„FK Panevėžys“ – „Jagiellonia“ 7bet sporto statymai
Futbolas

UEFA Čempionų lygos atranka: Panevėžio „FK Panevėžys“ – Balstogės „Jagiellonia“

Praėjusios dvi savaitės stipriai pagyvino Lietuvos futbolą, ypač smagu buvo Panevėžio stovykloje. Klubas, kuris šiuo metu A lygoje užima paskutinę vietą, pirmajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape įveikė Suomijos čempionus – „HJK“. Ši pergalė užtikrino mažiausiai šešerias rungtynes atrankoje į vieną iš UEFA turnyrų, o taip pat išlieka galimybė kautis dėl UEFA Čempionų lygos bei įspūdingos premijos, kuri siekia apie 22 mln. eurų. Būtent tiek atitenka komandoms, kurios patenka į grupių etapą. Artėjanti dvikova – „FK Panevėžys“ – „Jagiellonia“.

Nepriklausomai nuo to, kaip „FK Panevėžys“ baigs pasirodymą šioje bei likusiose atrankose į Europos turnyrus, klubas jau užsitikrino mažiausiai 1,71 mln. eurų premiją. Jeigu pergalė prieš „HJK“ atvėrė naujas galimybes, tai serija prieš Lenkijos klubą gali užtikrinti vietą turnyre. Įveikus „Jagiellonia“, „FK Panevėžys“ užsitikrintų vietą UEFA Konferencijų lygos grupių etape, o tuo pačiu ir mažiausiai 3 mln. eurų premiją. Tuo pačiu liktų du varžovai iki UEFA Čempionų lygos grupių etapo.

Jeigu „FK Panevėžys“ pralaimi prieš Balstogės „Jagiellonia“, klubas krenta į UEFA Europos lygos trečiąjį atrankos etapą, kuris vyks jau rugpjūčio 8 ir 15 dienomis. Pralaimėjus Europos lygos atrankoje, lauktų paskutinis šansas Konferencijų lygos atrankoje. Čia šiuo metu varžosi ir kiti du Lietuvos klubai. Vilniaus „Žalgiris“ – Pafos „FC Pafos“ bei pirmąjį atrankos etapą praleidęs „TransINVEST“ susitinka su „Mlada Boleslav“.

Kaip ir pirmajame etape prieš „HJK“, panevėžiečiai seriją pradės rungtynėmis namuose, o atsakomasis susitikimas laukia liepos 31 d. Lenkijoje.

Kada UEFA Čempionų lygos atranką žais „FK Panevėžys“?

„FK Panevėžys“ UEFA Čempionų lygos atrankoje žais liepos 23 d. 18:30 val. Panevėžyje. Antrosios serijos rungtynės vyks Lenkijoje, liepos 31 d. 21:30 val.

Antradienį „FK Panevėžys“ – „Jagiellonia“ rungtynės vyks Panevėžyje esančiame „Aukštaitijos“ stadione. Bilietų kaina – 10€. Tiesioginė rungtynių transliacija pasiekiama DELFI TV kanalu, taip pat bus galima nemokamai žiūrėti „Youtube“ platformoje.

„FK Panevėžys“ – „Jagiellonia“ pirmosios rungtynės – apžvalga, prognozė ir rezultatas

Panevėžiečiai serijoje prieš „HJK“ parodė visai kitokį charakterį nei buvome įpratę matyti 2024 m. A lygos sezone. Praėjusių metų Lietuvos čempionai šiuo metu A lygoje yra paskutinėje vietoje. Sužaidus 22 rungtynes, turi 21 tašką. Vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusios yra „Sūduvos“ ir „TransINVEST“ komandos, kurios turi 22 ir 23 taškus. Tai reiškia, kad teoriškai panevėžiečiai laimėję kitas rungtynes, galėtų pakilti į aštuntą vietą, tačiau faktas, kad klubas yra paskutinėje vietoje, tikrai stebinantis.

Atrankos rungtynes prieš „HJK“ panevėžiečiai pasitiko pralaimėję paskutinius du mačus prieš „Banga“ ir „Hegelmann“. Tuomet namuose net 3:0 laimėjo prieš „HJK“, išvykoje sužaidė 1:1, o liepos 20 d. vykusiose A lygos rungtynėse ir vėl pralaimėjo. Šį kartą 1:2 nusileido Kauno „Žalgiriui“. Matant, kaip buvo sužaista prieš suomius, kalbėti apie tai, kad forma vietiniame fronte yra tragiška, panašu, kad neverta.

Būsimas lietuvių varžovas – 2023-24 m. Lenkijos čempionas. Didžiulę staigmeną pateikęs Balstogės klubas, Lenkijos čempionu tapo pirmą kartą lygos istorijoje. Čia nuo 2012-13 m. sezono dominavo „Legia“ – komanda iki 2020-21 m. sezono buvo laimėjusi septynis iš devynių sezonų. Paskutinius tris čempionatus laimėjo vis kitas klubas – „Lech“, „Rakow Czestochowa“ ir „Jagiellonia“.

Kitaip nei Lietuvoje, vietinis čempionatas pas kaimynus prasidėjo tik praėjusią savaitę. „Jagiellonia“ atidarymo rungtynėse liepos 19 d. 2:0 įveikė „Puszcza“. Birželio – liepos mėnesiais klubas sužaidė ketverias draugiškas rungtynes, paskutines liepos 13 d. 2:0 laimėjo prieš Kauno „Žalgirį“.

„Transfermarkt“ duomenimis, Lenkijos čempionų sudėtis verta apie 17,5 mln. eurų. Brangiausias žaidėjas – 20-metis Dominik Marczuk, kurio vertė 3,5 mln. eurų – daugiau nei puse „FK Panevėžio“ sudėties vertės – 5,50 mln. eurų. „Jagiellonia“ sudėtyje turi dar šešis žaidėjus, kurių vertė viršija 1 mln. eurų.

„FK Panevėžys“ – „Jagiellonia“ rungtynių prognozė

Galima kalbėti apie tai, jog „Jagiellonia“ dar tik pradėjo sezoną ir antradienio susitikimas prieš „FK Panevėžio“ klubą bus vos antrosios oficialios rungtynės. Šiuo atveju turėtų jaustis panevėžiečių pranašumas, kurie sužaidę jau kur kas daugiau rungtynių, yra pagavę ritmą. Visgi, pažvelgus iš kitos pusės, be sėkmingos serijos prieš „HJK“, tas pagautas ritmas ir demonstruojama forma tikrai nėra pati geriausia – klubas negali pasipriešinti net A lygos komandoms.

Įdomu tai, kad „Jagiellonia“ net ir tapę Lenkijos čempionais, tarpsezoniu pasistiprino tik keliais žaidėjais, kurie atvyko visiškai nemokamai. Visa koncentracija buvo sutelkta į sudėties išlaikymą. Keli žaidėjai išvyko nemokamai, 23-erių Bartlomiej Wdowik už 1,5 mln. eurų buvo parduotas „SC Braga“ komandai. Iš branduolį išlaikiusios komandos galima tikėtis panašaus žaidimo, kuris buvo demonstruojamas 2023-24 m. sezone.

Pirmose atrankos rungtynėse „FK Panevėžys“ laikomas gana dideliu autsaideriu. Komandai duodami beveik tokie patys šansai, kaip ir prieš „HJK“. Prieš dvejas savaitės Panevėžys tikrai turėjo kuo džiaugtis, bus įdomu pamatyti, kaip seksis prieš lenkus. Vertinant kritiškai, „Jagiellonia“ atrodo kur kas stipresnė ir talentingesnė komanda. Tačiau, „FK Panevėžys“ prieš suomius sužaidė dvejas solidžias rungtynes ir nebūtų netikėta, jeigu „Jagiellonia“ Lietuvoje turėtų didelių problemų.

Rungtynių rezultatas: „FK Panevėžys“ – „Jagiellonia“ 0:4

Kad panevėžiečiams prieš Lenkijos ekipą bus kur kas sunkiau nei prieš suomius paaiškėjo jau 15-ą minutę, kai pirmą įvartį įmušė ispanas Jesus Imaz. Skirtumą ispanas 28-ą minutę padvigubino, o dar po minutės įmušė ir trečiąjį įvartį. Per 29 minutes J. Imaz atliko „hattricką“, po kurio panevėžiečiams ne tik nebeliko šansų pakovoti dėl pergalės, bet ir dėl kito etapo. Visiškai rungtynės uždarytos buvo 80-ą minutę, kai ketvirtą įvartį „Jagiellonia“ komandai pelnė norvegas Kristoffer Hansen.

Iš viso Lenkijos klubas kamuolį kontroliavo 59% laiko. Atliko 9 smūgius, iš kurių keturis į vartų plotą – visi jie virto įvarčiais. Panevėžiečiams pavyko atlikti tris smūgius, tačiau nei vienas iš jų nebuvo į vartų plotą.

„Jagiellonia“ – „FK Panevėžys“ antrosios rungtynės – apžvalga, prognozė ir rezultatas

Pralaimėjus 0:4 pirmąsias rungtynes namuose, galvoti apie kitą etapą būtų naivu. Antrasis atkrintamųjų žingsnis klostosi visiškai atvirkščiai nei pirmasis. Tuomet „FK Panevėžys“ namuose laimėjo 3:0 ir į Suomiją vyko saugoti rezultatą, dabar vykstant į Lenkiją reikės galvoti, kaip sugrąžinti intrigą.

Nebūtų netikėta, jeigu komanda po truputį jau pradėtų ruoštis UEFA Europos lygos atkrintamosioms, kadangi čia šansų prieš „Jagiellonia“ nebėra. Galima priminti, kad pralaimėjimas šioje serijoje jiems durų į turnyrą Europoje neužveria. „FK Panevėžys“ yra užsitikrinęs vietą UEFA Europos lygos atrankoje – jeigu pralaimės ir ten, lauks UEFA Konferencijų lygos atranka.

Žvelgiant į pačias rungtynes Lenkijoje, panevėžiečiai gali pabandyti skirtumą sumažinti, tačiau daug tikėtis tikrai nereikėtų. „Jagiellonia“ galės žaisti visiškai be jokio spaudimo ir saugoti rezultatą. Nereikia pamiršti, kad ir šeimininkai palaikomi savų žiūrovų gali įmušti vieną ar kelis įvarčius.

Rungtynių rezultatas: „Jagiellonia“ – „FK Panevėžys“ 3:1

Panevėžiečiai namie pralaimėję 4:0, į Lenkiją vyko tik dėl garbės. Akivaizdu, kad šansų pakovoti dėl kito etapo nebuvo. Net ir turėdami keturi įvarčių pranašumą, šeimininkai nesiruošė atiduoti iniciatyvos – per pirmą kėlinį atliko 12 smūgių, 3 iš jų į vartų plotą. Agresyvumas nuo rungtynių pradžios pasiteisino, kadangi 12-ą minutę 11 m baudiniu lenkus į priekį išvedė Afimico Pululu.

Antrajame kėlinyje „FK Panevėžys“ jau turėjo kamuolio kontrolę – 53%. Pavyko atlikti keturis smūgius, iš kurių tris į vartų plotą. Nors svečiai iš Lietuvos ir bandė kažką sukurti, 69-ą minutę antrą įvartį taip pat nuo 11 m atžymos pelnė A. Pululu. 84-ą minutę krito ir trečias įvartis, o 88-ą minutę simbolinį įvartį serijoje pelnė Sivert Gussias. Tai buvo pirmasis ir vienintelis „FK Panevėžio“ įvartis.

Nors Lenkijoje ir buvo patirtas pralaimėjimas, „FK Panevėžys“ išsaugojo šansus varžytis Europoje. Atranka į UEFA Čempionų lygos grupių etapą baigta, tačiau jau rugpjūčio 6 d. laukia UEFA Europos lygos atrankos mačas prieš Tel Avivo „Maccabi“.