„March Madness“ 2022 Kovo beprotybė statymai 7bet
Krepšinis

„March Madness“ 2022 – apžvalga ir prognozės

„March Madness“ 2022 yra vienas iš laukiamiausių metų sporto renginių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kovo mėnesį prasidedančiame krepšinio turnyre žaidžia NCAA universitetų merginų ir vaikinų krepšinio komandos. Daugiausiai dėmesio susilaukia būtent vaikinų rungtynės, kadangi čia galima pamatyti žaidžiančias būsimas NBA žvaigždes. Šis turnyras Lietuvoje žinomas kaip „Kovo beprotybė“, o toks pavadinimas turnyrui suteiktas todėl, kad vos vienos rungtynės gali nulemti komandos pasirodymą turnyre. 64 komandos žaidžia tokiu formatu, kur laimėjusi komanda patenka į kitą etapą, pralaimėjusi iškrenta ir sezonas yra baigtas.

JAV universitetuose žaidė ne tik būsimos NBA žvaigždės, bet ir gerai žinomi Lietuvos krepšininkai – Antanas Kavaliauskas, Linas Kleiza, Martynas Pocius, Domantas Sabonis, Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas ir kiti. Šiuo metu NCAA žaidžia net 36 lietuviai, iš jų labiausiai žinomi yra: Augustas Marčiulionis, Hubertas Pivorius, Ąžuolas Tubelis, Simas Lukošius.

„March Madness“ 2022 tvarkaraštis ir formatas

Iš viso turnyre dalyvauti teisę gauną 68 komandos, tačiau pagrindinis turnyras prasideda su 64 komandomis. 8 komandos prieš pirmą raundą žaidžia įkrintamąsias, iš kurių keturios patenka į pagrindinį turnyrą. 32 komandos teisę dalyvauti „March Madness“ gauna laimėjusios savo konferenciją, kurioje žaidžia viso sezono metu. Kitos 36 komandos yra atrenkamos komisijos narių, kurią sudaro 12 narių. Komandos yra atrenkamos ir tuo pačiu sudaromos visos „Kovo beprotybės“ turnyro poros. Visos 68 komandos bus atskleistos kovo 13 dieną.

Pilnas „March Madness“ 2022 m. tvarkaraštis:

  • Kovo 13 d. – dalyvaujančių komandų atskleidimas
  • Kovo 15 – 16 d. – įkrintamosios
  • Kovo 17 – 20 d. – pirmas ir antras raundas
  • Kovo 24 – 27 d. – aštuntfinaliai ir ketvirtfinaliai
  • Balandžio 2 d. – pusfinaliai
  • Balandžio 4 d. finalas

Šiais metais aštuntfinaliai ir ketvirtfinaliai bus žaidžiami šiose arenose – „AT&T Center“, kur žaidžia „Spurs“, „Chase Center“, kur žaidžia „Warriors“, „United Center“, kur žaidžia „Bulls“ ir „Wells Fargo Center“, kur žaidžia „76ers”. Finalas bus žaidžiamas Naujajame Orleane, „Caesars Superdome“ arenoje, kuri talpina net 74 295 žiūrovus. „March Madness“ populiarumą tik dar kartą patvirtina tai, kokie žiūrovų skaičiai stebi šio turnyro finalines rungtynes. Prieš pandemiją žiūrovų skaičius buvo tiesiog įspūdingas – 2019 m. – 72 062 žiūrovai, 2018 m. – 67,831 žiūrovai, 2017 m. – 76,168 žiūrovai.

Lietuviai „March Madness“ 2022 m. turnyre

Šių metų „March Madness“ turnyre galėsime stebėti šešis lietuvius, kurie atstovauja penkiems skirtingiems universitetams:

  • Martynas Arlauskas – „Gonzaga Bulldogs“
  • Modestas Kancleris – „Creighton Bluejays“
  • Augustas Marčiulionis – „Saint Mary‘s Gaels“
  • Volodymyr Markovetskyy – „San Francisco Dons“
  • Ąžuolas Tubelis ir Tautvilas Tubelis – „Arizona Wildcats“

Pažvelgus į atstovaujamus universitetus, iš karto atkreipti dėmesį galima į Gonzagos ir Arizonos universitetus. Abu šie universitetai turi pirmą reitingą „March Madness“ turnyre ir yra vieni iš pagrindinių favoritų laimėti visą turnyrą. Nors Gonzagos universiteto komandoje žaidžia Martynas Arlauskas, tai jis daro labai epizodiškai. Jam tai jau trečiasis sezonas komandoje, tačiau sužaidė tik 15 rungtynių, vidutiniškai žaidė po 3,6 minutes ir pelnė po 0,8 taško per rungtynes. Nors rungtynėse pasirodo tik epizodiškai, jis turi realias galimybes iš vidaus pajausti, ką reiškia patekti į „March Madness“ turnyro finalinį ketvertą ir, galbūt, jį net laimėti.

Modestas Kancleris šį sezoną rungtyniavo dar mažiau nei M. Arlauskas. Jis sužaidė tik 13 rungtynių, per kurias vidutiniškai žaidė nepilnas 3 minutes ir pelnydavo po 0,38 taškus. Daugiausiai šį sezoną žaidė vos šešias minutes, per kurias spėjo pelnyti 4 taškus. Daug laiko pasireikšti negaunantis lietuvis su „Creighton Bluejays“ toli nueiti neturėtų, nes jau antrame etape tikėtina, kad lauks susitikimas su pirmą reitingą turinčiu „Kansas Jayhawks“ universiteto komanda.

Savo sėkmę „March Madness“ išbandys ir Volodymyr Markovetskyy atstovaujama „San Francisco Dons“ komanda. Ukrainoje gimęs, bet Lietuvos pilietybę turintis vidurio puolėjas prieš išvykdamas žaisti į NCAA rungtyniavo „Žalgirio“ dublerių komandoje. Šį sezoną lietuvis iš viso sužaidė 25 rungtynes, per kurias vidutiniškai praleisdavo po beveik 7 minutes ir pelnydavo po 1,8 taško. „San Francisco“ universitetas turi dešimtą reitingą turnyre ir pirmose rungtynėse žais prieš „Murray State“ universitetą. Jeigu pavyktų iškovoti pergalę, antrame etape tikėtina, kad lauktų susitikimas su gerai žinomu „Kentucky“ universitetu.

Augustas Marčiulionis

Savo pirmąjį sezoną NCAA žaidžiantis lietuvis Augustas Marčiulionis rungtyniauja po beveik 16 minučių. Tai yra trečias rezultatas tarp visų 29 lietuvių šiais metais rungtyniaujančių NCAA. Daugiau už Augustą žaidžia tik Ąžuolas Tubelis ir Simas Lukošius, kurio atstovaujamas Butlerio universitetas į „March Madness“ nepateko. A. Marčiulionis sezono pradžioje žaisdavo po 20 minučių ir daugiau, tačiau artėjant svarbiausioms kovoms gaudavo vis mažiau laiko. Per 32 rungtynes du kartus įmetė daugiau nei 10 taškų ir iš viso rinkdavo po 3,3 taškus per rungtynes.

Augusto Marčiulionio atstovaujamas „Saint Mary‘s“ universitetas turi penktą reitingą turnyre ir į antrą etapą tikrai turėtų patekti, kuriame tikėtina, kad lauks „UCLA Bruins“ komanda. Jeigu komandai pavyktų patekti į aštuntfinalį, ten tikėtina, kad lauktų „Baylor“ ir „North Carolina“ komandų nugalėtoja. Lyginant su šių komandų pajėgumu, peržengti ketvirtfinalį „Saint Mary‘s“ universitetui būtų per daug sunku.

Ąžuolas ir Tautvilas Tubeliai

2022 metų „March Madness“ turnyre įdomiausia stebėti bus „Arizona Wildcats“ komandą, kurioje rungtyniauja Ąžuolas ir Tautvilas Tubeliai. Tautvilas antrame sezone kaip ir pirmame laiko pasireikšti beveik negauna. Nors sužaidė 12 rungtynių, per jas vidutiniškai praleisdavo vos po 2 minutes ir pelnydavo po 0,3 taškus. Daug didesnis dėmesys yra skiriamas jo broliui – Ąžuolui, kuris yra vienas iš pagrindinių komandos žaidėjų.

Ąžuolas Tubelis turi geriausią sezoną NCAA tarp visų lietuvių, jis rungtyniauja po beveik 25 minutes ir pelno po 14,5 taškus. Tai be jokių abejonių geriausi rezultatai tarp visų lietuvių. Per 33 sužaistas rungtynes, 6 kartus pelnė daugiau nei po 20 taškų, o prieš Jutos universitetą sužaidė geriausias rungtynes – 32 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai. Lietuvis yra antras komandoje pagal rezultatyvumą ir jo sėkmingas pasirodymas „March Madness“ turnyre yra būtinas norint komandai pasiekti gerų rezultatų. Arizona turi pirmą reitingą turnyre ir nepatekimas į finalinį ketvertą būtų komandos pralaimėjimas.

Geriausios turnyro komandos

Kiekvienais metais prieš prasidedant „March Madness“ turnyrui, visos universitetų komandos gauna regiono reitingą, pagal kurį būna sudėliotas visas turnyro tvarkaraštis. Komandos gauna nuo 1 iki 16 reitingo vietą ir iš viso būna po keturias kiekvieno reitingo komandas. Šiais metais aukščiausius reitingus gavo gerai žinomi universitetai. Pirmą reitingą turnyre turi – „Gonzaga“, „Arizona“, „Baylor“ ir „Kansas“ universitetai. Antrą reitingą turi – „Duke“, „Kentucky“, „Villanova“ ir „Auburn“ universitetai.

Dažniausiai tikimasi, kad kiekvieno regiono finale susitiks pirmą ir antrą reitingą turintys universitetai, tačiau „March Madness“ turnyras toks nenuspėjamas, kad dvi geriausią reitingą turinčios komandos finale susitinka tikrai ne visada. Kviečiame iš arčiau susipažinti su keturiomis stipriausiomis turnyro komandomis.

Gonzagos „Bulldogs“

Šis universitetas antrus metus iš eilės gauna pirmą reitingą turnyre, tačiau laimėti turnyro vis nepavyksta. Praeitais metais komanda žaidė finale, kur nusileido „Baylor“ universitetui. Gonzagos universitetas finale žaidė ir 2017 metais, tačiau tada pralaimėta buvo „North Carolina“ universitetui. Šis universitetas Lietuvoje turėtų būti žinomas ne tik dėl Martyno Arlausko, bet ir todėl, kad čia puikius rezultatus demonstravo Domantas Sabonis.

Aukštais rezultatais paskutiniu metu pasižyminčiame universitete žaidė dabar gerai žinomi žaidėjai. Nuo 2017 metų universitetą atstovavo tokie žaidėjai kaip – NBA rungtyniaujantys Rui Hachimura, Brandon Clarke, Corey Kispert bei Eurolygoje savęs ieškantis Filipas Petrusevas. Šiais metais rekomenduojama dėmesį atkreipti į antrą pagal rezultatyvumą komandos žaidėją – Chet Holmgren. Išskirtinio talento žaidėjui yra prognozuojamas vienas iš pirmų šių metų šaukimų NBA lygoje. Žaidėjas yra 213 cm ūgio, tačiau aikštėje daro viską – kovoja dėl kamuolių, dalina rezultatyvius perdavimus, o tritaškius meta 41% taiklumu.

Arizonos „Wildcats“

Arizonos komanda finale paskutinį kartą žaidė vos 2001 metais, kuriame pralaimėjo prieš „Duke“ universitetą, o čempionais paskutinį kartą tapo 1995 metais. Nors komanda turi pirmą reitingą šių metų „March Madness“ turnyre, iškovoti titulą lengva tikrai nebus. Vieną iš komandos lyderių Ąžuolą Tubelį jau aptarėme, tačiau išskirti reikėtų geriausią komandos žaidėją – Bennedict Mathurin. Kanadiečiui antras sezonas universitete yra daug sėkmingesnis ir to įvertinimas yra prognozuojamas šaukimas pirmajame dešimtuke.

Šiais metais Bennedict Mathurin vidutiniškai per rungtynes pelno po 17,4 taškus, atkovoja po 5,6 kamuolius bei atlieka po 2,5 rezultatyvius perdavimus. Kanadiečio ir lietuvio duetą stebėti „March Madness“ turnyre bus itin įdomu, belieka tikėtis, kad komanda pasieks aukštų rezultatų. Komandoje išskirti galima Lietuvoje taip pat pažįstamą estą Kerr Kriisa. Prieš išvykdamas į NCAA, jis buvo „Žalgirio“ organizacijos dalis, o dabar prisideda prie universiteto komandos sėkmės. Estas yra ketvirtas komandoje pagal rezultatyvumą ir pirmas pagal rezultatyvius perdavimus.

Beiloro „Bears“

„Baylors Bears“ komanda šiais metais sieks apginti NCAA čempionų titulą, nors padaryti tai bus labai sunku. Per paskutinius 30 metų tik du kartus komandoms pavyko laimėti du kartus iš eilės. 1991 ir 1992 metais tai padarė „Duke“ universitetas, o 2006 ir 2007 metais „Florida“. Lyginant šių metų komandos sudėtį su praeitais – nebeliko trijų rezultatyviausių komandos žaidėjų. Du iš jų – Jared Butler ir MaCio Teague žaidžia Jutos „Jazz“ dukterinėje komandoje G lygoje – „Salt Lake City Stars“, o Davion Mitchell yra Domanto Sabonio komandos draugas „Kings“ komandoje.

Be trijų pagrindinių žaidėjų apginti titulą bus be galo sunku. Du iš keturių rezultatyviausių žaidėjų yra pirmamečiai, o vienas antrametis. Dviem žaidėjams – Jeremy Sochan ir Kendall Brown prognozuojami šaukimai šių metų NBA naujokų biržoje antroje pirmo rato pusėje. Panašu, kad tai silpniausia pirmą reitingą turinti komanda ir nepatekimas į finalinį ketvertą nebūtų staigmena.

Kansas „Jayhawks“

Kanzaso universitetas NCAA yra vienas iš garsiausių. Ne viena NBA žvaigždė yra rungtyniavusi šio universiteto komandoje, todėl ją visada yra smagu stebėti, nes niekada negali žinoti, kokį talentą bus šį kartą atradę. Šių metų NBA naujokų biržoje pirmame rate prognozuojamas šaukimas tik vienam komandos žaidėjui – Ochai Agbaji. Jis yra akivaizdus komandos lyderis, per rungtynes vidutiniškai renka net po 19,7 taškus, tritaškius meta 40% taiklumu. Amerikiečiui tai yra ketvirtas sezonas, todėl dominuoti prieš kitus žaidėjus leidžia didesnė fizinė jėga bei didesnė sukaupta patirtis.

Keturi komandos žaidėjai renka dviženklį taškų skaičių ir yra akivaizdūs komandos lyderiai. Įdomu tai, kad visi iš jų žaidžia trečią arba ketvirtą sezoną, todėl lyginant su kitomis komandomis, „Kansas Jayhawks“ turi daug daugiau patirties sukaupusių žaidėjų, kas tokiame turnyre gali būti didelis ginklas. Be O. Agbaji, ketvirtą sezoną taip pat žaidžia David McCormack, o trečią sezoną žaidžia Jalen Wilson ir Christian Braun.

Nuo 2017 metų komandos garbę gynė dabar NBA žaidžiantys Devonte Graham, Sviatoslav Mykhailiuk, Malik Newman, Udoka Azubuike. Tarp geriausių kada nors „Kansas Jayhawks“ komandoje žaidusių žaidėjų yra – Brandon Rush, Kirk Hinrich, Drew Gooden, Mario Chalmers, Paul Pierce bei legendinis Wilt Chamberlain.

2022 m. „March Madness“ prognozės

Šiuo metu didžiausiu favoritu išskiriama Gonzagos „Bulldogs“ komanda, kuriai yra duodamas mažiausias koeficientas. Prie ryškių favoritų yra priskiriama ir „Kentucky Wildcats“ komanda, kuri turi antrą reitingą turnyre ir savo regiono finale yra pajėgi nugalėti „Baylor“ universitetą.

Išskiriant stipriausias šių metų „March Madness“ komandas, paminėti reikėtų ir „Duke Blue Devils“ komandą. Joje žaidžia du žaidėjai, kuriems prognozuojami šaukimai pirmame dešimtuke – Paolo Banchero ir A. J. Griffin. Šiam universitetui 2022 metų „March Madness“ turnyras yra išskirtinis dar tuo, kad tai bus paskutinis sezonas legendiniam treneriui Mike Krzyzewski. Trys iš penkių rezultatyviausių žaidėjų yra naujokai ir nebent tai gali būti nesėkmės priežastis.

Gonzagos universitetas praeitais metais žaidė NCAA finale ir šio sezono sudėtyje liko net 11 žaidėjų. Komanda prarado du labai svarbius žaidėjus – Jalen Suggs ir Corey Kispert, kurie persikėlė į NBA, tačiau naujokas Chet Holmgren yra išskirtinio talento žaidėjas. Jeigu jam pavyktų komandą atvesti iki čempionų titulo, neabejojama, kad tai būtų pirmasis pasirinkimas 2022 metų naujokų biržoje.

Prognozuojama, kad „March Madness“ 2022 metais finaliniame ketverte žais „Gonzaga Bulldogs“, „Kentucky Wildcats“, „Kansas Jayhawks“ ir „Arizona WIldcats“ komandos. „Baylor“ universitetui apginti čempiono titulo nepavyks, o „Duke“ universitetui turėtų nepavykti peržengti Gonzagos universiteto regiono finale, kadangi yra neparankus varžovas. Jeigu M. Arlausko atstovaujama komanda netikėtai iškristų anksčiau, „Duke“ iš vakarų regiono patektų į finalinį ketvertą.

„March Madness“ turnyro istorija ir rekordai

Pirmasis „Kovo beprotybės“ turnyras įvyko 1939 metais, kuriame dalyvavo 8 komandos. 1951 metais komandų skaičius padidėjo iki 16 ir nuolat didėjo iki 1985 metų. Nuo tada iki 2001 metų varžėsi 64 komandos, 2001 metais buvo pridėta nauja konferencija ir į turnyrą patekdavo 65 komandos, todėl buvo žaidžiamos vienos įkrintamųjų rungtynės. 2011 metais pridėtos dar 3 komandos.

Šio turnyro grožiu ir netikėtumu galėjome įsitikinti 2018 metais, kai „Virginia“ universitetas, kuris turėjo pirmą reitingą turnyre, pralaimėjo prieš 16 reitingą turinčią komandą – „UMBC“. Tai buvo didžiausia staigmena per visą istoriją, kadang iki tol, pirmą reitingą turinčios komandos laimėjo net 135 kartus ir nebuvo patyrusios nei vieno pralaimėjimo prieš 16-ą reitingą turinčias komandas. Įdomu tai, kad rungtynėse net nebuvo intrigos, jas „UMBC“ laimėjo 74-54.

„March Madness“ turnyre daugiausiai kartų žaidė „Kentucky“ universitetas – net 58 kartus, antroje vietoje yra „North Carolina“ – 50 kartų. Nieko keisto, kad šios komandos yra pirmame trejetuke pagal iškovotus titulus. „Kentucky“ laimėjo 8 kartus, tačiau nuo 1998 metų tik vieną kartą, o „North Carolina“ 6 kartus. Pirmoje vietoje yra „UCLA“ universitetas, „Kovo beprotybę“ laimėjęs net 11 kartų, tačiau paskutinį kartą laimėjo tik 1995 metais.

Daugiausiai pergalių „March Madness“ turnyre turi legendinis JAV krepšinio treneris Mike Krzyzewski, kuris „Duke“ universitetą treniruoja net nuo 1980 metų. Treneris ne kartą buvo viliotas į NBA lygą, tačiau visada liko ištikimas šiam universitetui. Iš viso šiuo metu jis turi 97 iškovotas pergales ir šiais metais turės galimybę pasiekti istorinę 100 pergalę. M. Krzyzewski pasižymėjo ir su pagrindine JAV krepšinio rinktine, kurią treniravo nuo 2006 iki 2014 metų ir per šį laiką iškovojo 60 pergalių bei patyrė vos vieną pralaimėjimą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *