ESL Pro lygos 15 sezonas yra pirmasis iš trijų turnyrų 2022 metais. 16 sezonas prasidės rugpjūtį, o 17-as lapkričio mėnesį. „ESL“ anksčiau buvo didžiausia e-sporto organizacija pasaulyje, o dabar yra pati seniausia organizacija šioje industrijoje. Vokietijoje įkurta organizacija savo turnyrus rengia šiame mieste, o artėjantis 15-as sezonas kovo 9 – balandžio 10 dienomis vyks Kelno mieste.
2022 metais tai bus antras didžiausias „Counter-Strike: Global Offensive“ turnyras. „IEM Katowice 2022” buvo pirmasis didelis šių metų turnyras, kuriame kiek netikėtai triumfavo „FaZe“ komanda. ESL Pro lygos turnyrai išsiskiria tuo, kad čia yra grupių etapai, o tai reiškia, kad komandos tarpusavyje sužais daugiau mačų ir vienas pralaimėjimas nenulems pasirodymo turnyre.
ESL Pro lygos 15-o sezono tvarkaraštis ir formatas
Jau minėjome, kad šis turnyras iš kitų išsiskiria tuo, kad viskas prasideda grupių etape. Iš viso turnyre dalyvaus 24 komandos, kurios bus padalintos po šešias į keturias grupes. Į turnyrą dalis komandų pateko kaip nuolatinį bendradarbiavimą turinčios su ESL organizaciją, taip pat, daugiausiai ESL taškų surinkusios komandos, per papildomus atrankos etapus visame pasaulyje bei ESL papildomą konferencijos turnyrą, iš kurio trys komandos – „Movistar Riders“, „GODSENT“ ir „Sprout“ pateko į grupių etapą.
Iš kiekvienos grupės pasirodymą turnyre tęs po tris komandas. Pirmą vietą užėmusios komandos iš karto pateks į ketvirtfinalius, o antrą bei trečią vietas užėmusios komandos žais po vieną mačą tarpusavyje įkrintamosiose. Visi mačai išskyrus finalą bus žaidžiami iki dviejų laimėtų žemėlapių, tuo tarpu finalas iki trijų. Grupių etapas prasidės kovo 9 d. ir tęsis iki balandžio 3 dienos. Įdomu tai, kad pirmiausia visas rungtynes sužais A grupės komandos ir tik tada pradės žaisti B grupės komandos. Pilnas „ESL Pro League“ tvarkaraštis atrodo taip:
- Kovo 9 – 13 d. – A grupės mačai
- Kovo 16 – 20 d. – B grupės mačai
- Kovo 23 – 27 d. – C grupės mačai
- Kovo 30 – balandžio 3 d. – D grupės mačai
- Balandžio 5 – 6 d. – įkrintamosios
- Balandžio 7 – 8 d. – ketvirtfinaliai
- Balandžio 9 d. – pusfinaliai
- Balandžio 10 d. – Finalas
Pirmą vietą laimėjusi komanda gaus 175 000 JAV dolerių ir vietą „Blast World Final 2022” turnyre, už antrą vietą bus skiriama 70 000 JAV dolerių, už trečią – 35 000 JAV dolerių.
Grupių apžvalga ir prognozės
Beveik kiekvienoje grupėje galima matyti po vieną išsiskiriančią komandą, kurios tikslas bus tik pirma vieta grupėje. C grupėje turėjo varžytis „Gambit“, o B grupėje „Virtus.pro“ komanda, tačiau jos iš turnyro bus šalinamos dėl ryšių su Rusija, kas užims šių komandų vietą, kol kas nėra aišku. Skaitykite toliau ir su kiekviena grupe susipažinkite iš arčiau.
A grupė
- G2 Esports
- Ninjas in Pyjamas
- Entropiq
- Fnatic
- MOUZ
- LookingForOrg
Šioje grupėje akivaizdi favoritė yra „G2” komanda, kuri puikiai pasirodė „IEM Katowice 2022” turnyre, kur tik finale pralaimėjo prieš „FaZe“. Kadangi trys komandos patenka į kitą etapą, „G2” privalo būti tarp trijų stipriausių ir būtų galima kalbėti apie staigmeną, jeigu ji nebus pirmoje grupės vietoje.
„LookingForOrg“ yra silpniausia grupės komanda ir bent viena pergalė būtų didelis laimėjimas. Galima net neabejoti, kad tai bus viena iš trijų komandų, kuriai turnyras pasibaigs jau grupių etape. Šioje grupėje galėsime matyti ir lietuvio atstovaujamą „MOUZ“ komandą. Deja, bet dėl ligos Aurimas „Bymas“ Pipiras turėjo praleisti „IEM Katowice 2022” turnyrą. Šioje grupėje komanda tikrai turės šansų pakovoti bent dėl trečios vietos.
Prie grupės favoričių galima priskirti ir „Ninjas in Pyjamas“ bei „Fnatic“ komandas. Nors lygių skirtumas nuo „Entropiq“ ir „MOUZ“ nėra itin didelis, šios komandos sudėtyje turi labiau patyrusius žaidėjus, kurie dažnai varžosi finaliniuose stipriausių turnyrų etapuose. Nebūtų keista, jeigu trečioje bei ketvirtoje vietoje esančios komandos turėtų iškovojusios po tiek pat pergalių. Įdomu tai, kad „NIP“ ir „Entropiq“ vienoje grupėje žaidė ESL Pro lygos 14-ame sezone, tada „NIP“ liko trečioje, o „Entropiq“ ketvirtoje vietoje.
B grupė
- ENCE
- FURIA
- FaZe
- Sprout
- Vitality
- Outsiders (virtus.pro)
Jeigu turnyre liktų rungtyniauti „Virtus.pro“ komanda, būtų galima sakyti, kad tai grupė, kurioje jau aiškios pirmos trys komandos. „Vitality“, „FaZe“ ir „Virtus.pro“ savo talentu ir žaidimu lenkia likusias trejas komandas ir liktų klausimas, kuri komanda užims pirmą vietą grupėje. Dabar, kai nėra aišku, kas pakeis „Virtus.pro“ komandą, galima kalbėti apie dvi ryškias komandas, kurios varžysis dėl pirmos vietos grupėje.
„FaZe“ turėjo nuostabų „IEM Katowice 2022” turnyrą, atkrintamosiose komanda nepralaimėjo nei vieno žemėlapio, o finale net 3:0 laimėjo prieš „G2” komandą. Įdomu tai, kad atkrintamosiose komanda žaidė ne su savo pagrindine sudėtimi, o ir grupių etape komandai kurį laiką dėl ligos negalėjo padėti estas Robin „ropz“ Kool. „Vitality“ komandai sezono pradžia nėra lengva, tarpsezoniu įvyko nemažai pasikeitimų ir panašu, kad prireiks laiko, kol žaidėjai apsipras tarpusavyje, dėl to, labiau tikėtina, kad pirmą vietą grupėje užims „FaZe“ komanda.
Kadangi tapo aišku, jog „Virtus.pro“ lieka turnyre, tik dalyvauti galės be rėmėjų ir nauju pavadinimu, kuris nesieja su ryšiais Rusijoje, ši grupė tampa viena iš stipriausių. „Outsiders“ bus naujas komandos pavadinimas turnyre ir kaip buvo galima tikėtis, kartu su „Vitality“ bei „FaZe“ komandomis turėtų kovoti dėl pirmos vietos grupėje. Likusių grupės komandų tokia naujiena nudžiuginti neturėjo, nes patekti į trejetuką „Sprout“, „ENCE“ bei „FURIA“ komandoms bus per daug sunku.
C grupė
- BIG
- GODSENT
- Gambit
- Movistar Riders
- Party Astronauts
- Liquid
Vis tik „Gambit“ komanda gavusi leidimą dalyvauti „ESL“ pro lygos 15-ame sezone, C grupę padaro iš karto daug įdomesnę. Ši komanda turnyre žais su neutraliu pavadinimu ir be rėmėjų, tačiau galėsime stebėti vienus iš geriausių „Counter-Strike:GO“ žaidėjus. Be šios komandos grupė būtų buvusi silpniausia, dabar situacija kardinaliai keičiasi. „Gambit“ ryški favoritė užimti pirmą vietą grupėje, tuo tarpu „Liquid“ ir „BIG“ kovos dėl antros vietos.
Žvelgiant į kitas grupes, „Liquid“ ir „BIG“ komandos neatrodo tokios neįveikiamos, todėl čia kova bent jau dėl trečios vietos tikrai bus. Papildomą turnyrą laimėjusi „Movistar Riders“ sieks pratęsti kovas turnyras ir bent kelias pergales iškovoti tikrai gali. Ar to užteks trečiai vietai grupėje – abejotina.
Paminėti galima Brazilijos komandą „GODSENT“, kuri „IEM Katowice 2022” turnyre 2:0 laimėjo prieš „Sprout“ komandą iš Vokietijos, o lemiame mače 1:2 pralaimėjo prieš „ENCE“ komandą, tačiau komanda per trumpą laiką spėjo parodyti savo potencialą ir gan silpnoje grupėje tikrai turės šansų pakovoti dėl trečios vietos grupėje.
„Party Astronauts“ komanda šiuo metu nepatenka net tarp 30 stipriausių pasaulio komandų, todėl tikėtis iš jos daug tikrai nereikėtų. Žvelgiant į dabartinę komandų formą ir kokio žaidimo galima tikėtis turnyre, „Movistar Riders“ ir „Party Astronauts“ turėtų likti už borto, tuo tarpu „GODSENT“ gali bandyti mesti iššūkį atsinaujinusiai „Liquid“ komandai dėl trečios vietos.
D grupė
- AGO
- Astralis
- Complexity
- Evil Geniuses
- Heroic
- Natus Vincere
Jeigu bent vieną komandą, be „AGO“, perkeltume į C grupę, ji ten turėtų realių galimybių kovoti dėl pirmos vietos. „Astralis“ nedemonstruoja geros formos, o „Complexity“ ir „Evil Geniuses“ komandoms prireiks laiko, kol labiau įsižais. Tačiau, šios komandos turi tikrai nemažą potencialą, dėl kurio D grupė gali būti vieną iš įdomiausių.
Be jokių abejonių išskirti reikėtų praeitų metų geriausią komandą „NaVi“, bet 2022 metų pradžia jiems labai sunki. „IEM Katowice 2022” turnyre žaidimas nepriminė to, kurį matėme praeitą sezoną ir šiuo metu yra kiek neramu dėl komandos formos. Grupė lengva nebus, todėl tai puiki proga pademonstruoti kokybiškesnį žaidimą, kadangi kiekviename mače reikės pasistengti, norint užimti pirmą vietą grupėje.
Labai įdomu bus stebėti „Complexity“ ir „Evil Genius“ komandų susitikimą. Abi organizacijos yra iš JAV, į „Complexity“ persikėlė gerai žinomas Michael „Grim“ Wince, o komandos lyderiu žaidime „Evil Genius“ komandoje tapo Jacky „Stewie2K” Yip. Abu šie žaidėjai praeitą sezoną žaidė vienoje komandoje – „Liquid“, todėl jų akistata bus tikrai verta dėmesio.
Tarp visų komandų atkreipti dėmesį reikėtų ir į „Heroic“, kuri jau ilgą laiką žaidžia su tuo pačiu komandos branduoliu, o „IEM Katowice 2022” turnyre, kiek netikėtai nuėjo iki pusfinalio. Komandai turnyras buvo tikrai solidus ir šiuo metu septintą reitingą visame pasaulyje turinti komanda gali kovoti dėl pirmos vietos grupėje. „IEM Katowice 2022” komanda laimėjo 2:1 prieš „OG“, 2:0 prieš „Vitality“, 2:0 prieš „Virtus.pro“ ir tik pusfinalyje 0:2 pralaimėjo prieš čempionus „FaZe“.
Sunkiausia čia be jokių abejonių bus 2016 metais įkurtai „AGO“ komandai iš Lenkijos. Papuolusi į kitą grupę turėtų šansų bent jau neužimti paskutinės vietos, tuo tarpu čia komandų skirtumas yra per didelis. Pirmas trejetas – „NaVi“, „Astralis“ ir „Heroic“ turi daugiausiai talento ir potencialo, nustebinti gali ir bent viena komanda iš JAV, todėl „AGO“ komandai nusimato itin sudėtingas turnyras, bet su puikia galimybe išbandyti savo jėgas prieš stipriausias „CS:GO“ komandas.
ESL Pro lygos 15 sezonas: atkrintamosios
A grupė sužaidė savo mačus ir jau aišku, kurios komandos pateko į atkrintamąsias. Nors turnyras dar tik prasidėjo, jau dabar galima kalbėti apie vieną didžiausių staigmenų – „G2” komandai nepavyko išeiti iš grupės. Po puikaus pasirodymo „IEM Katowice“ turnyre, „G2” pasirodymą pradėjo 2:0 pergale prieš „LookingForOrg“, kurie pralaimėjo visus 5 mačus. Tačiau, tada sekė trys esminiai pralaimėjimai – 0:2 prieš „MOUZ“, 1:2 prieš „fnatic“ ir „Entropiq“.
Pirmą vietą grupėje užėmė ir iš karto į ketvirtfinalį pateko „Ninjas in Pyjamas“ komanda, kuri iškovojo 4 pergales ir paskutiniame jau nieko nelemiančiame mače pralaimėjo 0:2 prieš „G2”. 4 pergales taip pat iškovojo „Entropiq“ komanda, kuri užėmė antrą vietą, o trečioji komanda iš A grupės, kuri iškovojo 3 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus bei tęs kovas turnyre yra „fnatic“.
Papildymas:
Sekmadienį, kovo 20 dieną, paskutiniai mačai buvo sužaisti ir B grupėje, kur staigmenų buvo ne ką mažiau nei A grupėje. Čia kiek netikėtai pirmą vietą užėmė „FURIA“ komanda iš Brazilijos, kuri iškovojo visas esmines pergales prieš „Vitality“, „Outsiders“ ir „ENCE“. Paskutiniame mače, prieš kurį jau buvo užsitikrinusi pirmą vietą, pralaimėjo prieš „FaZe“. Būtent „FaZe“ ir yra vienintelė komanda iš B grupės didžiojo trejeto, kuriai pavyko pratęsti kovas turnyre. „Vitality“ ir „Outsiders“ prisijungia prie „G2” komandos ir savo kovas baigia jau grupių etape.
Išskirti B grupėje reikia „ENCE“ komandą, kuri sužaidė ne ką prasčiau nei „FURIA“. Ši komanda laimėjo prieš „Vitality“, „FaZe“ ir „Outsiders“ komandas ir tik po nuostabaus „FURIA“ komandos sugrįžimo trečiame žemėlapyje pralaimėjo kovą dėl pirmos vietos grupėje. Puiki turnyro pradžia nuteikia „ENCE“ fanus itin pozityviai. Paskutinėje vietoje likusi „Sprout“ taip ir neiškovojo nei vienos pergalės, ko ir buvo galima tikėtis itin stiprioje grupėje.
Papildymas:
Po sužaistų C grupės mačų, jau tapo aiškios beveik visos atkrintamųjų komandos. Kaip ir buvo galima tikėtis, „Liquid“ ir „Players“ komandos bus tarp trijų geriausių, tačiau staigmenos turnyre tęsiasi ir toliau. Pirmą vietą grupėje užėmė bei nei vieno pralaimėjimo nepatyrė ispanų komanda „Movistar Riders“. Keturiuose iš penkių mačuose prireikė visų trijų žemėlapių, bet komandai pavyko įrodyti pranašumą ir prieš lyderius laikytus „Players“ komandą.
„Party Astronauts“ kaip ir buvo galima tikėtis liko be pergalių bei užėmė paskutinę vietą. Per penkis mačus komandai pavyko laimėti vos vieną žemėlapį. Į trejetuką nepateko „BIG“ komanda, iš kurios buvo tikėtasi daugiau, tačiau po atkaklios kovos pralaimėjo tiek prieš „Players“, tiek prieš „Movistar Riders“. Ispanų komanda pateko iš karto į ketvirtfinalį, o „Players“ ir „Liquid“ turės žaisti ESL Pro lygos 15-o sezono įkrintamosiose.
Papildymas:
Pasibaigus grupių etapui, galima sakyti, kad D grupė buvo vienintelė, kur neįvyko jokių didelių staigmenų. Visus penkis mačus laimėjo ir pirmą vietą iškovojo „NaVi“, antroje vietoje liko gerą formą demonstruojanti „Heroic“ komanda, o į kitą etapą pateko ir „Astralis“. Vienintelė grupės staigmena galima laikyti tai, kad „AGO“ iškovojo dvi pergales, o „Evil Geniuses“ liko be laimėto mačo.
Toks „NaVi“ komandos žaidimas grupių etape fanus gali nuteikti gana pozityviai, kadangi po itin nesėkmingo „IEM Katowice 2022” turnyro, buvo prasidėjusios kalbos apie prastėjantį žaidimą. Pirmuose mačuose nežaidė Kiril „Boombl4” Mikhailov, tačiau puikią formą pademonstravo geriausias „CS:GO“ žaidėjas Aleksandr „s1mple“ Kostylievas. Per penkis mačus „NaVi“ pralaimėjo vos vieną žemėlapį.
ESL Pro lygos 15-o sezono įkrintamosios
Po sužaistų grupių etapo mačų tapo aišku, kad „Ninjas in Pyjamas“, „Movistar Riders“, „FURIA“ ir „NaVi“ turi vietą ketvirtfinalyje, o kitos komandos dar sužais papildomą mačą įkrintamosiose. Antrą vietą grupėje užėmusios komandos žais prieš trečią vietą užėmusias komandas, o įkrintamųjų poros yra šios:
- „Heroic“ prieš „Liquid“
- „fnatic“ prieš „ENCE“
- „Entropiq“ prieš „Astralis“
- „FaZe“ prieš „Players“
Viena iš įdomiausių porų bus „FaZe“ prieš „Players“. „IEM Katowice 2022” čempionai grupių etape neparodė geriausios formos ir sunkiai pateko į kitą etapą, tačiau tikrai yra pajėgi mesti iššūkį vienai iš geriausių „CS:GO“ komandų. Įdomu bus stebėti ir „ENCE“ komandą, kuri puikiai sužaidė grupių etape ir sėkmingas žaidimas atkrintamosiose gali šią komandą pakelti į dar didesnes aukštumas. Iš kitų įkrintamųjų porų į ketvirtfinalį patekti turėtų „Heroic“ bei „Astralis“ komandos.
Ketvirtfinalių porų apžvalga – kas turi didžiausias galimybes pasiekti finalą?
Po sužaistų įkrintamųjų tapo aiškios visos ketvirtfinalio poros. 8 komandos tęsia kovą dėl ESL Pro lygos 15-o sezono čempionų titulo. Įkrintamosiose didžiausia staigmena galima laikyti „Heroic“ komandos nesėkmę. 2:0 pralaimėta prieš „Liquid“ ir tai tikrai ne tas rezultatas, kurio tikėjosi komanda bei ištikimiausi sirgaliai. Puikią sezono pradžią pratęsė „FaZe“ komanda, kuri nugalėjo „Players“ ir ketvirtfinalyje susitiks su pirmą reitingą šiuo metu turinčia komanda – „NaVi“.
Ninjas in Pyjamas – Liquid
„Liquid“ komanda šioje poroje nėra favoritė, tačiau po puikiai sužaisto mačo prieš „Heroic“, komandos nuvertinti tikrai nereikėtų. „NIP“ savo paskutinį mačą žaidė beveik prieš mėnesį, todėl bus labai įdomu stebėti, kaip tokia ilga pertrauka paveiks komandos žaidimą. Žvelgiant bendrai – „NIP“ turi daugiau patirties kaip komanda, kadangi ilgą laiką žaidžia kartu, tuo tarpu „Liquid“ tarpsezonio metu turėjo nemažai pasikeitimų. Atkrintamosios yra tas etapas, kai vien individualių žaidėjų sugebėjimų nebeužtenka, todėl labai svarbu, kaip suveiks komandinės taktikos ir vienas kito supratimas. Šiuo klausimu švedų pagrindu sudaryta komanda turi didesnį privalumą.
Pirmą vietą grupėje užėmusi „NIP“ komanda turi geras galimybes žengti į pusfinalį. Jeigu dabartinis varžovas būtų „Heroic“, o ne „Liquid“, pasiekti kitą etapą būtų daug sunkiau. „Liquid“ kol kas nekelia užtikrintumo ir pasitikėjimo, kadangi su nauja sudėtimi nėra pasiekusi skambių pergalių. „NIP“ turėtų žengti į pusfinalį, o pas mačas gali užsitęsti ir iki trijų žemėlapių.
Movistar Riders – ENCE
Galima sakyti, kad „Movistar Riders“ ir „ENCE“ komandos yra vienos iš labiausiai nustebinusių šiame turnyre. Ispanų komanda grupėje užėmė pirmą vietą ir nepatyrė nei vieno pralaimėjimo, o pergalės iškovotos buvo prieš tokias komandas kaip „Players“, „Liquid“, „BIG“. Puikiai sužaidę grupės etapą, ketvirtfinalyje jų laukia sunkus iššūkis, prieš gerą žaidimą demonstruojančius „ENCE“ žaidėjus. Ši komanda grupėje irgi pateikė staigmeną, kai užėmė antrą vietą ir aplenkė tokias komandas kaip „Vitality“, „FaZe“, „Virtus.pro“.
Tai bus mačas, kai „Movistar Riders“ galės parodyti, ar sėkmingas grupių etapas buvo atsitiktinumas, ar komanda yra pasiruošusi kautis su stipriausiomis „CS:GO“ organizacijomis. Šioje poroje „ENCE“ yra laikoma favorite ir po užtikrintos vakarykštės pergalės prieš „fnatic“, šiandien „ENCE“ turėtų tapti pirmoji pusfinalio dalyvė.
FURIA – Astralis
„FURIA“ savo išskirtiniu žaidimo stiliumi ir puikia pergalių serija užėmė pirmą vietą grupėje, tačiau jau ketvirtfinalyje gavo labai stiprų priešininką. „Astralis“ šiuo metu yra sunkiai nuspėjama komanda, kadangi nors branduolys kartu žaidžia jau ilgą laiką, skambių pergalių iškovoti vis nepavyksta. Įkrintamosiose komanda žaidė itin atkaklų mačą prieš „Entropiq“ ir labai sunkiai, bet pavyko pasiekti ketvirtfinalį. Atsižvelgiant į tai, kad komanda paskutiniu metu nerodo jokio stabilumo, „FURIA“ čia turi geras galimybes patekti į turnyro pusfinalį.
Ši ketvirtfinalio pora itin sunkiai prognozuojama, kadangi „FURIA“ gali laimėti 2-0, tačiau nenustebintų ir trijų žemėlapių mačas su daugiau nei 90 raundų. Pergalė Danijos komandai būtų labai svarbi psichologiškai, nes jau ilgą laiką kalbama apie tai, kad reikia pertvarkyti komandos branduolį. Sėkmingas pasirodymas turnyre, įkvėptų komandą dar tik įsibėgėjančiam „CS:GO“ sezonui.
NaVi – FaZe
Tai yra daugiausiai dėmesio pritraukianti ketvirtfinalio pora, kadangi susitinka pirmą ir antrą reitingą turinčios „CS:GO“ komandos. „NaVi“ šį sezoną dar nieko nelaimėjo, tuo tarpu „FaZe“ toliau tęsia sėkmingą sezono pradžią. Nors komandai grupių etapas susiklostė gan sunkiai, įkrintamosiose pavyko nugalėti „Players“ komandą ir parodyti, kad gera forma niekur nedingo.
„NaVi“ komandai pergalė prieš „FaZe“ labai reikalinga psichologiškai, kadangi šio sezono pradžia panaikino nenugalimos komandos mitą. Praeito sezono pabaigoje „NaVi“ laimėjo viską ir užtikrintai buvo pirma reitingo komanda, o Aleksandr „s1mple“ Kostylievas išrinktas geriausiu sezono žaidėju. „NaVi“ komanda laimėjusi prieš „FaZe“ galimai nugalėtų stipriausią komandą turnyre ir kelias link čempionų titulo turėtų būti lengvesnes. Grupėje visas penkias pergales iškovojusi komanda panašu, kad yra pasiruošusi sugrįžti ant nugalėtojų pakylos.
„FaZe“ komandos pergalė šiame turnyro etape prieš „NaVi“ komanda pateiktų labai didelį pareiškimą ir be jokių abejonių suteiktų daug pagarbos. Antrą reitingą turinti komanda įrodytų, kad puiki sezono pradžia nebuvo tik atsitiktinumas ir ilgas bei nuoseklus darbas atvedė komandą ten, kur jie yra dabar. Trijų žemėlapių mačas čia nebūtų staigmena, o poros nugalėtoja turėtų žaisti ir finale.