„Super Bowl“ LVI 2022 statymai 7bet
Amerikietiškas futbolas

„Super Bowl“ LVI 2022: apžvalga ir prognozė

Amerikietiško futbolo lygos NFL finalas „Super Bowl“ LVI, kaip ir kiekvienais metais, pritrauks net ir mažai šia sporto šaka besidominčių žiūrovų. Tai ne tik svarbiausios NFL sezono rungtynės, po kurių paaiškės čempionas, bet yra kuriamas didelis sporto renginys. Ilgosios pertraukos metu čia visada savo pasirodymą atlieka garsiausios JAV muzikos žvaigždės, o specialiai „Super Bowl“ rungtynėms sukurtos reklamos leidžia išlaikyti žiūrovų dėmesį.

Praeitais metais „Super Bowl“ stebėjo mažiausiai žmonių per paskutinius 15 metų – apie 91 mln., tačiau ir intrigos rungtynėse per paskutinius 15 metų mažiau buvo vos vieną kartą. Įdomu tai, kad nuo 2010 m. iki 2018 m. finalą stebėdavo daugiau nei 100 mln. žmonių. 2019 m. stebėjo 98, o 2020 m. vėl daugiau nei 100 mln. 2015 metais finalas tarp „Patriots“ ir „Seahawks“ pritraukė didžiausią žiūrovų skaičių per visą istoriją – net 114,4 mln. žiūrovų.

Dėl tokio didelio žiūrovų skaičiaus ir susidomėjimo, „Super Bowl“ metu yra rodomos išskirtinės reklamos. Skirtingos įmonės turi puikią progą pasirodyti plačiai publikai ir atkreipti dėmesį savo reklama. Maždaug 30 sekundžių reklama „Super Bowl“ metu kainuoja nuo 5 mln. JAV dolerių.

Šiais metais ilgosios pertraukos metu savo pasirodymą surengs visame pasaulyje gerai žinomi atlikėjai – Mary J. Blige, Snoop Dogg, Dr. Dre, Kendrick Lamar ir Eminem. Tokių garsių pavardžių pasirodymas „Super Bowl“ tik dar kartą patvirtina, koks tai didelis ir laukiams sporto renginys ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje.

„Super Bowl“ LVI – Sinsinačio „Bengals“ prieš Los Andželo „Rams“

Sezono pradžioje niekas nesitikėjo, kad šias dvi komandas išvysime didžiajame NFL finale. Prieš sezoną, kad „Bengals“ žais finale koeficientas buvo didesnis nei 100 ir tai viena iš didžiausių šio sporto staigmenų per visą istoriją. 2019 metais „Bengals“ iškovojo vos dvi pergales ir pasiekė prasčiausią pasirodymą NFL istorijoje. Praeitais metais laimėti pavyko keturis kartus, o šiais metais komanda jau žaidžia finale. Tai yra greičiausias komandos rezultatų pasikeitimas per visą NFL istoriją.

Los Andželo „Rams“ finalines rungtynes žais savo stadione ir tai bus antrasis „Super Bowl“ iš eilės, kai viena iš komandų finalines rungtynes žaidžia savo stadione. Tai be jokių abejonių leis „Rams“ komandai turėti daug didesnį palaikymą, kadangi didžioji dalis žiūrovų susirinkusių stadione palaikys savo miesto komandą.

„Cincinnati Bengals“ – nuo paskutinės vietos NFL iki „Super Bowl“

Paskutiniais metais „Bengals“ komandos fanai išgyvena dviprasmiškus jausmus. Visai neseniai komanda viską pralaiminėjo, o dabar turi galimybę tapti NFL čempionais. Už tai, kad 2019 metais komanda turėjo prasčiausią rezultatą, gavo pirmą šaukimų naujokų biržoje. Pirmuoju numeriu pakviestas „quarterback“ pozicijoje žaidžiantis Joe Burrow, tapo pirmuoju žaidėju NFL istorijoje, kuris būdamas pirmuoju šaukimu vos per du sezonus savo komandą atvedė į „Super Bowl“.

Kelias iki finalo komandai lengvas nebuvo, tačiau tuo pačiu „Bengals“ įrodė, kad gali laimėti ir nebūdami favoritais. Reguliaraus sezono metu, savo konferencijoje „Bengals“ užėmė 4-ą vietą ir per 17 rungtynių iškovojo 10 pergalių. Žaidimas tikrai nebuvo dominuojantis, buvo galima matyti problemų gynyboje, tačiau atkrintamosiose kova iki rungtynių pabaigos leido pasiekti puikius rezultatus.

Aštuntfinalyje „Bengals“ laimėjo prieš Las Vegaso „Raiders“ 26-19. Ketvirtfinalyje komandos laukė daug didesnis išbandymas – „Titans“. Vis tik, „Bengals“ laimėjo rungtynes 19-16, kuriose buvo laikomi autsaideriais. Pergalingus taškus paskutinėmis sekundėmis pelnė Evan McPherson, kitu atveju būtų žaidžiamas pratęsimas. Pusfinalyje komanda žaidė prieš Kanzaso „Chiefs“ komandą, kuri buvo laikoma viena iš favoričių laimėti NFL. „Bengals“ šiose rungtynėse buvo akivaizdūs autsaideriai. Rungtynių pradžioje atrodė, kad „Chiefs“ kontroliuoja situaciją, vienu metu laiminėjo 21-3, bet viskas persikėlė į pratęsimą, kuriame „Bengals“ įrodė savo pranašumą.

Komandos charakteris ir kovingumas yra viena iš stipriųjų „Bengals“ pusių. „Super Bowl“ rungtynėse labai daug priklausys nuo to, ar Joe Burrow sugebės išmesti kamuolį. Statistika rodo, kad jeigu J. Burrow išmeta kamuolį, dideli šansai, kad bus atliktas sėkmingas perdavimas. Tačiau, „Bengals“ turi vieną iš blogiausių gynybų prieš savo „quarterback“. Jeigu komandai nepavyks sukurti gerų padėčių J. Burrow atlikti perdavimą, „Bengals“ puolimas gali būti uždarytas.

„Los Angeles Rams“ – ar pavyks tapti čempionais po daugiau nei 20 m. pertraukos?

„Rams“ komanda buvo įkurta 1936 metais ir per klubo istoriją laimėti „Super Bowl“ pavyko vieną kartą – 1999 metais. Reguliaraus sezono metu kaip ir „Bengals“ savo konferencijoje užėmė 4-ą vietą, per 17 rungtynių iškovota 12 pergalių. Prasidėjus atkrintamosioms, aštuntfinalyje „Rams“ užtikrintai 34-11 laimėjo prieš Arizonos „Cardinals“. Labai įdomios rungtynės buvo ketvirtfinalyje prieš „Buccaneers“. Šias rungtynes „Rams“ laimėjo 30-27, paskutinėmis sekundėmis pelnę pergalingus taškus.

Įdomu tai, kad su šiuo „Buccaneers“ pralaimėjimu savo paskutines karjeros rungtynes sužaidė legendinis NFL „quarterback“ Tom Brady. Jis yra laikomas pačiu geriausiu „quarterback“ per visą NFL istoriją. Amerikietis lygoje žaidė net 22 sezonus ir būdamas 44-ių metu baigė savo išskirtinę karjerą. Iš viso jis laimėjo 7 „Super Bowl“ titulus ir penkis kartus tapo „Super Bowl“ MVP.

Grįžtant prie „Rams“ kelio link finalo, pusfinalyje buvo žaidžiama prieš „49ers“ komandą ir po trijų kėlinių Los Andželo klubas pralaiminėjo 7-17, tačiau ketvirtas kėlinys laimėtas 13-0 ir galutiniu rezultatu 20-17 pasiekta istorinė pergalė. Galima pastebėti, kad „Rams“ ne kartą šį sezoną išsigelbėjo ketvirtame kėlinyje ir tam yra paaiškinimas. Matthew Stafford tik šiais metais papildė „Rams“ ir jau pirmame sezone veteranas parodė puikų rezultatą. Amerikietis per savo karjerą laimėjo 34 rungtynes atsilikinėdamas po 3 kėlinių ir tai yra penktas geriausias rezultatas NFL istorijoje.

Los Andželo „Rams“ komandoje išskirti galima ir Odell Beckham Jr, kuris karjeros pradžioje buvo ryškus žaidėjas NFL lygoje. Iš Niujorko „Giants“ persikėlęs į Klivlando „Browns“ buvo ne savo vietoje, prie prastų rezultatų prisidėjo ir traumos. Per du sezonus ir paskutines 13 rungtynių jis atliko vos tris „touchdown“. 2021 m. lapkričio mėnesį persikėlęs į „Rams“, per aštuonerias rungtynes jau spėjo atlikti 5 „touchdown“ ir žaidėjo produktyvumas žymiai išaugo. Amerikietis ne tik atgaivino savo karjerą, bet su komanda patekęs į „Super Bowl“ papildomai prie atlyginimo gavo 2 mln. JAV dolerių premiją.

„Super Bowl“ LVI: „Bengals“ – „Rams“ rungtynių apžvalga ir prognozė

Nors „Super Bowl“ laimėti favoritu laikoma „Rams“ komanda, nuvertinti „Bengals“ tikrai nereikėtų. Komanda išgyvena fantastišką etapą – nuo prasčiausios NFL komandos iki čempionų titulo skiria vos vienos rungtynės. Komanda neturi pačių talentingiausių ir geriausių žaidėjų, tačiau puiki atmosfera, dvasia ir kovingumas leidžia rinkti pergales su vos antrą sezoną žaidžiančiu „quarterback“ J. Burrow.

„Rams“ turi daug labiau patyrusį „quarterback“ M. Stafford, kuris 2009 m. buvo pakviestas pirmuoju šaukimu ir visą karjerą praleido Detroito „Lions“ komandoje. Skambių pergalių per karjerą Detroite nepavyko pasiekti, tačiau jau pirmame sezone su „Rams“ žaidėjas gali parodyti, kad yra pajėgus vesti čempionų komandą į priekį.

Yra sakoma, kad „Super Bowl“ laimi ta komanda, kuri turi geresnį „quarterback“. Vos antrą sezoną žaidžiantį J. Burrow vadinti ryškiai geresniu „quarterback“ nei M. Stafford būtų sunku, tačiau šiame sezone jis žaidžia puikiai. Jis įvardijamas kaip geriausiu šių metu atkrintamųjų „quarterback“, o per savo karjerą universitete bei dabar NFL nėra pralaimėjęs nei vienų atkrintamųjų rungtynių.