„Žalgiris“ – „FC Pafos“ 7bet sporto lažybų statymai
Futbolas

UEFA Konferencijų lygos atranka: Vilniaus „Žalgiris“ – Pafoso „FC Pafos“

Užtikrintai A lygoje žygiuojantis Vilniaus „Žalgirio“ klubas sėkmingai įveikė pirmąjį UEFA Konferencijos lygos atrankos etapą. Liepos 25 d. prasideda antrasis etapas, kuriame laukia „FC Pafos“ komanda iš Kipro. Pergalė serijoje prieš „VPS“ vilniečius išlaikė kovoje dėl vietos UEFA Konferencijų lygos grupių etapo – kitaip nei „FK Panevėžys“, kuris UEFA Čempionų lygoje įveikė „HJK“, Vilniaus klubas klysti negali – pralaimėjimas prieš „FC Pafos“ reikštų sezoną be turnyro Europoje.

Iš viso UEFA Konferencijų lygos atranką sudaro keturi etapai. Formatas yra lygiai toks pats, kaip ir UEFA Čempionų bei Europos lygose. Įveikus „FC Pafos“, „Žalgiris“ patektų į trečiąjį atrankos etapą, kuriame lauktų potenciali dvikova prieš Amsterdamo „Ajax“, jeigu olandai nusileistų „Vojvodina“ iš Serbijos. Kas tiksliai lauktų „Žalgirio“ kitame etape, paaiškės liepos 22 d. po burtų traukimo.

Pergalės atveju prieš „FC Pafos“, vilniečiai užsitikrintų dar bent dvejas rungtynes. Trečiasis UEFA Konferencijų lygos atrankos etapas vyks rugpjūčio 8 ir 15 dienomis. Sėkmės atveju lauktų paskutinis ketvirtasis etapas, kurio rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 22 ir 29 dienomis.

Kitaip nei prieš Vasos „VPS“, vilniečiai seriją prieš „FC Pafos“ pradės namuose, o atsakomosios rungtynės laukia kitą savaitę – rugpjūčio 1 d. 19:00 val. Tuo pačiu galima priminti, kad liepos 23 d. UEFA Čempionų lygos atrankoje žais „FK Panevėžys“ – „Jagiellonia“.

Kada UEFA Konferencijų lygos atranką žais Vilniaus „Žalgiris“?

Vilniaus „Žalgiris“ UEFA konferencijų lygos atrankos rungtynes prieš „FC Pafos“ žais liepos 25 d. 19:00 val. LFF stadione, Vilniuje. Atsakomasis mačas vyks rugpjūčio 1 d. 19:00 val. Pafose, Kipre.

Ketvirtadienį vykstančių rungtynių „Žalgiris“ – „FC Pafos“ bilietų kainos prasideda nuo 12€, brangiausi – 28€. Galima rezervuotis bilietus ir į išvykos rungtynes, kurios vyks „Alphamega“ stadione. Rezervaciją iki liepos 29 d. 12:00 val. atlikti reikia „Žalgirio“ svetainėje.

„Žalgiris“ – „FC Pafos“ pirmosios rungtynės – apžvalga, prognozė ir rezultatas

„Žalgiris“ – „FC Pafos“ fanai 7bet sporto statymai

„Žalgiris“ pirmajame atrankos etape prieš Vasos „VPS“ buvo gana ryškus favoritas, todėl nieko keisto, kad vilniečius matome antrajame atrankos etape. Būsimas varžovas – 2023-24 m. sezone Kipro čempionate penktą vietą užėmęs „FC Paphos“ klubas. Praėjusiame sezone čempionų titulą po ketverių metų pertraukos susigrąžino „APOEL“, kuris nuo 2012-13 m. sezono buvo laimėjęs septynis čempionatus iš eilės.

Vilniaus „Žalgiris“ antrą atrankos etapą pasitinka gana geromis nuotaikomis. A lygoje yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau nei Kauno rajono „Hegelmann“, tačiau pirmauja 4 taškais. Persvara nėra didelė, tačiau situacija kontroliuojama, kas leidžia daugiau koncentracijos skirti atrankai į turnyrą Europoje.

Dėl žaidimo atrankoje, „Žalgiris“ nuo liepos 5 d. nežaidė vietiniame čempionate. Paskutines dvejas rungtynes pralaimėjo prieš „Hegelmann“ ir Kauno „Žalgirį“, tačiau tai nesutrukdė sėkmingai pasirodyti prieš „VPS“ ir iškovoti dvi pergales – 2:1 ir 1:0. Artimiausias mačas A lygoje laukia tik rugpjūčio 5 d. prieš „TransINVEST“. Šią savaitę atrankoje į UEFA Konferencijų lygą pradės ir šis Vilniaus rajono klubas. „TransINVEST“ – „FK Mlada Boleslav“ pirmosios rungtynės išvykoje vyks tuo pačiu metu – liepos 25 d. 19:00 val.

Kipro futbolo čempionatas dar neprasidėjo, todėl „FC Pafos“ daug praktikos paskutiniu metu neturi. Birželio mėnesį sužaidė trejas draugiškas rungtynes, visas jas laimėjo. Liepos mėnesio pradžioje sužaidė lygiosiomis 0:0 prieš „Panathinaikos“. Paskutiniai du Pafoso komandos mačai buvo atrankoje į UEFA Europos lygą. Čia jie susitiko su Švedijos lygoje žaidžiančia „Elfsborg“ komanda. Pirmąjį mačą išvykoje pralaimėjo 0:3, o atsakomąsias pralaimėjo net 2:5, nors pirmo kėlinio pabaigoje pirmavo 2:1.

Bendrai net 2:8 pralaimėję prieš „Elfsborg“, atrankos rungtynes prieš „Žalgirį“ Kipro klubas pasitikti turėtų ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis. Žaidybinės praktikos trūksta, žaidimo kokybė nėra gera. Visgi, reikia pažymėti tai, kad „FC Pafos“ komandos sudėtis vertinama trigubai brangiau nei „Žalgirio“. „Transfermarkt“ duomenimis, Kipro klubo žaidėjų vertė siekia 21,8 mln. eurų, tuo tarpu „Žalgirio“ – 6,28 mln. eurų.

„Žalgiris“ – „FC Pafos“ rungtynių prognozė

Kitaip nei pirmajame atrankos etape, „Žalgiris“ šį kartą lemiamas rungtynes žais išvykoje. Dėl to, teigiamas rezultatas namuose yra ypač svarbus. Nors „FC Pafos“ nepasipriešino „Elfsborg“, nurašyti jų tikrai nereikia. Galima sakyti, kad žaidė prieš panašaus lygio komandą, tuo tarpu „ant popieriaus“ žalgiriečiai yra kur kas silpnesni.

Šiose rungtynėse „FC Pafos“ bus be 27-erių puolėjo Joao Correia, kuris paskutinėse rungtynėse prieš „Elfsborg“ gavo raudoną kortelę. Pirmose rungtynėse raudoną gavo argentinietis Matias German Melluso, kuris praleido atsakomąjį mačą prieš „Elfsborg“. Su „Žalgiriu“ gynėjas jau galės rungtyniauti.

Vertinant bendrai, šis varžovas yra kur kas sudėtingesnis nei „VPS“. Prieš suomius „Žalgiris“ buvo ryškus favoritas, čia jau yra laikomas autsaideriu. Vis tik, žvelgiant tik į pirmąsias rungtynes, Vilniuje žalgiriečiai tikrai turi šansų. Pergalė nebūtų netikėtas rezultatas, o ir norint žengti tolyn, laimėti namuose reikia. Bus labai įdomu pamatyti, kaip po dviejų sutriuškinimų atrodys „FC Pafos“.

Rungtynių rezultatas: „FC Paphos“ – „Žalgiris“ 1:0 (3:0 po pratęsimo)

Vilniaus „Žalgiris“ į Kiprą atvyko su vieno įvarčio pranašumu, kurio neliko jau 21-ą minutę, kai įvartį šeimininkams pelnė Muamer Tankovič. Prie visa to, 37-ą minutę Younn Zahary gavo raudoną kortelę ir žalgiriečiams nebeliko nieko kito, kaip tik gintis visą likusį rungtynių laiką. Pralaimėjimas vieno įvarčio skirtumu reikštų žaidžiamą pratęsimą.

Pirmajame kėlinyje „FC Paphos“ atliko 12 smūgių, 4 iš jų į vartų plotą, tuo tarpu „Žalgiris“ atliko vos vieną smūgį. Antrajame kėlinyje situacija išliko panaši – šeimininkai atliko 9 smūgius ir 3 į vartų plotą, o „Žalgiris“ keturis smūgius ir nei vieno į vartų plotą. Vis tik, svarbiausia, kad pavyko neprasileisti įvarčio, kas reiškė, kad bus žaidžiamas pratęsimas.

Artėjant pirmo pratęsimo kėliniui pabaigai, 101-ą minutę šeimininkus į priekį išvedė Anderson Silva. Taškas rungtynėse buvo padėtas 118-ą minutę, kai pasižymėjo Vlad Dragomir. Per pratęsimą žalgiriečiai atliko vieną smūgį, tuo tarpu „FC Paphos“ – 9. Pralaimėjimas Kipre reiškia, kad „Žalgiris“ užbaigė kovas dėl vietos UEFA Konferencijų lygoje ir Europoje šiais metais nerungtyniaus.