Pasaulio ledo ritulio čempionatas 2022 statymai 7bet lažybos
Ledo ritulys

Pasaulio ledo ritulio čempionatas 2022 – apžvalga ir prognozės

Po 8 metų pertraukos ledo ritulio didžiulis turnyras sugrįžta į Suomiją, kur įvyks pasaulio ledo ritulio čempionatas 2022. 2012 ir 2013 metais Suomija ir Švedija rengė čempionatą du metus iš eilės, o tik Suomijoje paskutinį kartą čempionatas vyko 2003 metais. Gegužės 13-29 dienomis vyksiančiame čempionate dalyvaus 16 komandų. Prieš pat čempionatą buvo pašalintos Rusijos ir Baltarusijos rinktinės, jas pakeitė Prancūzija ir Austrija.

Čempionatas vyks dvejuose Suomijos miestuose – Tamperėje ir Helsinkyje. Tampere mieste buvo atidaryta nauja arena, kuri talpina 13 455 žiūrovus, čia ir vyks finaliniai čempionato etapai. 2019 m. Suomijos ledo ritulio rinktinė tapo pasaulio čempione, o prieš tai paskutinį kartą laimėjusi buvo 2011 metais. 2014, 2016 ir 2021 metais rinktinė liko antroje vietoje, todėl dabar artėjančiame čempionate šeimininkai bus laikomi vienais iš pagrindinių favoritų pasipuošti aukso medaliais.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas nuolat vyksta tomis pačiomis dienomis, kaip ir NHL lygos atkrintamosios. Dėl to, JAV rinktinė dažnai atsiunčia iš jaunų NHL arba NCAA žaidėjų sudarytą rinktinę, o tai atsispindi ir rezultatuose – per visą istoriją iškovoti vos 2 aukso medaliai, tačiau laimėti net 9 sidabro ir bronzos medaliai. Šiais metais NHL atkrintamosios prasidės gegužės 2 dieną, todėl čempionate dėl titulo kovojančių žaidėjų nepamatysime. Vis tik, tie žaidėjai, kurie pasirodymą baigė po reguliaraus sezono pabaigos arba pirmame raunde iškris NHL atkrintamosiose, gali savo rinktinėmis padėti pasaulio čempionate.

Visą 2022 m. pasaulio ledo ritulio čempionato rungtynių statymų pasiūlą galima matyti čia, o mes kviečiame skaityti toliau bei su čempionatu susipažinti iš arčiau.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas 2022: tvarkaraštis ir formatas

Pasaulio ledo ritulio aukščiausio diviziono čempionate žaidžia 16 komandų, kurios po 8 padalintas į dvi grupes. Visos komandos tarpusavyje grupėje sužais po vieną kartą. Pirmos keturios komandos grupėje pateks ketvirtfinalį, o paskutinę, 8 vietą užėmusios grupių komandos, iškris į žemesnį divizioną. Dėl to, pasaulio ledo ritulio čempionatuose kovojama ne tik dėl aukščiausių vietų, bet ir dėl galimybės išsilaikyti aukščiausiame divizione. Pilnas čempionato tvarkaraštis atrodo taip:

• Gegužės 13-24 d. – grupių etapas
  • Gegužės 26 d. – ketvirtfinaliai
  • Gegužės 28 d. – pusfinaliai
  • Gegužės 29 d. – finalas ir rungtynės dėl trečios vietos

Grupių apžvalga ir prognozės

Burtai lėmė, kad mūsų kaimynų Latvijos rinktinės laukia labai sunkus grupių etapas, kadangi varžytis reikės su JAV, Suomija, Čekija ir Švedija. Visos šios keturios komandos yra tarp penkių pagrindinių favoričių laimėti visą čempionatą, todėl pasiekti kitą etapą bus ir vėl be galo sunku. Šiuo atžvilgiu A grupė atrodo silpnesnė, nes joje tik Kanada yra priskiriama prie favoričių, o dauguma kitų komandų gali kovoti dėl vietos atkrintamosiose. Visus pasaulio ledo ritulio čempionato 2022 m. ilgalaikius statymus galima matyti čia.

• Prancūzija

Galima sakyti, kad šioje grupėje užtikrintą vietą kitame etape turi praeitų metų čempionų titulą kėlusi Kanados rinktinė. Nors 2021 m. pasaulio ledo ritulio čempionate komanda grupėje užėmė tik ketvirtą vietą ir per 7 rungtynes iškovojo vos 3 pergales, ketvirtfinalyje Kanada laimėjo prieš Rusiją, pusfinalyje prieš JAV, o finale prieš Suomijos rinktinę. Toje pačioje grupėje taip pat žaidė Vokietija, Kazachstanas ir Italija.

Atsižvelgiant į praėjusių metų čempionatą, patekti į ketvirtfinalį iš šios grupės turėtų ir Vokietijos komanda. Padaryti tai lengva nebus, kadangi Šveicarija ir Slovakija yra tos komandos, kurios grupių etape čempionato užbaigti tikrai nenorės. Turint omenyje, kad B grupėje žaidžia beveik visos favoritės laimėti, komandos supranta, kad žemesnė vieta grupėje gali lemti iškritimą jau ketvirtfinalyje. Vokietija praeitų metų čempionate užėmė ketvirtą vietą ir tai buvo pakartotas geriausias pasirodymas nuo 1991 metų. Patekę į šią grupę, vokiečiai turi geras galimybės ir vėl kautis dėl medalių.

Italijai, Prancūzijai ir Danijai čempionatas turėtų pasibaigti jau grupių etape, tuo tarpu Kazachstanas tikėtina, kad išsaugos galimybių pakovoti bent dėl ketvirtos vietos grupėje. Praeitais metais rinktinė liko penktoje vietoje su dvejomis pergalėmis ir dvejomis lygiosiomis ir surinko tiek pat taškų, kiek ketvirtoje vietoje likusi Kanados rinktinė.

• Austrija

Šioje grupėje yra akivaizdus didysis ketvertas ir jeigu bent viena komanda iš Suomijos, JAV, Čekijos ir Švedijos nepatektų į kitą etapą, būtų galima laikyti didele staigmena. Visos keturios komandos yra priskiriamos prie favoričių ir turi dideles galimybes patekti tarp keturių stipriausių čempionato komandų. Vienintelė Kanada įsiterpia tarp šių komandų, todėl grupėje kovojama bus ne tik dėl patekimo į kitą etapą, bet bus bandoma ketvirtfinalyje išvengti Kanados, nes visas kitas komandas iš A grupės įveikti tikrai galima.

Iš antro ketverto pabandyti prasibrauti į kitą etapą gali Latvijos rinktinė, tačiau daugiau šansų, kad ji kovos dėl 5-6 vietos grupėje, kas leistų ir toliau išsilaikyti aukščiausiame divizione. Grupė atrodo, kad pirmos keturios komandos kovos dėl aukštesnės vietos grupėje, o kitos keturios dėl išlikimo aukščiausiame divizione.

Norvegija ir Latvija kartu žaidė praėjusių metų čempionate, tada Latvija užėmė 6-ą vietą, o Norvegija 7-ą. Tarpusavio rungtynes po pratęsimo laimėjo Norvegijos rinktinė, todėl Latvija turės geras galimybes atsirevanšuoti. Šiuo metu atrodo, kad Austrija ir Didžioji Britanija turės įdėti daugiausiai pastangų, kad neužimtų paskutinės vietos grupėje. Praeitais metais Didžiosios Britanijos rinktinė iškovojo vos vieną pergalę prieš Baltarusijos rinktinę, kuri ir liko grupėje paskutinė.

Visus pasaulio ledo ritulio čempionato rungtynių statymus galima matyti čia.