NBA atkrintamosios
Krepšinis

NBA atkrintamosios 2024 m. – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Balandžio 20 d. prasideda ilgai laukiamos NBA atkrintamosios. Paskutiniu metu lyga susilaukia vis daugiau kritikos dėl intrigos trūkumo reguliariajame sezone, tačiau atkrintamosios yra tai, kur galima matyti aukščiausio lygio krepšinį. Lemiamose kovose matysime ir vieną lietuvį – Domanto Sabonio atstovaujama „Kings“ įkrintamosiose išvykoje žais prieš Jono Valančiūno „Pelicans“. Laimėjusiai komandai vakaruose atiteks aštuntoji vieta ir pirmajame raunde bus žaidžiama prieš „Oklahoma City Thunder“.

NBA čempionų titulą ginantys Denverio „Nuggets“ krepšininkai jau pirmajame raunde susitiks su „Los Angeles Lakers“, kuriuos praėjusių metų konferencijos finale įveikė 4:0. „Nuggets“ komandai tai bus šeštos atkrintamosios iš eilės, tuo tarpu „Lakers“, kartu su „Clippers“, „Knicks“ ir „Cavaliers“ tai vos antros atkrintamosios iš eilės.

Nesėkmingai NBA reguliarusis sezonas susiklostė „Golden State Warriors“ komandai. Nors Stephen Curry vedama ekipa pateko į įkrintamąsias, ten pralaimėjo prieš „Kings“ ir užbaigė sezoną. Tai bus pirmosios atkrintamosios nuo 2010 metų, kai jose nežais Chris Paul. Balandžio pabaiga yra geriausias metas krepšinio fanams, kadangi be NBA atkrintamųjų tuo pačiu prasideda kovos dėl vietos Eurolygos „Final 4”.

NBA atkrintamųjų tvarkaraštis

NBA atkrintamosios vyks įprastu formatu – kiekviename raunde komandos žais iki keturių pergalių. Pirmasis raundas prasideda balandžio 20 d., o ilgiausiai užsitęs iki gegužės 5 d. Konferencijų pusfinaliai prasidės gegužės 6 – 7 d., bet gali prasidėti ir gegužės 4 – 5 d., jeigu pirmasis raundas bus sužaistas greičiau. Lygiai taip pat ir su konferencijų finalais – gali prasidėti gegužės 21 – 22 d., bet jeigu komandos laimės greičiau, gali prasidėti ne anksčiau nei gegužės 19 – 20 d. NBA Finalas prasidės gegužės 6 d. ir jeigu reikės, septintosios rungtynės vyks birželio 23 dieną.

• Balandžio 20 d. – pirmas raundas
• Gegužės 4/7 d. – konferencijų pusfinaliai
• Gegužės 19/22 d. – konferencijų finalai
• Birželio 6 d. – NBA finalas

<h2> 2024 NBA finalas </h2>

 

Jeigu rytų konferencijoje buvo galima laukti Bostono „Celtics“ triumfo, tai vakaruose Dalaso „Mavericks“ žygis iki finalo yra nemaža staigmena. Luka Dončič ir Kyrie Irving vedama ekipa įveikė „Clippers“, „Thunder“ ir „Timberwolves“ – reguliariajame sezone šios komandos užėmė pirmą ir trečią vietas. Finale susitiks ne tik „Celtics“ prieš „Mavericks“, bet ir Kristaps Porzingis prieš buvusią komandą, taip pat daug kas prisimena nesėkminga K. Irving etapą Bostone. Pilnas 2024 NBA finalo tvarkaraštis Lietuvos laiku:

 

  • Birželio 7 Bostono „Celtics“ – Dalaso „Mavericks“ 03:30 val.
  • Birželio 10 d. Bostono „Celtics“ – Dalaso „Mavericks“ 03:00
  • Birželio 13 Dalaso „Mavericks“ – Bostono „Celtics“ 03:30 val.
  • Birželio 15 Dalaso „Mavericks“ – Bostono „Celtics“ 03:30 val.
  • Birželio 18 Bostono „Celtics“ – Dalaso „Mavericks“ 03:30 val. (jeigu reikės)
  • Birželio 21 Dalaso „Mavericks“ – Bostono „Celtics“ 03:30 val. (jeigu reikės)
  • Birželio 24 Bostono „Celtics“ – Dalaso „Mavericks“ 03:00 val. (jeigu reikės)

Bostono „Celtics“ – Dalaso „Mavericks“

Bostono „Celtics“ iki NBA finalo nužygiavo nesusilaukdama jokio didelio pasipriešinimo. Pagrindinė to priežastis – varžovai neturėjo visų geriausių žaidėjų. „Heat“ žaidė be Jimmy Butler, „Cavaliers“ paskutinėse dvejose rungtynėse neturėjo Donovan Mitchell, „Pacers“ paskutinius mačus žaidė be Tyrese Haliburton. Iš kitos pusės, „Celtics“ visas serijas laimėjo 4:1, 4:1 ir 4:0, kas rodo komandos užtikrintumą. Praktikos prieš geriausias komandas trūksta, tačiau galima neabejoti, kad yra sutaupę kur kas daugiau jėgų nei „Mavericks“.

„Celtics“ varžovai neturėjo svarbių žaidėjų, tačiau ir patys beveik visas atkrintamąsias žaidžia be Kristaps Porzingis, kuris yra labai svarbus žaidėjas. Kalbama, kad finale latvis jau turėtų žaisti, kas bus didelė paspirtis komandai. Bostonas į finalą atsineša ne tik didesnį poilsį, bet ir namų aikštės pranašumą. Vis tik, iš karto galima pažymėti tai, jog „Celtics“ pirmose dvejose serijose jau pirmajame mače prarasdavo namų aikštelės pranašumą, nedaug trūko, kad taip nutiktų ir prieš „Pacers“ – tuomet išsigelbėti pavyko tik po taiklaus Jaylen Brown tritaškio, išplėšusio pratęsimą.

Dalaso „Mavericks“ nei vienoje serijoje neturėjo namų aikštės pranašumo, tačiau nei vienoje serijoje neprireikė septintųjų rungtynių. Prieš „Clippers“ ir „Thunder“ laimėjo 4:2, o prieš „Timberwolves“ 4:1. Visose serijose laimėjo išvykose ir ne po vieną kartą. Prieš „Clippers“ ir „Thunder“ išvykoje laimėjo po du kartus, o prieš „Timberwolves“ net tris kartus.

Šį sezoną tarpusavyje komandos žaidė du kartus ir abu juos laimėjo „Celtics“ – 119:110 ir 138:110. Bostono ekipa neturi stiprios priekinės linijos, ypač kai nežaidžia Kristaps Porzingis, todėl „Mavericks“ yra gana paranki komanda. „Celtics“ turi puikiai gynyboje dirbančius Jrue Holiday ir Derrick White, kurie neabejotinai bus prilipę prie K. Irving ir L. Dončič.

„Mavericks“ šiose atkrintamosiose parodė didesnį įvairiapusiškumą, kadangi žaidė prieš skirtingo stiliaus komandas. „Clippers“ atrodė labiausiai subalansuota, „Thunder“ turėjo talentingesnius gynėjus, o „Timberwolves“ priekinę liniją. Prieš visas komandas buvo rasti priešnuodžiai. Serijoje favoritais laikomi „Celtics“ krepšininkai, tačiau neabejotinai susilauks didžiausio pasipriešinimo šiose atkrintamosiose. Nebūtų netikėta, jeigu išvystume visas septynerias rungtynes.

2024 m. NBA konferencijų pusfinaliai

Po truputį NBA atkrintamosios įsibėgėja ir prasideda konferencijų pusfinaliai. Antrus metus iš eilės „Milwaukee Bucks“ lieka be antrojo raundo. Jeigu praėjusiais metais buvo patirtas fiasko ir nusileista aštuntą vietą užėmusiai „Heat“, tai šiais metais „Bucks“ turėjo verstis be Giannis Antetokounmpo, kelias rungtynes serijoje praleido ir Damian Lillard. Vakaruose nustebino „Minnesota Timberwolves“, kuri net 4:0 laimėjo seriją prieš „Phoenix Suns“. Akivaizdu, kad Kevin Durant, Devin Booker ir Bradley Beal projektas nepasiteisino.

Rytų konferencija

Rytuose ryškiu atkrintamųjų favoritu išlieka Bostono „Celtics“ klubas. Nors serijoje prieš „Heat“ buvo patirtas vienas pralaimėjimas, pergalės iškovotos triuškinančiais rezultatais – +20, +20, +14 ir +34. Vis tik, serijoje dėl traumos iškrito Kristaps Porzingis, kuris konferencijos pusfinalyje nežais ir greičiausiai atsigaus tik konferencijos finale, jeigu „Celtics“ čia pateks.

Intriguojančių mačų netrūko „76ers“ – „Knicks“ serijoje. Čia buvo žaidžiami du pratęsimai, o „Knicks“ laimėta serija 4:2 yra vienas iš netikėtų rezultatų, turint omenyje, kad visose rungtynėse žaidė Joel Embiid. Fantastiškų rungtynių serijoje turėjo Jalen Brunson, kurį dabar stabdyti turės „Indiana Pacers“.

New York Knicks – Indiana „Pacers“

„Pacers“ klubas puikiai pasinaudojo galimybe ir įveikė „Bucks“, kurie žaidė ne tik be Giannis Antetokounmpo, bet problemų turėjo ir Damian Lillard. Solidžiai seriją pradėjo Pascal Siakam – daugiausiai „Pacers“ komandoje atkrintamųjų patirties turintis puolėjas pirmose rungtynėse pelnė 36 taškus, antrose 37. Likusiose pridėjo 17, 13, 12 ir 19. Solidžią seriją sužaidė Tyrese Haliburton, daug taškų nerinko, bet potencialą parodė – 4, 12, 18, 24, 16 ir 17 pelnytų taškų. Vis tik, gynėjas komandoje labiau atsakingas už kūrybą – 8, 12, 16, 4, 6 ir 10 rezultatyvių perdavimų. Trečiose rungtynėse per pratęsimą įmetė ir pergalingą metimą.

„Knicks“ komanda serijoje turėjo akivaizdų lyderį – Jalen Brunson. Gynėjas per pirmas dvejas rungtynes surinko 22 ir 24 taškus – pataikymas buvo labai prastas, bet abu kartus pavyko laimėti. Nuo trečiųjų rungtynių J. Brunson rungtyniavo nesustabdomai – 39, 47, 40 ir 41 pelnytas taškas. Prie to per paskutines ketverias rungtynes pridėjo 13, 10, 6 ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Niujorko komanda turėjo problemų stabdant Joel Embiid. „Knicks“ priekinėje linijoje turi tik Isaiah Hartenstein ir Mitchell Robinson. Prieš „Pacers“ šiuo klausimu bus kur kas lengviau, kadangi nors ir gerai rungtyniauja Myles Turner, jis nėra toks fiziškai stiprus ir daug žaidžia atsitraukęs nuo krepšio. Abi komandos remiasi gana trumpa rotacija. „Knicks“ šeštose rungtynėse prieš „76ers” žaidė tik su septyniais krepšininkais. M. Robinson aikštėje praleido 18 min., o Miles McBride 9. Keturi starto penketo žaidėjai žaidė 44, 45, 46 ir 48 minutes.

Indianos komanda šioje serijoje susidurs su kur kas geresne gynyba nei serijoje prieš „Bucks“, todėl bus labai įdomu pamatyti, kaip prisitaikys prie tokio žaidimo. „Knicks“ be Jalen Brunson turi keturis gerai gynyboje dirbančius žaidėjus – I. Hartenstein, OG Anunoby, Josh Hart ir Donte DiVincenzo. Matant, kaip „Knicks“ kovingai atrodė serijoje prieš „76ers”, jie ir čia yra favoritai. Jeigu žaidėjai po 40 min. žaisdami nepavargs, į konferencijos finalą turėtų žengti Niujorko ekipa.

Boston „Celtics“ – Cleveland „Cavaliers“

„Cavaliers“ – „Magic“ buvo vienintelė pirmo raundo serija, kurioje pamatėme septynerias rungtynes. Orlando jaunimas pasipriešino labiau nei buvo galima tikėtis, o tuo pačiu atskleidė ir „Cavaliers“ silpnąsias puses. Užpulti be D. Mitchell nelabai kam gaunasi, o prieš „Celtics“ gynybą tai padaryti bus dar sunkiau.

Bostono klubas, kaip ir buvo galima tikėtis, nesunkiai susitvarkė su „Heat“. Serijoje prieš „Cavaliers“ turės žaisti be latvio K. Porzingis, tačiau „Cavaliers“ irgi turi praradimą priekinėje linijoje – žaisti vis dar negali Jarrett Allen. Šiais metais Bostonui atkrintamosiose krenta ne patys stipriausi varžovai ir panašu, kad iki pat rytų konferencijos finalo didelės intrigos neišvysime.

Reguliariajame sezone „Celtics“ laimėjo dvejas rungtynes iš trijų, o serijoje prognozuojama, kad taip pat nebus patirtas daugiau nei vienas pralaimėjimas. „Cavaliers“ nesugebėjo laimėti Orlande, todėl Bostone pergalė būtų didelė staigmena. „Celtics“ Majamyje didelių problemų neturėjo, o čia užtektų vieną kartą iš dviejų laimėti išvykoje ir seriją uždaryti namuose penktose rungtynėse.

Išskirti reikia Derrick White, kuris atkrintamosiose demonstruoja fantastinę formą – 20, 13, 16, 38 ir 25 pelnyti taškai. Per rungtynes gynėjas išmeta net po 8,8 tritaškius ir pataiko po 4,2 – 47,7%. Turint omenyje, kad komandoje yra Jayson Tatum ir Jaylen Brown, toks gynėjo žaidimas yra didelė pagalba pagrindiniams krepšininkams. Kol „Cavaliers“ neranda x-faktoriaus, tai „Celtics“ jį išsitraukė jau pirmoje serijoje.

Bostono komandos silpnoji vieta yra priekinė linija ir J. Allen nežaidimas čia yra didelis praradimas. Turint omenyje, kad nebus ir K. Porzingio, tai Al Horford bus priverstas vienas tvarkytis baudos aikštelėje. Tuo tarpu gynėjų linijoje „Celtics“ turi ne tik gerai puolančių, bet ir gerai besiginančių žaidėjų. Puolime atsiskleidęs D. White bei Jrue Holiday kur kas labiau apsunkins žaidimą D. Mitchell ir Darius Garland nei kad tai padarė „Magic“ gynėjai. Šešerios rungtynės šioje serijoje jau būtų staigmena.

Vakarų konferencija

Greitai NBA atkrintamosios baigėsi vieninteliam lietuviui Jonui Valančiūnui. Jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ nepasipriešino „Oklahoma City Thunder“ komandai ir pralaimėjo seriją 0:4. Lietuvis turėjo neblogų rungtynių, tačiau stabilaus vaidmens išsikovoti nepavyko. Pavyzdžiui, trečiose serijos rungtynėse antroje pusėje aikštėje iš viso nepasirodė.

Atkrintamosios greitai baigėsi ir „Los Angeles Lakers“. LeBron James ir Anthony Davis vedama komanda antrus metus iš eilės nusileido Denverio „Nuggets“. Sausos serijos išvengti pavyko, tačiau rezultatas 1:4 neatspindi intrigos kiekvienose rungtynėse. Jamal Murray sugebėjo pataikyti du pergalingus metimus.

Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves

Nors „Nuggets“ ir laimėjo seriją prieš „Lakers“, neturėjo nei vienų lengvų rungtynių. Pavyzdžiui, pirmose dvejose Denveryje atsilikinėjo 10 ir 20 taškų skirtumu. Los Andžele kartą laimėjo, kartą pralaimėjo, o penktose rungtynėse namuose ir vėl prireikė J. Murray pergalingo metimo. NBA čempionai neatrodė labai dominuojančiai, tačiau nuvertinti nereikia ir „Lakers“ – Los Andželas žaidė solidžiai ir tai turėjo būti gera praktika „Nuggets“ komandai prieš tolimesnį žygį.

„Timberwolves“ serijoje prieš „Suns“ tiesiog dominavo. Pergalės iškovotos 25, 12, 17 ir 6 taškų skirtumais. Jeigu „Nuggets“ pirmajame raunde turėjo daug dirbti gynyboje po krepšiu, tai serijoje prieš „Timberwolves“ įsijungti reikės ir gynėjams. Anthony Edwards prieš „Suns“ demonstravo puikią formą – 33, 15, 36 ir 40 pelnytų taškų. Tritaškius metė net 43,8% taiklumu, per rungtynes išmesdamas net po 8 metimus. Solidžiai atrodė ir Karl-Anthony Towns, kuriam prieš „Nuggets“ priekinę liniją bus kur kas sunkiau nei prieš „Suns“.

Abi komandos verčiasi gana maža rotacija, žaidžia 7 – 8 žaidėjai. „Timberwolves“ nuo suolo kyla geriausiu šeštuoju žaidėju išrinktas Naz Reid, Kyle Anderson ir Nick Alexander-Walker. Visi trys turi nemažą vaidmenį ir žaidžia po 20 ar daugiau minučių. „Nuggets“ tuo tarpu rimtesnės pagalbos susilaukia tik iš Reggie Jackson ir Christian Braun. Paskutinėse rungtynėse prieš „Lakers“ Aaron Gordon ir Michel Porter Jr. žaidė po 46 minutes, Nikola Jokič ir Jamal Murray po 41.

Abi komandos yra gerai subalansuotos, „Nuggets“ susidurs su geriausia lygos gynyba, o „Timberwolves“ turės stabdyti penktą geriausią lygos puolimo reitingą. Praėjusį sezoną komandos susitiko pirmajame atkrintamųjų etape ir tada „Nuggets“ laimėjo 4:1. Komandos liko beveik nepakitusios, šiek tiek pasikeitė „Timberwolves“ atsarginių rolė.

Motyvacijos „Timbwerwolves“ čia tikrai netrūks, o turint omenyje, kad šį sezoną komanda žaidžia geriau, „Nuggets“ išgelbėti gali namų aikštės pranašumas. Nebūtų staigmena, jeigu čia išvystume ir septynerių rungtynių seriją. „Nuggets“ privalo dėti žingsnį į priekį ir įjungti aukštesnę pavarą, nes tokio žaidimo kaip prieš „Lakers“ gali ir neužtekti. Žiūrint iš kitos pusės – „Timberwolves“ čia laukia kur kas sunkesnės rungtynės nei prieš „Suns“, todėl jų žaidimas irgi turės prisitaikyti prie kitokio stiliaus.

Oklahoma City Thunder – Dallas Mavericks

Galima sakyti, kad „Thunder“ – „Mavericks“ yra viena įdomiausių antro raundo įkrintamųjų porų. „Thunder“ būdama jauniausia lygos komanda sugebėjo ne tik laimėti vakarų konferenciją, bet ir sausu rezultatu įveikti „Pelicans“. Prieš „Mavericks“ jaunimui lengviau nebus, kadangi čia stabdyti reikės kur kas aukštesnio lygio žaidėjus. Iš karto pažymėti galima tai, jog nereikės po krepšiu stumdytis su tikru vidurio puolėju – Jonu Valančiūnu, tačiau bus ypač daug prasiveržimų iš K. Irving ir L. Dončič. Tuo pačiu iš „Mavericks“ pusės, nereikės stabdyti Ivica Zubac – „Thunder“ kūnai yra parankesni „Mavericks“ žaidėjams.

„Mavericks“ jau pirmajame raunde parodė, kad namų pranašumo neturėjimas nėra didelė problema – Los Andžele laimėti pavyko net du kartus. „Thunder“ seriją laimėjo sausai, tačiau daug intrigos neišvydome – vienintelės pirmos rungtynės buvo sunkios, kur nedaug trūko, kad būtų patirtas pralaimėjimas. Kitose rungtynėse „Thunder“ jaunimas galėjo žaisti savąjį žaidimą ir su sudėtingomis situacijomis beveik nesusidurdavo. Neabejojama, kad serijoje prieš „Mavericks“ jaunimo laukia visai kitokie išbandymai.

Reguliaraus sezono metu „Thunder“ laimėjo tris susitikimus iš keturių, tačiau tik viename iš jų „Mavericks“ turėjo Luka Dončič ir Kyrie Irving. Būtent šį vieną kartą ir buvo pasiekta pergalė. Daugiausiai nerimo serijoje turėtų kelti „Thunder“ gynyba. Reguliariajame sezone jie turėjo ketvirtą gynybos reitingą, tačiau atkrintamosiose yra žaidžiamas kur kas protingesnis žaidimas, kiekviena komanda ieško, kaip išnaudoti kitų komandų silpnąsias puses. Chet Holmgren buvo antras lygoje pagal atliktus blokus, tačiau bendrai gynyba jo nėra gera – 22-erių jaunuoliui reikia stiprinti kūną.

„Mavericks“ serijoje prieš „Clippers“ parodė savo potencialą bei tuo pačiu užsigrūdino artėjančioms kovoms. „Thunder“ serijoje prieš „Mavericks“ prasideda tikrosios atkrintamosios. „Pelicans“ be Z. Williamson tikrai nebuvo tas varžovas, kuris galėjo kažką daug nuveikti. Matėsi, kad ir trenerių štabas nebuvo pilnai pasiruošęs, kadangi vieneriose rungtynėse J. Valančiūnas nežaidžia antroje pusėje, kitose rungtynėse vėl bandoma žaisti su Jonu. L. Dončič ir K. Irving duetas, panašu, kad pradėjo veikti ir ši komanda turi daugiau šansų žengti į konferencijos finalą.

NBA atkrintamosios 2024: pirmas raundas

Šiais metais atkrintamosiose matysime ir naujų komandų. „Mavericks“ čia sugrįžta praleidę praėjusių metų kovas, o „Orlando Magic“ ir „Indiana Pacers“ į atkrintamąsias pateko pirmą kartą nuo 2020 metų. Bostono „Celtics“ lieka stabiliausia komanda lygoje – tai bus jau dešimtas sezonas atkrintamosiose iš eilės – šiuo metu tai ilgiausia serija. „Bucks“ pateko aštuntą kartą iš eilės, o „76ers“ septintą.

Pirmą kartą į atkrintamąsias nuo 2020 metų nepateko „Atlanta Hawks“ ir „Memphis Grizzlies“. Dar ilgesnė serija nutrūko „Brooklyn Nets“ organizacijoje – ši ekipa į atkrintamąsias nepateko pirmą kartą nuo 2018 m. Ilgiausia serija be atkrintamųjų šiuo metu priklauso „Charlotte Hornets“ – 8 sezonai be galimybės kautis dėl NBA čempionų žiedų.

Rytų konferencijos apžvalga ir prognozės

Pirmajame raunde išvysime ne vieną intriguojančią porą ir panašu, kad tai gali būti vienas iš įdomesnių pirmų raundų per ilgą laiką. „Heat“ praėjusiais metais užėmė aštuntą vietą ir jau pirmajame raunde išmetė „Bucks“. Ties čia komanda nesustojo – konferencijos finale septintose rungtynėse laimėjo Bostone ir pateko į NBA finalą. Jeigu šiemet „Heat“ įkrintamąsias namuose laimės prieš „Bulls“, tuomet pirmajame raunde išvysime praėjusių metų konferencijos finalo revanšą.

Daug intrigos kelia „Bucks“ – „Pacers“ serija. Pirmiausia, „Bucks“ paskutiniu metu nedemonstruoja geriausio žaidimo. Antra, kurį laiką dėl traumos negalės žaisti Giannis Antetokounmpo, todėl „Pacers“ net ir neturėdami namų aikštės pranašumo, čia gali nustebinti. Bus labai įdomu pamatyti, kaip „Knicks“ be Julius Randle atrodys serijoje prieš traumą išsigydžiusį Joel Embiid.

New York Knicks – Philadelphia 76ers

„Knicks“ NBA reguliarųjį sezoną užbaigė penkiomis pergalėmis iš eilės ir tai leido finišuoti net antroje rytų konferencijos vietoje. Namų aikštės pranašumas užsitikrintas ne tik pirmajame, bet ir antrajame raunde. Vis tik, varžovą Niujorko ekipa gavo ne patį maloniausią – „76ers” su traumą išsigydžiusiu J. Embiid.

Galima neabejoti, kad jeigu ne J. Embiid traumą sezono viduryje, „76ers” būtų kovojusi dėl aukščiausių vietų rytų konferencijoje ir septintoji vieta tikrai neatspindi komandos pajėgumo. Įkrintamosiose „76ers“ sunkiai, bet įveikė „Heat“ komandą, kuri buvo įjungusi jau atkrintamųjų režimą.

Nuostabų sezoną Niujorko komandoje sužaidė Jalen Brunson. Amerikietis per paskutines dešimt reguliaraus sezono rungtynių rinko net po 37,8 taškus ir atliko po 8,3 rezultatyvius perdavimus. Tarpusavyje komandos šį sezoną žaidė keturis kartus ir „Knicks“ laimėjo tris kartus – pergalės pasiektos triuškinančiais rezultatais 128:92, 110:96, 106:79. „76ers“ iškovota pergalė buvo kiek neįprastu rezultatu – 79:73. Pažymėti galima tai, kad J. Embiid žaidė tik vieneriose rungtynėse.

Žvelgiant į „76ers“, ši komanda reguliarųjį sezoną užbaigė dar solidžiau – devynios pergalės iš eilės. Svarbiausia, kad po traumos sugrįžo J. Embiid, kuris turėtų būti pagrindiniu vedliu atkrintamosiose. Turint omenyje, kad „Knicks“ be J. Randle priekinė linija dar labiau susilpnėjusi, buvęs žalgirietis Isaiah Hartenstein turės labai sunkias užduotis stabdant vieną geriausių lygos centrų.

„Knicks“ praėjusiais metais atkrintamosiose įveikė „Cavaliers“, tačiau pralaimėjo seriją prieš „Heat“. Nemaža komandos dalis įgavo šiek tiek patirties, tačiau „76ers“ komandoje žaidėjų su atkrintamųjų patirtimi yra kur kas daugiau.

„Knicks“ komandoje be J. Brunson galima išskirti Bojan Bogdanovič, Donte DiVincenzo, Josh Hart, Mitchell Robinson. Tuo tarpu „76ers“ komandoje be J. Embiid yra Nicolas Batum, Tobias Harris, Buddy Hield, Kyle Lowry, Tyrese Maxey, Kelly Oubre Jr., Cameron Payne.

Nors „76ers“ neturi namų aikštės pranašumo, ši komanda turi daugiau potencialo žengti tolyn. „Knicks“ šioje serijoje turėtų pajausti J. Randle trūkumą – komandoje visiškai nėra žaidėjų, kurie gali rinkti taškus baudos aikštelėje.

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic

Tiek „Cavaliers“, tiek „Magic“ turėtų būti patenkintos, kadangi abejoms komandoms pavyko išvengti didelių vardų ir turi gerus šansus žengti į konferencijos pusfinalį. „Magic“ yra viena iš labiausiai nustebinusių komandų lygoje. Ilgą laiką Orlando ekipa laikėsi pirmajame ketverte rytų konferencijoje ir tik prastesnė sezono pabaiga neleido išsaugoti namų aikštės pranašumo.

„Cavaliers“ turėjo gana sunkų sezoną – visi pagrindiniai žaidėjai kartas nuo karto iškrisdavo dėl traumų. Donovan Mitchell sužaidė 55 rungtynes, Darius Garland 57, Evan Mobley 77. Net ir sezono pabaigoje kai kurie žaidėjai praleisdavo rungtynes dėl mini traumų. Vis tik, atrodo, kad atkrintamąsias „Cavaliers“ pasitinka pilnos sudėties ir galėsime matyti pilno pajėgumo komandą.

„Magic“ sužaidė puikų reguliarųjį sezoną, tačiau atkrintamosiose yra žaidžiamas visai kitoks krepšinis ir čia Orlando jaunimas gali turėti didelių problemų. „Magic“ į pergales vedė antrametis Paolo Banchero, komandoje taip pat yra Franz Wagner, Jalen Suggs, Cole Anthony, Wendell Carter Jr., Mortiz Wagnet – visi jie rinko po daugiau nei 10 taškų.

Komandos tarpusavyje šį sezoną žaidė keturis kartus ir apsikeitė po dvi pergales. Viename iš „Cavs“ pralaimėtų mačų nežaidė D. Mitchell. Pažymėti galima tai, kad „Magic“ komandai žaisti prieš „Cavaliers“ neturėtų būti labai paranku, kadangi didžioji dalis vedančių „Magic“ žaidėjų yra priekinėje linijoje. Užpulti prieš Jarrett Allen, Evan Mobley, Tristan Thompson lengva tikrai nebus. P. Banchero prieš „Cavs“ šį sezoną meta po 23 taškus, tačiau atkovoja dvejais kamuoliais mažiau bei atlieka beveik dvejais rezultatyviais perdavimais mažiau nei sezono vidurkis.

Didelį vaidmenį šioje serijoje turėtų atlikti D. Mitchell, kuris turi daugiausiai atkrintamųjų patirties. Pati „Cavs“ atrodo geriau subalansuota, o turėdama visus sveikus žaidėjus privalo įveikti tokią „Magic“ komandą, kuriai ir taip jau patekimas į atkrintamąsias yra didelis pasiekimas.

Milwaukee Bucks – Indiana Pacers

Seniai buvo galima matyti tokią intriguojančią rytų konferenciją. Nors savo pajėgumu komandos ir nusileidžia vakarams, tačiau antroje vietoje likusią „Knicks“ nuo aštuntos vietos skyrė vos keturi pralaimėjimai. „Bucks“ liko trečioje vietoje su 33 pralaimėjimais ir gali džiaugtis, kad sezonas neužsitęsė dar kelias savaites, nes su tokiu žaidimu galėjo kristi ir dar žemiau.

Žiūrint bendrai, „Bucks“ – „Pacers“ serija daug intrigos kelti neturėtų, tačiau dabartinė „Bucks“ komandos forma kelia nemažai nerimo, kas tuo pačiu stipriai didina „Pacers“ šansus. Pirmiausia, nėra aišku ar Giannis Antetokounmpo galės žaisti pirmose rungtynėse. Antra, „Bucks“ reguliarųjį sezoną užbaigė su 8 pralaimėjimais ir 3 pergalėmis.

Nors toks „Bucks“ žaidimas tikrai gali kelti nerimo, reikia nepamiršti, jog tai veteranų komanda. Ilgus metus ekipa žaidžia kartu, o praėję metai parodė, kad aukšta vieta reguliariajame sezone dar negarantuoja sėkmės atkrintamosiose. „Bucks“ vasarą įsigijo žaidėją, kurio labai trūko atkrintamosiose – be G. Antetokounmpo komanda turėjo daug problemų puolime.

Damian Lillard atstovaudamas „Trail Blazers“ yra surengęs ne vieną fantastinį pasirodymą ir galima tik įsivaizduoti, kaip atrodys gynėjas komandoje, turėdamas kur kas aukštesnio lygio žaidėjus aplink save. Net jeigu G. Antetokounmpo ir turės praleisti kažkiek laiko, D. Lillard gali pasiimti visą žaidimą ant savęs.

„Indiana Pacers“ sezoną pradėjo labai solidžiai, vėliau žaidimas kiek sustojo, dėl traumos buvo iškritęs Tyrese Haliburton. Vis tik, mainais iš „Raptors“ atvyko Pascal Siakam, traumuotų žaidėjų sąraše liko tik Bennedict Mathurin, kuris šiais metais nebežais, ir „Pacers“ pradėjo vėl rinkti pergales. Įdomumo šiai serijai prideda ir tai, kad „Pacers“ debiutiniame NBA taurės turnyre, pusfinalyje 128:119 įveikė būtent „Bucks“.

„Pacers“ lygoje išsiskiria uraganiniu puolimu. Meta daugiausiai taškų – po 123,3 per rungtynes ir pagal žaidimo tempą yra antra komanda. Tačiau, neraminti turėtų gynyba – 4 blogiausias rezultatas lygoje, praleidžia po 120,2, o pats gynybos reitingas yra septintas prasčiausias. Atsižvelgiant į „Bucks“ komandos patirtį ir tai, kad D. Lillard atkrintamosiose žaidžia geriau, „Bucks“ turėtų žengti į kitą etapą.

Vakarų konferencijos apžvalga ir prognozės

Vakarų konferencija jau ne vienerius metus pasižymi savo konkurencingumu. Šiais metais paskutiniame reguliaraus sezono mače sprendėsi, kuri komanda liks pirmoje vietoje. Be jokių abejonių didžiausią staigmeną pateikė „Oklahoma City Thunder“. Komandos amžiaus vidurkis yra vos 23,9 – tai yra jauniausia komanda per visą NBA istoriją, kuri laimėjo savo konferenciją.

Ketvirtoje vietoje likusią „Clippers“ nuo dešimtos skyrė tik penki pralaimėjimai. Jau pirmajame raunde pamatysime intriguojančių serijų. „Lakers“ sieks atsirevanšuoti „Nuggets“ krepšininkams, o „Mavericks“ – „Clippers“ serija turėtų būti dar viena NBA atkrintamųjų puošmena.

Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks

Luka Dončič NBA atkrintamosiose žaidė tris kartus, o „Clippers“ buvo ta komanda, kuri pirmus du kartus išmetė slovėną iš tolimesnės kovos dėl titulo. 2019-20 m. „Clippers“ seriją laimėjo 4:2, o 2020-21 m. 4:3, nors „Mavericks“ serijoje laiminėjo 3:2. L. Dončič 2020-21 m. žaidė nesustabdomai ir per septynerias serijos rungtynes rinko tokius skaičius: 31, 39, 44, 19, 42, 29 ir 46. Galima neabejoti, kad slovėnas ir šiais metais dominuos puolime, ypač, jeigu žaisti negalės Kawhi Leonard.

„Mavericks“ 2021-22 m. NBA atkrintamosiose pasiekė vakarų konferencijos finalą ir tai buvo vieninteliai metai, kai nereikėjo žaisti prieš „Clippers“. Galbūt, trečias kartas nemeluos, tačiau varžovas labai aukšto lygio. „Los Angeles Clippers“ jau ne vienerius metus išskiriama kaip viena iš pagrindinių favoričių laimėti lygą, kuomet visi žaidėjai yra sveiki. Vis tik, Los Andželo klubui niekaip nepavykdavo parodyti savo pilno potencialo, nes traumuoti būdavo arba Paul George arba Kawhi Leonard.

Šiuo metu „Clippers“ atkrintamąsias pasitinka pilnos sudėties. Yra klaustukas dėl K. Leonard, tačiau didelė tikimybė, kad galės žaisti jau pirmose serijos rungtynėse. Kai aikštėje yra Paul George ir Kawhi Leonard, „Clippers“ laimėjo 124 rungtynes ir patyrė 57 pralaimėjimus, atkrintamosiose šie skaičiai yra prastesni – 13 pergalių ir 11 pralaimėjimų.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė tris kartus ir dvi pergalės pasiekė „Clippers“ – 107:88 ir 120:111. „Mavericks“ laimėjo pirmą susitikimą 144:126. Nors „Clippers“ užbaigė sezoną trimis pralaimėjimais, jiems tai jau nieko nelėmė – iki tol buvo laimėję septinis kartus per aštuonerias rungtynes.

„Mavericks“ antroje sezono pusėje buvo viena iš karščiausių lygos komandų. Atrodė, kad Luka Dončič ir Kyrie Irving pagaliau gali sėkmingai žaisti kartu. Sezoną užbaigė dvejais pralaimėjimais, kurie nieko nelėmė – pagrindiniai žaidėjai jau ilsėjosi. Tačiau iki šių pralaimėjimų, buvo iškovotos net 16 pergalių ir patirti vos du pralaimėjimai.

Galima sakyti, kad „Clippers“ – „Mavericks“ serija yra sunkiausiai nuspėjama. Los Andželo komandos pliusas yra namų aikštės pranašumas. Galima tikėtis, kad „Mavericks“ duetas žais aukščiausiu lygiu, tačiau dviem laimėti bus per daug sunku ir norint žengti į kitą etapą, yra būtina pagalba iš Dante Exum, Daniel Gafford, Josh Green, Tim Hardaway Jr., Maxi Kleber, P.J. Washington. Nebūtų keista, jeigu ši serija užsitęstų iki septintų rungtynių.

Minnesota Timberwolves – Phoenix Suns

„Minnesota Timberwolves“ antroje sezono pusėje ilgą laiką žaidė be vieno iš komandos lyderių – Karl-Anthony Towns, tačiau vidurio puolėjas sugrįžo ir atkrintamosioms yra pilnai pasiruošęs. „Phoenix Suns“ turi ypač talentingą sudėtį – Kevin Durant, Devin Booker ir Bradley Beal. Sunku įsivaizduoti, kaip tokį puolimo talentą reikės stabdyti, tačiau „Timberwolves“ yra kaip tik ta komanda, kuri turi gerai besiginančių krepšininkų.

Trečioji vieta vakaruose buvo užimta ne veltui – „Timberwolves“ yra mažiausiai taškų lygoje praleidžianti komanda – po 106,5 ir turi geriausią gynybos reitingą. „Suns“ gali džiaugtis, kad rimtų traumų išvengė K. Durant ir D. Booker – abu sužaidė solidų rungtynių skaičių – 75 ir 68. Kiek mažiau, 53 sužaidė Bradley Beal.

Puolime „Suns“ problemų neturėtų turėti, net ir prieš geriausią lygos gynybą. Tačiau, bus labai įdomu pamatyti, kaip jiems seksis gintis. „Suns“ labai priklausomi nuo Jusuf Nurkič – tai vienintelis nominalus vidurio puolėjas komandoje. Dar yra Drew Eubanks, Bol Bol, Udoka Azubuike, tačiau tai mažą vaidmenį komandoje turintys žaidėjai – iš jų į rotaciją atkrintamosiose turėtų būti įtrauktas tik D. Eubanks.

Tarpusavyje komandos žaidė tris kartus ir visus kartus laimėjo „Suns“. Du kartus laimėta namuose, viena kartą išvykoje – visos pergalės pasiektos dviženkliu skirtumu. Pažymėti galima tai, kad komandos tarpusavyje žaidė paskutinį reguliaraus sezono mačą – „Timberwolves“ kovojo dėl pirmos vietos vakaruose, o „Suns“ dėl galimybės išvengti įkrintamųjų. Svarba buvo didelė ir „Suns“ dar kartą įrodė savo pranašumą.

„Timberwolves“ lygoje išsiskiria tuo, kad čia svarbų vaidmenį komandoje vaidina du aukštaūgiai – Karl-Anthony Towns ir Rudy Gobert. Bus labai įdomu matyti, kaip jie ginsis prieš „Suns“, kadangi KAT gynyboje prieš K. Durant tikrai nesuspės.

Įprastai D. Booker ir K. Durant atkrintamosiose žaidžia geriau nei reguliariajame sezone, todėl iš jų galima tikėtis dar geresnio žaidimo. Pridėti būtina B. Beal, kuris yra pasiilgęs atkrintamųjų krepšinio. „Suns“ sezoną užbaigė trimis pergalėmis prieš „Clippers“, „Kings“ ir „Timberwolves“ – tai lėmė komandai šeštą vietą. Toks žaidimas rodo, kad „Suns“ yra pasiruošusi atkrintamosioms ir panašu, kad tai viena iš tų porų, kur į kitą etapą gali žengti ekipa neturėdama namų aikštės pranašumo.

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers

Tai atkrintamųjų pora, kurioje varžysis įspūdingos pavardės, tačiau tuo pačiu atrodo, jog būtent ši serija baigsis greičiausiai. „Lakers“ komanda lygoje išsiskiria savo fiziškumu, daug taškų renka iš baudos aikštelės, tačiau prieš „Nuggets“ šio pranašumo panaudoti niekaip nepavyksta. Galima sakyti, kad „Nuggets“ yra viena neparankiausių komandų lygoje, tą pamatėme ir praėjusiais metais, kai serijoje nusileista buvo 0:4.

„Nuggets“ laimėjo paskutinius aštuonis komandų susitikimus. Sunkiai įsivaizduojama, kaip NBA čempionai turėdami namų aikštės pranašumą paleistų šią seriją. Nebent, jeigu LeBron James būtų ne 39-erių, bet 29-erių. „Nuggets“ išlieka viena geriausių NBA komandų ir ne veltui yra laikoma favorite laimėti konferenciją bei sugrįžti į NBA finalą.

Denverio ekipa demonstruoja ypač subalansuotą žaidimą. Tai penktą puolimo reitingą ir aštuntą gynybos reitingą turinti komanda. Pagal praleidžiamus taškus turi šeštą geriausią rezultatą – 109,6 per rungtynes. „Lakers“ lyginant su praėjusiais metais pagerino skaičius puolime, tačiau suprastėjo gynyba. Pagal pelnomus taškus yra šeštoje vietoje – 118 per rungtynes, tačiau puolimo reitingas tik penkioliktas. Gynyboje skaičiai nėra geri – šešioliktas gynybos reitingas ir 23 vieta pagal praleidžiamus taškus – 117,4.

Atkrintamąsias „Lakers“ ir „Nuggets“ pasitinka pilnomis sudėtimis, o tai reiškia, kad galėsime stebėti LeBron James, Anthony Davis, Nikola Jokič, Jamal Murray, Michal Porter Jr., Aaron Gordon, Austin Reaves, D‘Angelo Russell ir kitus.

Iš „Lakers“ čia nieko daug nėra tikimasi. Kai tai pačiai ekipai yra pralaimima aštuonis kartus iš eilės, akivaizdu, kad kažkas neveikia. Galima netgi teigti, kad šešios ir daugiau rungtynių šioje serijoje jau būtų staigmena ir solidus pasirodymas iš „Lakers“ pusės.

Related Posts

2 thoughts on “NBA atkrintamosios 2024 m. – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *