Balandžio 13 d. Lietuvoje bus ankstyvas rytas, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose, New Jersey valstijoje į ringą didžiausiai savo profesionalo kovai žengs Eimantas Stanionis. 30-mečio lietuvio varžovas, didelis vardas bokso pasaulyje – Jaron Ennis. 27-erių metų amerikiečio 33 kovos, visos baigėsi pergalėmis, o 29 iš jų ir anksčiau laiko. Eimantas Stanionis vs Jaron Ennis pristatymas.
Eimantas Stanionis (16 kovų – 15 pergalių – 1 nesibaigusi)
Eimantas Stanionis už savo varžovą yra vyresnis trimis metais, tačiau žiūrint į abiejų boksininkų profesionalų kovas – amerikiečio sąskaitoje jų kiek daugiau nei dvigubai daugiau nei lietuvio. Jaronas savo profesionalo karjerą pradėjo 2016-aisiais, E. Stanionis 2017-aisiais.
Žvelgiant į kovas, kurios baigėsi anksčiau laiko – lietuvis savo kovų iki teisėjų vertinimo neprileido 9 kartus iš 15 (60%). Varžovo skaičiai gerokai solidesni – 29 nokautai per 33 kovas (88 proc.).
Eimanto Stanionio išskirtinumas ir pagrindinis išsiskiriančios stilistikos bruožas – nuolatinis ėjimas į priekį. Profesionalo karjeroje lietuviui dar neteko kovoti dvikovoje, kurioje didžiąją laiko dalį tektų būti „antrojo numerio“ pozicijoje, kai ne tu spaudi varžovą, o jis tave. Eimantas Stanionis sugeba pasirinkti aukštą tempą ir jį išlaikyti visos dvikovos metu, tai dažnai varo į neviltį jo varžovus, kurie tikisi išlaukti savojo šanso tempui kiek pasėdant.
Paskutiniai penki Eimanto Stanionio varžovai:
- Gabriel Maestre (pergalė vieningu teisėjų sprendimu)
- Radzhab Butaev (pergalė išsiskyrusiu teisėjų sprendimu)
- Luis Collazo (kova sustabdyta anksčiau laiko)
- Thomas Dulorme (pergalė vieningu teisėjų sprendimu)
- Janer Gonzalez (nokautas 9-ame raunde)
Eimantas Stanionis prieš šią kovą dažnai kartoja, jog nieko nebijo, jog visi esame sportininkai, tad neįveikiamų čia nėra. Nuo 2022-ųjų balandžio Eimantas į ringą žengė vos du kartus, tad labai dažnai kartojamas noro pagaliau ir vėl kovoti naratyvas. Lietuvis yra pasiruošęs sustabdyti visus savo varžovus.
„Jie kuria iš Jarono superžvaigždę, bet aš atvykstu sugriauti jų planų. Jis yra geras boksininkas, tačiau mes visi turime dvi rankas bei dvi kojas, nenugalimų nėra. Atvažiuoju kautis ir garantuoju, jog stovėsiu visą kovą“, – Eimantas Stanionis „Matchroom Boxing“ kovos pristatyme.
Jaron Ennis (34 kovos – 33 pergalė – 1 nesibaigusi)
27-erių amerikietis išsiskiria efektingu stiliumi. 29 nokautuoti varžovai per 33 kovas puikiai tą perteikia. Tiesa, po vieno geriausiai pasaulyje žinomų bokso promoterių – Eddie Hearno, sparnu esantis Jaronas Ennisas iki šiol savo skalpų sąraše neturi kažkokių itin didelių vardų. Vienintelis Davidas Avanesyan yra galintis pasigirti solidžesniu dosjė.
Kaip jau minėjo ir Eimantas Stanionis iš Jarono daroma žvaigždė, kurios kelyje pagaliau stoja elitinio kalibro varžovas, tad čia tas tikrasis lygis ir bus ištestuotas.
Kuo išsiskiria Jaronas Enisas?
Amerikiečio išskirtinumas, jog jis kovos metu gali efektyviai keisti savo stovėseną iš kairiarankio į dešiniarankį ir tai daryti vienodai gerai. Stovėsenos keitimas neleidžia jo varžovams prisitaikyti. Vertėtų pažymėti ir puikų darbą kojomis bei „Philly“ gynybą, kai į dengiamasi ne abiem iškeltomis rankomis, o vieną ranką laikant ties petimi. Šį gynybos stilių mišrių kovos menų pasaulyje naudoja „UFC“ gerai žinomas kovotojas Seanas Stricklandas.
Jaronas Enisas savo smūgiuose turi didelę jėgą, kurią sugeneruoti jam leidžia plati stovėsena. Plačios stovėsenos išskirtinumas tokiame svoryje taip nėra dažnas elitiniame lygyje. Tiesa, plati stovėsena gali sukelti problemų jeigu oponentas sugeba greitai sukarpyti distanciją bei išmušti staigią keletos smūgių kombinaciją.
Paskutiniai penki Jarono Enniso varžovai:
- Karen Chukhadzhian (pergalė vieningu teisėjų sprendimu)
- David Avanesyan (kovą 5-ame raunde sustabdė teisėjas)
- Roiman Villa (nokautas 10-ame raunde)
- Karen Chukhadzhian (pergalė vieningu teisėjų sprendimu)
- Custio Clayton (nokautas 2-ame raunde)
Ko galima tikėtis Eimantas Stanionis vs Jaron Ennis kovoje?
Įvertinu visus aukščiau išvardintus faktus, vertinant abiejų kovotojų „tinkamumą“ vienas kitam, atrodo, jog Eimantas Stanionis prieš dvikovą yra gerokai pernelyg nuvertinamas vien dėl apie Jarono Ennisą kuriamo neįveikiamumo burbulo.
Eimantas Stanionis išsiskiria puikiai veikiančiu „jabu“ – smūgiu ištiesta ne pagrindine savo ranka. Eimantas pakėlęs dvikovos tempą tokių smūgių gali išmušti tiek kiek tik reikės. Jaronas Ennisas savo karjeroje dar nebuvo spaudžiamas, o laukiančioje dvikovoje su tuo neabejotinai susidurs. Kaip seksis prisitaikyti ir bus pagrindinis veiksnys.
Eimanto profesionaliame ringe dar joks varžovas nėra pasodinęs ant žemės. Tikėtina, jog ir šį kartą neturėtų taip nutikti, net ir nepaisant įspūdingo jo varžovo nokautų rodiklio. Eimanto Stanionio pergalė teisėjų sprendimu atrodo kaip tikrai pakankamai realus kovos baigties variantas.
Pagrindiniai Eimantas Stanionis vs Jaron Ennis kovos klausimai
Pagrindiniai kovos klausimai – kada vyks? Kur žiūrėti? Kiek uždirbs? Kas lauukia po to. Atsakomi čia:
Kada vyks Stanionis vs Ennis dvikova?
Balandžio 13-ąją, apie 5 val. ryto Lietuvos laiku.
Kokie yra būdai stebėti Stanionis vs Ennis kovą gyvai?
„Matchroom boxing“ kanalas, kuris yra pasiekiamas DAZN platformoje.
Kiek pinigų iš šios kovos uždirbs Eimantas Stanionis?
Viešai ši informacija nėra skelbiama, tačiau žvelgiant į tai, kiek abu kovotojai uždirbo praeityje galima darytis prielaidą, jog tai turėtų būti abiejų kovotojų geriausiai apmokama kova iki šiol. Jaronas Ennisas iš kovos su Avenasyanu uždirbo 3.3 mln. JAV dolerių, iš dvikovos su Karenu Chukhadzhianu – 1.3 mln.
Nėra žinoma, kiek iš ankstesnių kovų uždirbo Eimantas Stanionis, tačiau oficialiai buvo žinoma, jog jo neįvykusi kova su Virgilu Ortiz Jr. lietuviui būtų uždirbusi 1.75 mln. JAV dolerių.