NHL 2024
Ledo ritulys

Ledo ritulio NHL 2023-24 m. sezonas – apžvalga ir prognozė

Spalio 10 d. trimis rungtynėmis bus atidarytas NHL 2023-24 m. sezonas. Antradienį susitiks „Tampa Bay Lightning“ – „Nashville Predators“, „Pittsburgh Penguins“ – „Chicago Blackhawks“ ir „Vegas Golden Knights“ – „Seattle Kraken“. Praeitais metais čempionais tapo „Vegas Golden Knights“ komanda, kuri įkurta buvo tik 2017-18 m. sezone. Per šešerių metų istorija komanda keturis kartus žaidė vakarų konferencijos finale ir antrą kartą „Stanley Cup“ finale.

NHL lygos atidarymas įvyko 1917-18 m. ir šis 2023-24 m. NHL sezonas bus jau 107-as. Iš viso lygoje varžosi 32 komandos – 7 iš Kanados ir 25 iš JAV. Daugiausiai, net 25 titulus turi iškovojusi „Montreal Canadiens“ komanda, kuri paskutinį kartą NHL čempionais tapo 1993 metais, o 2021 m. sezone sugrįžo į finalą po 27 metų pertraukos. NHL pasižymi savo konkurencingumu ir tai atsispindi čempionų tituluose – nuo 2016-17 m. sezono NHL čempionais tapo šešios skirtingos komandos.

Tarpsezoniu šešios komandos pakeitė trenerius, o 2023 m. NHL naujokų biržoje „Chicago Blackhawks“ pirmuoju šaukimu pakvietė 18-metį kanadietį Connor Bedard. 2021 metais C. Bedard žaidė už U18 Kanados rinktinę, kuri laimėjo pasaulio čempionatą, o tuo metu 16-metis pasižymėjo ir finalo rungtynėse. 2023 m. NHL naujokų biržoje tarp pirmų penkių šaukimų buvo ir du europiečiai – antrasis šaukimas 18-metis švedas Leo Carlssonas ir penktasis šaukimas 18-metis Davidas Reinbacheris iš Austrijos.

NHL 2023-24 m. tvarkaraštis ir formatas 

NHL lygoje varžosi 32 komandos, kurios po 16 padalintos į rytų ir vakarų konferencijas. Taip pat yra keturi divizionai po aštuonias komandas – tuose pačiuose divizionuose esančios komandos tarpusavyje sužaidžia daugiausiai rungtynių, o iš viso kiekviena NHL komanda per sezoną sužaidžia 82 mačus.

Viduryje sezono būna savaitės pertrauka, kurios metu vyksta NHL visų žvaigždžių rungtynės. Nuo 1998 iki 2014 m. kas ketverius metus taip pat būdavo papildoma pertrauka dėl žiemos olimpinių žaidynių, tačiau NHL 2018 m. ir 2022 m. uždraudė žaidėjams vykti į olimpiadą. Kitaip nei NBA, NHL lygoje nėra žaidžiama per Šv. Kalėdas – nuo 1971 m. suteikiamas trijų dienų poilsis. Įdomu tai, kad nuo gruodžio 18 iki 27 d. žaidėjai negali būti iškeisti, atleisti arba išsiųsti į žemesnę lygą.

Pilnas 2023-24 m. NHL tvarkaraštis:

  • NHL 2023-24 m. reguliaraus sezono pradžia – spalio 10 d.
  • NHL 2023-24 m. visų žvaigždžių savaitgalis Toronte – vasario 1 – 4 d.
  • NHL 2023-24 m. sezono žaidėjų mainų pabaiga – kovo 8 d.
  • NHL 2023-24 m. reguliaraus sezono pabaiga – balandžio 18 d.
  • NHL 2023-24 m. atkrintamųjų pradžia – balandžio mėn.
  • NHL 2023-24 m. „Stanley Cup“ finalas – birželio mėn.

Šį sezoną ketverios NHL rungtynės vyks Švedijoje, „Avicii Arena“ Stokholme:

  • Lapkričio 16 d. – „Detroit Red Wings“ – „Ottawa Senators“;
  • Lapkričio 17 d. – „Detroit Red Wings“ – „Toronto Maple Leafs“;
  • Lapkričio 18 d. – „Minnesota Wild“ – „Ottawa Senators“;
  • Lapkričio 19 d. – „Minnesota Wild“ – „Toronto Maple Leafs“.

NHL 2024 m. – pagrindiniai vasaros žaidėjų perėjimai

Kaip ir kiekvieną vasarą, taip ir šių metų tarpsezonyje komandos ieškojo būdų, kaip sustiprėti bei padidinti savo laimėjimo galimybes, tuo tarpu kitos komandos pradėjo galvoti apie atsinaujinimo darbus. Išskyrėme ir įvertinome kelis pagrindinius žaidėjų mainus, kurie artėjančiame 2023-24 m. NHL sezone turės didelę reikšmę.

Alex DeBrincat į „Detroit Red Wing“

Detroito komanda praeitą sezoną turėjo didelių bėdų su rezultatyvumu ir pagal šį rodiklį lygoje buvo vos 24-toje vietoje. Nieko keisto, kad pagrindinis vasaros tikslas buvo sustiprinti puolimą. 25-erių metų žaidėjas turėjo puikų 2021-22 m. sezoną, kai atstovaudamas „Chicago Blackhawks“ pelnė net 41 įvartį. Praeitais metais persikėlė į „Ottawa Senators“, kur sezonas nebuvo toks geras, bet vis tiek sugebėjo pelnyti 27 įvarčius ir surinkti 66 taškus. Jis buvo antras komandoje pagal sukurtas progas įvarčiams – 177.

Alex DeBrincat į Detroitą iškeistas buvo už 28-erių metų čeką Dominik Kubalik ir kelis 2024 m. naujokų biržos šaukimus. Šie žaidėjų mainai kur kas sustiprino Detroito komandą, kuri pasistiprino galimybes kovoti dėl vietos atkrintamosiose. Didelis šių mainų pliusas yra tai, kad gavę A. DeBrincat su juo iš karto pasirašė naują 4 metų kontraktą, kurio vertė 31,5 mln. JAV dolerių. Tai reiškia, kad žaidėjas Detroite nebus trumpalaikis projektas kaip praeitą sezoną „Ottawa Senators“ komandoje.

Vertinant iš „Ottawa Senators“ komandos pusės, tai nebuvo geriausias sprendimas, bet komanda nelabai turėjo išeičių. A. DeBrincat nesužaidė taip kaip buvo tikėtasi, o ir pats žaidėjas rodė norą išvykti. Kitą sezoną jis būtų tapęs laisvuoju agentu ir galėtų savo ateitį spręsti pats. Gautas D. Kubalikas yra grynas puolėjas su gana silpna gynyba. Praeitą sezoną Detroite jis pelnė 20 įvarčių ir atliko 25 rezultatyvius perdavimus. Minusas tas, kad kitą vasarą žaidėjas tampa laisvuoju agentu ir gali palikti komandą.

Erik Karlsson į „Pittsburgh Penguins“

33-erių švedo persikėlimas į „Pittsburgh Penguins“ buvo vienas iš įdomesnių vasaros žingsnių. Praeitą sezoną patyręs žaidėjas trečią kartą karjeroje laimėjo „James Morris“ apdovanojimą, kurį taip pat buvo laimėjęs 2012 ir 2015 metais. Veteranui praeitas sezonas buvo gana sėkmingas – silpnoje „San Jose Sharks“ komandoje surinko 101 tašką ir parodė, kad dar gali būti naudingas žaidėjas lygoje.

„Pittsburgh Penguins“ komanda vis dar gyvena Sidney Crosby eroje, tačiau praeitas sezonas buvo labai prastas, kurio metu nutrūko 16-os metų iš eilės serija, kuomet komandai pavykdavo patekti į atkrintamąsias. Nuo 2018 m. „Penguins“ niekaip nepasiekdavo antrojo raundo atkrintamosiose ir nieko keisto, kad vadovybė vis dar ieško būdų, kaip su legendiniais komandos žaidėjais dar pabandyti pakovoti dėl NHL čempionų taurės. S. Crosby, Evgeni Malkinas bei Krisas Letangas yra jau savo karjerų saulėlydyje, pridėjus E. Karlssoną „Penguins“ bus viena iš įdomesnių, motyvuotų veteranų komanda.

Karlssonas į „Penguins“ atvyko po trijų komandų mainų. Kartu su švedu prie komandos prisijungė Dillonas Hamaliukas ir Remas Pitlickas. „San Jose Sharks“ gavo Mike Hoffman, Mikael Granlund, Jan Rutta ir 2024 m. pirmojo raundo šaukimą. O „Montreal Canadiens“ gavo Jeff Petry, Casey DeSmith, Nathan Legare ir 2025 m. antrojo raundo šaukimą.

Tarp šių trijų komandų didžiausia laimėtoja „Pittsburgh Penguins“, solidžiai vertinti galima ir „Canadiens“ veiksmus, tuo tarpu „Sharks“ komandai šie mainai buvo patys prasčiausi. Didžiausias „Canadiens“ laimėjimas iš finansinės pusės – komanda iš viso pridėjo nepilną milijoną JAV dolerių prie savo algų kepurės.

Tyler Toffoli į „New Jersey Devils“

Praeitą sezoną „Devils“ buvo viena geriausių NHL komandų – rytų konferencijoje užėmė trečią vietą, tačiau atkrintamosiose iškrito antrajame raunde, kur tuo pačiu pasireiškė žaidimo problema. Reguliaraus sezono metu „New Jersey Devils“ buvo penkta komanda lygoje pagal įvarčius – po 3,52 per rungtynes, tuo tarpu atkrintamosiose šis skaičius krito iki 2,50. 31-erių metų Tyler Toffoli praeitą sezoną pelnė 34 įvarčius bei atliko 39 rezultatyvius perdavimus. Tai puikiai perdavimus įvarčiais uždarantis žaidėjas, kuris turėtų tapti svarbia „Devils“ komandos dalimi.

Dar viena priežastis, kodėl mainai iš „New Jersey Devils“ komandos pusės vertinami labai gerai yra tai, kad T. Toffoli tai bus paskutiniai kontrakto metai. Ne tik žaidėjas turės motyvacijos pasikelti savo vertę, bet ir jeigu šis ėjimas nepasiteisins, vasarą žaidėjas galės tiesiog palikti komandą ir niekas per daug nenukentės. „New Jersey Devils“ komandai nereikės laikyti žaidėjo su ilgu kontraktu.

Į „Devils“ T. Toffoli atvyko iš „Calgary Flames“, kurie mainais gavo Yegor Sharangovich ir 2023 m. trečio raundo šaukimą. Jeigu lygintume žaidėjas prie žaidėjo, tai be jokių abejonių „Flames“ šiuose mainuose yra pralaimėtoja. Vis tik, galima pažiūrėti plačiau – panašu, kad praeitą sezoną didelė bėda komandoje buvo treneris Darryl Sutter. Dėl jo dalis žaidėjų nenorėjo būti komandos dalimi ir vasarą trenerį pakeitė Ryan Huska. Tuo tarpu T. Toffoli kaip tik buvo tas žaidėjas, kurį D. Sutter atsivedė į „Flames“, šis trenerio ir žaidėjo duetas yra laimėjęs „Stanley Cup“ su Los Andželo komanda. Pakeitus trenerį, išvykti norėjo ir T. Toffoli, todėl „Flames“ privalėjo ieškoti naujos komandos. Ar Y. Sharangovich yra geriausia, ką buvo galima gauti? Tikriausiai, kad ne.

TOP 3 NHL 2023-24 m. sezono komandos

NHL išsiskiria savo konkurencingumu ir intrigos prieš artėjantį sezoną tikrai labai daug. Šiuo metu 8-9 komandos turi beveik vienodus šansus birželio mėnesį triumfuoti NHL lygoje. Žinoma, reguliaraus sezono metu pamatysime permainų, kažkurios komandos dar labiau išryškės kaip favoritės. Vis tik, šiuo metu išskyrėme tris komandas, kurios naująjį NHL sezoną pasitinka kaip pagrindinės favoritės tapti čempionėmis.

Vegas Golden Knights

Paskutinių metų istorija rodo, kad apginti NHL čempionų titulą nėra lengva, tačiau tikrai įmanoma. Paskutinį kartą tai pavyko padaryti „Tamba Pay Lightning“ komandai 2020 ir 2021 metais, o dar prieš tai „Pittsburgh Penguins“ laimėjo 2016 ir 2017 metais. Vis tik, šie du kartai, kai pavyko apginti čempionų titulą yra gana retas reiškinys, nes dar prieš tai du kartus iš eilės NHL laimėjo tik 1997 ir 1998 metais „Detroit Red Wings“.

Praeito sezono atkrintamosiose „Golden Knights“ buvo geriausia komanda. Tada, kai reikėjo laimėti labiausiai, žaidimas buvo tikrai solidus, o ir serijos atkrintamosiose neužsitęsdavo – 4:1 pirmajame raunde, 4:2 antrajame, 4:2 konferencijos finale ir 4:1 laimėtas finalas.

Pagrindinė priežastis, kodėl „Vegas Golden Knights“ išskiriama kaip viena geriausių artėjančių komandų – minimalūs pokyčiai sudėtyje. Įprastai NHL čempionai vasaromis praranda bent po kelis svarbius žaidėjus, tuo tarpu Las Vegaso komandai pavyko išsaugoti visą branduolį. Pasiruošimą „Golden Knights“ pradėjo su beveik visais tais pačiais žaidėjais, kurie visai neseniai tapo NHL čempionais.

Išskirti galima Reilly Smith, kuris buvo iškeistas į „Pittsburgh Penguins“, kad būtų atlaisvinta algų kepurė. Tai vienintelis žaidėjas, kuris žaidė praeitų metų NHL finale ir vasarą paliko komandą. Vietoje iškeisto R. Smith, buvo nuspręsta pratęsti sutartis su puikų sezoną turėjusiu vartininku Adin Hill ir Ivanu Barbashevu. Su A. Hill pasirašyta dviejų metų sutartis, o I. Barbashevui įteiktas net 5 metų 25 mln. JAV dolerių kontraktas.

Carolina Hurricanes

„Carolina Hurricanes“ komanda 2022-23 m. reguliariajame sezone rytų konferencijoje užėmė antrą vietą, o atkrintamosiose konferencijos finale net 0:4 pralaimėjo prieš didelę staigmeną pateikusią „Florida Panthers“ komandą. Jau šeštus metus Rod Brind‘Amour treniruojama komanda ateinantį sezoną pasitinka kaip viena iš lyderių.

Didelis postūmis komandai bus Andrei Svechnikovo sugrįžimas po praeitą sezoną užbaigusios traumos. 23-erių puolėjas praeitais metais per 64 rungtynes surinko 55 taškus – 23 pelnyti įvarčiai ir 32 rezultatyvūs perdavimai. Tikėtina, kad sezono pradžioje žaidėjas bus pasaugomas, o taip pat ir prireiks laiko įeiti į sportinę formą, bet atsigavęs A. Svenchikobas atkrintamosiose dar labiau sustiprintų „Hurricanes“ galimybes.

Išskirti galima komandos naujoką Michael Bunting, kuris prie „Carolina Hurricanes“ prisijungė pasirašydamas 3 metų 13,5 mln. JAV dolerių sutartį. Praeitą sezoną atstovaudamas „Toronto Maple Leaf“ M. Buntingas pelnė 23 įvarčius.

Vis tik, labai daug kas priklausys nuo komandos vadovybės veiksmų sezono metu. Brett Pesce, Brady Skjei ir Teuvo Teravainen kitą vasarą taps laisvaisiais agentais ir jų iškeitimas sezono metu gali padaryti įtakos žaidėjams, kurie vasarą pasirašė naujas sutartis. Be jokių abejonių visų žaidėjų išlaikymas iki sezono pabaigos padidintų komandos šansus šiam sezonui, bet žvelgiant į ateitį, bent vieni mainai tikrai nenustebintų.

New Jersey Devils

Istorinį reguliarųjį sezoną sužaidusi „Devils“ komanda ateinantiems metams kelia dar didesnius tikslus. 2022-23 m. reguliaraus sezono metu „New Jersey Devils“ iškovojo 52 pergales bei surinko 112 taškus – tai abu geriausi rezultatai klubo istorijoje. Į atkrintamąsias komanda pateko pirmą kartą nuo 2018 metų, o antrą raundą pasiekė pirmą kartą nuo 2012 metų.

Vienas iš didžiausių komandos vadovybės ėjimų vasarą – naujas kontraktas Jesper Brattui. Su žaidėju buvo pasirašytas net aštuonerių metų sutartis, kurios vertė 63 mln. JAV dolerių. Praeitas sezonas J. Brattui buvo vienas geriausių karjeroje – surinko 73 taškus (32 įvarčiai ir 41 rezultatyvus perdavimus) bei pakartojo geriausią rezultatą karjeroje. Šešis taškus žaidėjas surinko atkrintamosiose.

Daug darbo įdėta buvo ne tik išlaikant buvusius žaidėjus – Jack Hughes, Nico Hischier, Ondrej Palat, Dougie Hamilton, John Marino, Jonas Siegenthaler, bet ir įsigyjant naujus. Vienas iš svarbesnių papildymų T. Toffoli, o taip pat atvyko Colin Miller iš „Dallas Stars“ bei kaip laisvasis agentas prisijungė Tomas Nosekas. Pridėjus šiuos žaidėjus prie talentingo jaunimo, „New Jersey Devils“ turi gerus šansus ne tik pakartoti praeito sezono sėkmę, bet ir žengti dar toliau.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.