NBA Naujokų Birža Buzelis 7bet sporto statymai
Krepšinis

NBA Naujokų Birža: 2024 šaukimų apžvalga

Kasmet daugiau nei šimtas geriausių jaunų krepšininkų labai tikisi išgirsti savo pavardę per NBA naujokų biržą. Per kelis dešimtmečius Draft‘ai tapo savotišku kultūriniu fenomenu. Kai kurioms, lentelės dugną trinančioms franšizėms tai proga pasikviesti koledže žibėjusį herojų ar nenušlifuotą deimantą iš Europos. Kitoms komandos birža yra vieta, kur galima patobulinti sudėtį mainų pagalba. Trumpiau tariant – veiksmo per NBA Draft netrūksta. Šie metai – ne išskirtiniai. Lietuvai dėl Mato Buzelio ypatinga 2024 NBA naujokų laida iš pirmo žvilgsnio neatrodo perpildyta elitiniu talentu. Tačiau įdomių žaidėjų čia netrūksta. Pasižiūrėkime į viską iš arčiau.

Kas tas pirmasis šaukimas Zacharie Risacher?

Jau antrus metus iš eilės pirmuoju NBA naujokų biržos šaukimu tampa jaunas, lieso kūno sudėjimo aukštaūgis iš ne Eurolygoje rungtyniaujančios Prancūzijos ekipos. Šįsyk pirmasis pikas ne toks aukštas, kaip V. Wembanayama, bet vis tiek – įspūdingų duomenų.

Zacharie Risacher – profesionalaus ir 2000 m. Prancūzijos rinktinę atstovavusio bei su ja sidabro medalius Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse laimėjusio, krepšininko Stéphane Risacher sūnus. Sūnus talento paveldėjo su kaupu ir bus Atlantos „Hawks“ narys. Kaip ir aišku, kad Zacharie bandys Vanagus sugrąžinti į NBA atkrintamąsias.

Apie tai, kad jis bus pirmasis šaukimas kalbėjo beveik visi. Geriausiu jaunu Prancūzijos LNB lygos žaidėju šį sezoną pripažintas lengvasis krašto puolėjas yra 206 cm ūgio, tačiau sveria vos 90-91 kg. Iš fizionomijos jis primena ką tik į lygą atėjusią Brandon Ingram‘o versiją arba tą patį Matą Buzelį. Visgi, JL Bourg komandos marškinėlius Prancūzijos lygoje ir Eurocup‘e vilkėjęs žaidėjas aikštelėje yra visiškai kitoks nei šie du krepšininkai.

Analitikai iš Ringer, CBS Sports ir ESPN pristato Risacher‘į kaip 3&D atletą. Nors žaidimas Europoje ir NBA labai skiriasi, bet būdamas ir labai jauno amžiaus Z. Risacher‘is net prieš vyrus drąsiai atakuodavo iš toli, nepasimesdavo būdamas su kamuoliu, verždavosi tiek pro kairę, tiek pro dešinę pusę. Metimų procentas kontaktinėse situacijose nėra aukštas, bet kūno kalba būna gera ir, tikėtina, kad pridėjęs masės, Risacher‘is situaciją galėtų pagerinti. 

Ypatingos jo stiprybės: tritaškiai po pagavimo, ilgos ir aktyvios rankos gynyboje bei galimybė žaisti per kelias pozicijas. Visgi, įdomu kaip jam pavyks prisitaikyti prie visiškai kitokio NBA žaidimo tempo, o dabartinis įgūdžių paketas tikrai sumažins Trae Young‘o nešamą naštą, bet būti pirmąja opcija savo klube, pirmajam šaukimui kol kas nesišviečia.

Matas Buzelis – „Bulls“ ateities planų dalis

Matas Buzelis yra visiškai kitoks krepšininkas nei kažkas, ką kada nors matėme Lietuvoje. Turbūt tektų pripažinti, kad tokių savybių žaidėjas mūsų aplinkoje tiesiog negalėtų išaugti. Sudėjus geriausias Ramūno Šiškausko, Artūro Karnišovo savybes ir Lino Kleizos pasitikėjimą savimi gautumėte tai, kuo galėtų tapti Matas Buzelis. 

Jis praėjusį sezoną praleido G lygoje – Ignite komandoje, kur buvo solidus 2-3 pasirinkimas puolime. Aišku, organizuotame krepšinyje sunku laikyti G lygą atskaitos tašku (ten visiškai kitoks žaidimas). Tačiau iš pirmojo Mato Buzelio pasibandymo vyrų krepšinyje aiškūs yra 4 dalykai:

  • Profesionalaus krepšininko Aido Buzelio sūnus turi pojūtį žaidimui, kurio neišmokysi;
  • Jis solidžiai kovoja dėl kamuolių ir turi ilgas rankas, dėl ko ypatingai gerai atkovoja kamuolius ir blokuoja metimus savo pozicijai;
  • Turi pilną paketą talento puolime: nebijo driblingo, susikuria metimą pats sau, gali pritraukti kelis gynėjus ir tiksliai atiduoti perdavimus, moka žaisti ir greitose atakose, tad jį įmanoma stumdyti per pozicijas;
  • Jeigu pagauna ritmą, Buzelis turi beveik neribotą pasitikėjimą savimi ir gali vienas pakeisti rungtynių eigą.

Tačiau, o tačiau… Su vienu talentingiausių jaunų NBA krepšininkų Franz‘u Wagner‘iu lyginamas išeivijos lietuvis biržoje nukrito gerokai žemiau nei buvo prognozuota. Pačiu didžiausiu šios laidos trash-talker‘iu vadinamas vaikinas turėjo būti kviestas 5-6 šaukimu, tačiau Pistons ir Hornets pasirinko kitus žaidėjus. Taip, ko gero buvo dėl nestabilaus metimo ir didžiulio potencialo, kurio realizacijai reikia laiko, vietos ir dėmesio. 

Galbūt ir gerai, kad Mato akcijos nukrito. Bulls, kuri ir pašaukė M. Buzelį, žymiai rimtesnė organizacija, mokanti laimėti. To paties apie Pistons arba Hornets šiais laikais nepasakysi. 

Jeigu taps stabilesniu metiku, M. Buzelis be jokių problemų gali tapti „Bulls“ pirmąja opcija jau po poros sezonų. Šansas pasimokyti profesionalumo iš D. DeRozan‘o Matui turėtų būti aukso vertės, jei tik pastarasis pasiliktų Vėjuotame mieste. Na, o mes visi šioje Atlanto pusėje laukiame Mato rinktinėje…

Bronny James‘as į Lakers – reketas naujokų biržos naktį

Nors iki naujokų biržos likus porai savaičių atrodė, kad Lebrono sūnus į NBA pateks tik per Lakers, vėliau, Kalifornijos organizacija lyg ir atšalo nuo idėjos. Socialiniuose tinkluose pradėjo sklisti juokeliai, kad kitoms komandoms reikėtų reketuoti Lakers. Pokštininkai sakė, kad reikėtų pakviesti Lebrono sūnų ir sakyti, kad jo neišleis iki tol, kol per mainus negaus norimo žaidėjo iš violetiniai-auksinių sudėties. 

Juokas juokais, bet pasirodo, kad patys Lakers nusprendė vykdyti reketą prieš kitas komandas. LeBrono draugas, agentas ir vienas įtakingiausių žmonių sporto pasaulyje Rich Paul‘as, priartėjus Lakers šaukimui, ėmė skambinėti toms komandoms, kurių eilė skelbti šaukimus ir tiesiogiai jas gąsdino. Neva, pasirinkus LeBrono sūnų, šis net nesiruoš apsivilkti jų marškinėlių ir išvyks į Australiją, kur jau turi kontraktą tokiai situacijai.

Reketas net ir ne akis į akį, o per telefoną pavyko. Antrame rate, 55 šaukimu į Angelų miesto komandą buvo pašauktas USC koledže kuklią statistiką rinkęs B. James. Nors istorija verta knygos ir pirmąsyk lygos istorijoje į aikštelę tuo pat metu žengs tėvas bei sūnus, turime būti sąžiningi. Atletiškam ir gerai kamuolius skirstančiam Bronny trūksta duomenų. Nors tvirto sudėjimo vaikinas sveria apie 93 kg, jis yra tik 187 cm ūgio bei stokoja įgūdžių, kurie dabar būtini tokių duomenų PG/SG žaidėjui. Nors šoka aukštai, jis tikrai nėra Ja Morant‘as ar net Dennis Smith Jr.. Metimų procentai labiau primena savo amžiaus tėvą nei NBA vertą gynėją, o progų susikurti po driblingo taip pat pavyksta retai. Taip pat, prieš metus vaikinas patyrė širdies smūgį, dėl, pasirodo, įgimtos širdies ydos. Nors į aikštę grįžo, bet rizika visada yra.

Kaip seksis jaunėliui? Pagyvensim ir pamatysim. Gal daug kam šaukimas ir atrodo kaip šou biznio dalis, bet jei kur tokius sprendimus priimti galima, tai Los Andžele!

Kiti įdomūs šaukimai iš 2024 NBA naujokų biržos

Naujokų biržoje iš viso pašaukiama net 60 žaidėjų, tad kalbėti tik apie 2-3 tikrai negalima. Pasižiūrėkime į įdomiausią talentą pro padidinamąjį stiklą:

Alex Sarr – #2, Washington Wizards

Dar vienas aukštas prancūzas. Rodos, kad šio tipažo krepšininkams turėtų būti atskira naujokų biržą.

Visiškai tragišką penkmetį išgyvenanti Burtininkai bando kurti naują branduolį. Puolimo dominuojamoje lygoje sprendimas tokiu aukštu šaukimu kviesti tik kiek labiau atakuojančią Rudy Gobert‘o versiją yra kvestionuotinas. Tačiau netrūksta ir apžvalgininkų, kurie 210 cm ūgio žaidėją vertina kaip super gerą šaukimą.

Atletiškas, juodo darbo nebijantis ir labai mobilus aukštaūgis niekada nėra blogai, tačiau šiuolaikiniame krepšinyje tokių žmonių, kaip Alex Sarr‘as, yra vis mažiau. Juos tinkamai išnaudoti taip pat darosi sunkiau, tad bus įdomu pamatyti, kaip jis prisitaikys NBA. Na, o dėl 12 taškų, 7 aktovotų kamuolių ir pusantro bloko išnaudoti antrą šaukimą?

Vietoje Mato Buzelio #5 – Ron Holland, Pistons ir #6 – Tidjane Salaun, Hornets

Kodėl Mato Buzelio nepasirinko nei silpniausia lygos komanda buvę „Pistons“ nei savojo identiteto ieškantys „Hornets“? Sunku pasakyti, tačiau matyt komandos mato kiek kitokią savo kryptį. 

Pistons į Motorų miestą pašaukė 199 cm ūgio atletišką, užsispyrusį ir Mato Buzelio komando draugu „Ignite“ komandoje buvusį Ron Holland‘ą. 

Žiūrint į jo žaidimo epizodus galima pamatyti labai įdomių dalykų. Tai – be galo atletiškas ir fiziškas krepšininkas, kuris baudžia oponentus už neatsargų elgesį su kamuoliu bei gali pažeminti įstatęs į plakatą. Ypatingai smagiai žiūrisi, kaip Holland‘as sugeba užbaigti atakas arti krepšio, iškabėdamas ore ilgiau nei oponentai. Tačiau jis nėra stabilus metikas, o izoliaciniame krepšinyje gali trūkti įgūdžių kuriantis patogius metus. Be to, Pistons tikrai nėra ta organizacija, kur tokio kalibro žaidėjas galėtų paaugti kaip profesionalas.

Dar didesnė problema šiuo aspektu – į turbūt labiausiai neprofesionalią komandą „Hornets“ pakviestas DAR VIENAS aukštas, ilgų rankų prancūzas Tidjane Salaun. Apie jį galima pasakyti tiek: žaidžia energingai, daro juodą darbą, moka gintis be kamuolio ir turi pakankamai gerą mobilumą, tad sugeba atsidengti laisviems metimams. Visgi, patobulėti tokioje aplinkoje kaip „Hornets“ bus sunku, o būtent to prancūzui ir reikia…

Kiti įdomūs šaukimai

Memfio „Grizliai“ į komandą pasikvietė Pasaulio čempionate visiems jau matytą milžiną, kanadietį Zach‘ą Edey. Nesveikus skaičius Purdue koledžo komandoje rinkęs centras yra tikras fenomenas fiziškai. Galbūt kiek Joną Valančiūną ar Ivicą Zubačių primenantis aukštaūgis Memfyje galės mokytis iš Jaren‘o Jacksono Jr. ir turėtų tapti antro penketo centru.

Kas daugiau, jei ne Oklahoma City „Thunder“ pasikvietė Nikolą Topičių – serbą iš Crvena Zvezdos. Unikalus gynėjas yra labai jaunas, tačiau vietiniuose čempionatuose žaidė neblogai. Loterijos etape, 12-u šaukimu pakviestas žaidėjas gali tapti dar vienu X faktoriumi „Thunder“ branduolyje.

„Lakers“ panaudojo 17-ą šaukimą, kad pasikviestų dar vieną metiką – Dalton‘ą Knecht‘ą. Tokio žaidėjo labai trūko šioje komandoje. Naujo trenerio schemose Knechtas, turbūt bus išmėginamas X faktoriaus rolėje.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *