam.

Related Posts

One thought on “Karaliaus Mindaugo taurė 2023 – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.