Meksikos GP F1 7bet sporto lažybos
Formulė-1

F1 Meksikos GP 2024 m. – pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Po mėnesį trukusios pertraukos „Formulė 1” lenktynės sugrįžo ir šį savaitgalį matysime antrąjį etapą iš eilės. Praėjusį savaitgalį JAV kiek netikėtai triumfavo „Ferrari“ komanda, kurios atstovai užėmė pirmas dvi vietas. Pirmas atvažiavo Charles Leclerc, o 8,562 sekundėmis atsiliko Carlos Sainz. Trečioji vieta atiteko Max Verstappen, kurį nuo pirmos vietos skyrė 19,4 sekundės. 4 – 5 vietas užėmė „McLaren“ lenktynininkai, o tuo pačiu nutrūko net keturiolikos etapų serija, kai ant podiumo lipo bent vienas „McLaren“ narys.

JAV buvo tikimasi geresnio rezultato iš „Mercedes“ komandos, ypač Lewis Hamilton. Britas jau antrajame rate pasitraukė iš lenktynių, dėl ko vėliau pats atsiprašė „Mercedes“ komandos. George Russell finišavo šeštoje vietoje. Po tokių rezultatų JAV, „Formulės 1” bendroji įskaita liko beveik nepakitusi. Sergio Perez liko septintoje vietoje ir dėl to „Red Bull Racing“ bendrai surinko 21 tašką, tuo tarpu „McLaren“ duetas surinko 22 taškus, taip išsaugojo pirmą vietą tarp konstruktorių.

Ne pats geriausias Lando Norris etapas neleido dar labiau sumažinti skirtumo nuo M. Verstappen. Paskutiniu metu britas gana dideliu tempu vijosi dabartinį čempioną. Šiuo metu skirtumas vis dar gana didelis – 57 taškai, o iki sezono pabaigos lieka jau tik penki etapai. Jeigu Lando Norris nepradės rinkti pergalių, po kelių etapų M. Verstappen galės švęsti dar vieną titulą.

Lenktynės Meksikoje vyks 1959 metais pastatytoje trasoje. Čia pirmasis „Grand Prix“ vyko 1963 m. Iš viso trasą sudaro 71 ratas, kurio ilgis 4,304 km – bendras trasos ilgis 305,354 km. Greičiausio rato rekordas priklauso suomiui Vallteri Bottui – 2021 metais vieną ratą pavyko įveikti per 1:17,774 min.

Meksikos GP tvarkaraštis

Praėjusį savaitgalį JAV buvo galima apsiprasti su lenktynių laiku – Meksikoje laikai išlieka beveik nepakitę. Kurį laiką F1 tvarkaraštis žiūrovams Lietuvoje nebus pats patogiausias – po etapo Meksikoje, lenktynės vyks Brazilijoje ir vėl JAV. Visi pagrindiniai Meksikos GP laikai:

• Spalio 25 d. penktadienis – 21:30 – 22:30 val. treniruotė
  • Spalio 26 d. šeštadienis – 01:00 – 02:30 val. treniruotė, 20:30 – 21:30 val. treniruotė
  • Spalio 20 d. sekmadienis – 00:00 – 01:00 val. kvalifikacija, 22:00 val. lenktynės

Formulė 1 Meksikos GP prognozės

Po JAV pasibaigusių lenktynių buvo gana neįprasta stebėti apdovanojimų ceremoniją. Ši trijulė (du „Ferrari“ nariai ir M. Verstappen) ant podiumo šiemet lipo pirmą kartą. Abu „Ferrari“ komandos draugas pirmas dvi vietas užėmė antrą kartą – trečiajame ture triumfavo C. Sainz, antras liko C. Leclerc. Aštuntajame ture Monake pirmas atvažiavo C. Leclerc, o trečioje vietoje liko C. Sainz. Daugiau ant podiumo kartu nebelipo. Ko iš „Ferrari“ galime laukti Meksikoje? Bent vieno nario ant podiumo tikrai galima laukti ir kur kas daugiau šansų, kad tai bus Charles Leclerc.

Monake gimęs lenktynininkas per paskutinius trejus metus ant podiumo lipo kartą – praėjusiame sezone užėmė trečią vietą, ketvirtas tuomet liko Carlos Sainz. 2022 m. C. Leclerc užėmė šeštą vietą, o komandos draugas liko penktas, dar prieš metus – jau C. Leclerc liko penktas, o C. Sainz šeštas. Įdomu tai, kad visus trejus metus iš eilės „Ferrari“ nariai finišuoja vienas po kito.

Praėjusiais metais lenktynės Meksikoje nesusiklostė Sergio Perez – pasitraukė jau antrajame rate. 2022 m. ir 2021 m. užėmė trečią vietą, tuo tarpu visus tris kartus pirmas finišavo Max Verstappen. Matant, kokį sunkų sezoną turi S. Perez, nereikėtų tikėtis jo pirmajame trejetuke ir čia turėtų atsilaisvinti vieta „McLaren“ komandai, tačiau nurašyti nereikia ir L. Hamilton, kuris po nesėkmės JAV norės kuo greičiau reabilituotis. Meksikos trasą britas gerai pažįsta, trejus metus iš eilės čia užima antrą vietą.

„McLaren“ komandai paskutiniu metu lenktynės Meksikoje neatneša nieko gero. 2021 metais užimtos 10 ir 12 vietos, 2022 m. – 7 ir 9 vietos, o praėjusiais metais L. Norris liko penktas, Oscar Piastri – aštuntas. JAV nutrūko įspūdinga komandos serija, ar Meksikoje bus sugrįžta į trejetuką? Šansų tikrai yra, tačiau užtikrintai sakyti, kad bent vienas „McLaren“ narys čia bus, negalima. Didelė tikimybė, kad Meksikoje podiumas bus ir vėl margas – po vieną „Red Bull Racing“, „Ferrari“ ir „McLaren“ atstovą.