3x3
Krepšinis

Pasaulio krepšinio 3×3 čempionatas 2023 m. – apžvalga ir prognozės

Klubinio krepšinio sezonas artėja link pabaigos ir tuo pačiu prasideda 3×3 krepšinio sezonas. Gegužės 30 – birželio 4 dienomis Austrijoje, Vienoje vyksta pasaulio krepšinio 3×3 čempionatas. Praeitais metais Lietuvos krepšinio 3×3 rinktinė finale nusileido serbams, kurie per paskutinius penkerius čempionatus net keturis kartus laimėjo aukso medalius. Šiuo metu Lietuvos trijulė turi trečią reitingą visame pasaulyje – į priekį praleidžia tik pirmoje vietoje esančius serbus ir amerikiečius.

Stipriausios krepšinio lygos Europoje kovos: tvarkarštis, rezultatai, padėtis turnyrinėje lentelėje visa tai galima rasti – čia. Na, o pilnas Žalgirio rungtynių tvarkaraštis Eurolygoje – čia

Serbija ginti titulo atvyko su tais pačiais keturiais krepšininkais – Marko Brankovičius, Dejanas Majstorovičius, Strahinja Stojačičius ir Mihailo Vasičius. Trys iš jų pasaulyje užima pirmus tris reitingus, o M. Vasičius šiuo metu yra 18-oje vietoje. Lietuvos rinktinė į čempionatą atvyko šiek tiek pasikeitusi. Praeitais metais žaidė Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis ir Ignas Vaitkus, tuo tarpu šiais metais į čempionatą neatvyko 16-ą reitingą pasaulyje turintis M. Užupis, jį pakeitė Evaldas Džiaugys.

Šiame pasaulio čempionate galėsime matyti ir kitų aukšto lygio krepšininkų. Pavyzdžiui, olimpiniais čempionais tapę Latvijos krepšininkai į čempionatą atsivežė tris iš keturių olimpinių čempionų. Turnyre dalyvauja Karlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars, o Edgars Krūminš keičia Francis Gustavs Lacis.

2022 m. pasaulio 3×3 krepšinio čempionatas tapo dideliu nusivylimu JAV rinktinei. Čempionų titulo atvykusi ginti rinktinė užėmė vos septintą vietą. Tai privedė prie didelių permainų ir iš 2022 m. dalyvavusių žaidėjų – Kidani Brutus, Khalil Iverson, Dominique Jones ir James Parrott neliko nei vieno. Į šį čempionatą JAV atstovauti atvyko Canyon Barry, Kareem Maddox, Dylan Travis bei ryškiausias čempionato žaidėjas, NBA ir Eurolygoje rungtyniavęs Jimmer Fredette.

Taip pat, tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje vyksta pasaulio krepšinio 3×3 moterų pasaulio čempionatas. Praeitais metais Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtą vietą, o šiais metais rinktinė atvyko šiek tiek pasikeitusi. Moniką Grigalauskytę ir Martyną Petrėnaitę keičia Giedrė Labuckienė ir Gabija Meškonytė. O taip pat rinktinėje yra Gabrielė Šulskė ir Kamilė Nacickaitė.

Pasaulio krepšinio 3×3 čempionato tvarkaraštis ir formatas

Iš viso 2023 m. pasaulio krepšinio 3×3 čempionate dalyvauja 20 komandų, kurios po penkias pagal šiuo metu užimamą reitingą suskirstytos į keturias grupes. Keturios šiuo metu stipriausios rinktinės Serbija, JAV, Lietuva ir Nyderlandai išskirstytos po vieną į grupę. Iš kiekvienos grupės po tris komandas pateks į atkrintamąsias. Pirmą vietą užėmusi rinktinė iš karto žengia į ketvirtfinalį, o antrą ir trečią vietas užėmusios rinktinės žais aštuntfinalyje. Pilnas pasaulio krepšinio 3×3 čempionato tvarkaraštis:

– Gegužės 30 – birželio 2 d. – grupių etapas
– Birželio 3 d. – aštuntfinaliai ir ketvirtfinaliai
– Birželio 4 d. – 15:30, 15:55, 16:40, 17:05 val. vyrų ir moterų pusfinaliai
– Birželio 4 d. – 19:00 val. ir 19:25 val. vyrų ir moterų finalas

Pasaulio krepšinio 3×3 čempionato transliacijos

Pasaulio krepšinio 3×3 kovas galima stebėti skirtingais būdais. Svarbiausius ir įdomiausius mačus galima sekti LRT.LT tinklalapyje, visas Lietuvos rinktinės kovas galima sekti LRT Plius kanalu. Tuo tarpu visas čempionato kovas galima matyti Youtube kanale FIBA 3×3.

Pasaulio krepšinio 3×3 čempionato grupių apžvalga ir prognozės

Keturios aukščiausią reitingą turinčios rinktinės žaidžia atskirose grupėse, todėl iš kiekvienos jų tikimasi, kad užims pirmą vietą ir iš karto pateks į ketvirtfinalį. Tačiau, staigmenų grupių etape turėtume tikrai sulaukti, kadangi būtent tuo 3×3 krepšinis ir išsiskiria. B grupėje naujai suburtai JAV rinktinei iššūkį mes olimpiniai čempionai latviai, o C grupėje lietuviams daugiausiai problemų gali pridaryti penktą reitingą turinti Belgijos rinktinė. D grupėje bus įdomu pamatyti, kaip atrodys Mongolijos rinktinė. Ji šiuo metu užima šeštą reitingą ir kartu su JAV yra vienintelės ne Europos rinktinės dešimtuke.

A grupė

– Serbija
– Prancūzija
– Vokietija
– Brazilija
– Madagaskaras

Akivaizdu, kad šioje grupėje visų dėmesys krinta į Serbijos rinktinę. Stipriausią sudėtį čempionate turinti rinktinė yra ne tik šios grupės, bet ir viso turnyro favoritė. Jau dabar kalbama apie Serbijos rinktinės dominavimą 3×3 krepšinyje, o penktas čempionų titulas per šešerius pasaulio čempionatus tai tik dar labiau patvirtintų.

Be Serbijos šioje grupėje bus įdomu pamatyti prancūzų rinktinės žaidimą. Praeitais metais čempionate jie užėmė trečią vietą, o šiais metais atvyko su dvejais naujais žaidėjais – Leopold Cavaliere ir Antoine Eito keičia Vincent Fauche ir Jules Rambaut. Kitu žaidėjai yra 41-ą reitingą turintis Alex Vialaret ir 44-ą reitingą turintis Franck Seguela.

Madagaskaro rinktinė yra grupės autsaiderė ir būtų didelė staigmena, jeigu pavyktų patekti į atkrintamąsias. Tuo tarpu 18-ą reitingą turinti Brazilijos rinktinė gali pakovoti bent dėl trečios vietos grupėje ir pratęsti kovas pasaulio čempionato atkrintamosiose.

B grupė

– JAV
– Latvija
– Austrija
– Slovėnija
– Australija

Pirmasis B grupės mačas vyks tarp JAV ir Latvijos. Galima sakyti, kad tai bus kova dėl potencialiai pirmos vietos grupėje. Amerikiečiai į čempionatą atvyksta atsinaujinę, o tris olimpinius čempionus turinti Latvijos rinktinė čia gali tikrai pateikti staigmeną. Neabejojama, kad abi šias rinktines pamatysime atkrintamosiose, o daugiausiai intrigos kelia kaip trijulių krepšinyje atrodys taikliarankis J. Fredette.

Devintą reitingą turinti Austrijos rinktinė sužaidė gana prastą praeitų metų čempionatą, kur užėmė tik 12-ą vietą ir iš penkerių žaistų rungtynių laimėjo vos vieną kartą. Toks pasirodymas matomai privertė prie permainų ir į šį čempionatą atvyko du nauji žaidėjai. Rinktinėje liko net 11-ą reitingą turintis Matthias Linortneris ir Nico Kaltenbrunneras. Pakeistas buvo Stevenas Kaltenbrunneras ir 23-čią reitingą turintis Marinas Trmalas, jų vietą užėmė Filipas Krameris ir Guylain Rashaanas Mbemba. Panašu, kad būtent Austrija su Slovėnija kovos dėl trečios vietos grupėje ir paskutinio kelialapio į atkrintamąsias.

C grupė

– Lietuva
– Belgija
– Lenkija
– Izraelis
– Puerto Rikas

C grupėje dėmesys krinta į Lietuvos ir Belgijos rinktines. Šios komandos praeitame čempionate išvengė susitikimo, tačiau ketvirtą reitingą turinti Belgijos rinktinė liko ketvirta ir šių metų čempionatui kelia gana aukštus tikslus. Praeitais metais rinktinėje žaidė šeštą reitingą turintis Thibaut Vervoortas, dešimtą reitingą turintis Nickas Celis, 19-ą reitingą turintis Bryanas De Valckas ir vos 459-ą reitingą užimantis Maxime Depuydt. Šiais metais Belgijos rinktinė yra tik Th. Vervoortas ir B. De Valckas, o kiti du žaidėjai yra Casparas Augustijnenas ir Dennis Donkoras.

Didelė tikimybė, kad Lietuva ir Belgija pasidalins pirmas dvejas vietas grupėje, tačiau dėl trečios vietos kova yra atvira. Tiek Lenkija, tiek Izraelis, tiek Puerto Rikas gali pakovoti ir įšokti į atkrintamąsias. Vis tik, trečią vietą užėmusios komandos žygis atkrintamosiose užsitęsti neturėtų. Tik Lietuva ir Belgija matomos kaip rinktinės, kurios gali pakovoti dėl aukščiausių vietų.

D grupė

– Nyderlandai
– Mongolija
– Šveicarija
– Japonija
– Vengrija

Ketvirtą vietą užimanti Nyderlandų rinktinė potencialiai pateko į stipriausią grupę, kadangi žaisti reikės su šeštą reitingą turinčiais mongolais, dvyliktą vietą turinčiais šveicarais, tryliktą reitingą turinčiais japonais ir devynioliktoje vietoje esančiais vengrais. Galbūt, tik vengrai šioje grupėje yra kiek nuvertinami, tačiau kitos keturios rinktinės atrodo gana intriguojančiai.

Nyderlandai praeitais metais pasaulio čempionate užėmė penktą vietą, o į šį čempionatą atvyko šiek tiek pasikeitusi. Rinktinėje neliko 31-ą reitingą turinčio Juliano Jaringo ir Jessey Voorno. Juos pakeitė Jan Driessen ir gerai žinomas, vienas geriausių šalies krepšininkų, 2022 m. Europos krepšinio čempionate per rungtynes po 16,4 taškus metęs, 35-erių metų veteranas Worthy de Jongas. Prie šių žaidėjų pridėjus rinktinėje likusius 15-ą reitingą turintį Arvin Slagter ir 7-ą reitingą turintį Dimeo van der Horst, gaunasi labai solidi rinktinė. Nyderlandai turi šansų ne tik pakartoti praeitų metų rezultatą, bet ir padėti dar žingsnį į priekį.

Šioje grupėje bus labai įdomu pamatyti Azijos atstovus – Mongolijos ir Japonijos rinktines. 6-ą ir 13-ą reitingą turinčios rinktinės kelia skirtingus tikslus. Japonija praeitų metų čempionate per ketverias rungtynes nelaimėjo nei karto ir užėmė priešpaskutinę vietą, tuo tarpu Mongolijos rinktinė užėmė devintą vietą. Į čempionatą rinktinė atvyko pakeitusi tik vieną žaidėją – vietoje Dulguun Enkhbat atvyko Otgonjargal Tsogt, o kiti trys žaidėjai liko tokie patys – Anand Ariunbold, Delgernyam Davaasambuu ir Enkhbaatar Onolbaatar.

Related Posts

One thought on “Pasaulio krepšinio 3×3 čempionatas 2023 m. – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.