Wimbledon 2022 statymai 7bet lažybos tenisas
Tenisas

Wimbledon 2022 – Grand Slam teniso turnyro prognozės

Birželio 27 – liepos 10 dienomis vyks legendinis, kasmetinis teniso turnyras „Wimbledon 2022“. Pirmą kartą suorganizuotas buvo 1877 m. Londone ir nuo to laiko yra laikomas vienu iš prestižiškiausiu teniso turnyru. Tai vienas iš keturių „Grand Slam“ turnyrų, kartu su  „Australian Open“, „French Open“ ir „US Open“. Šių metų „Wimbledon“ prizinį fondą sudarys rekordinė suma, kuri siekia beveik net 47 mln. eurų.

Paskutiniu metu „Wimbledon“ turnyre dominuoja serbas Novakas Djokovičius, kuris sieks apginti čempiono titulą ir laimėti turnyrą net 7-ą kartą karjeroje. Pirmą kartą serbas čempionu tapo 2011 metais, o nuo 2014 m. laimėjo net penkis kartus iš septynių. Kitas šiuo metu vienas iš geriausių tenisininkų Rafaelis Nadalis turnyrą yra laimėjęs vos du kartus – 2008 ir 2010 metais. Turint omenyje, kad čia žaidžiama ant žolės, ispanui tai nėra pats palankiausias turnyras.

Kalbant apie „Wimbledon“, išskirti reikėtų Andy Murray, kuris pirmą kartą čempionu tapo 2013 metais. Britui laimėti vietinį turnyrą pavyko tik po 77 metų pertraukos, kai paskutinį kartą turnyrą laimėjęs britas buvo Fred Perry 1936 metais. A. Murray antrą ir paskutinį kartą „Wimbledon“ laimėjo 2016 metais. Savo geriausiais karjeros metais šiame turnyre dominavo šveicaras Rogeris Federeris. Iš viso jam pavyko laimėti net 8 kartus – 5 kartus iš eilės 2003-2007 metais, 2009 m., 2012 m. ir 2017 metais.

Wimbledon 2022 turnyro tvarkaraštis ir formatas

Iš viso „Wimbledon“ varžysis 128 tenisininkai, o dėl paskutinių vietų turnyre tenisininkai kvalifikaciniame raunde kovos birželio 20-23 dienomis. Žaidžiama bus ant žolės, o formatas įprastas, kaip ir kituose teniso turnyruose – pirmi keturi raundai, ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalas. Pilną tvarkaraštį galite matyti čia:

  • Birželio 20 – 23 – kvalifikacinis raundas
  • Birželio 27 – liepos 4 – pirmas-ketvirtas raundai
  • Liepos 5 – 6 – ketvirtfinaliai
  • Liepos 8 – pusfinaliai
  • Liepos 10 – finalas

Geriausi tenisininkai turnyre ir prognozės

Daugiausiai dėmesio turnyre bus skiriama serbui N. Djokovičiui. Jis dar prieš turnyro pradžią yra laikomas ryškiu favoritu. Konkurenciją serbui sumažina faktas, kad „Wimbledon“ uždraudė Rusijos bei Baltarusijos piliečiams varžytis turnyre. Dėl to turnyre nesivaržys pirmąjį reitingą šiuo metu turintis Daniilas Medvedevas ir aštuntoje vietoje esantis Andrey Rublevas. Turnyre taip pat nebus ir antrąją vietą reitinge užimančio vokiečio Alexanderio Zverevo, kuris patyrė šiurpią traumą dvikovoje prieš Rafaelį Nadalį.

Nors N. Djokovičius yra laikomas turnyro favoritu, kol kas jo demonstruojama forma neprimena laikų, kai serbas dominuodavo teniso aikštėje. Šį sezoną jis iškovojo 16 pergalių ir patyrė penkis pralaimėjimus. Paskutiniame teniso turnyre „Roland Garros“ ketvirtfinalyje serbas pralaimėjo prieš R. Nadalį. „ATP 1000” Romoje buvo vienintelis turnyras šį sezoną, kurį serbui pavyko laimėti. Prieš tai „ATP 1000” Madride jis pusfinalyje pralaimėjo prieš Carlos Alcaraz, „ATP 1000” Monte Karle aštuntfinalyje prieš Alejandro Davidonovich Fokina, o „ATP 250” Serbijoje finale prieš A. Rublevą.

Turint omenyje tai, kad „Wimbledon“ turnyre nebus kelių aukšto lygio tenisininkų, tai puikus šansas serbui sugrįžti ant čempionų pakilos. Tačiau, tuo pačiu metu puikus šansas kitiems tenisininkams pakovoti dėl čempionų titulo. Turnyre varžysis Matteo Berrettini, Carlos Alvaraz, Felix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz, Nick Kyrgios, Stefanos Tsitsipas. Galbūt puikią seriją ant grunto pavyks perkelti ir ant žolės turnyro R. Nadaliui, kuris visai neseniai tapo „Roland Garros“ čempionu.

Related Posts

One thought on “Wimbledon 2022 – Grand Slam teniso turnyro prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.