UEFA Čempionų lygos ketvirtfinaliai
Futbolas

UEFA Čempionų lygos ketvirtfinaliai 2022-23 m. – apžvalga ir prognozės

Kovo 15 dieną buvo sužaistos paskutinės 2022-23 m. UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynės, po kurių tapo aiškios aštuonios komandos, kurios siekia laimėti svarbiausią Europos klubinio futbolo sezono titulą. Staigmenų aštuntfinalyje daug neišvydome, tačiau kai kurie rezultatai nustebinti tikrai galėjo. Pavyzdžiui, atsakomosiose rungtynėse Mančesterio „City“ net 7:0 laimėjo prieš „Leipzig“. Atsakomąsias rungtynes „Benfica“ namuose net 5:1 laimėjo prieš „Club Brugge“. UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalis – etapas, kuriame susitinka pajėgiausi aštuoni klubai Europoje.

Eilinis sezonas UEFA Čempionų lygoje nenusisekė „PSG“ klubui, kuris pirmąsias rungtynes namuose prieš „Bayern“ pralaimėjo 0:1, o atsakomosiose išsigelbėti irgi nepavyko bei patirtas pralaimėjimas 0:2. „Tottenham“ ir „FC Porto“ pirmąsias rungtynes išvykoje pralaimėjo 0:1 ir nei Londono, nei Porto klubui išsigelbėti nepavyko. Atsakomosios rungtynės baigėsi 0:0 ir į kitą etapą žengė „AC Milan“ bei „Inter“.

UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalių tvarkaraštis 2022-23 m.

Pirmieji ketvirtfinalių mačai vyks balandžio 11 ir 12 dienomis, o atsakomieji susitikimai vyks iš karto po savaitės – balandžio 18 ir 19 dienomis. Pilnas UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalių tvarkaraštis:

– Balandžio 11 d. 21:00 val. „Benfica“ – „Inter“ ir „City“ – „Bayern“
– Balandžio 12 d. 21:00 val. „Real“ – „Chelsea“ ir „AC Milan“ – „Napoli“
– Balandžio 18 d. 21:00 val. „Napoli“ – „AC Milan“ ir „Chelsea“ – „Real“
– Balandžio 19 d. 21:00 val. „Bayern“ – „City“ ir „Inter“ – „Benfica“

UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalis:

Kovo 17 d. buvo ištraukti UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalių ir pusfinalių burtai. „Real“ – „Chelsea“ poros nugalėtojas pusfinalyje susitiks su „Bayern“ – „City“ poros nugalėtoju. Kitame pusfinalyje matysime „AC Milan“ – „Napoli“ ir „Benfica“ – „Inter“ porų nugalėtojus. Jau dabar aišku, kad bent viena italų komanda pusfinalyje bus, nemaža tikimybė, kad ir finale išvysime vieną iš jų.

Lisabonos „Benfica“ – Milano „Inter“

Lisabonos „Benfica“ žaidžia labai solidų sezoną ir gerą žaidimo kokybę išlaiko svarbiausiose sezono kovose. Šiuo metu komanda Portugalijos čempionate 10 taškų skirtumu lenkia antroje vietoje esantį „FC Porto“ klubą ir iki balandžio 11 d. jau gali beveik užsitikrinti Portugalijos čempionų vardą. Aštuntfinalyje „Benfica“ gavo vieną iš silpniausių varžovų, tačiau pagirti galima už tai, kad pranašumas buvo įrodytas be jokių klausimų. Pirmose rungtynėse prieš „Club Brugge“ laimėta 2:0, o atsakomosiose namuose laimėta net 5:1.

Milano „Inter“ komandos situacija Italijos lygoje tokia, kad čempionų titulas jau nėra pasiekiamas ir dabar kova vyksta dėl vietos kitų metų UEFA Čempionų lygoje. Šiuo metu „Inter“ užima trečią vietą su 50 taškų ir nuo penktos vietos, kurioje yra „AS Roma“, skiria vos trys taškai, todėl intrigos čia tikrai netrūksta. Aštuntfinalyje „Inter“ pirmose rungtynėse namuose minimaliu rezultatu 1:0 nugalėjo „FC Porto“, o atsakomosios rungtynės baigėsi 0:0.

Nors pašalinus išvykos įvarčio taisyklę sumažėja atsakomųjų rungtynių namuose pranašumas, uždaryti seriją namuose yra psichologiškai lengviau. Būtent tai ir yra „Inter“ komandos pliusas, kadangi pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Lisabonoje, o atsakomosios Milane.

Jeigu pažvelgtume į komandų šansus, tai abi turi panašias galimybes žengti toliau. Labai daug priklausys nuo to, kaip „Benfica“ sužais pirmąsias rungtynes namuose, kadangi „Inter“ šį sezoną daug geriau žaidžia namuose nei išvykoje. Šiuo metu „Inter“ nelaimėjo nei vienų iš keturių rungtynių išvykoje, o jeigu pažiūrėtume į statistiką prieš aukštesnio lygio varžovus, tai buvo patirtas pralaimėjimas prieš „Bayern“, lygiosios prieš „FC Barcelona“, pralaimėjimas prieš „Juventus“. „Benfica“ klubui būtina laimėti pirmąsias rungtynes, jeigu nori pagalvoti apie kitą etapą.

Pirmosios rungtynės: „Benfica“ – „Inter“ 0:2

Puikų sezoną žaidžianti „Benfica“ pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse turėjo pripažinti svečių iš Milano pranašumą. Lisabonos komanda patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės, tuo tarpu prieš tai paskutinis pralaimėjimas patirtas buvo vos sausio 7 d., o per ši laiką pavyko iškovoti net 14 pergalių iš eilės. Pralaimėjimas vieno įvarčio skirtumu nebūtų atėmę „Benficos“ vilčių kautis dėl vietos pusfinalyje, tačiau 82-ą minutę R. Lukaku įmuštas 11 m baudinys skirtumą padvigubino ir tuo pačiu sumažino intrigą šioje serijoje.

Jeigu „Benfica“ turėjo puikią seriją, tai „Inter“ kaip tik šiuo metu išgyveno labai sunkią atkarpą. Nelaimėjo nei vienų rungtynių iš paskutinių šešių ir patyrė tris pralaimėjimus prieš „Fiorentina“, „Juventus“ bei „Spezia“. Toks rezultatas lėmė, kad „Inter“ „Serie A“ čempionate nukrito nuo antros iki penktos vietos, kas atima galimybę kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų lygoje. Vis tik, pirmosios rungtynės prieš „Benfica“ leido padėti labai didelį žingsnį į priekį, kas tuo pačiu priartina ir prie UEFA Čempionų lygos finalo, nes pusfinalyje reikės žaisti prieš vieną iš gerai žinomų Italijos klubų – „AC Milan“ arba „Napoli“.

Nurašyti „Benfica“ komandos tikrai nereikia, tačiau išvykoje atlošti 2 įvarčius bus labai sunku, o ir tai jie negarantuoja vietos kitame etape, o tik nuveda į pratęsimą. Bent vienas „Inter“ įvartis, galima sakyti, kad visiškai uždarytų seriją. Akivaizdu, kad prieš antrąsias serijos rungtynes Milano komanda yra ryški favoritė ir turėtų pratęsti sezoną UEFA Čempionų lygoje.

Mančesterio „City“ – Miuncheno „Bayern“

Be jokių abejonių daugiausiai intrigos kelianti ketvirtfinalio pora, kuri papuoštų ir UEFA Čempionų lygos finalą. Vis tik, panašu, kad nei „PSG“, nei „Bayern“, nei „City“ nėra lemta laimėti Čempionų lygos ir pusfinalyje iš šių trijų komandų bus belikus vos viena. Nors „Bayern“ laimėjo Čempionų lygą 2019-20 m. sezone, tikėtasi iš klubo buvo kur kas daugiau.

Jeigu „Bayern“ ir šį sezoną nelaimėtų Čempionų lygos, niekas daug nepasikeistų, tuo tarpu „City“ komandai tai gali būti dar vieni iššvaistyti metai. Pats Pepas Guardiola yra pasakęs, kad svarbiausia šiuo metu yra būtent Čempionų lyga. „City“ Anglijos čempionate vis dar atsilieka nuo „Arsenal“, bet iki pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių situacija gali pasikeisti. „Bayern“ aštuntfinalyje turėjo gana rimtą varžovą „PSG“, tuo tarpu „City“ sutriuškino „Leipzig“.

Atkreipti dėmesį galima į tai, kad „Bayern“ komandai šį sezoną daug sunkiau sekasi „Bundesliga“, kur po 25-erių sužaistų rungtynių užima antrą vietą. Skirtumas nuo „Borussia“ tik vienas taškas, tačiau „Bayern“ šį sezoną Vokietijoje net septynis kartus sužaidė lygiosiomis ir nedemonstruoja dominuojančio žaidimo, prie kurio buvome įpratę. Taip pat, bus labai įdomu pamatyti Joao Cancelo žaidimą prieš „City“, kadangi šį sezoną iš Anglijos ekipos buvo paleistas ir nuomos pagrindais persikėlė į „Bayern“.

Tiek „Bayern“, „tiek „City“ yra aukščiausio lygio komandos ir nebūtų staigmena, jeigu viena iš jų galiausiai taptų šio sezono čempione. Nedideliu favoritu poroje galima išskirti „City“ klubą, tačiau „Bayern“ seriją uždarinės namuose ir vieno įvarčio persvaros „City“ komandai gali neužtekti.

Pirmosios rungtynės: „City“ – „Bayern“ 3:0

Daug laiko kalbama apie tai, kad „City“ visą dėmesį skiria būtent UEFA Čempionų lygai ir tuo galėjome įsitikinti pirmosiose serijos rungtynėse prieš „Bayern“. „City“ laimėjo net 3:0 ir tai buvo didžiausia pergalė prieš „Bayern“ klubo istorijoje. Paskutinį kartą „City“ su „Bayern“ Čempionų lygoje žaidė 2014 metais, kai buvo vienoje grupėje ir tada Anglijoje „City“ šventė pergalę 3:2, o išvykoje pralaimėjo 0:1. Žvelgiant į tai, ką „City“ padarė pirmose rungtynėse, sunku įsivaizduoti, kaip „Bayern“ dar gali patekti į pusfinalį.

„Bayern“ komanda aštuntfinalyje užtikrintai įveikė „PSG“ klubą ir atrodė, kad ketvirtfinalis su „City“ bus vienas iš įdomiausių. Vis tik, toks pralaimėjimas pirmose rungtynėse beveik atėmė Vokietijos klubo šansus. Žinoma, tokio talento komandos nurašyti nereikėtų, tačiau net ir namie atlošti tris yra labai sunku. Pridėti galima ir tai, kad ir pačios komandos forma nėra pati geriausia – praeitą savaitę Vokietijoje pralaimėta prieš „Freiburg“, o kovo pabaigoje išvykoje nusileista „Bayer“ klubui. Problemų „Bayern“ turi ir „City“ tuo pasinaudojo jau pirmosiose rungtynėse.

Turint omenyje, kad „City“ praeitą sezoną vienu metu rungtynėse turėjo 99% šansus įveikti Madrido „Real“ ir patekti į UEFA Čempionų lygos finalą, bet sugebėjo pralaimėti, pamoka turėjo būti išmokta. Sunku įsivaizduoti, kaip Mančesterio klubas du metus iš eilės iššvaistytų tokią progą. Įdomu tai, kad pusfinalyje galime vėl pamatyti „City“ ir „Real“ susitikimą, nes Madrido komanda pirmąsias rungtynes prieš „Chelsea“ laimėjo 2:0.

Madrido „Real“ – Londono „Chelsea“

Madrido komanda ir toliau įrodinėja, kad jų nurašyti Čempionų lygoje niekada negalima. Nuo 2013-14 m. sezono „Real“ net penkis kartus laimėjo turnyrą, o didžiausią staigmeną pateikė būtent praeitais metais, kai ne kartą išsigelbėdami pasiekė finalą, kur užtikrintai įveikė „FC Liverpool“. Būtent šį Anglijos klubą „Real“ sutriuškino aštuntfinalyje. Pirmąsias rungtynes „Real“ išvykoje laimėjo net 5:2, o atsakomosiose namuose padėjo tašką serijoje ir laimėjo 1:0.

Ketvirtfinalyje ispanų laukia dar vienas Anglijos klubo išbandymas – potencialiai ir pusfinalyje gali laukti dar viena Anglijos komanda, jeigu į jį patektų „City“. Londono „Chelsea“ Anglijoje žaidžia labai prastą sezoną ir šiuo metu užima tik dešimtą vietą, o tai reiškia, kad kitą sezoną „Chelsea“ nematysime Europos turnyruose. Vienintelė galimybė kitą sezoną varžytis Čempionų lygoje – šiais metais ją laimėti. Prieš „Borussia“ buvo parodytas charakteris – pirmosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo 0:1, tačiau namuose laimėjo 2:0.

Ispanijoje „Real“ patyrė dar vieną pralaimėjimą prieš „FC Barcelona“ ir galima sakyti, kad uždarė intrigą šių metų čempionate. Barselonos klubas pirmauja 12 taškų skirtumu, todėl „Real“ gali visą dėmesį skirti Čempionų lygai. Apie komandos patirtį ir žaidėjų talentą daug kalbėti nereikia, tai be jokių abejonių aukščiausio lygio komanda, kuri siekia apginti čempionų titulą. Net jeigu „Real“ namuose ir nepavyks atsidaryti pergalingai, nieko nenustebintų jų sėkmingas pasirodymas Londone.

Pirmosios rungtynės: „Real“ – „Chelsea“ 2:0

Madrido „Real“ ir toliau demonstruoja čempionų charakterį – ne tik pirmosiose pusfinalio rungtynėse užtikrintai 2:0 įveikė „Chelsea“ klubą, bet ir praeitą savaitę atsakomosiose „Copa del Rey“ rungtynėse išvykoje net 4:0 įveikė „FC Barcelona“. Panašu, kad sezono pabaigoje komandos forma ir vėl puiki, o nuo to Čempionų lyga tampa tik dar įdomesnė.

Sužaidus 28 rungtynes „La Liga“ čempionate, „Real“ net 13 taškų atsilieka nuo „FC Barcelona“ ir apie Ispanijos čempionato titulą galvoti jau nebereikėtų. Dėl to, Madrido komanda gali pilnai susikoncentruoti į UEFA Čempionų lygą, kur po pirmojo ketvirtfinalio mačo prieš „Chelsea“ turi neblogus šansus ne tik patekti į pusfinalį, bet ir pabandyti apginti praeitais metais iškovotą titulą.

Londono komandai šis sezonas labai sudėtingas ir po pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių lengvesnis tikrai netapo. „Premier“ lygoje „Chelsea“ užima vos 11-ą vietą, o tai reiškia, kad kitą sezoną teks praleisti Europos klubinius turnyrus, nebent pavyks išsigelbėti prieš Madrido komandą. Namuose laimėti 2:0 tikrai įmanoma, tačiau turint omenyje, kad serija žaidžiama prieš „Real“, kurie aštuntfinalyje Liverpulyje laimėjo 5:2, tai padaryti bus be galo sunku.

Pažvelgę į „Chelsea“ komandos formą, galime matyti tris pralaimėjimus per paskutines penkias rungtynes, o kitos dvi baigėsi lygiosiomis. Toks rezultatas tikrai nenuteikia optimistiškai prieš atsakomąsias rungtynes Londone.

Neapolio „Napoli“ – Milano „AC Milan“

Net trys Italijos klubai yra šių metų ketvirtfinalyje ir bent vienas jų tikrai bus pusfinalyje. Pagirti galima „Napoli“ komandą, kuri žaidžia nuostabų sezoną – Italijoje net 19 taškų skirtumu lenkia antroje vietoje esantį „Lazio“. Per 27 rungtynes iškovotos net 23 pergalės, patirti du pralaimėjimai ir du kartus sužaista lygiosiomis. Forma tikrai puiki, o dabartinis rezultatas leidžia visą koncentraciją sutelkti ties Čempionų lyga. Nuo sausio 22 dienos „Napoli“ laimėjo 10 rungtynių iš 11, tarp kurių ir dvi pergalės prieš „Eintracht“ aštuntfinalyje.

„AC Milan“ komandos situacija kur kas sudėtingesnė. Apginti „Serie A“ čempionų titulo jau nepavyks, o taip pat nėra garantuoti dėl vietos kitų metų UEFA Čempionų lygoje. Šiuo metu Milano klubas užima ketvirtą vietą ir tik vienu taškų turi daugiau už „AS Roma“. Tai reiškia, kad viso dėmesio pasiruošimui prieš „Napoli“ negalima skirti, nes reikia nepamiršti ir vietinio čempionato. Kiek palengvina situaciją tai, kas bus žaidžiama prieš gerai pažįstamą klubą iš tos pačios lygos.

Šį sezoną Italijos čempionate komandos žaidė vieną kartą ir rugsėjo mėnesį pergalę 2:1 išvykoje šventė „Napoli“. Balandžio 2 d. „AC Milan“ atvyksta žaisti į Neapolį, kur pamatysime repeticiją prieš Čempionų lygą. „Napoli“ komandai šios rungtynės neturi tokios didelės reikšmės, todėl nebūtų keista, jeigu bus žaidžiami psichologiniai žaidimai ruošiantis ketvirtfinaliui, kuris prasidės jau balandžio 12 d.

Nieko keisto, kad tikrai puikų sezoną žaidžianti „Napoli“ komanda yra šios poros favoritė. Tuo labiau, kad ir atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos namuose. Pirmose rungtynėse „Napoli“ komandos užduotis yra nepralaimėti, tačiau jau šį sezoną pamatėme, kad Milane klubas gali ir iškovoti pergalę. Turint omenyje, kad pusfinalyje bus žaidžiama prieš „Benfica“ – „Inter“ poros nugalėtoją, nieko nenustebintų „Napoli“ komandos žygis iki pat finalo.

Pirmosios rungtynės: „AC Milan“ – „Napoli“ 1:0

Panašu, kad „AC Milan“ – „Napoli“ serija bus pati įdomiausia tarp visų ketvirtfinalių, o pagrindinė to priežastis – minimali Milano komandos pergalė. Visi kiti ketvirtfinaliai baigėsi 2 arba 3 įvarčių skirtumu ir ten išsigelbėti komandoms bus labai sunku, tuo tarpu „Napoli“ net ir pralaimėję pirmąsias rungtynes, turi tikrai neblogus šansus žengti į pusfinalį.

Neapolio komanda žaidžia nuostabų sezoną – „Serie A“ lygoje po 29-erių rungtynių „Napoli“ net 16 taškų lenkia antroje vietoje esantį „Lazio“ klubą, todėl galima sakyti, kad komanda neabejotinai taps Italijos čempionais. UEFA Čempionų lygoje „Napoli“ irgi žygiavo užtikrintai, tačiau šis pralaimėjimas turėjo būti komandai lyg šaltas dušas. Atkreipti dėmesį galima ir į tai, kad prieš pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes, komandos praeitą savaitę susitiko „Serie A“ čempionate, kur „AC Milan“ išvykoje laimėjo net 4:0. Laimėti prieš tą pačią komandą per kelias savaites tris kartus bus labai sunku, bet atsakomosiose rungtynėse laimėti ir nereikės – užteks lygiųjų.

Nors pirmąsias rungtynes „Napoli“ pralaimėjo, serijoje „AC Milan“ didelio pranašumo neįgijo ir tikrai nebūtų staigmena, jeigu Neapolio komanda dar per pagrindinį laiką išspręstų visus reikalus. Žvelgiant iš kitos pusės – „AC Milan“ laimėjo du susitikus per kiek daugiau nei savaitę, todėl žaidėjams pasitikėjimo tikrai netrūksta. Paminėti reikia ir tai, kad atsakomosiose rungtynėse nežais Andre Zambo Anguissa, kuris pirmose gavo raudoną kortelę.

Related Posts

2 thoughts on “UEFA Čempionų lygos ketvirtfinaliai 2022-23 m. – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.