Baltijos futbolo taurės rungtynės dėl trečios vietos
Futbolas

Birželio 11 d. paaiškės ne tik Baltijos taurės laimėtojai, bet ir kuri rinktinė iškovos bronzos medalius. Tai vos ketvirtas kartas, kai turnyre dalyvauja keturios rinktinės. Prie Lietuvos, Latvijos ir Estijos šį kartą prisijungė Farerų Salos. Du kartus Baltijos taurėje žaidė Suomija, o paskutiniame turnyre Islandija. Keturios rinktinės turnyre žaidė 2012, 2014 ir 2022 metais. Du kartus iš trijų lietuviai užėmė ketvirtą vietą – 2012 m. kovoje dėl trečios vietos 0:1 pralaimėjo estams, o 2022 m. pralaimėjimas prieš tuos pačius estus patirtas 0:2.

Įprastai Baltijos taurėje rinktinės tarpusavyje sužaisdavo po vieną kartą ir pagal bendroje įskaitoje surinktus taškus paaiškėdavo nugalėtojas. Trečioje vietoje lietuviai iš viso liko devynis kartus. Ypač nesėkmingi paskutiniai trys turnyrai, kuriuose užėmė trečią ir ketvirtą vietas. Pralaimėjimo Latvija – Lietuva pusfinalyje atveju, rungtynės dėl trečios vietos bus žaidžiamos birželio 11 d. 19:00 val. Kauno Dariaus ir Girėno stadione. Pergalės atveju Baltijos taurės finalas vyktų tuo pačiu metu – antradienį 19:00 val. Kaune.

Taip pat primename, kad birželio-liepos mėnesiais vyksta ir didžiausias metų sporto renginys – EURO 2024.

Rungtynės dėl Baltijos taurės bronzos: Latvija – Farerų Salos

Naujojo Latvijos nacionalinės futbolo rinktinės trenerio debiutas prie savų sirgalių buvo nesėkmingas. Latviai treniruojami Paolo Nicolato 0:2 nusileido svečiams iš Lietuvos ir dėl trečios vietos žais prieš Farerų Salas. Rungtynės vyks tuo pačiu metu kaip ir finalas – birželio 11 d., antradienį 19:00 val. Latviai dar kartą žais namuose, kur turės kur kas lengvesnį varžovą nei pusfinalyje.

Paskutinėse dvejose Baltijos taurėse latviai užėmė antrą vietą, o bronzą per visą laiką yra laimėjusi vos vieną kartą – 1996 metais. 27 kartus latviai likdavo pirmi arba antri, todėl pralaimėjimas prieš lietuvius yra didelis nusivylimas. Farerų Salos Baltijos taurėje dalyvauja pirmą kartą – iš viso turnyre kviestinis svečias pasirodė ketvirtą kartą.

Per visą istoriją Latvija ir Farerų Salos tarpusavyje žaidė penkis kartus. Pirmąjį rinktinių susitikimą 2016 metais 2:0 laimėjo Farerų Salos, kitos keturios rungtynės baigėsi lygiosiomis – 0:0, 1:1, 1:1, 1:1. Paskutinį kartą žaidė 2020 metais spalio ir lapkričio mėnesiais UEFA tautų lygoje.

Latviai nuo 2022 metų pabaigos, kai Baltijos taurės pusfinalyje po pratęsimo laimėjo prieš estus, per likusias keturiolika rungtynių laimėjo vieną kartą prieš armėnus. Dešimt kartų pralaimėjo per pagrindinį laiką, prieš islandus Baltijos taurėje pralaimėjo po pratęsimo, o iki rungtynių su lietuviais buvo du kartus sužaidę lygiosiomis. Atkarpa tikrai nėra pati geriausia, tačiau panaši situacija yra ir pažvelgus į Farerų Salų rezultatus. Nuo 2022 m. pabaigos laimėti pavyko vieną kartą – 4:0 prieš Lichtenšteiną. 11 pralaimėjimų ir trejos lygiosios.

Latviai buvo laikomi neryškiais favoritais prieš Lietuvos rinktinę, todėl nieko keisto, kad favoritais yra laikomi ir mače dėl trečios vietos. Būtų nemaža staigmena, jeigu nepavyktų iškovoti bronzos medalių ir jie atitektų Farerų Salų nacionalinei futbolo rinktinei.

Baltijos taurės bronza: Latvija – Farerų Salos 1:0

Lietuviams pralaimėję pusfinalyje, latviai atsitiesė rungtynėse dėl trečios vietos ir iškovojo bronzos medalius. Tai buvo vos antras kartas istorijoje, kai Latvija Baltijos taurėje užima trečią vietą. Paskutinį kartą tai buvo 1996 metais. Ilgą laiką dominavę Baltijos taurėje, paskutiniuose trejuose turnyruose nesusigrąžino titulo, nors 2020 ir 2022 buvo arti to – abu kartus užima antra vieta.

Rungtynės nebuvo rezultatyvios – pirmasis kėlinys baigėsi 0:0, latviai atliko 4 smūgius, iš kurių vienas į vartų plotą, tuo tarpu Farerų Salų rinktinė atliko tris smūgius ir visus į vartų plotą. Antrajame kėlinyje vaizdas kiek pasikeitė – Latvija kamuolį kontroliavo 57%, atliko 9 smūgius ir 5 į vartų plotą. Vienas iš smūgių buvo tikslus – 50-ą minutę Andrejs Ciganiks pelnė pergalingą įvartį. Rungtynes Latvija laimėjo 1:0.