Eurolyga-Zalgiris-2024
Krepšinis

Eurolyga 2023-24 m. – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Iki 2023-24 m. Eurolygos sezono pradžios lieka mažiau nei mėnesis. Didžioji dauguma komandų jau suformavo sudėtį ir pradeda treniruočių stovyklą, o krepšinio fanams belieka laukti spalio 5 d. kai prasidės pirmasis Eurolygos turas. Kaip ir prieš kiekvieną sezoną, taip ir šiais metais atrodo, kad Eurolyga laukia labai konkurencinga, kiekviename ture sulauksime staigmenų, kadangi visos komandos gali laimėti prieš bet ką, o pasikeitęs formatas įneš dar daugiau intrigos.

Eurolygoje šiais metais ir toliau varžysis viena komanda iš Lietuvos – Kauno „Žalgiris“. Lyginant su praeitu sezonu, nepasikeitė nei viena komanda. Teisę varžytis Eurolygoje buvo iškovojusi „Gran Canaria“, tačiau klubas nusprendė likti Europos taurėje, o vieta buvo perleista kitai Ispanijos komandai – Valensijos „Valencia“. Dėl to, 2023-24 m. Eurolygos sezone matysime visas tas pačias 18 komandų.

Vasaros žaidėjų perėjimai buvo pasitikti su Sasha Vezenkovo, Vasilije Micičiaus bei Dante Exumo išvykimu į NBA. Atrodė, kad Eurolyga silpnėja, tačiau tuomet sulaukėme iš NBA atvykstančių žaidėjų. Šiais metais Europoje galėsime matyti brolius Hernangomezus, prie „AS Monaco“ prisijungė NBA visų žvaigždžių rungtynių dalyvis Kemba Walkeris. Taip pat atvyko Frankas Jacksonas, PJ Dozier, Frankas Kaminsky, Jabari Parkeris. Vienu geriausių Eurolygos įžaidėju galėjo būti Raulis Neto, tačiau atstovaudamas Brazilijos rinktinei FIBA pasaulio krepšinio čempionate patyrė traumą ir bus priverstas praleisti didžiąją arba net visą sezono dalį.

Permainų ir žaidėjų perėjimų tarp Eurolygos komandų taip pat netrūko. Nikola Mirotičius persikėlė į Milano komandą, Darius Thompsonas prisijungė prie „Anadolu Efes“, o „Panathinaikos“, panašu, kad pasiruošusi sugrįžti į Eurolygos viršūnę. Įdomu tai, kad viena iš komandų, kuri atliko mažiausiai permainų – Kauno „Žalgiris“.

Eurolyga: 2023-24 m. tvarkaraštis ir formatas

Eurolyga naująjį sezoną pasitinka ne tik su pokyčiais valdžioje, bet matysime ir kiek kitokį reguliaraus sezono formatą. Kaip jau tikriausiai žinote, naujuoju Eurolygos generaliniu direktoriumi tapo Paulius Motiejūnas, kurį „Žalgirio“ organizacijoje keičia Paulius Jankūnas. Tuo tarpu Eurolygoje bus įvesta įkrintamųjų sistema – dabar ir dešimtą vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda turės šansų patekti į atkrintamąsias.

Reguliaraus sezono metu komandos ir toliau tarpusavyje sužais po du kartus, o prieš atkrintamąsias bus sužaistos įkrintamosios. Dešimtą vietą užėmusi komanda žais išvykoje prieš devintą komandą ir šių rungtynių nugalėtoja žais išvykoje prieš septintą ir aštuntą vietą užėmusių komandų laimėtoją. Praeitais metais tryliktą vietą užėmusią „Valencia“ skyrė vos dvi pergalės nuo dešimtos vietos, kas suteiktų galimybę pratęsti sezoną įkrintamosiose. Neabejojama, kad su šiuo pokyčiu atsiras dar daugiau svarbių rungtynių.

Šį sezoną šiek tiek keičiasi ir Eurolygos tvarkaraštis. FIBA ir Eurolyga pagaliau susitarė – per atrankos langus nevyks Eurolygos rungtynės, o tai reiškia, kad žaidėjai galės padėti rinktinėms kovoje į 2025 m. Europos čempionatą. Šiame sezone bus viena pertrauka vasario mėnesį – nuo 10 iki 28 dienos. Dėl šios pertraukos padaugės dvigubų savaičių, todėl krepšinio sezono metu tikrai netrūks. Pilnas Eurolygos 2023-24 m. tvarkaraštis:

• Spalio 5 – 6 d. – Pirmasis Eurolygos reguliaraus sezono turas.
• Vasario 10 – 28 d. – Eurolygos pertrauka, kurios metu vyks atrankos į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą rungtynės.
• Balandžio 11 – 12 d. – Paskutinis Eurolygos reguliaraus sezono turas.
• Balandžio 16 – 19 d. – Eurolygos įkrintamosios.
• Balandžio 23 d. – gegužės 8 d. – Eurolygos atkrintamosios.
• Gegužės 24 – 26 d. Eurolygos finalinis ketvertas Berlyne.

Daugiausiai intrigos keliantys žaidėjų perėjimai

Vasaros metu žaidėjų perėjimų stebėjimas leidžia neatitrūkti nuo krepšinio ir tuo pačiu galvoti, kuris pokytis atneš daugiausiai naudos. Be jokių abejonių vasaros čempionai – Atėnų „Panathinaikos“. Šalia jų vietos galima rasti ir Belgrado „Crvena Zvezda“ komandai, kuri šiuo metu turi sutartis du devyniolika žaidėjų. Tokių ryškių pavardžių kaip „Panathinaikos“ nėra, bet kaip bus sustatyta rotacija, labai įdomu.

Barselonos „FC Barcelona“ atsinaujinimas

Eilinis nesėkmingas finalinis ketvertas praeitais metais privertė „FC Barcelona“ imtis permainų. Sutartis baigėsi su Šarūnu Jasikevičiumi, kuris šiuo metu yra be darbo, o į jo vietą buvo paimtas Rogeris Grimau. Komandą paliko Nikola Mirotičius, Cory Higginsas, Kyle Kurič, Mike Tobey, Sertac Šanli. Komandos naujokai – trys Ispanijos rinktinės žaidėjai ir 2014 m. antrasis NBA naujokų biržos šaukimas Jabari Parkeris.

„FC Barcelona“ kur kas daugiau dėmesio skyrė vietiniams žaidėjams. Už Joel Parra buvo sumokėta milijonas eurų išpirka. Prie komandos prisijungė Dario Brizuela bei iš NBA sugrįžtantis Willy Hernangomezas. Jeigu iš šių žaidėjų maždaug aišku, ko galima tikėtis, tai didžiausias klaustukas – J. Parkeris. 28-erių metų puolėjo karjerą griauna traumos, bet jeigu jam jų čia pavyktų išvengti, gali tapti vienu įdomiausiu Eurolygos žaidėju.

Atėnų „Panathinaikos“ siekis sugrįžti į Eurolygos viršūnę

Dar praeito Eurolygos sezono pabaigoje atsirado kalbų, kad Erginas Atamanas perims „Panathinaikos“ vairą. Buvo galima tikėtis permainų Atėnuose, bet tokių didelių – naivu. Komandą paliko dešimt žaidėjų, kitaip sakant iš praeito sezono liko tik Marius Grigonis, Panagiotis Kalaitzakis, Eleftherios Mantzoukas ir Nikos Chougkaz, kuris ir toliau skolinamas „Peristeri“.

„Panathinaikos“ yra labiausiai atsinaujinusi komanda su galimybe pakartoti tai, ką jau E. Atamanas yra padaręs su „Anadolu Efes“ – iš paskutinės vietos Eurolygoje į finalinį ketvertą. Naujokai gynėjų linijoje – Kostas Sloukas, Jerianas Grantas, Luca Vildoza, Kyle Guy. Puolėjai – Dimitris Moraitis, Ioannis Papapetrou, Juancho Hernangomezas, Konstantinos Mitoglou. Priekinė linija – Kostas Antetokounmpo, Mathias Lessortas ir Aleksander Balcerowski.

Jeigu vertintume tik sudėtį, tai „Panathinaikos“ turėtų būti atkrintamosiose, o reguliariajame sezone gali kovoti dėl namų aikštės pranašumo. Turint omenyje, kad ilgus metus legendinis klubas murkdėsi Eurolygos dugne, į areną turėtų sugrįžti ir kur kas didesnis palaikymas. Pergalių išsiilgę fanai gali sukurti vieną įspūdingiausių atmosferų Eurolygoje.

Milano „EA7 Emporio Armani“ – Nikola Mirotičius lengvojo krašto pozicijoje?

Gana ilgai užsitęsusi Nikola Mirotičiaus drama baigėsi – puolėjas prisijungė prie Etorre Messinos treniruojamos Milano komandos, kuri savo sudėtyje turi Niccolo Melli, Johannes Voigtmann, o prieš tai dar sutartį pasirašė su Alexu Poythressu. Vidurio puolėjo pozicijoje yra Kyle Hines ir naujokas Ismaelis Kamagate. Tokioje prikištoje priekinėje linijoje atrasti laiko Nikola Mirotičiui lengva nebus – tai po 24 min. paskutinius sezonus Barselonoje žaidęs puolėjas.

Vis tik, E. Messina užsiminė, kad N. Mirotičius gali būti išbandomas lengvojo krašto pozicijoje. Ar tai tikrai bus veiksminga? Vis daugiau ir daugiau kalbama apie mažą priekinę liniją ir greitą žaidimą, o E. Messinos laukia galvos skausmas, kaip visiems rasti laiko. Nereikia pamiršti, kad Milano komandoje yra vienas geriausiųjų lengvųjų kraštų visoje lygoje – Shavonas Shieldsas.

Praeitas sezonas Milano komandai buvo didelis fiasko ir šiais metais norisi kur kas geresnių rezultatų. Prasta sezono pradžia potencialiai gali net sujudinti E. Messinos kėdę, turint omenyje, kad Š. Jasikevičius ir italas Andrea Trinchieri yra be darbo. Sudėtyje talento Milano komanda turi labai daug, o žaidimas, kurį demonstravo praeito sezono antroje pusėje priminė, kad tai potenciali finalinio ketverto dalyvė.

Bus įdomu pamatyti ne tik N. Mirotičiaus rolę komandoje, bet ir kaip pritaps naujokas Maodo Lo ir ar Kevinas Pangosas išsigydęs traumas liks komandoje bei pademonstruos geriausią savo žaidimą.

Trys Eurolygos žaidėjai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį

Gaila matyti į NBA išvykstančias Eurolygos žvaigždes, tačiau tuo pačiu smagu, kad kiekvienais metais Eurolygoje matome debiutuojančių krepšininkų arba iš NBA sugrįžtančių, jau Eurolygos patirties turinčių, žaidėjų. Neabejotina, kad ryškiausias vasaros papildymas yra Kemba Walkerio atvykimas į „AS Monaco“. Vis tik, Europoje matėme gana nemažai nesėkmingų pasirodymų iš tokių NBA žaidėjų kaip Allenas Iversonas, Lamaras Odomas ir kitų, todėl ir iš K. Walkerio nieko daug nėra tikimasi, nors teigiamai nustebinti tikrai gali.

Kur kas įdomesni žaidėjai yra tie, kuriems nėra karjeros saulėlydis, o kaip tik šiuo metu yra geriausioje sportinėje formoje arba debiutuoja Eurolygoje ir apie juos daug nėra žinoma. Jeigu praeitais metais ne vieną nustebino Keenanas Evansas, „Baskonia“ komandos puolimo mašina Markus Howard, tai šiais metais tokių žaidėjų irgi turėtume pamatyti.

Žaidėjai:

• Willy Hernangomez – po septynerių metų praleistų NBA lygoje į Ispaniją rungtyniauti sugrįžta 29-erių vidurio puolėjas, 2022 metais su Ispanijos rinktine laimėjęs Europos čempionato auksą bei išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju. Nors į NBA išvyko kaip Madrido „Real“ žaidėjas, dabar ispanas atstovaus „Barcelona“ komandai. Įsitvirtinti NBA lygoje negalėjęs krepšininkas artėjantį sezoną bus vienas talentingiausių Eurolygos aukštaūgių. Nors Barselonoje turės dalintis laiką su Janu Vesely, W. Hernangomezas turi potencialo būti TOP 3 vidurio puolėju pagal naudingumą lygoje.

• Facundo Campazzo – nors į Eurolygą argentinietis sugrįžo praeitais metais, „Crvena Zvezda“ ilgą laiką gynėjo negalėjo užregistruoti Eurolygos kovoms, kur sužaidė vos devynerias rungtynes. Dabar F. Campazzo grįžta ten, kur žibėjo ryškiausiomis spalvomis. Nepilnai trejus metus NBA praleidęs gynėjas praeitais metais spėjo parodyti, kad dar gali sužaisti mažiausiai kelis solidžius sezonus. 32-erių metų įžaidėjas neturės jokios konkurencijos „Real“ komandoje ir galės visą žaidimą laikyti savo rankose. F. Campazzo ir Walterio Tavareso du prieš du vers griebtis už galvos ne tik fanus, bet ir varžovus. 2019-20 m. sezone gynėjas atlikdavo po 7,1 rezultatyvius perdavimus ir nebūtų keista, jeigu šiame sezone pagal šį rodiklį būtų pirmas lygoje.

• Frank Jackson – prieš keletą sezonų „Asvel“ komandoje matėme iš NBA atvykusį Elie Okobo. Daug dėmesio pradžioje nesulaukęs krepšininkas tapo vienu naudingiausių Eurolygos žaidėju ir vėliau persikėlė į „AS Monaco“. Šiais metais kažko panašaus galima tikėtis iš 25-erių metų F. Jacksono. 2017 m. 31-uoju šaukimu pakviestas krepšininkas visus šiuos metus praleido NBA lygoje, kur nebuvo suolelio šildytojas, o žaisdavo po 15 – 20 minučių per rungtynes ir pelnydavo po 8 – 10 taškus. Praeitą sezoną krepšininkas lygoje neįsitvirtino, kas lėmė persikėlimą į Eurolygą. Tokių jaunų žaidėjų, kurie turėjo vaidmenį NBA lygoje Eurolyga dažnai nesulaukia, todėl F. Jacksonas yra vienas labiausiai intriguojančių vasaros papildymų. Žaidėjas turi potencialo būti vienu iš rezultatyviausiu visoje Eurolygoje, ypač talento stokojančioje Vilerbano komandoje.

Eurolyga: X-faktoriai – dvi labiausiai nustebinti galinčios komandos

Praeitą sezoną iš teigiamos pusės labiausiai nustebino dvi komandos – Kauno „Žalgiris“ bei Belgrado „Partizan“. Jeigu „Žalgiris“ puikiai atrodė reguliaraus sezono metu, o atkrintamosiose šansų nebuvo, tai „Partizan“ serijoje iki 3 pergalių prieš būsimus Eurolygos čempionus pirmavo net 2:0. Šį sezoną vėl minėti „Partizan“ tarp nustebinančių komandų nebegalima, nes atkrintamosios pasiekiamas variantas, o nustebinti galėtų tik finalinis ketvertas, kuris Belgrado klubui atrodo kiek per toli.

Jeigu žiūrėtume iš neigiamos pusės, tai dvi didžiausios staigmenos yra „Anadolu Efes“ ir „EA7 Emporio Armani“. Tragiškus sezonus turėjusios komandos šiais metais turėtų sugrįžti su trenksmu ir bent jau atkrintamosiose jos tikrai yra laukiamos. Tačiau, net ir šių komandų patekimas į finalinį ketvertą nebūtų staigmena – abu klubai turi solidžias sudėtis, kurios suburtos siekti aukščiausių tikslų.

Miuncheno „Bayern“

Labai prastą praėjusį sezoną turėjusi „Bayern“ ekipa vasarą ėmėsi didelių permainų. Pirmiausia, į Eurolygą sugrįžta daugkartinis čempionas Pablo Laso. Po metų pertraukos strategas gavo darbo pasiūlymą iš „Bayern“, kur pakeis gerą atkarpą Miunchene turėjusį Andrea Trinchieri. Antra, atsisveikinta buvo su mažiausiai aštuoniais žaidėjais. Miunchene šį sezoną nematysime Cassius Winstono, Žan Marko Šiško, Zylan Cheatham, DJ Seeley, Corey Walden, Paul Zipser, Ognjen Jaramaz bei karjerą baigusio Othello Hunter.

Vienas iš pirmųjų žaidėjų, kurį P. Laso pasikvietė į „Bayern“ buvo Leandro Bolmaro. Argentinietis dvejus metus bandė įsitvirtinti NBA lygoje, tačiau savo vietos ten nerado ir 22-erių metų gynėjas turėtų būti vienas iš pagrindinių „Bayern“ komandos žaidėjų. Į Miuncheną atvyksta solidžiai Europos taurėje atrodęs prancūzas Sylvainas Fransisco, kur kas didesnę rolę nei „Fenerbahce“ komandoje turėsiantis Carsenas Edwardsas bei Devinas Bookeris.

Komandoje taip pat yra Vokietijos rinktinei atstovaujantis ir vis dar tobulėjantis Isaac Bonga bei labai silpną praėjusį sezoną dėl traumos turėjęs Vladimiras Lucičius. Bus labai įdomu pamatyti, kaip Pablo Laso seksis su kur kas mažesnio biudžeto komanda. „Real“ treneris išsiskirdavo savo žaidėjų rotacija, kadangi galėdavo rinktis iš 15 ir dar daugiau aukščiausio lygio krepšininkų. „Bayern“ pagal biudžetą nėra prie Eurolygos brangiausių komandų, todėl atkrintamosios būtų staigmena, o dėl vietos įkrintamosiose klubas tikrai gali kovoti.

Valensijos „Valencia“

Įprastai „Valencia“ asocijuodavosi su stabilumu. Komandos branduolys tiek Europos taurėje, tiek Eurolygoje kartu rungtyniaudavo ne vienerius metus. Vis tik, ši vasara privedė prie didžiausių permainų per paskutinius sezonus. Komandą paliko ilgamečiai žaidėjai Bojanas Dubljevičius, Sam Van Rossomas. Taip pat Valensijoje nebeliko Klemeno Prepeličiaus, Jasiel Rivero, Kyle Alenxader, James Webb III, Shannon Evans.

Prie komandos vairo likęs Alexas Mumbru turėjo galimybę pasikviesti naujų žaidėjų. Galima pagirti, kad komandai pavyko sukomplektuoti labai solidžią priekinę liniją – Semi Ojeleye, Damienas Inglisas, Brandonas Daviesas, Boubacar Toure. Daugiausiai dėmesio skiriama Brandonui Daviesui, kuris Milane atrodė kiek prapuolęs, o Valensijoje tikimasi kur kas geresnio jo žaidimo.

Komandoje iš praeito sezono liko Chrisas Jones bei Jaredas Harperis. Taip pat yra Victoras Claveras, Jaime Pradilla, Xabi Lopez-Arostegui. Galima tikėtis, kad prieš Eurolygos sezono pradžią arba jau prasidėjus sezonui atvyks dar pastiprinimas gynėjų linijai. Valensija šiuo metu statosi naują areną, miestas mėgsta krepšinį, todėl daugiau investicijų sulaukusi komanda turėtų artėjantį sezoną mažiausiai kovoti dėl įkrintamųjų. Už „Valencia“ yra aštuonios garsesnės ir ant popieriaus stipresnės komandos, tačiau „Valencia“ gali nustebinti.

Pagrindiniai Eurolygos 2023-24 m. autsaideriai

Paskutinius dvejus sezonus Eurolygos turnyrinės lentelės dugne matydavome Vilerbano „Asvel“ klubą, todėl nieko keisto, kad ir šiais metais komanda priskiriama prie autsaiderių. Praeitais metais su aštuoneriomis pergalėmis komanda užėmė paskutinę vietą. Prieš paskutinėje vietoje su devyniomis pergalėmis liko „Panathinaikos“, o „Alba“ ir „Bayern“ su vienuolika pergalių užėmė 15-16 vietas. Jeigu pažvelgtume į tai, ką vasarą nuveikė šie klubai, tai labiausiai sustiprėjo „Panathinaikos“, solidų žingsnį į priekį turėtų padėti „Bayern“, o „Alba“ ir „Asvel“ yra komandos, kurios turi didžiausią atotrūkį nuo kitų Eurolygos klubų.

Vilerbano komanda atsisveikino su Dee Bostu, Retinu Obasohanu, Jonah Matthews, Zaccharie Risarcher, Antoine Diot ir Yves Pons. Pasistiprinti pavyko gana solidžiais žaidėjais – Paris Lee, Edwin Jackson, Timothe Luwawu-Cabarrot, Mike Scott. Daugiausiai intrigos ir vienas iš įdomiausių Eurolygos naujokų yra Frankas Jacksonas, kuris turi potencialo artėjantį sezoną stipriai pasikelti vertę.

Pridedant, kad komandoje yra solidžių vietinių žaidėjų bei karjerą baiginėjantis Nando de Colo, „Asvel“ šiais metais iškovos ne vieną netikėtą pergalę. Bet ar klubas gali kovoti bent dėl įkrintamųjų? Lyginant sudėtis su pagrindinėmis konkurentėmis „Asvel“ su šia sudėtimi yra viena iš paskutinių komandų.

Labiausiai susilpnėję

Labiausiai vasarą susilpnėjusi komanda atrodo Berlyno „Alba“. Apmaudu, kad Eurolygos „Final 4” sugrįžta į Berlyną, o šio miesto komanda neturi galimybių pagalvoti net apie atkrintamąsias. Vasarą su klubu atsisveikino pagrindiniai šviesuliai – Maodo Lo, Luke Sikma, Jaleenas Smithas. Berlyne nebeliko netgi solidžiai atrodžiusių Yovel Zoosmano ir Beno Lammerso. Tuo tarpu naujokai – Mattas Thomas, Sterlingas Brownas, Justinas Beanas. Būtų nemaža staigmena, jeigu „Alba“ komandos reguliaraus sezono pabaigoje nepamatytume paskutinėje vietoje.

Prie komandų, kurioms atkrintamosios šį sezoną turėtų būti per toli galima paminėti „Baskonia“. Vitorijos klubas vasarą prarado kelis labai svarbius žaidėjus ir didelis klausimas ar naujokams pavyks pakartoti tai, ką demonstravo Darius Thompson, Rokas Giedraitis, Daulton Hommes. Nemažai permainų atliko ir „Virtus“, tačiau komanda atrodo labiau subalansuota ir turi daugiau šansų nei „Baskonia“.

Trys favoritės laimėti 2023-24 m. Eurolygos reguliarųjį sezoną

Panašu, kad šiame sezone intrigos netrūks ne tik dėl kovos į atkrintamąsias, bet ir dėl to, kas taps reguliaraus sezono nugalėtoju. Pirma vieta šiais metais turės papildomą reikšmę, kadangi kaip ir visada atkrintamosiose bus žaidžiama su aštuntą vietą užėmusia komanda, tačiau šiais metais aštuntą vietą gali užimti ir reguliaraus sezono pabaigoje dešimtoje vietoje likęs klubas.

• Madrido „Real“ – karališkasis klubas beveik kiekvienais metais yra priskiriamas prie favoritų laimėti reguliarųjį sezoną. Eurolygos čempionų titulą ginanti komanda padarė tai, ko klubui trūko ne vienerius metus – įsigijo tikrąjį įžaidėją, kuriuo tapo į komandą sugrįžtantis Facundo Campazzo. „Real“ atsisveikino su keliais rotacijos žaidėjais, tačiau išlaikytas branduolys turėtų leisti komandai dominuoti viso reguliaraus sezono metu.

• Monako „AS Monaco“ – Monako klubas praeitais metais užėmė ketvirtą vietą ir turėjo dvejomis pergalėmis mažiau nei antroje ir trečioje vietoje likę ispanų grandai. Jeigu lygintume su pagrindinėmis konkurentėmis, „AS Monaco“ atliko mažiausiai permainų – išlaikė visą branduolį, o pasipildyti pavyko solidžiais žaidėjais – Mam Jaiteh, Petr Cornelie, Terry Tarpey ir Kemba Walkeriu.

• Stambulo „Anadolu Efes“ – po fiasko praėjusį sezoną, kai komanda nepateko net į atkrintamąsias, klube įvyko nemažai permainų. Ilgą laiką buvome pratę matyti reguliaraus sezono metu viena koja žaidžiančius „Anadolu Efes“ krepšininkus, tačiau pasikeitus treneriui bei žaidėjams, galima tikėtis daug stabilesnio komandos žaidimo. Panašu, kad sezoną „Anadolu Efes“ pasitinka be jokių traumų ir su labiau subalansuota sudėtimi, o po praėjusio sezono žaidėjams motyvacijos tikrai netrūks.

Nebūtų staigmena, jeigu nuo pat sezono pradžios pradėtų dominuoti visą sudėtį pakeitusi Atėnų „Panathinaikos“. Ant popieriaus tai viena talentingiausių komandų, tačiau žinant Ergino Atamano motyvaciją reguliaraus sezono metu, gali prireikti laiko, kol Atėnų klubas įsibėgės. Stabiliai žaidžianti Pirėjo „Olympiacos“ prarado du komandos lyderius – S. Vezenkovą ir K. Slouką, todėl bus labai įdomu pamatyti, kaip greitai komanda pripras žaisti be jų.

Potencialo turi ir „FC Barcelona“, tačiau vasarą buvo priimta daug rizikingų sprendimų – vyriausiu treneriu tapo mažai patirties turintis Rogeris Grimau, o atsinaujinusioje sudėtyje yra mažiau Eurolygos kovų matę žaidėjai bei ilgą traumų istoriją turintis Jabari Parkeris.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *