Olimpinės žaidynės

Mykolas Alekna pagerino olimpinį rekordą bei 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalį

Mykolas Alekna pasirodymą 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių disko metimo finale pradėjo solidžiu 68,55 m metimu, kuris užtikrino vietą tarp aštuonių geriausių. Po trijų metimų, keturi atletai atkrenta ir likę aštuoni disko metikai atlieka dar po tris metimus. Antruoju bandymu Mykolas Alekna diską numetė dar toliau – 69,97 m bei pagerino tėčio Virgilaus Aleknos olimpinių žaidynių rekordą – 69,89 metrai.

21-erių lietuviui vienu metu priklausė tiek olimpinis, tiek ir pasaulio disko metimo rekordai. Visgi, ketvirtuoju savo bandymu, Roje Stona diską numetė lygiai 70,00 metrų. Taip jis aplenkė Mykolą bei pagerino olimpinį rekordą. Toks jamaikiečio pasirodymas yra didelė staigmena. Kiti trys jo metimai siekė vos 61,66 m, 65,20 m, 66,16 m, o dar du nepavyko. Deja, bet Mykolui sportininko iš Jamaikos aplenkti nepavyko – antruoju bandymu numestas diskas ir liko geriausiu rezultatu, kas atnešė sidabro medalį.

Mykolas Alekna buvo ryškus šios rungties favoritas, pagrindiniais konkurentais buvo laikomi Kristjan Čeh bei Daniel Stahl. Tuo tarpu Roje Stona finale buvo matomas paskutinėje vietoje – už jamaikiečio aukso medalį buvo duodamas 240,00 koeficientas. Tai tik parodo, kokį neįtikėtiną rezultatą pasiekė 25-erių sportininkas.

Šis Mykolo Aleknos medalis yra jau trečiasis šių metų olimpinėse žaidynėse. Viktorija Senkutė laimėjo bronzą, trečią vietą užėmė ir taip pat bronzos medalius iškovojo 3×3 krepšinio rinktinė. Lietuva su nekantrumu laukia penktadienio, kai vyks breiko varžybos. Dominika Banevič yra laikoma viena iš favoričių ir tikimasi, kad pavyks iškovoti dar vieną medalį.

Finale kartu su Mykolu Alekna pasirodė ir kitas lietuvis – Andrius Gudžius. Lietuvis geriausią rezultatą užfiksavo paskutiniuoju šeštuoju metimu – 66,55 m, tačiau finale liko aštuntoje vietoje. Visi 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių disko metimo finalo rezultatai:

Mykolo Aleknos kelias link sidabro medalio Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Mykolas Alekna paskutiniu metu susilaukdavo ypač daug dėmesio, kadangi įvairiuose čempionatuose nuolat lipdavo ant prizininkų pakylos. Geriausius rezultatus lietuvis pradėjo demonstruoti 2022 m., kai pasaulio čempionate užėmė antrą vietą. Tai pačiais metais Europos čempionate Vokietijoje Mykolas iškovojo auksą. 2023 m. Europos iki 23 metų jaunimo čempionate jam taip pat atiteko aukso medalis, o pasaulio čempionate Budapešte iškovojo bronzą.

2024 m. Mykolui buvo dar geresni. JAV vykusiose rungtynėse jis diską numetė net 74,35 metrus bei pagerino nuo 1986 m. Jurgen Schult galiojusį pasaulio rekordą. Prieš pat olimpines žaidynes vykusiame Europos čempionate Romoje, lietuvis diską numetė 67,48 m bei iškovojo bronzos medalį.

Visas dėmesys buvo sutelktas į Mykolo pasirodymą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Disko metimo atrankoje lietuvis antruoju bandymu numetė 67,47 m, pasiekė geriausią rezultatą bei užsitikrino vietą finale.