olimpinės žaidynės Tokijas 2021
Olimpinės žaidynės

Tokijo 2020 olimpiada – lietuviai, tvarkaraštis ir prognozės

Olimpiada 2020 metais neįvyko dėl visiems žinomų priežasčių ir po ilgų diskusijų buvo nuspręsta vasaros olimpines žaidynes perkelti į 2021 metus. Nors olimpinės žaidynės buvo perkeltos, prieš kelias dienas pranešta, kad sportininkai turės varžytis be jokio palaikymo, kadangi į tribūnas nebus įleidžiami žiūrovai. Sportininkai šiais metais jau galėjo pajausti, ką reiškia dalyvauti sporto varžybose be žiūrovų. Tačiau olimpinės žaidynės yra tai, kur matyti savo šeimos narius, visą širdį atiduodančius sirgalius yra didžiausias malonumas.

Kadangi žaidynės buvo perkeltos metus į priekį, šiek tiek pasikeitė ir dalyvaujančių sportininkų sąrašas. Kai kurie sportininkai turėjo papildomų galimybių patekti, kai kuriems teko atsisakyti dalyvavimo. Lietuvos olimpinių žaidynių rinktinę sudarys 37 sportininkai – tai yra mažiausias skaičius nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Prie to prisidėjo ir tai, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmą kartą nuo 1992 metų nepateko į didžiausią sporto renginį.

Straipsnyje pristatysime Lietuvos sportininkus, dalyvaujančius žaidynėse, nurodysime svarbiausias datas, trumpai supažindinsime su rezultatais bei pateiksime prognozes ir ko yra tikimasi iš Lietuvą atstovaujančių sportininkų. Olimpiada 2021 metais prasidės liepos 23 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 8 dienos. Laukti liko visai nedaug, tad kviečiame skaityti toliau ir sužinoti visą svarbiausią informaciją apie artėjančias vasaros olimpines žaidynes.

Danas Rapšys ir visa plaukikų komanda – didžioji Lietuvos viltis

Danas Rapšys, geriausias 2019 metų Lietuvos sportininkas, yra akivaizdi šios plaukimo rinktinės žvaigždė. Debiutą olimpinėse žaidynėse Danas atliko 2016 metais Brazilijoje, ten rezultatai nebuvo patys geriausi – plaukimo nugara rungtyse (200 m ir 100 m) užėmė 21 ir 24 vietas. Vis tik, per penkis metus daug kas pasikeitė ir dabar D. Rapšys yra ne tik geriausias Lietuvos plaukikas, dviejų rekordų savininkas, bet ir vienas iš geriausių pasaulyje.

Dabar stiprioji D. Rapšio pusė yra visai kita rungtis, jis aukščiausių rezultatų sieks 200 m ir 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Taip pat, dalyvaus 200 m kompleksiniu būdu ir 4×100 m kompleksinėje estafetėje. Kaip ir pats D. Rapšys sako – daugiausiai tikėtis galima iš rungčių laisvuoju stiliumi. Paskutiniu metu D. Rapšys demonstruoja tikrai solidžius rezultatus – 2018 metais pasaulio čempionate 400 m rungtyje laimėjo auksą, o 200 m sidabrą. Tuo tarpu visai neseniai, gegužės mėnesį vykusiame Europos čempionate 400 m plaukime laisvuoju stiliumi laimėjo bronzą, o 200 m liko ketvirtas.

Į Lietuvos plaukimo rinktinę pateko ir kiti gerai žinomi sportininkai – Andrius Šidlauskas plauks 100 m ir 200 m krūtine, Giedrius Titenis 100 m krūtine, o 4×100 m kompleksinėje estafetėje už Lietuvą plauks D. Rapšys, A. Šidlauskas, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius. Taip pat, turėsime ir vieną atstovę tarp moterų, paskutinę akimirką į olimpines žaidynes pateko Kotryna Teterevkova, ji dalyvaus dvejose rungtyse – 100 m ir 200 m krūtine. Kotrynai yra vos 19 metų, savo karjeroje kol kas medalių didžiausiose varžybose nėra iškovojusi, tačiau turi įvairių spalvų medalių jaunimo čempionatuose.

Rūtos Meilutytės stebuklas 2012 metų olimpinėse žaidynėse

Plaukimas nuo 2012 metų, kai Rūta Meilutytė Londono olimpinėse žaidynėse nustebino visą pasaulį laimėdama aukso medalį 100 m plaukime krūtine, yra labai mėgstama sporto šaka Lietuvoje. Tai, ką Londone pavyko padaryti Rūtai buvo aptarinėjama dar labai ilgai, o šia plaukike žavėjosi ne tik visa Lietuva, bet ir visas pasaulis. Laimėdama aukso medalį, ji buvo vos 15 metų.

Ilgą laiką Rūta dar stebino puikiais rezultatais, o dabar džiugu yra už tai, kad ir toliau galime stebėti šią sporto šaką bei tikėtis aukščiausios prabos medalių iš kitų plaukikų. Be jokių abejonių prognozuojama, kad D. Rapšys pateks ne tik į pusfinalį, bet ir finalą. Statymus artėjant varžyboms rasite „7bet“ sporto pasiūloje.

Plaukimo tvarkaraštis

Šeštadienį, liepos 24 dieną jau bus galima matyti pirmą D. Rapšio plaukimą 400 m laisvuoju stiliumi. Šios rungties finalas įvyks sekmadienį, liepos 25 dieną, pradžia 04:30 val. Lietuvos laiku. Tuo tarpu ta pačią dieną, nuo 13:00 val. D. Rapšys plauks 200 m laisvuoju stiliumi, o šios rungties finalas vyks antradienį liepos 27 dieną 04:30 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos rinktinės estafetę stebėti bus galima penktadienį liepos 30 dieną, nuo 13:00 valandos. Tuo tarpu šios rungties finalas vyks sekmadienį rugpjūčio 1 dieną, nuo 04:30 valandos Lietuvos laiku.

Giedriui Titeniui tai bus jau ketvirtosios olimpinės žaidynės, o jo startą galėsite stebėti šeštadienį liepos 24 dieną, nuo 13:00 valandos Lietuvos laiku. Šioje pačioje rungtyje (100 m krūtine) plauks ir kitas lietuvis – A. Šidlauskas. Liepos 25 sekmadienį, nuo 13:00 val. bus galima pamatyti ir jaunosios K. Teterevkova debiutą olimpinėse žaidynėse 100 m krūtine plaukime.

Justinas Kinderis, Simona Krupeckaitė, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir kiti didelę patirtį sukaupę sportininkai

Jeigu plaukime medalių tikimės iš D. Rapšio, tai kitose sporto šakose vis dar tikime savo labiausiai patyrusiais sportininkais, kurie jau ne kartą savo rezultatais garsino Lietuvos vardą. Olimpiniai penkiakovės prizininkai Andrejus Zadneprovskis ir Edvinas Krungolcas jau baigė karjeras, todėl dabar šios sporto šakos ryškiausias atstovas yra Justinas Kinderis.

Tai jam bus trečiosios olimpinės žaidynės ir nors prieš tai dvejose rezultatai nebuvo patys geriausi (8 ir 34 vietos), 2017 metais pasaulio čempionate J. Kinderis užėmė trečią vietą, 2013 pasaulio čempionate buvo tapęs čempionu, todėl sportininkas patirties turi tikrai labai daug ir tikėtis gerų rezultatų tikrai galima. Tuo tarpu Rusijoje vykusiame šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionate J. Kindris poroje su Ieva Serapinaite mišrių estafečių rungtyje iškovojo sidabro medalį.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė yra neabejotinai ryškiausia penkiakovės žvaigždė, kuriai tai jau bus ketvirtos olimpinės žaidynės. 2008 metais debiutavusi olimpiadoje ji užėmė 15 vietą, tačiau 2012 metais Londone ji laimėjo aukso medalį. 2016 metais rezultatas tikrai nebuvo labai geras – 31 vieta. Tačiau sportininkės paskutiniai rezultatai rodo, kad iš jos ir toliau galime tikėtis aukštų rezultatų. 2019 metais ji tapo Europos čempione, o per visą savo karjerą yra daugkartinė Europos ir pasaulio čempionatų prizininkė. Vis tik, verta paminėti, kad neseniai sportininkei lūžo šonkaulis ir tikėtina, jog olimpiadoje ji dalyvaus nepilnai išsigydžiusi traumą.

Tiek Laura, tiek Justinas savo pasirodymą pradės ketvirtadienį rugpjūčio 5 d., šią dieną prasidės fechtavimas ir jis vyks nuo 07:00 iki 13:30 valandos Lietuvos laiku. Abu sportininkai yra labai patyrę, tačiau rezultatai olimpinėse žaidynėse yra labai skirtingi, vis tik abu sportininkai tikrai gali patekti į dešimtuką, o Laura pasidabinti dar vienu olimpiniu medaliu.

Simona Krupeckaitė – penktos olimpinės žaidynės

Jeigu reikėtų įvardinti vieną iš labiausiai patyrusių sportininkų Lietuvos olimpinėje rinktinėje, tai S. Krupeckaitė tikrai būtų viena iš jų. Šiai dviračių sporto šakos atstovei tai bus jau penktosios olimpinės žaidynės. Pozityviai nuteikia ir tai, kad visose olimpiadose rezultatai buvo labai stabilūs – sportininkė nuolat patekdavo į dešimtuką geriausių, tik 2016 metais keirino rungtyje liko 12 vietoje. Gaila todėl, kad visada pritrūkdavo labai nedaug, geriausias rezultatas – 4-oji vieta 2004 metais. 2012 metais sprinto rungtyje liko 5 vietoje, o 2016 – 7.

2018 metais S. Krupeckaitė pasaulio čempionate keirino rungtyje užėmė 3 vietą, o per visą savo karjerą ne kartą yra užėmusi aukščiausias vietas. Bus labai įdomu stebėti kaip net penktose olimpinėse žaidynėse seksis šiai sportininkei. Galima tikėtis, kad ir vėl rezultatas bus aukštas. S. Krupeckaitei draugiją palaikys kita dviratininkė – Miglė Marozaitė. Jos abi dalyvaus komandinėje rungtyje, taip pat ir atskirose. M. Marozaitė 2020 metais Europos čempionate sprinto rungtyje užėmė 4 vietą. 2016 metais šios sportininkės komandinėje rungtyje Europos čempionate užėmė 3 vietą.

Robertas Tvorogalas – antrasis bandymas olimpinėse žaidynėse

Nors R. Tvorogalas nėra labiausiai patyręs sportininkas Lietuvos olimpiados rinktinėje, tačiau geriausiam Lietuvos sportinės gimnastikos atstovui tai bus jau antrosios olimpinės žaidynės iš eilės ir šį kartą iš jo tikimasi dar geresnių rezultatų. 2016 metais jis užėmė 15 vietą atraminio šuolio rungtyje, o daugiakovėje 42 vietą. Tačiau, akivaizdu, kad šio sportininko forma tik gerėja, kadangi 2020 m. tapo Europos čempionu skersinio rungtyje, o lygiagretės rungtyje iškovota bronza. Įdomu tai, kad niekada per Lietuvos istoriją jokiam gimnastui iki tol nėra pavykę tapti Europos čempionu. R. Tvorogalas be jokių abejonių yra didžioji Lietuvos viltis sportinėje gimnastikoje.

Airinė Palšytė ir visa lengvaatlečių komanda

Lengvosios atletikos rinktinę olimpiadoje sudarys 11 sportininkų, o geriausiai žinoma sportininkė – šuolio į aukštį rungtyje dalyvaujanti Airinė Palšytė. 2017 metais A. Palšytė buvo išrinkta geriausia Lietuvos sportininkė, o šios Tokijo olimpinės žaidynės bus jau trečiosios jos karjeroje. Pirmose dvejose iškovoti medalio nepavyko, tačiau abu kartus pateko į finalą ir turėjo galimybę varžytis dėl medalių. 2012 olimpinėse žaidynėse sportininkė užėmė 11 vietą, 2016 metais – 13. 2018 metais Europos čempionate užėmė 4 vietą, tuo tarpu 2019 metais Europos uždarų patalpų čempionate – 3 vieta. Tai daug patirties sukaupusi sportininkė iš kurios ir vėl galima tikėtis patekimo į finalą, o jeigu pavyks patekti į dešimtuką geriausių – tai tikrai bus labai puikus rezultatas.

Iš lengvosios atletikos atstovų išskirti galima ir Agnė Šerkšnienę, tai sportininkė, kurios karjera jau eina į pabaigą ir dalyvavimas Tokijo olimpinėse žaidynėse galima sakyti, kad yra svajonės išsipildymas. 400 metrų bėgimo rungtyje dalyvaujanti sportininkė tik per plauką nepateko į 2012 metų olimpiadą, 2016 metais A. Šerkšnienė nespėjo pasiekti geriausios sportinės formos, nes visai nesenai tapo mama, tuo tarpu trečias kartas nemelavo ir Tokijo olimpinėse žaidynėse galėsime pamatyti šią sportininkę. A. Šerkšnienė ne kartą tapo Lietuvos čempionė ir rekordininkė, yra dalyvavusi Europos čempionato finale bei pasaulio čempionato pusfinalyje. Patekimas į finalą olimpinėse žaidynėse būtų įspūdingas rezultatas, tačiau išvysti pusfinalio bėgime galime tikėtis.

Andrius Gudžius – Virgilijaus Aleknos pėdomis?

Daugkartiniam Lietuvos čempionui, disko metikui A. Gudžiui tai bus antrosios olimpinės žaidynės. 2016 metais sportininkas liko 12 vietoje, tačiau nuo to laiko ne kartą buvo pademonstravęs puikų rezultatą. 2017 metais tapo pasaulio čempionu, o 2018 – Europos. Sportininkas savo rezultatais jau yra įrodęs, kad gali tapti čempionu, todėl olimpinėse žaidynėse visa Lietuva sugniaužus kvapą stebės A. Gudžiaus disko metimą. Visi prisimena puikius rezultatus demonstravusį V. Alekną, todėl smagu, kad jam baigus karjerą šioje sporto šakoje atsirado kitas aukšto lygio sportininkas.

Žinoma, kad visi iš A. Gudžiaus olimpinėse žaidynėse laukia medalio, tačiau jau patekimas į finalą ir į geriausių dešimtuką būtų tikrai geras rezultatas. Įdomu tai, kad per savo karjerą įvairiuose čempionatuose jis arba lipa ant prizininkų pakylos arba būna už geriausių dešimtuko ribos. Be jokių abejonių tikimės, kad A. Gudžius pasieks pačius geriausius rezultatus. Stebėti sportininko pasirodymą galėsite penktadienį, liepos 30 dieną, tuo tarpu disko metimo rungties finalas – šeštadienį, liepos 31 dieną, 14:15 valandą Lietuvos laiku.

Irklavimo komandą sudarys 6 sportininkai – kiek medalių pavyks iškovoti?

Irkluotojai 2016 metais vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pademonstravo puikius rezultatus – Saulius Ritter poroje su Mindaugu Griškoniu iškovojo sidabro medalius, Donata Vištartaitė kartu su Milda Valčiukaite – bronzos medalius. Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas poroje irkluodami baidarę 200 m irgi laimėjo bronzos medalius. Šiais metais Mindaugas Griškonis dalyvaus vienvietės valties rungtyje, o S. Ritter turės kitą sportininką poroje. Irklavimo rinktinėje taip pat yra ir Mindaugas Maldonis, kuris varžosi vienviečių baidarių 200 m irklavimo rungtyje.

Mindaugas Griškonis didžiąją savo karjeros dalį praleido vienvietėje rungtyje, 2008 ir 2012 metų olimpinėse žaidynėse jis abu kartus užėmė 8 vietą, tuo tarpu 2016 metais su S. Ritter sėdęs į dvivietę kanoją laimėjo sidabrą. Šiose olimpinėse žaidynėse jis ir vėl grįžta prie vienvietės, o per savo karjerą jis šioje rungtyje ne kartą tapo Europos bei pasaulio čempionatų prizininku. Tokijo olimpinėse žaidynėse iš M. Griškonio tikimasi tik pačių geriausių rezultatų, prognozuojamas patekimas į finalą.

Dvi irkluotojų poros – du prognozuojami finalai

S. Ritter dvivietėje irkluos su Aurimu Adomavičiumi. Kadangi šioje rungtyje 2016 metais buvo iškovotas sidabro medalis, be jokių abejonių visa Lietuva lauks panašaus arba dar geresnio rezultato. S. Ritter tai bus trečiosios olimpinės žaidynės, 2012 metais buvo užimta 6 vieta, 2016 jau minėtas sidabro medalis. Per savo karjerą ne kartą tapo prizininku įvairiuose čempionatuose, tuo tarpu A. Adomavičiui dvivietė yra gan nauja rungtis, kadangi jis didžiąją karjeros dalį praleido porinėje keturvietėje, šioje rungtyje jis 2016 olimpinėse žaidynėse užėmė 9 vietą.

Milda Valčiukaitė kartu su Donata Karaliene bandys ne tik pakartoti praėjusių olimpinių žaidynių rezultatą, bet jį pagerinti. D. Karalienė po 2016 Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių buvo pasitraukusi iš didžiojo sporto, kadangi augino dvynukus, tačiau 2020 metais sugrįžo į profesionalų sportą ir vėl tapo M. Valčiukaitės porininke po to, kai Ieva Adomavičiūtė dėl antidopingo taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuota iki 2022 m. rugsėjo 15 d. ir prarado teisę dalyvauti šiose olimpinėse žaidynėse. M. Valčiukaitė po 2016 olimpinių žaidynių spėjo tapti pasaulio čempione (2018 m.), Europos čempionatuose užimti 2 ir 3 vietas (2021m., 2018m.). Tuo tarpu poroje šios sportininkės jau spėjo sudalyvauti Europos čempionate ir ten 2021 metais iškovojo sidabro medalius!

Irklavimo tvarkaraštis

Puikius rezultatus demonstruojančių irkluotojų laukia itin didelis palaikymas visoje Lietuvoje prie televizoriaus ekranų. Iš karto prasidėjus olimpinės žaidynėms, liepos 23 dieną, penktadienį galėsime stebėti Mindaugą Griškonį, o jo rungties finalas vyks lygiai po savaitės – liepos 30 dieną, 03:45 valandą Lietuvos laiku.

Tą pačią liepos 23 dieną, stebėti galėsime pirmus S. Ritter ir A. Adomavičiaus bei M. Valčiukaitės ir D. Karalienės plaukimus. Tuo tarpu šių rungčių finalai vyks liepos 28 dieną, trečiadienį, 03:18 valandą Lietuvos laiku moterų dvivietė, iš karto po to, 03:30 – vyrų dvivietė. Mindaugas Maldonis baidarės sprinto 200 m rungtyje savo pasirodymą pradės trečiadienį, rugpjūčio 4 dieną.

Visi Lietuvos sportininkai Tokijo olimpinėse žaidynėse
Diana Zagainova Lengvoji atletika, trišuolis
Andrius Gudžius Lengvoji atletika, disko metimas
Edis Matusevičius Lengvoji atletika, ieties metimas
Brigita Virbalytė Lengvoji atletika, 20 km sportinis ėjimas
Arturas Mastianica Lengvoji atletika, 50 km sportinis ėjimas
Marius Žiūkas Lengvoji atletika, 20 km sportinis ėjimas
Liveta Jasiūnaitė Lengvoji atletika, ieties metimas
Adrijus Glebauskas Lengvoji atletika, šuolis į aukštį
Airinė Palšytė Lengvoji atletika, šuolis į aukštį
Agnė Šerkšnienė Lengvoji atletika, 400 m bėgimas
Gediminas Truskauskas Lengvoji atletika, 200 m bėgimas
Danas Rapšys Plaukimas, 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi, 200 m kompleksiniu būdu
Andrius Šidlauskas Plaukimas, 100 m ir 200 m krūtine
Giedrius Titenis Plaukimas, 100 m krūtine
Kotryna Teterevkova Plaukimas,  100 m ir 200 m krūtine
Lietuvos vyrų komanda – D.Rapšys, A.Šidlauskas, Simonas Bilis, Deividas Margevičius Plaukimas, 4×100 kompleksinė estafetė
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė Šiuolaikinė penkiakovė
Justinas Kinderis Šiuolaikinė penkiakovė
Gintarė Venčkauskaitė Šiuolaikinė penkiakovė
Mindaugas Griškonis Irklavimas, vienvietė valtis
Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius Irklavimas, porinė dvivietė
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė Irklavimas, porinė dvivietė
Mindaugas Maldonis Irklavimas, vienviečių baidarių 200 m rungtis
Viktorija Andrulytė Buriavimas, „Laser Radial“ klasė
Juozas Bernotas Burlenčių sportas, RS:X klasė
Rasa Leleivytė Moterų dviračių plento grupinės lenktynės
Simona Krupeckaitė Dviračių trekas, komandinis sprintas ir asmeninės sprinto bei keirino rungtys
Miglė Marozaitė Dviračių trekas, komandinis sprintas ir asmeninės sprinto bei keirino rungtys
Evaldas Šiškevičius Vyrų dviračio plento grupinės lenktynės
Mantas Knystautas Graikų-romėnų imtynės, svorio kategorija iki 130kg.
Karolis Girulis Šaudymas, kulkinio šautuvo iš 50 m atstumo (3×40) ir orinio šautuvo iš 10 m atstumo rungtys
Arnas Šidiškis Sunkioji atletika, svorio kategorija iki 109 kg
Sandra Jablonskytė Dziudo, svorio kategorija virš 78 kg
Robertas Tvorogalas Sportinė gimnastika

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *