„Žalgirio“ naujokas I. Wongas – katė maiše?
Krepšinis

„Žalgirio“ naujokas I. Wongas – katė maiše?

Pergalė padugnių apsuptyje Belgrade išlaikė Kauno „Žalgirio“ galvą virš vandens Eurolygoje ir likus 7 turams išsaugojo gyvą įkrintamųjų svajonę. Vyr. treneris Andrea Trinchieri nori toliau svajoti, o kad tai tęstųsi prieš pat žaidėjų registracijos lango pabaigą gavo naują instrumentą – Isaiah Wongą. Ką į Kauną atneša šis naujokas?

Papildomos kojos

Dažniausiai, kad ir koks „Žalgirio“ pirkinys bebūtų, jis sutinkamas su dideliais lūkesčiais. Šį kartą jaučiasi, kad lūkesčiai – maži.

Dar prieš paskelbiant apie naujoko prisijungimą prie Lietuvos vicečempionų, A. Trinchieri teigė, kad komandai po Lonnie Walkerio išvykimo reikia papildomų kojų. Kol kas į šį naujoką būtent ir žiūrime iš tokių perspektyvų. Kodėl?

Pirmiausia, pasitinkant pertrauką Eurolygoje, Kaune jautėsi nusivylimas – retas sirgalius betikėjo „Žalgirio“ šansais patekti į įkrintamąsias, Karaliaus Mindaugo taurė (KMT) to tikėjimo nepadidino, o negana to paskutinę minutę išvyko ir L. Walkeris.

Galbūt L. Walkeris ir nepateisino lūkesčių, nes jie tokio statuso žaidėjui buvo milžiniški, bet jo individualus talentas dar buvo palikęs menką viltį, kad su laiku tai bus sunkiai stabdoma jėga Europoje. Bet papildomo laiko nebebuvo.

Ir prieiname prie I. Wongo – dar vieno žaidėjo be Europos krepšinio patirties, su toli gražu ne L. Walkerio statusu Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) aplinkoje, o laiko sužibti jis turės dar mažiau.

Po tiek nesėkmingų pavyzdžių Europoje sunku įsivaizduoti scenarijų, kaip be patirties gynėjas atvyksta ir daro skirtumą likusiose 7-eriose Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse.

Taip pat „Žalgirio“ noras stiprintis yra suprantamas ir ne tik dėl Eurolygos – matome, kiek dabar kauniečiai yra priklausomi nuo Sylvaino Francisco ir atsimename praėjusį sezoną, kiek kainavo Keenano Evanso trauma. „Žalgiris“ vėl pralaimėti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nebeturi teisės ir daro viską, kad egzistuojančią riziką sumažintų.

O lūkesčių nebuvimas čia yra tik pliusas I. Wongui. Dabar galime atidžiau pažvelgti į 24-erių 190 cm amerikiečio žaidimo stilių.

Labiau atakuojantis gynėjas nei įžaidėjas

A. Trinchieri užkulisiuose ilgai deklaravo „Žalgirio“ vadovybei apie atakų organizatoriaus norą šalia L. Walkerio. – Matant akivaizdžias problemas prieš stepouto gynybą, atrodė, kad iš išvykus L. Walkeriui tikrai atvyks pirmas numeris. Juk ne veltui Rokas Jokubaitis buvo arti sugrįžimo į Nemuno salą vasarą.

Ir čia atvyksta I. Wongas – combo gynėjas, kurio epizodai labiau primena tą patį L. Walkerį, tačiau viską darantį žemesniame lygyje, o ir kūnas yra gerokai liaunesnis.

Naujajame Džersyje užaugęs ir fantastišką karjerą Nacionalinėje koledžo atletų asociacijoje (NCAA) turėjęs I. Wongas visą karjerą yra vertinamas daugiau kaip antras numeris nei pirmas dėl savo gebėjimo rinkti taškus.

Visgi prieš debiutą Europoje daug klausimų kelia 24-erių amerikiečio kūnas ir metimas – praktiškai būtinos savybės čia sėkmingai funkcionuoti. I. Wongas nėra fiziškai tvirtas žaidėjas, susiduriantis su sunkumais kontakte, o jo tolimas metimas nėra stabilus, prie ko varžovai nevengdavo rizikuoti ir JAV.

55-asis 2023 m. NBA naujokų biržos šaukimas šiemet gavo šansą Šarlotės „Hornets“, kurioje sužaidė 20 rungtynių ir pelnė po 6 taškus. Labai akivaizdu, ko amerikietis stokojo, jog įsitvirtintų stipriausioje pasaulio lygoje.

Be užtikrinto metimo iš distancijos ir laibo kūno I. Wongas taip pat nepasižymi geru situacijų skaitymu – krepšininko procentai dažnai krenta į apačią dėl pasirenkamų sunkių metimų, kai geriau būtų atlikti perdavimą.

Žinoma, G lygoje turėti 24 taškų vidurkį yra reikalų, kur kiekvienas kovoja už save, o Solt Leik Sičio „Stars“ jis buvo tikras komandos alfa – išmesdavo praktiškai trečdalį komandos metimų.

Iš pradžių „Žalgiryje“ I. Wongui bus sunku pamiršti senus įpročius – čia jam taip siautėti niekas neleis, reikės žaisti sisteminį krepšinį, bet faktas, kad A. Trinchieri bandys kurti situacijas 1 prieš 1, kur amerikietis galėtų pademonstruoti individualų meistriškumą.

Galime tikėtis šiemet Kaune gerokai dažniau matyti vidutinius metimus nei jų yra pastaraisiais metais. I. Wongo žaidimo savybės labai dažnai jį priverčia atakuoti krepšį iš kelių metrų distancijos po driblingo.

Gynyboje krepšininkas savo liauną kūną kompensuoja ilgomis galūnėmis, tačiau tikrai nereikia tikėtis, jog savo aikštės pusėje jis bus rimtas ramstis. Realiau, kad treneriai bandys paslėpti jo silpnybes.

Viltis sužibti

Tai, ar be to, jog I. Wongas yra papildomos kojos, yra savybių, dėl kurių „Žalgiris“ jį kvietėsi? Yra ir tai palieka viltį per kelis mėnesius Europoje I. Wongui sužibti.

Faktas, kad didžioji I. Wongo stiprybė yra pirmas žingsnis, greitis ir geras driblingas, leidžiantis kurtis pranašumus prieš tieisoginius oponentus. Bet šias savybes turėjo ir Edmondas Sumneris, ir L. Walkeris, tačiau papildomų pagalbų atsiradimas ilgą laiką būna sunkiai įkandamas pirmamečiams.

Kitas momentas, nors I. Wongas ir neturi tikro atakų organizatoriaus įgūdžių, jis „Žalgiryje“ dažnai bus su kamuoliu, o ir turės slinktis į pirmo numerio vietą, kadangi S. Francisco pagalbos čia trūksta.

Rezultatyvių perdavimų/klaidų balanso išaugimo tikėtis labai nereikėtų, bet viena savybė, kurio „Žalgiriui“ šiemet trūksta I. Wongas tikrai išsiskiria – dar nuo vidurinės mokyklos skautai akcentavo gynėjo gebėjimą atakuoti stepouto gynybą.

Faktas, kad „Žalgiris“ čia nerado kažkokio brangakmenio. I. Wongas nebuvo nei pirmas, nei antras kauniečių variantas, bet rinka padiktavo tokį ėjimą, su kuriuo reikės būti kantriems, nors daug laiko ir nebėra.

Didžiausias I. Wongo pranašumas yra tai, kad lūkesčiai menki, o svarbiausia – netrukdyti dabartiniam kolektyvui ir esant galimybei pridėti įvairiapusiškumo komandai bei kiekvieną dieną mokytis.

1 thoughts on “„Žalgirio“ naujokas I. Wongas – katė maiše?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *