Krepšinis

NBA atkrintamosios 2025 m. – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozės

Balandžio 19 d. prasideda ilgai lauktos 2024-25 m. sezono NBA atkrintamosios. Ne veltui sakoma, jog per atkrintamąsias pamatome tikrą NBA lygį – rungtynių svarba, kitoks žaidimo stilius ir ryškiausios lygios žvaigždės. Deja, bet 2025 metų atkrintamosiose nematysime nei vieno lietuvio. Šansų patekti turėjo tiek Mato Buzelio atstovaujama Čikagos „Bulls“, tiek ir Domanto Sabonio bei Jono Valančiūno Sakramento „Kings“. Abi ekipos įkrintamosiose jau pirmose rungtynėse patyrė pralaimėjimą ir užbaigė sezoną.

NBA čempionų titulą gina Bostono „Celtics“, kurie praėjusiais metais finale 4:1 įveikė Dalaso „Mavericks“. Luka Dončič šiemet iškeitusi organizacija nepateko net į atkrintamąsias – dėl traumos praradę Kyrie Irving, įkrintamosiose įveikė „Kings“, tačiau lemiamas rungtynes pralaimėjo prieš „Grizzlies“. Tuo tarpu slovėnas su „Lakers“ užėmė trečią vietą vakaruose ir atkrintamųjų pirmajame raunde laukia akistata prieš „Minnesota Timberwolves“.

2015-2019 metais NBA lygoje matėme dviejų komandų dominavimą. Finale keturis kartus iš eilės žaidė „Warriors“ ir „Cavaliers“. 2019 metais į finalą penktą kartą iš eilės pateko „Warriors“, tačiau pralaimėjo Toronto „Raptors“ klubui. Nuo 2020 metų NBA laimėjo penkios skirtingos komandos – paskutinį kartą tai buvo 1977 – 1981 metais, kai lygą laimėjo „Portland Trail Blazers“, „Washington Bullets“, „Seattle SuperSonics“, „Los Angeles Lakers“ ir „Boston Celtics“.

NBA atkrintamų tvarkaraštis ir formatas

NBA atkrintamųjų formatas lieka nepakitęs jau daugelį metų. Nors buvo įvestos įkrintamosios, pačios atkrintamosios lieka tokios pačios – visos serijos žaidžiamos iki keturių pergalių. Pirmas dvejas rungtynes namuose žaidžia namų aikštės pranašumą turinčios komandos, kitos dvi žaidžiamos išvykoje, o tuomet iki serijos pabaigos žaidžiama po vienerias rungtynes namuose-išvykoje-namuose.

Pirmą vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda atkrintamosiose žaidžia prieš aštuntą vietą, o antrajame raunde šios poros laimėtoja susitinka su ketvirtos – penktos vietų nugalėtoja. Antrą vietą užėmusi ekipa žaidžia prieš septintą vietą, o poros nugalėtoja žaidžia prieš trečios – šeštos vietų laimėtoją. „Oklahoma City Thunder“ turėjo geriausią rezultatą lygoje, kas reiškia, jog klubas patekęs į NBA finalą, turės namų aikštės pranašumą.

Pirmasis NBA atkrintamųjų raundas prasideda balandžio 19 d., o NBA finalo pradžia – birželio 5 d. Jeigu finale prireiks septintųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos birželio 22 dieną. Pilnas NBA tvarkaraštis atkrintamosiose:

  • Balandžio 19 d. – gegužės 3 d. – pirmas raundas
  • Gegužės 3 d. – 19 d. – konferencijų pusfinaliai
  • Gegužės 20 d. – birželio 2 d. – konferencijų finalai
  • Birželio 5 – 22 d. – NBA finalas

NBA atkrintamosios 2025: konferencijų pusfinalis 

2025 metais NBA atkrintamosiose rytų konferencijoje nieko naujo – tarp keturių stipriausių komandų tos pačios ekipos kaip ir praėjusiais metais. Skirtumas tas, kad šį kartą tarpusavyje susitinka „Celtics“ – „Knicks“ ir „Cavaliers“ – „Pacers“. Pirmajame raunde „Celtics“ susitvarkė su „Magic“, „Cavaliers“ sausu rezultatu nušlavė „Heat“, „Pacers“ užtikrintai dar kartą įveikė „Bucks“, o „Knicks“ nors ir laimėjo prieš „Pistons“, turėjo didelių problemų.  

Kaip ir buvo galima tikėtis, kur kas daugiau intrigos išvydome vakarų konferencijoje. „Thunder“ – „Grizzlies“ vienintelė serija, kurioje veiksmo daug nebuvo, pažymėti galima tik įspūdingą „Thunder“ sugrįžimą trečiosiose rungtynėse, kurias laimėjo vienu metu atsilikinėdami 29 taškais. Užtikrintai seriją laimėjo „Timberwolves“ krepšininkai, kurie 4:1 nugalėjo Luka Dončič ir LeBron James vedamą „Lakers“. Kitose dvejose porose išvydome septintąsias rungtynes – „Nuggets“ sutriuškino „Clippers“, o „Warriors“ išvykoje įrodė pranašumą prieš „Rockets“ bei sėkmingai uždarė seriją, kurioje vienu metu pirmavo 3-1.   

„Cleveland Cavaliers“ – „Indiana Pacers“

„Cavaliers“ krepšininkai reguliariajame sezone rytų konferencijoje užėmė pirmą vietą ir jau pirmajame raunde prieš „Heat“ pamatėme, kad toks rezultatas buvo pasiektas ne veltui. Trys iš keturių pergalės pasiektos didesniu nei 20 taškų pranašumu. Antrosios serijos rungtynės baigėsi „Cavaliers“ pergale 9 taškais ir tuomet įvyko lūžis – Majamyje „Cavaliers“ laimėjo net 37 ir 55 taškų skirtumais.  

Nesunkiai laimėję seriją turėjo pakankamai laiko pailsėti ir pasiruošti konferencijos pusfinaliui, kur laukia „Bucks“ krepšininkus išmetusi „Pacers“ ekipa. Nors serija ir buvo laimėta 4:1, viskas galėjo kiek užsitęsti – penktosiose rungtynėse „Pacers“ namuose laimėjo tik po pratęsimo paskutinėmis sekundėmis, kitu atveju dar būtų tekę žaisti išvykoje. Tuo pačiu tai buvo vienintelės atkaklios rungtynės – kitose pergalės buvo pasiektos dviženkliu skirtumu. Antrosios baigėsi „Pacers“ pergale 8 taškais, tačiau visų rungtynių metu „Pacers“ kontroliavo situaciją ir rezultatas neatspindi susitikimo eigos.  

„Cavaliers“ – „Pacers“ serijoje turėtume išvysti visai kitokį vaizdą nei matėme pirmajame raunde. „Cavaliers“ gaus kur kas kokybiškesnį varžovą – reikia pripažinti, jog „Heat“ buvo viena silpniausių komandų atkrintamosiose – ne veltui pateko tik iš dešimtos vietos. Įdomu tai, jog reguliariajame sezone tarpusavio susitikimuose „Pacers“ triumfavo net tris kartus iš keturių. Visgi, du paskutiniai pralaimėjimai didelės reikšmės neturėjo – „Cavaliers“ jau buvo užsitikrinę pirmą vietą rytų konferencijoje.  

Galima sakyti, jog „Cavaliers“ ir „Pacers“ yra panašios tuo, kad turi po vieną ryškų krepšininką – Tyrese Haliburton ir Donovan Mitchell bei daug aukšto lygio krepšininkų aplink save: Pascal Siakam, Myles Turner, Bennedict Mathurin, Andrew Nembhard bei Darius Garland, Evan Mobley, Jarrett Allen, Max Strus. Tai nėra sudėtys, kurios laimi NBA žiedus, tačiau tuo pačiu abi komandos gali pasigirti itin komandiniu žaidimu – kiekvienose rungtynėse sužibėti gali vis kitas žaidėjas.  

Praėjusiais metais „Pacers“ buvo maloni atkrintamųjų staigmena, tuo tarpu „Cavaliers“ nepateisino lūkesčių. Šiemet iš abiejų komandų tikimasi jau visai kitų rezultatų, ypač iš „Cavaliers“. Jeigu „Pacers“ pralaimės šią seriją, kaltinti komandos tikrai nebus galima – ji savo darbą jau padarė. Svarbu tai, kokiu rezultatu bus pralaimėta serija. Septyni susitikimai būtų laimėjimas „Pacers“ ekipai bei dar vienas žingsnis link geresnių rezultatų ateityje. Iš „Cavaliers“ pusės norėtųsi viską užbaigti per penkerias arba bent jau per šešerias rungtynes, norint galvoti apie skambesnes pergales.  

„Cavaliers“ ekipai „Pacers“ turėtų būti parankus varžovas, kadangi turi gerai besiginančius krepšininkus. Vieną svarbiausių „Pacers“ žaidėjų P. Siakam dengs geriausiai besiginančiu krepšininku išrinktas Evan Mobley, po krepšiu dar taip pat yra J. Allen. „Pacers“ ekipai šioje serijoje turėtų pritrūkti talento – tikimasi, jog „Cavaliers“ žengs į kitą etapą, bet nebūtų staigmena išvysti ir visas septynerias rungtynes.   

„Boston Celtics“ – „New York Knicks“ 

Iš karto paminėti galima tai, jog „Celtics“ – „Knicks“ serija gali būti kur kas įdomesnė nei atrodo dar prieš jai prasidedant. Praėjusių metų NBA čempionai atkrintamąsias pradėjo ne pačiu geriausiu žaidimu. Nors „Magic“ nugalėjo 4:1, didžioji dalis rungtynių buvo gana sunkios ir pranašumą pavykdavo įrodyti tik antrojoje pusėje arba ketvirtajame kėlinyje. Kartą buvo net ir patirtas pralaimėjimas. Prie tokio „Celtics“ žaidimo prisidėjo žaidėjų traumos – nerungtyniavo Jrue Holiday, antrąsias rungtynes praleido Jayson Tatum.  

„Knicks“ pirmąjį raundą laimėjo, tačiau serija buvo kur kas atkaklesnė nei buvo galima tikėtis. Jeigu ne teisėjų pripažinta klaida trečiosiose rungtynėse, dabar galėtume kalbėti apie „Celtics“ – „Pistons“ pusfinalį. Niujorko komanda laimėjo seriją ir turėjo puikią progą apšilti kojas, kadangi visos rungtynės reikalavo didelių pastangų. Tuo pačiu galima pasakyti, jog serija prieš „Pistons“ parodė, kaip komanda yra priklausoma nuo Jalen Brunson. Žaidimas niekuo nepakitęs nuo praėjusių metų – viskas sukasi aplink gynėją.  

Dvejose rungtynėse iš šešerių J. Brunson nebuvo rezultatyviausias „Knicks“ žaidėjas. Paskutinėse, kur sprendėsi serijos likimas, gynėjas surinko 40 taškų ir pataikė lemiamą tritaškį, kuris ir uždarė seriją. „Pistons“ turėjo stiprių, gerai besiginančių krepšininkų, tačiau „Celtics“ komanda tokių turi ne ką mažiau, o svarbiausia, kad turi patirties. Jiems NBA finale yra tekę gintis prieš Stephen Curry, praėjusiais metais reikėjo žaisti prieš Luka Dončič.  

Jeigu „Knicks“ nori tikėtis sėkmės šioje serijoje, privalo į žaidimą įsitraukti ir kiti krepšininkai. Sudėtyje yra nemažai talento – Karl-Anthony Towns, OG Anunoby, Mikal Bridges. Šie žaidėjai turi susimesti savo metimus ir palengvinti gyvenimą J. Brunson, tačiau tuo pačiu, klausimų kelia pats „Knicks“ žaidimas. Kartais atrodo, jog per daug viską bandoma išspręsti per J. Brunson ir jeigu tai nepasikeis – „Celtics“ su viena geriausių gynybų lygoje turėtų nesunkiai pristabdyti „Knicks“ puolimą.  

„Celtics“ žaidimas prieš „Magic“ nebuvo pats geriausias, tačiau galima galvoti ir apie tai, jog tai buvo tik pirmasis atkrintamųjų raundas ir tai dar nėra laikas, kada reikia rodyti geriausią žaidimą. Serija laimėta per penkerias rungtynes, darbas padarytas ir dabar laukia kitas varžovas. „Celtics“ čia bet kuriuo atveju yra ryškūs favoritai, ypač turėdami namų aikštės pranašumą. Nebūtų netikėta, jeigu seriją Bostono ekipa laimėtų per penkerias rungtynes ir nei viena pergalė nebūtų pasiekta didesniu nei dviženkliu skirtumu.  

„Oklahoma City Thunder“ – „Denver Nuggets“

Du pagrindiniai 2024-25 m. reguliaraus sezono MVP kandidatai vienas prieš kitą. Shai Gilgeous-Alexander su komandos draugais turėjo net aštuonias dienas poilsio, tuo tarpu „Nuggets“ pirmąsias serijos rungtynes išvykoje žais pirmadienio vakarą, o septintąsias rungtynes prieš „Clippers“ laimėjo šeštadienį vakare. Galima sakyti, jog „Nuggets“ seriją pasitiks būdami kur kas geresniame ritme, tačiau „Thunder“ bus kur kas labiau šviežesni ir pasiilgę krepšinio.  

„Thunder“ šį sezoną išsiskiria puikia gynyba, kuo galėjome įsitikinti serijoje prieš „Grizzlies“. Neįtikėtina, kaip seriją „Thunder“ krepšininkai pradėjo pirmajame raunde. Pirmąsias rungtynes laimėjo 131:80, antrąsias 118:99. Trečiosiose pergalė pasiekta šešių taškų skirtumu, tačiau sugrįžta pralaiminėjant 29 taškais – „Grizzlies“ per antrą rungtynių pusę surinko vos 31 tašką, tuo tarpu „Thunder“ įmetė 63. Aštuonių dienų poilsis leis išlaikyti aukščiausią gynybos lygį nuo pirmų serijos rungtynių.  

„Nuggets“ laimėjo sunkią seriją ir galima pagirti, kad buvo parodytas charakteris, kuomet serijoje atsilikinėjo 2:1. Neabejotinai ketvirtųjų rungtynių pabaiga nulėmė serijos baigtį – paskutinėmis akimirkomis netaiklų Nikola Jokič dėjimą pataisęs Aaron Gordon tapo ne tik rungtynių, bet ir visos serijos herojumi. Nieko keisto, kad ir toliau žiba N. Jokič, tačiau buvo gražu stebėti, kaip į žaidimą puikiai įsitraukė pagalbininkai – tiek A. Gordon, tiek ir Christian Braun. Solidus buvo ir Jamal Murray, serijoje tritaškius net 42% metė Russell Westbrook, prieš kurį rizikos nepasiteisindavo.  

Akivaizdu, kad N. Jokič serijoje prieš „Thunder“ turi galimybę dominuoti dar labiau nei prieš „Clippers“, tačiau bus labai įdomu stebėti, kaip seksis serbo komandos draugams. Žaisti prieš tokią gynybą nėra lengva, o atjungus N. Jokič nuo komandos, būtų padėtas didelis žingsnis link pergalės. Šioje serijoje labai svarbus žaidėjas bus Isaiah Hartenstein, kuriam teks gintis prieš N. Jokič. Be vokiečio priekinė linijoje yra tik žymiai fiziškai silpnesnis Chet Holmgren ir solidžių atkarpų galintis duoti Jaylin Williams, tačiau šiems teks grumtis prieš A. Gordon.  

„Thunder“ – „Nuggets“ serijoje patirtis yra Denverio komandoje, tačiau „Thunder“ šiemet žaidžia puikų krepšinį. Ne veltui yra laikomi vakarų konferencijos favoritais, o matant gana silpną rytų konferenciją, nebūtų nieko keisto, jeigu vakaruose spręsis ir būsimas čempionas. Didelė tikimybė, jog šioje serijoje matysime konferencijos finalą – tiek „Thunder“, tiek „Nuggets“ pergalės atveju yra pajėgūs įveikti likusias dvi komandas. „Nuggets“ serijoje prieš „Clippers“ atrodė per daug priklausomi nuo savos aikštelės – žaidžiant prieš „Thunder“ neturint namų aikštės pranašumo bus per daug sunku. „Thunder“ turėtume matyti konferencijos finale ir nebūtų keista, jeigu tam užtektų penkerių rungtynių.  

„Minnesota Timberwolves“ – „Golden State Warriors“

23-erių Anthony Edwards su „Timberwolves“ atkrintamosiose jau spėjo namo išsiųsti ne vieną NBA žvaigždę. Praėjusiais metais išmetė „Suns“ su Kevin Durant, vėliau krito ir Nikola Jokič vedami „Nuggets“. Šiemet pirmajame raunde „Timberwolves“ įveikė LeBron James ir Luka Dončič duetą, o dabar laukia ne kas kitas, o dar vienas lygos veidas – Stephen Curry.  

„Warriors“ išsigelbėjo serijoje prieš „Rockets“, kur pirmaudami 3-1 neužsidarė namuose, o septintąsias rungtynes teko žaisti išvykoje. Visgi, lemiamame susitikime suveikė „Warriors“ patirtis – „Rockets“ žaidėjai sužaidė vienas prasčiausių rungtynių serijoje, kas nėra retas atvejis, kai tokiose situacijose atsiduria mažai patirties turinčios komandos. „Rockets“ šiame sezone savo pasiekė – davė solidžią kovą „Warriors“ ekipai, įgavo patirties ir galės mokytis iš klaidų.  

Konferencijos pusfinalyje susitinka abi komandos, kurios pirmą raundą laimėjo neturėdamos namų aikštės pranašumo. Abi išvykose laimėjo po du kartus – „Timberwolves“ tai padarė pirmose serijos rungtynėse ir penktose, o „Warriors“ – pirmose ir septintose. „Warriors“ krepšininkai turi daugiau patirties, tačiau „Timberwolves“ krepšininkai nėra tokie, kokius matėme „Rockets“ komandoje. Galima sakyti, jog „Timberwolves“ yra geresnė Hiustono versija – dar geriau ginasi, turi šiuo metu kur kas geresnę Jalen Green versiją – Anthony Edwards.  

Jeigu „Warriors“ komandai reikėjo kentėti su baudos aikštelėje žaidžiančiu Alperen Sengun, tai šioje serijoje gintis bus kiek lengviau, tačiau pranašumą priekinėje linijoje ir vėl turės „Timberwolves“. Daug gynyboje bus Rudy Gobert, tačiau puolime „Timberwolves“ galės nuolat išnaudoti Julius Randle, kuris sužaidė puikią seriją prieš „Lakers“, taip pat svarbus komandoje yra Naz Reid. Būtina išskirti Jaden McDaniels, kuris prieš „Lakers“ dvejose iš penkerių rungtynių buvo rezultatyviausias komandoje – 25 ir 30 pelnytų taškų.  

Matant, kaip „Warriors“ strigo prieš „Rockets“ krepšininkus, daug optimizmo prieš seriją su „Timberwolves“ nėra. „Lakers“ prieš „Timberwolves“ žaidė be priekinės linijos, „Warriors“ galės pasiūlyti šiek tiek daugiau, tačiau Minesotos ekipa vis tiek čia turės didelį pranašumą. Turėti tiek laisvės puolime kaip prieš „Lakers“ tikrai nepavyks, tačiau „Timberwolves“ atrodo, jog yra pasiruošusi žengti tolyn. Nenustebintų dar viena „Warriors“ septynerių rungtynių serija, bet į konferencijos finalą turėtų žengti jaunąją kartą atstovaujantis A. Edwards.  

NBA atkrintamosios 2025: pirmas raundas

NBA atkrintamąsias pradeda šešiolika komandų, o po pirmojo raundo kovoje dėl titulo liks tik aštuoni klubai. Kaip įprasta, daugiausiai intrigos kelia vakarų konferencija, kur jau pirmajame raunde matysime mažiausiai tris iš keturių intriguojančias serijas. Nenuvertinant „Grizzlies“ – „Thunder“ yra ryškūs poros favoritai. Rytų konferencijoje situacija kiek kitokia, čia bent jau trejose iš keturių porų yra išskiriamas ryškus favoritas, daugiausiai dėmesio turėtų susilaukti „Pacers“ – „Bucks“ serija.

Rytų konferencija

Geriausios rytų konferencijos ekipos turi prabangą atkrintamąsias pradėti prieš kur kas silpnesnius varžovus. Vakaruose 7 – 8 vietas užėmė „Warriors“ ir „Grizzlies“, kurie rytuose turėtų galimybių kovoti dėl vietos konferencijos finale. Tuo tarpu rytų konferencijoje 7 – 8 vietas užėmė dvi Floridos ekipos – „Orlando Magic“ bei „Miami Heat“. Nebūtų didelė staigmena, jeigu abi šios ekipos sezoną užbaigtų per ateinančias 4 – 5 rungtynes. Pirmajame raunde išvysime vieną praėjusių metų serijos pakartojimą – „Pacers“ vs „Bucks“, tik šį kartą namų aikštės pranašumą turės „Pacers“ komanda.

„Cleveland Cavaliers“ – „Miami Heat“

„Cavaliers“ atkrintamąsias pasitinka laimėję rytų konferenciją – tai pavyko padaryti pirmą kartą nuo 2016 metų ir pirmą kartą klubo istorijoje, kuomet sudėtyje nėra LeBron James. Praėjusiais metais „Cavaliers“ pirmajame raunde turėjo didelių problemų – tik septintose rungtynėse įveikė „Orlando Magic“, o konferencijos pusfinalyje nepasipriešino prieš „Celtics“ – 1:4. Šiemet su „Celtics“ susitikti galės tik konferencijos finale.

Lyginant „Cavaliers“ šiemet ir praėjusiais metais, galima sakyti, jog komanda padėjo dar vieną žingsnį į priekį. Išlaikytas visas branduolys, žaidėjai dar geriau žino vienas kitą, kas atsispindi ir reguliaraus sezono rezultatuose – 64 pergalės šiemet, 48 praėjusiais metais.

Tikėtina, jog „Cavaliers“ pirmajame raunde norėjo labiau susitikti su „Atlanta Hawks“, tačiau ir „Miami Heat“ neturėtų sukelti didelių problemų. Komanda iškeitusi Jimmy Butler, prarado savo pagrindinį pergalių kalvį atkrintamosiose. Kaip matėme įkrintamosiose, dabar viskas laikosi ant Tyler Herro pečių. Ar gynėjas pasiruošęs ištempti komandą bent į antrąjį etapą? Labai abejotina. Galima tikėtis gerų T. Herro rungtynių, tačiau norint tikėtis sėkmės, reikės pagalbos iš kitų komandos draugų.

Majamio komandai „Cavaliers“ yra ypač neparankus varžovas, kadangi tai ekipa, turinti ypač stiprią priekinę liniją, kas reiškia, jog „Heat“ su Bam Adebayo neturės jokio pranašumo, o kaip tik bus ypač varginami gynyboje. Jeigu didžioji dauguma kitų rytų konferencijos komandų neturi stiprios priekinės linijos, tai „Cavaliers“ yra ta komanda, kur žaidimas per aukštaūgius yra didelė žaidimo dalis.

Šiemet „Cavaliers“ namuose pralaimėjo vos septynis kartus – antras geriausias rezultatas lygoje. Šešis kartus pralaimėjo „Thunder“. „Heat“ turi prasčiausią rezultatą išvykose tarp pirmų dešimties komandų rytuose – vos 17 pergalių. Tarpusavyje ekipos žaidė tris kartus, du iš jų laimėjo „Cavaliers“. Nors Majamio ekipa jau sukūrė istoriją – pirmą kartą į atkrintamąsias pateko užėmusi dešimtą vietą, nieko daug pirmajame raunde tikėtis nereikėtų.

2023 metais matėme, kaip „Heat“ užėmusi aštuntą vietą 4:1 serijoje įveikė „Bucks“, tačiau šiemet komanda daug prastesnė, o svarbiausia, kad nėra J. Butler. „Cavaliers“ lyginant su praėjusiais metais padėjusi didelį žingsnį į priekį, tuo tarpu „Heat“ stipriai susilpnėjusi. Serija turėtų baigtis maksimaliai per penkerias rungtynes.

„Boston Celtics“ – „Orlando Magic“

„Magic“ 2024-25 m. NBA sezoną pradėjo puikia serija, tačiau tuomet prasidėjo traumos. Iš rikiuotės iškrito Paolo Banchero, Franz Wagner – nors abu jau žaidžia, šiame sezone daugiau neberungtyniaus Jalen Suggs ir Moritz Wagner. Rytuose ekipa užėmė septintą vietą ir NBA įkrintamosiose užtikrintai 120:95 nugalėjo „Hawks“. Visgi, ši serija ne apie „Magic“ jaunimą, o apie Bostono „Celtics“ – 2024 metų NBA čempionus.

Bostono ekipa turi antrą geriausią puolimo reitingą ir penktą geriausią gynybos reitingą. Vien tik žvelgiant į skaičius, tai yra čempioniškos komandos žaidimas. „Celtics“ pagal pelnomus taškus yra aštuntoje vietoje, tačiau turi lėčiausią tempą – tai reiškia, kad žaidžia lėčiau nei bet kuri kita komanda, bet yra vis tiek viena rezultatyviausių. Tritaškiais paremtu žaidimu išsiskirianti ekipa turi žaidėjų kiekvienoje pozicijoje, kurie per rungtynes gali įmesti ir ne po vieną taiklų metimą.

Daug nerimo buvo dėl „Celtics“ priekinės linijos, kurioje yra nuolat traumų kamuojamas Kristaps Porzingis bei birželio 3 d. 39-erių metų gimtadienį švęsiantis Al Horford. Pirmąjį atkrintamųjų raundą „Celtics“ pasitinka visiškai sveiki – nėra nei vieno traumuoto krepšininko ir tai nėra geras ženklas „Magic“ ekipai. Tarpusavyje ekipos žaidė tris kartus, du iš jų laimėjo „Magic“. Paskutinis susitikimas nieko nelėmė, „Celtics“ žaidė su atsarginiais krepšininkais, tuo tarpu „Magic“ buvo su lyderiais, kuriems pergalė buvo svarbi dėl vietos įkrintamosiose.

Praėjusiais metais „Magic“ buvo didelė staigmena – atkrintamosiose prieš „Cavaliers“ sugebėjo nueiti iki septintųjų rungtynių. Tokį rezultatą pavyko pademonstruoti net ir su prastu F. Wagner pataikymu – puolėjas serijoje metė 40,8% taiklumu (tritaškius 26,5%), o septintose rungtynėse pataikė tik 1 metimą iš 15. Akivaizdu, kad vokietis įgavo atkrintamųjų patirties, tačiau žaisti prieš Bostoną bus ne ką lengviau nei praėjusiais metais.

Vienintelis „Magic“ pliusas – silpna Bostono priekinė linija. Nei K. Porzingis, nei 38-erių A. Horford nėra geri gynybos specialistai, todėl galima tikėtis solidžių P. Banchero rungtynių, rinkti taškus turėtų ir F. Wagner. Solidžią formą demonstruoja ir Wendell Carter Jr. Žvelgiant į gynėjų grandį, čia šiuo metu yra Cory Joseph, Kentavious Caldwell-Pope, Cole Anthony, Anthony Black, Gary Harris – nei vienam iš jų prieš „Celtics“ gynėjus lengva nebus.

„Celtics“ gynyba turėtų būti pagrindinis raktas į sėkmę. „Magic“ trūksta kūrybos, o vien tik per priekinę liniją serijos laimėti nepavyks. Viena pergalė nebūtų didelė staigmena, P. Banchero gali surinkti 40 taškų ir išvesti komandą į pergalę, tačiau kaip ir „Cavaliers“ – „Heat“, taip ir čia serija turėtų baigtis maksimaliai per penkerias rungtynes.

„New York Knicks“ – „Detroit Pistons“

„Knicks“ praėjusiais metais solidžiai sužaidė serijoje prieš „76ers“, tačiau kiek netikėtai 3:4 pralaimėjo prieš „Pacers“. Šiemet komanda atkrintamąsias pasitinka su dar didesniais lūkesčiais – vasarą į Niujorką atvyko Karl-Anthony Towns. Pirmajame raunde „Knicks“ varžovas yra „Pistons“ klubas, kuris į atkrintamąsias pateko pirmą kartą nuo 2019 metų. Praėjusiame sezone „Pistons“ buvo prasčiausia lygos komanda – 14 pergalių ir 68 pralaimėjimai. Šiemet iškovojo 44 pergales, užėmė šeštą vietą ir pasiekė daugiau nei buvo galima tikėtis.

Detroito komandoje išskirti galima tik 23-erių Cade Cunningham, kuriam šiemet atkrintamosios bus gera praktika ateičiai. Gynėjas turėtų būti ilgametis komandos veidas, aplink kurį ateityje ir toliau bus renkama sudėtis. Be šio krepšininko, išskirti galima daugybę vidutiniokų – Malik Beasley, Tim Hardaway Jr., Tobias Harris, Dennis Schroder. Būtent jų dėka reguliariajame sezone buvo susirinktos pergalės. Tačiau, reikia pripažinti, jog „Pistons“ nėra jų komanda – čia daugiausiai dėmesio skiriama jaunimui: Jalen Duren, Isaiah Stewart, Ausar Thompson, Ronald Holland II.

„Knicks“ šiemet turi viską, kad atkrintamosiose kovotų dėl vietos NBA finale. Aplink Jalen Brunson yra tokie gynybos specialistai kaip Josh Hart, Mikal Bridges, OG Anunoby, kurie tuo pačiu gali duoti naudos ir puolime. Su Karl-Anthony Towns „Knicks“ puolime yra pavojingi kiekvienoje pozicijoje. Didžiausia „Pistons“ problema – gynyba. Komanda ne tik neturi, kas stabdytų Jalen Brunson, bet nėra ir kas atstovėtų prieš kitus krepšininkus. Tuo tarpu „Knicks“ turi pakankamai gynėjų, kurie gali visas rungtynes neduoti kvėpuoti C. Cunningham, nuo kurio ir priklauso „Pistons“ sėkmė.

Nebūtų netikėta, jeigu išvystume intriguojančių ir gražių rungtynių, tačiau pati serija užsitęsti neturėtų. „Pistons“ reguliariajame sezone laimėjo net tris iš keturių tarpusavio susitikimų, tačiau atkrintamosiose yra žaidžiamas visai kitas krepšinis ir „Knicks“ čia turi kur kas daugiau patirties. Tai dar viena serija rytų konferencijoje, kuri turėtų baigtis per maksimaliai penkerias rungtynes. Bent dvi „Pistons“ pergalės čia jau būtų didelė staigmena ir tuo pačiu pavojaus signalas „Knicks“ ekipai, žvelgiant į varžovą antrajame etape.

„Indiana Pacers“ – „Milwaukee Bucks“

„Pacers“ NBA atkrintamąsias pasitinka įspūdinga forma – 15 pergalių ir 3 pralaimėjimai. Varžovas – gerai pažįstamas. Prieš „Bucks“ buvo žaista ir praėjusiais metais, tuomet „Pacers“ neturėdami namų aikštės pranašumo laimėjo 4:2. „Bucks“ toje serijoje vertėsi su traumuotais žaidėjais, problemų yra ir šiemet – sezono nebaigė Damian Lillard. Visgi, yra skelbiama, kad gynėjas turėtų sugrįžti atkrintamosiose ir galės žaisti antrose arba trečiose serijos rungtynėse. „Bucks“ su D. Lillard yra visai kita komanda, kadangi tai ypač daug atkrintamosiose patirties turintis krepšininkas, kuris ir vienas gali ištraukti ekipą į pergalę.

„Bucks“ sezono metu iškeitė Khris Middleton, kuris buvo dalis čempioniško branduolio. Komandoje vis dar yra 37-erių Brook Lopez, 32-erių Pat Connaughton, 30-ties Bobby Portis. Giannis Antetokounmpo turėtų dominuoti prieš „Pacers“ gynybą, tačiau didelis klausimas, ar graikas susilauks papildomai pagalbos iš komandos draugų. Be D. Lillard, nėra jokios kitos žvaigždės, kuri galėtų imtis iniciatyvos. Už K. Middleton buvo gautas Kyle Kuzma, tačiau puolėjas per daug neprognozuojamas, yra Kevin Porter Jr., Gary Trent Jr., tačiau tai lygos vidutiniokai ir nieko daugiau.

„Pacers“ praėjusiais metais sugebėjo ne tik įveikti „Bucks“, bet ir antrajame raunde nugalėti „Knicks“. Įgauta patirtis turėtų būti didelė paspirtis šiais metais, kadangi sudėtyje yra daug jaunų krepšininkų. Tyrese Haliburton, Bennedict Mathurin, Andrew Nembhard, Aaron Nesmith – visi 25-erių arba jaunesni. Myles Tuner 29-erių, o vienas svarbiausių žaidėjų Pascal Siakam – 31-erių. Reguliariajame sezone „Pacers“ laimėjo tik kartą iš keturių susitikimų, todėl bus labai įdomu pamatyti, kaip ekipa atrodys atkrintamosiose, turėdama namų aikštės pranašumą.

Šios serijos intriga priklauso nuo to, kada grįš D. Lillard ir koks bus demonstruojamas žaidimas. Nereikia pamiršti, jog gynėjas nerungtyniauja nuo kovo 19 d. Mėnesis be krepšinio nėra labai ilgas laiko tarpas, tačiau atkrintamosiose nėra kada „įsivažiuoti“ – čia jau reikia rodyti gerą žaidimą nuo pirmųjų rungtynių. Jeigu D. Lillard pademonstruos geriausią formą, serija gali užsitęsti iki šešerių ar net septynerių rungtynių, kitu atveju – „Pacers“ į kitą etapą turėtų žengti per penkerias rungtynes.

Vakarų konferencija

Jeigu rytų konferencijoje kiek daugiau intrigos išvysime antrajame raunde, tai vakarų konferencijoje nuo pirmųjų pirmojo raundo rungtynių laukia maksimali intriga. Čia matysime tiek vis dar aukščiausią lygį demonstruojančius veteranus, tiek ir jaunąją kartą, kuri siekia perimti NBA į savas rankas. Puikus pavyzdys „Rockets“ – „Warriors“ serija, kurioje Stephen Curry, Draymond Green, Jimmy Butler sieks atsilaikyti prieš Jalen Green ir Alperen Sengun duetą. „Rockets“ ekipoje vos trys žaidėjai vyresni nei 30 metų.

„Oklahoma City Thunder“ – „Memphis Grizzlies“

„Memphis Grizzlies“ prieš atkrintamąsias žaidė įkrintamosiose, kur trūko labai nedaug, kad pirmajame raunde pavyktų išvengti vienų pagrindinių favoritų. Žaidžiant išvykoje prieš „Warriors“, ketvirtajame kėlinyje pavyko išsiveržti, bet rungtynes uždarė ne kas kitas, o Stephen Curry ir du taiklūs jo tritaškiai. „Grizzlies“ dėl aštuntos vietos namuose žaidė prieš „Mavericks“ ir čia neturėjo jokių didelių problemų. Visai kitokios prognozės žvelgiant į pirmąjį raundą – čia laukia antrus metus iš eilės vakarų konferenciją laimėjusi „Thunder“ ekipa.

Praėjusiais metais „Thunder“ atkrintamąsias pasitiko neturėdami jokios patirties. Jaunimas laimėjęs reguliarųjį sezoną 4:0 susitvarkė su „New Orleans Pelicans“, tačiau antrajame raunde 2:4 pralaimėjo prieš L. Dončič vedamą „Mavericks“ ekipą. Akivaizdu, kad tokia patirtis nenuėjo veltui – „Thunder“ reguliariajame sezone vėl buvo nesulaikomi, o gana silpną priekinę liniją pavyko pastiprinti solidžiai atrodančiu Isaiah Hartenstein, kuris naudos duoda tiek gynyboje, tiek puolime.

Nors „Thunder“ yra Shai Gilgeous-Alexander komanda, kuris yra vienas pagrindinių kandidatų laimėti MVP, sudėtyje yra daug aukšto lygio jaunimo, kas ir lemia tokią komandos sėkmę. Prieš daugiau nei dešimtmetį „Thunder“ vienu metu savo sudėtyje turėjo Kevin Durant, Russell Westbrook ir James Harden. Dabar „Thunder“ turi Shai Gilgeous-Alexander, Jalen Williams, Chet Holmgren. Kanadietis turi puikią pagalba aplink save – Aaron Wiggins, Isaiah Joe, Luguentz Dort, Cason Wallace, Alex Caruso, Isaiah Hartenstein.

„Grizzlies“ branduolys žaidžia jau ne vienerius metus, turi ir atkrintamųjų patirties, tačiau skambesnių pergalių pasiekti niekaip nepavyksta. Ekipa prieš pat atkrintamąsias atleido vyr. trenerį Taylor Jenkins, kurį pakeitė asistentu dirbęs Tuomas Iisalo. Suomiui tai bus debiutas atkrintamosiose. Tarpusavyje komandos žaidė keturis kartus, visus juos dviženkliu skirtumu laimėjo „Thunder“.

Nors „Grizzlies“ sudėtyje turi aukšto lygio žaidėjų ir rytų konferencijoje komanda tikrai pasipriešintų daugeliui ekipų, vakaruose konkurencija tiesiog per didelė. „Thunder“ yra ryškūs favoritai ir serija neturėtų užsitęsti ilgiau nei penkerios rungtynės.

„Houston Rockets“ – „Golden State Warriors“

Tai viena labiausiai intriguojančių porų, kurioje yra galimybė išvysti paskutinį „Warriors“ veteranų šokį. Sezono metu „Warriors“ gavo Jimmy Butler, kuris iš karto įkvėpė ekipą siekti tik vieno – sugrįžti į NBA finalą. Neseniai 37-erių metų gimtadienį atšventęs Stephen Curry paskutinį kartą finale žaidė 2022 metais, kuomet 4:2 įveikė „Celtics“. Turint omenyje, kad vakarai ypač konkurencingi, geresnės progos kautis dėl titulo S. Curry karjeroje gali ir nebebūti. Pagrindinis ginklanešys Draymond Green jau irgi 35-erių metų – abu krepšininkai sparčiai artėja link karjeros pabaigos.

Komandą papildęs 35-erių Jimmy Butler gali nebeturėti geresnės progos kautis dėl titulo. Su Majamiu puolėjas atkrintamosiose išdarinėjo neįtikėtinus dalykus ir jeigu tokią pačią formą pavyks parodyti šiemet, „Warriors“ dar gali nustebinti. Be šios trijulės ekipoje yra solidūs pagalbininkai – Brandin Podziemski, Buddy Hield, Moses Moody, Gary Payton II, Kevon Looney, Jonathan Kuminga.

Simboliška, kad „Warriors“ pirmajame atkrintamųjų etape susitinka prieš jaunimo vedamą ekipą. „Rockets“ sužaidė puikų reguliarųjį sezoną – antroji vieta vakarų konferencijoje yra labai solidu. Net septyni žaidėjai renka dviženklį taškų skaičių, o iš šių žaidėjų tik vienas vyresnis nei 30 metų – su „Raptors“ NBA čempionu tapęs Fred VanVleet. Jalen Green, Alperen Sengun, Amen Thompson, Jabari Smith Jr., Tari Eason – dar tik karjerą NBA pradedantys krepšininkai. Didesne patirtimi išsiskiria Dillon Brooks, kuris yra 29-erių metų.

Jeigu „Warriors“ turi patirtį, tai „Rockets“ turi talentą, norą ir svarbiausia – tinkamus žaidėjus. Sudėtyje yra ypač gerai besiginančių krepšininkų: Tari Eason, Amen Thompson, Dillon Brooks yra žaidėjai, kurie visų rungtynių metu gali gainiotis Stephen Curry, neleisti įsižaisti Jimmy Butler. „Rockets“ yra pirma komanda lygoje pagal antro šanso taškus – turint omenyje, kokia „Warriors“ priekinė linija, tai bus dar vienas Hiustono ekipos pranašumas.

Ši serija bus puikus išbandymas Jalen Green. Gynėjas per rungtynes renka po 21 tašką, tačiau atkrintamosiose iš jo reikės kur kas daugiau. Komandoje yra daug vidutiniokų, tačiau atėjus atkrintamosioms, komandoms reikia žvaigždžių. Pristabdžius F. Green, kyla klausimas, iš kur ateis taškai – vienose rungtynėse gali sužaisti F. VanVleet, savo taškus pridės A. Sengun, tačiau stabilumo trūkumas gali būti didelė problema, ypač žaidžiant išvykoje. „Warriors“ šioje serijoje turėtų laimėti visas namų rungtynes, kas reiškia, jog jeigu nepavyks laimėti Hiustone, čia turėtume išvysti septynerių rungtynių kovą.

„Los Angeles Lakers“ – „Minnesota Timberwolves“

„Lakers“ reguliaraus sezono metu netikėtai gavo Luka Dončič, kuris stipriai keičia komandos veidą ne tik artimiausią dešimtmetį, bet ir šiame sezone. Po slovėno prisijungimo prie komandos, „Lakers“ pradėjo rodyti kur kas kokybiškesnį žaidimą. Kad ir kaip tai skambėtų, tačiau pagerėjo komandos gynyba – visi žaidėjai padėjo žingsnį į priekį, suprasdami, kad po krepšiu nebeturi Anthony Davis. Puikų sezoną žaidžia Austin Reaves, kuris kaip trečia opcija komandoje yra vienas geriausių pasirinkimų tarp visų komandų.

Praėjusiais metais „Timberwolves“ parodė savo potencialą, kuomet pasiekė vakarų konferencijos finalą, kur 1:4 nusileido L. Dončič vedamai „Mavericks“ ekipai. Pirmajame raunde net 4:0 įveikta „Suns“ ekipa, antrajame 4:3 laimėta prieš „Nuggets“. Vasarą komanda atliko drąsų sprendimą – buvo iškeistas Karl-Anthony Towns. Reguliariajame sezone ekipa šiemet pasirodė silpniau, tačiau vertinant komandos potencialą – vakarų konferencijos finalas nebūtų staigmena.

Žvelgiant į „Lakers“ – „Timberwolves“ akistatą, išskirti reikia „Timberwolves“ dydį. Visi gerai žino, kad „Lakers“ priekinė linija yra didelė problema. Didelė tikimybė, jog dažnai matysime juos žaidžiančius su mažu penketu, tuo tarpu „Timberwolves“ be Rudy Gobert turi ir Julius Randle, ir Naz Reid. Kaip ir „Warriors“ – „Rockets“ serijoje, taip ir čia yra tikimybė išvysti septynerių rungtynių kovą.

Apie ką kalbama dar serijai neprasidėjus, tai apie potencialų vakarų konferencijos pusfinalį tarp „Warriors“ ir „Lakers“. Tai be jokių abejonių būtų atkrintamųjų puošmena. Galimai paskutinė serija, kuomet tarpusavyje susitiktų L. James ir S. Curry. Šansų tam yra, tačiau prieš tai abi komandos turi įveikti solidžius varžovus. „Lakers“ ekipai norint laimėti seriją, yra būtinas ne tik puikus L. Dončič žaidimas, bet svarbu, kaip sužais Rui Hachimura, Dorian Finney-Smith, Gabe Vincent. Tai X faktoriai, kurie reikalingi ne tik apsiginant, bet ir pataikant svarbius metimus.

Intrigos neturėtų trūkti iki paskutiniųjų serijos rungtynių, o kitą etapą turėtų žengti vis dar savo ilgaamžiškumu stebinantis L. James. Puolėjas pirmą kartą karjeroje tapo Robinu – visą žaidimą atidavė L. Dončičiui į rankas.

„Denver Nuggets“ – „Los Angeles Clippers“

Jeigu „Grizzlies“ sprendimas atleisti vyr. trenerį prieš pat atkrintamąsias buvo didelė staigmena, tai sunku paaiškinti, kad įvyko „Nuggets“ stovykloje, kurie Michael Malone atleido iki atkrintamųjų likus mažiau nei dvejoms savaitėms. Komandos vairą perėmė asistentas, tačiau jau ne kartą galėjome matyti, kaip per minutės pertraukėles reiškiasi Nikola Jokič. Panašu, kad serbas nusprendė daryti viską – rinkti taškus, atkovoti kamuolius, atlikti rezultatyvius perdavimus ir tuo pačiu braižyti derinius.

„Clippers“ atkrintamąsias pasitinka būdama viena geriausių lygos komandų. 18 pergalių ir 3 pralaimėjimai – taip užbaigtas reguliarus sezonas. Nors atkrintamosiose „Clippers“ neturės namų aikštės pranašumo, Los Andželo ekipą prieš „Nuggets“ galima laikyti favoritais. Taip, „Nuggets“ turi NBA čempionais tapusį branduolį, turi vieną geriausių pasaulio krepšininkų N. Jokič, tačiau žaidimas paskutiniu metu nebuvo pats geriausias ir jeigu „Clippers“ išlaikys savo formą, turi visus šansus žengti tolyn.

Los Andželo komandoje išskirti reikia ne tik James Harden, kuris rodo puikią formą, bet ir Kawhi Leonard. Dauguma jau pamiršę, kokio tai talento žaidėjas. Puolėjas šiemet sužaidė didžiąją sezono dalį, o svarbiausia, kad atkrintamąsias pasitinka sveikas ir būdamas puikioje formoje. Jeigu atkrintamosiose K. Leonard padės dar žingsnį į priekį ir išvysime geriausią puolėjo versiją, tuomet „Clippers“ gali galvoti ne tik apie kitą etapą, bet ir apie konferencijos finalą.

Galima sakyti, jog abi ekipos gana panašios. Tiek „Clippers“, tiek „Nuggets“ turi didįjį trejetą – Jamal Murray, Nikola Jokič ir Michael Porter Jr bei James Harden, Kawhi Leonard ir Ivica Zubac. Pridėti dar galima Aaron Gordon bei Normal Powell, kuris „Clippers“ komandoje yra antras pagal rezultatyvumą. Pagalbiniai krepšininkai irgi panašaus pajėgumo – Russell Westbrook, Christian Braun bei Bogdan Bogdanovič, Derrick Jones Jr, Kris Dunn.

Jeigu serija užsitęs iki septintų rungtynių, „Nuggets“ turės pranašumą žaisdama namuose. „Clippers“ norėdami žengti tolyn, privalo tai padaryti anksčiau laiko. Jeigu „Clippers“ šeštose rungtynėse namuose neuždarys serijos, į kitą etapą turėtų žengti „Nuggets“. Atsilaikę ilgoje serijoje, septintose rungtynėse N. Jokič vedama ekipa turėtų ryškų pranašumą. Tuo tarpu „Clippers“ laimėti gali, jeigu pavyks perimti namų aikštės pranašumą.

Panašūs straipsniai

1 thoughts on “NBA atkrintamosios 2025 m. – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *