Viktorija Senkutė
Olimpinės žaidynės

Viktorija Senkutė laimėjo bronzos medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 2024 m.

Šių metų vasaros olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija vyko liepos 26 d., o kiek daugiau nei po savaitės – rugpjūčio 3 d. Lietuva iškovojo pirmąjį medalį. Viktorija Senkutė irkluodama vienvietę valtį užėmė trečią vietą – 7 min. 20,85 sek. ir iškovojo bronzą! Tai yra pirmasis medalis vienvietės valties rungtyje per visą Lietuvos istoriją.

Įspūdingai finišavusi lietuvė paskutiniuose metruose aplenkė australę Tara Rigney. Antrą vietą rungtyje užėmė australė Emma Twigg, o auksas atiteko olandei Karolien Florijn. Lietuvės pasirodymas nustebino visą pasaulį – moterų vienviečių valčių rungtyje buvo išskiriamos ryškios favoritės ir intrigos čia daug nebuvo laukiama. Dar 2021 m. Europos plento dviračių sporto čempionate Viktorija Senkutė užėmė 32-ą vietą, o jau po trejų metų tapo bronzos medalio laimėtoja Paryžiaus olimpinėse žaidynėse – fantastika!

Moterų vienviečių valčių irklavimo finalo rezultatai, rugpjūčio 3 d.:

Vieta Šalis Atletė Laikas
1. Nyderlandai Karolien Florijn 7 min. 17,28 sek.
2. Australija Emma Twigg 7 min. 19,14 sek.
3. Lietuva Viktorija Senkutė 7 min. 20,85 sek.
4. Australija Tara Rigney 7 min. 21,38 sek.
5. JAV Kara Kohler 7 min. 25,07 sek.
6. Bulgarija Desislava Angelova 7 min. 33,19 sek.

Viktorijos Senkutės kelias link Paryžiuje bronzos medalio prasidėjo liepos 27 d. Tuomet savo atranką laimėjusi lietuvė iškovojo tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį. Atrankoje jos laikas buvo 7 min. 30,01 sek., o antroje vietoje likusią Tatsiana Klimovich aplenkė daugiau nei 4 sekundėmis. Ketvirtfinalyje Viktorija ir vėl buvo pirma – 7 min. 33,35 sek. už nugaros paliko Anna Prakaten – 7 min. 35,91 sek. ir dar kitas keturias irkluotojas.

Rugpjūčio 1 d. vyko pusfinalis, kuriame Viktorija Senkutė užėmė antrą vietą – 7 min. 19,15 sek. Pusfinalį laimėjo Emma Twigg, kuri finale iškovojo sidabrą. Na, o rugpjūčio 3 d. vykusiame finale jau rezultatus visi žinome. Galima tik dar kartą pasidžiaugti ir pasveikinti Viktoriją Senkutę su istoriniu bronzos medaliu.

Irklavimo rezultatai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 2024 m.

Viktorija Senkutė įėjo į Lietuvos istoriją, kaip medalį olimpinėse žaidynėse iškovojusi irkluotoja. Tuo pačiu jos finalas užbaigė šios sporto šakos varžybas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Iš viso šiemet akademiniame irklavime varžėsi aštuoni lietuviai:

Rungtis Atletai Rezultatas
Vienviečių valčių klasė Viktorija Senkutė 3 vieta
Vienviečių valčių klasė Giedrius Bieliauskas 10 vieta
Porinių dviviečių valčių klasė Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė 13 vieta
Pavienių dviviečių valčių klasė Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė 5 vieta
Pavienių dviviečių valčių klasė Domantas Stankūnas ir Dovydas Stankūnas 8 vieta

Rugpjūčio 6 d. prasidės baidarių ir kanojų irklavimas, čia varžysis šeši lietuviai. Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja dalyvaus keturviečių baidarių 500 m rungtyje, o Mindaugas Maldonis ir Andrej Olijnik dviviečių baidarių 500 m rungtyje. Visus lietuvių pasirodymų laikus ir rezultatus galite sekti 7bet bloge.