F1 Austrijos GP
Formulė-1

F1 Austrijos GP 2024 m. – pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Max Verstappen Ispanijoje laimėjo dar vieną šio sezono etapą ir šiuo metu yra laimėjęs šešis iš paskutinių septynių etapų. Puikią seriją tęsia Lando Norris – britas užėmė antrą vietą ir į trejetuką pateko penkiuose iš paskutinių šešių etapų. Ant podiumo po labai ilgo laiko lipo „Mercedes“ komandos narys Lewis Hamiltonas. Britas šį sezoną nei karto nebuvo tarp trijų greičiausiųjų. Kitas etapas – Austrijos GP.

Nors L. Hamilton pateko į trejetuką, ten jis didelės intrigos nesudarė. Nuo M. Verstappen britas atsiliko beveik 18 sekundžių, visai kitokia situacija buvo tarp pirmos ir antros vietos. L. Norris nuo olando atsiliko 2,219 sekundėmis. „McLaren“ komanda toliau demonstruoja solidžius rezultatus – per paskutinius aštuonis etapus, vos vieną kartą trejetuke nebuvo „McLaren“ atstovo. Daugiausiai prie to prisideda L. Norris, kuris šį sezoną jau net ketvirtą kartą atvažiuoja antras.

Kiek netikėtai „Mercedes“ antrą etapą iš eilės ant podiumo turi po vieną narį. Kanadoje į trejetuką įšoko Georgle Russell, o Ispanijoje L. Hamilton. Paskutiniame ture G. Russell irgi pasirodė gana solidžiai – užimta ketvirta vieta, o už nugaros palikti abu „Ferrari“ atstovai, kurie užėmė penktą ir šeštą vietas. Paskutiniu metu sunkiai sekasi „Red Bull Racing“ komandos nariui Sergio Perez. Jis Ispanijoje užėmė aštuntą vietą, o paskutinį kartą trejetuke buvo penktajame ture Kinijoje.

Po dar vieno M. Verstappen triumfo, F1 bendroje įskaitoje olandas jaučiasi vis saugiau ir saugiau. Su 219 taškais jis užtikrintai užima pirmą vietą. Pažymėti galima L. Norris, kuris po dar vieno solidaus pasirodymo bendroje įskaitoje aplenkė Charles Leclerc ir pakilo iki antros vietos. Brito sąskaitoje 150 taškų, C. Leclerc – 148. Komandinėje įskaitoje M. Verstappen ant savo pečių pirmoje vietoje išlaiko „Red Bull Racing“. Antroje vietoje yra „Ferrari“ su 270 taškais, trečioje „McLaren“ – 237.

Austrijos GP tvarkaraštis

Po etapo Ispanijoje, veiksmas keliasi į Austriją. Žvelgiant į F1 tvarkaraštį, aukščiausio lygio lenktynės Europoje dar užsibus – čia be Austrijos dar vyks etapai Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ir Italijoje. Rugsėjo viduryje septynioliktas etapas vyks Azerbaidžane. Čia galite matyti pilną Austrijos GP tvarkaraštį:

• Birželio 28 d. penktadienis – 13:30 – 14:30 val. treniruotė, 17:30 – 18:14 val. sprinto kvalifikacija
  • Birželio 29 d. šeštadienis – 13:00 – 14:00 val. sprintas, 17:00 – 18:00 val. kvalifikacija
  • Birželio 23 d. sekmadienis – 16:00 val. lenktynės

Formulė 1 Austrijos GP prognozės

Jeigu nuo praėjusio sezono buvome įpratę pirmoje vietoje matyti M. Verstappen, tai šis sezonas rodo, kad prieš kiekvieną turą pirmas dvejas vietas galima rezervuoti ne tik olandui, bet ir L. Norris. Būtent šie du lenktynininkai ir Austrijoje įvardijami kaip pagrindiniai favoritai. M. Verstappen matomas laimintis dar vieną eilinį etapą, o L. Norris antroji vieta tikrai nebūtų staigmena.

Jeigu pažvelgtume į paskutiniųjų trejų metų rezultatus, M. Verstappen Austrijoje laimėjo du kartus, o 2022 m., kai užėmė antrą vietą, nuo Charles Leclerc atsiliko vos 1,532 sekundės. Turint omenyje, kad M. Verstappen yra ir taip viso sezono favoritas, nieko keisto, kad Austrijoje iš jo tikimasi dar vienos pirmos vietos. Visai kitokia situacija ankstesnėse lenktynėse buvo su L. Norris. 2023 metais britas užėmė ketvirtą vietą, 2022 m. liko septintas, o 2021 m. užėmė trečią vietą.

Be M. Verstappen per paskutinius trejus metus Austrijoje tarp trijų greičiausiųjų bent du kartus buvo tik Charles Leclerc. 2021 m. antroji vieta atiteko Valtteri Bottas, o trečioje buvo jau minėtas L. Norris. 2022 metais pirmas atvažiavo Charles Leclerc, trečioje vietoje liko L. Hamiltonas. Praėjusį sezoną M. Verstappen atsirevanšavo C. Leclercui, kurį olandas aplenkė kiek daugiau nei 5 sekundėmis. Trečioji vieta atiteko Sergio Perez.

Galima pažymėti, kad Austrija nėra pati sėkmingiausia kitam „Ferrari“ nariui Carlos Sainz. Nors 2021 m. užėmė penktą vietą, 2022 m. 57-ajame rate pasitraukė iš lenktynių, o praėjusiais metais liko šeštas. Sezoną C. Sainz pradėjo labai solidžiai – trys podiumai per ketverius etapus, nuo penkto etapo trejetuke buvo vieną kartą Monake. Austrijoje patekimas tarp trijų greičiausiųjų būtų nemaža staigmena. Kur kas daugiau šansų turi jo komandos draugas Charles Leclerc, kuriam Austrijos GP yra gana sėkmingas.