Eurovizija 2023 statymai lažybos 7bet
Eurovizija

Eurovizija 2023 – dalyviai, dainos ir prognozės

Turinys

2023 metais Eurovizija vyks Jungtinėje Karalystėje. Nors 2022 m. Eurovizijos nugalėtojais tapo „Kalush Orchestra“ su daina „Stefania“ iš Ukrainos, dėl Rusijos invazijos į šią šalį ir papildomo saugumo, organizuoti renginį apsiėmė Jungtinė Karalystė. Šios šalies atstovas Sam Ryder su daina „Space Man“ praeitų metų konkurse užėmė antrą vietą, todėl tai dar viena priežastis, kodėl Eurovizija vyks Jungtinėje Karalystėje.

Iš viso tai bus jau 67-as dainų konkursas, o Jungtinėje Karalystėje jis vyks net devintą kartą. Paskutinį kartą Eurovizija šioje šalyje vyko 1998 metais Birmingemo mieste. Surengti dainų konkursą taip pat siekė Belgija, Italija, Nyderlandai, Lenkija, Ispanija ir Švedija. Paskutinį kartą dainų konkursas nebuvo rengiamas laimėjusioje šalyje 1980 metais.

Kol kas nėra aišku, kuriame mieste bus organizuojamas konkursas. Teisės į renginį siekė net 20 miestų, tačiau dalis jų atkrito ir liko septyni kandidatai – Birmingemas, Glazgas, Lidsas, Liverpulis, Mančesteris, Niukaslas ir Šefildas.

Eurovizijos tvarkaraštis ir formatas

Šiais metais Eurovizijoje dalyvaus mažiau šalių nei įprastai, kadangi iš konkurso buvo pašalintos Rusija ir Baltarusija. Tačiau formatas išlieka nepakitęs. Iš dviejų pusfinalių į finalą pateks po dešimt šalių ir prie dvidešimties pasirodymų prisijungs jau vietą finale turinčios šalys. Šiais metais prie įprastų penkių šalių – Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės prisijungia ir šešta šalis – Ukraina. Jai iš karto suteikta galimybė varžytis finale.

Eurovizijos organizatoriai Jungtinėje Karalystėje paskelbė, kad 2023 metais dainų konkursas vyks viename iš muzikaliausių miestų – Liverpulyje. Taip pat, jau yra aiškios pusfinalių ir finalo datos:

– Gegužės 9 d. – pirmasis pusfinalis
– Gegužės 11 d. – antrasis pusfinalis
– Gegužės 13 d. – finalas

Eurovizija 2023: Lietuvos nacionalinė atranka

Lietuvoje Eurovizijos atranka „Pabandom iš naujo“ prasidės sausio 21 dieną, kai įvyks pirmoji atranka. Antra atranka vyks sausio 28 dieną, pusfinaliai vasario 4 ir 11 dienomis, o didysis finalas vasario 18 dieną. Į atranką po septynerių metų pertraukos sugrįžta Monika Linkytė, kuri 2015 metais į Euroviziją vyko su Vaidu Baumila. Atrankoje taip pat pamatysime ir tokius atlikėjus kaip Gabrielius Vagelis, Beatrich bei Aistė Pilvelytė.

Eurovizija 2023: finalo dalyvės

Šiais metais vietą finale turi „didysis penketas“ – Vokietija, Prancūzija, Italija, Ispanija bei Jungtinė Karalystė ir 2022 metais Euroviziją laimėjusi Ukraina. Iš viso finale varžysis 26 dalyviai – po dešimt iš kiekvieno pusfinalio bei šios šešios šalys, kurios jau turi vietą finale.

Prancūzija: La Zarra „Evidemment“

Fatima Zahra Hafdi yra 25-erių metų atlikėja, žinoma kaip La Zarra. Atlikėja gimė Kanadoje, marokiečių šeimoje. Fatima Zahra Hafdi bus antroji kanadietė istorijoje, kuri atstovauja Prancūziją Eurovizijoje. Prancūzijoje atlikėja yra gerai žinoma, o savo sėkmę atrankoje į Euroviziją jau išbandė ir 2021 metais, tačiau pasirodyti sėkmingai nepavyko. 2016 metais pradėjo savo karjerą ir tais pačiais metais pristatė dainą „Printemps blanc“ su prancūzų reperiu Niro.

2021 metais La Zarra išleido savo pirmąjį ir kol kas vienintelį albumą, kuris Prancūzijoje vienu metu buvo 75-oje vietoje. Su „Polydor Records“ įrašų studija dirbanti atlikėja sieks pagerinti praeitų metų Prancūzijos rezultatą Eurovizijoje, kuris buvo itin prastas – Alvan ir Ahez su daina „Fulenn“ užėmė vos 24-ą vietą.

Italija: Marco Mengoni „Due Vite“

Marco Mengoni yra 34-erių metų italų dainininkas ir dainų rašytojas. Didelę patirtį sukaupęs M. Megoni savo profesionalę karjerą pradėjo 2009 metais. Būtent šiais metais jis tapo Italijos „X faktoriaus“ nugalėtoju, o jau po ketverių metų 2013 m. laimėjo Italijos Eurovizijos atranką ir debiutavo Europos dainų konkurse, kur užėmė solidžią septintą vietą.

Iš viso atlikėjas yra išleidęs septynis albumus ir laimėjęs daugybę apdovanojimų. Su „Sony Music“ įrašų studija dirbančio italo šiais metais laukia sunki užduotis – praeitais metais italų atstovai užėmė šeštą vietą ir pagerinti rezultatą lengva nebus. Itališkai dainą atliekantis M. Mengoni žiūrovų širdis sieks pakerėti savo švelniu balsu. Atlikėjas yra minėjęs, kad didžiausią įtaką jo karjerai padarė David Bowie, Michael Jackson, Renato Zero ir „The Beatles“.

Ispanija: Blanca Paloma „Eaea“

Blanca Paloma Ramos Baeza yra 33-erių metų dainininkė ir rūbų dizainerė. Gimusi ir augusi Elčės mieste, čia baigė meno studijas, o į Madridą persikėlė 2013 metais, kur siekė pradėti savo karjerą teatre. 2022 metais atlikėja pirmą kartą išbandė savo sėkmę Eurovizijos atrankoje Ispanijoje ir tada pateko į finalą bei surinko 61-ą tašką ir užėmė penktą vietą. Tuo tarpu šiais metais pasirodymas buvo daug sėkmingesnis – finale užėmusi pirmą vietą atlikėja surinko 169 taškus.

Ispaniškai dainą atliekanti Blanca Paloma šiais metais turės sunkią užduotį – praeitais metais Ispanijos atstovė Eurovizijoje užėmė net trečią vietą, todėl lūkesčiai tikrai dideli. Įdomu tai, kad nuo 2014 m. tai buvo pirmas kartas, kai pavyko užimti aukštesnę nei 20-ą vietą. Vis tik, šių metų daina neatrodo tokia stipri, todėl nebūtų keista, jeigu Ispanija sugrįžtų prie sau įprastos vietos Eurovizijoje.

Ukraina: Tvorchi „Heart of Steel“

„Tvorchi“ yra ukrainiečių elektroninės muzikos grupė, kurią sudaro prodiuseris Andrii Hutsuliakas ir atlikėjas Jimoh Augustus Kehinde. 2017 metais pradėję savo veiklą jau spėjo išleisti keturis albumus. 27-erių metų ukrainietis A. Hutsuliakas ir 25-erių metų Nigerijoje gimęs Jimoh Augustus Kehinde susitiko Ternopilio medicinos universitete, Ukrainoje. 2017 m. gegužės pabaigoje išleido pirmąją dainą „Slow“, o jau tų pačių metų rugsėjo pradžioje antrąją dainą „You“.

Šių metų Ukrainos Eurovizijos atrankoje „Tvorchi“ surinko daugiausiai žiūrovų balsų, tačiau pagal komisiją liko antri. Vis tik, tai nesutrukdė laimėti atrankos finalo ir vykti į dainų konkursą gegužės mėnesį. Įdomu tai, kad „Tvorchi“ šiais metais priskiriami prie vienų iš favoritų ir yra nemaža tikimybė, kad Ukrainai pavyks laimėti Euroviziją dvejus metus iš eilės.

Vokietija: Lord of the Lost „Blood & Glitter“

„Lord of the Lost“ yra metalo, juodojo bei elektroninio roko grupė iš Vokietijos, savo veiklą pradėjusi 2007 metais. Iš viso grupę šiuo metu sudaro penki nariai – Chris “The Lord” Harms, Klaas „Class Grenayde“ Helmecke, Gerrit „Gared Dirge“ Heinemann, Pi Stoffers, Niklas Kahl. Iš pradžių buvo norėta grupę pavadinti „Lord“ vardu, bet norint išvengti panašaus pavadinimo į kitas gerai žinomas grupes „Lordi“ ir „The Lords“, skirtas buvo „Lordo f the Lost“ pavadinimas.

Debiutinis grupės singlas „Dry the Rain“ išleistas buvo 2009 metais, o debiutinis albumas jau 2010 metais. 2022 metais grupė išleido „Blood and Glitter“ albumą, kuris susilaukė didžiausios sėkmės grupės karjeroje – Vokietijos muzikos topuose albumas pasiekė pirmą vietą. 2021 m. išleistas albumas buvo pasiekęs antrą vietą. „Lord of the Lost“ neabejotinai Liverpulyje sukurs išskirtinį pasirodymą. Turint omenyje, kad nuo 2015 m. Vokietija net tris kartus liko paskutinė ir dar tris kartus užėmė 25-ą vietą, šiais metais galima tikėtis kiek geresnių rezultatų.

Jungtinė Karalystė: Mae Muller „I Wrote a Song“

Holly Mae Muller yra 25-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, labiausiai išpopuliarėjusi dėl singlo „Better Days“, kuris buvo išleistas 2021 metais, o atliko kartu su amerikiečiu reperiu Polo G. Tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek JAV daina pateko tarp 40 populiariausių dainų. Atlikėjai muzika artima buvo nuo mažų dienų ir būdama vos aštuonerių pradėjo rašyti pirmąsias savo dainas.

Mae Muller atlikėjas Gwen Stefani ir Lily Allen įvardino kaip didžiausią įtaką muzikai padariusius žmones. Lily Allen debiutinis albumas „Alright, Still“ buvo tai, kas labiausiai pakeitė atlikėjos gyvenimą. Pirmąsias dainas M. Muller išleido 2018 metais, o 2019 m. išleistas buvo pirmasis ir kol kas vienintelis albumas. Daina „I Wrote a Song“, su kuria atlikėja vyks į Euroviziją, Jungtinėje Karalystėje susilaukė itin didelio populiarumo ir pateko tarp populiariausių dainų, o to padaryti nebuvo pavykę jau dešimtmečius.

Eurovizija 2023: pirmasis pusfinalis

Pirmajame Eurovizijos pusfinalyje varžysis 15 šalių, iš kurių dešimt gegužės 9 dieną pateks į didįjį finalą. Šiame pusfinalyje varžysis Kroatija, Airija, Latvija, Malta, Norvegija, Portugalija, Serbija, Azerbaidžanas, Čekija, Suomija, Izraelis, Moldova, Nyderlandai Švedija ir Šveicarija. Žemiau su kiekvienos šalies atstovais galite susipažinti iš arčiau.

Kroatija: Let 3 „Mama ŠČ!“

„Let 3” yra modernaus roko grupė, kuri įkurta 1987 metais. Pagrindiniai grupės nariai yra 61-erių metų Damiras Martinovičius ir 58-erių metų Zoranas Prodanovičius. Kiti trys grupės nariai yra Ivanas Bojčičius, Draženas Baljakas ir Matej Zec. Grupė žinoma savo originaliais gyvais pasirodymais, o dainų žodžiai dažnai būna provokuojantys ir vulgarūs. Grupės nariai palaiko liberalias pažiūras, pasisako už moterų ir LGBT teises.

1997 metais grupė jau buvo išleidusi penkis albumus, o nuo to laiko išleido dar penkis – paskutinį 2016 metais, kurio pavadinimas kroatiškai „Angela Merkel sere“. Grupė Kroatijoje yra gavusi nemažai apdovanojimų, tačiau dauguma jų iki 2006 metų. Šių metų Eurovizijoje „Let 3” atliks savo stiliaus kroatišką dainą.

Airija: Wild Youth „We Are One“

„WIld Youth“ yra indie roko grupė, susikūrusi 2016 metais Dubline ir ją sudaro keturi nariai – Davidas Whelanas, Conoras O’Donohoe, Edas Porteris ir Callumas McAdamas. 2017 metais grupė išleido pirmąją dainą „All Or Nothing“, vėliau išleista ir daugiau dainų, kurios Airijoje susilaukė didelio populiarumo. Grupei tapus žinomesnei, ji pradėjo važinėti po turus su gerai žinomu atlikėju Lewis Capaldi. 2019 metais išleido pirmąjį mini albumą „The Last Goodbye“.

Airija per paskutines aštuonerias Eurovizijas vos vieną kartą pateko į finalą – 2018 m. tai pavyko padaryti Ryanui O‘Shaughnessy su daina „Together“. Neabejojama, kad grupė „Wild Youth“ sieks nutraukti nesėkmingą atkarpą, o daina tikrai pajėgi būti tarp dešimties iš penkiolikos geriausių pirmajame pusfinalyje.

Latvija: Sudden Lights „Aijā“

„Sudden Lights“ yra indie roko grupė, įkurta 2012 metais Rygoje. Grupę sudaro keturi nariai – Andrejs Reinis Zitmanis yra vienintelis grupės vokalistas, Karlis Matiss Zitmanis, Martinš Matiss Zemitis ir Karlis Vartinš. 2015 metais grupė laimėjo „First Record“ dainų konkursą, kas leido įrašyti pirmąją dainą „Tik Savadi“. 2017 metais grupė išleido debiutinį albumą „Priekšpilsetas“. Latvijos Eurovizijos atrankoje grupė debiutavo 2018 metais ir su daina „Just Fine“ liko antroje vietoje.

2018 metais gerai žinoma grupė „Brainstorm“ į savo turą pasikvietė ir „Sudden Lights“. Paskutiniame turo koncerte Rygoje susirinko 60 tūkst. žiūrovų. 2020 metais „Sudden Lights“ paskelbė savo turą, tačiau spėjo sukoncertuoti trejuose Latvijos miestuose ir prasidėjo pandemija. Iš viso grupė yra išleidusi tris albumus, o artėjančioje Eurovizijoje sieks Latviją atvesti į finalą, kur šios šalies nebuvo jau nuo 2016 metų.

Malta: The Busker „Dance (Our Own Party)“

„The Busker“ yra 2012 metais įkurta muzikos grupė, kurią sudaro Davidas “Dav.Jr” Grechas, Jeanas Paulas Borgas ir Seanas Meachenas. Įkvėpimo grupė semiasi iš tokių gerai žinomų grupių kaip „The Beatles“ ir „The Beach Boys“. Grupės pradžioje savo vaizdo įrašus su perdainuojamomis ir savo dainomis talpino į „Youtube“, o 2017 metais išleido pirmąjį albumą „Telegram“. Iš karto po metų išleido ir antrąjį albumą „Ladies and Gentlemen“ tačiau tai ir buvo paskutiniai grupės albumai.

2021 metais grupę paliko Dario Genovese, kuris grojo gitara ir dainavo bei buvo vienas iš grupės įkūrėjų. 2022 m. buvo paskelbta, kad „The Busker“ bus tarp 40 dalyvių Eurovizijos Maltoje atrankoje. Sėkmingai pasirodę visuose etapuose, finale grupė tiek iš komisijos, tiek iš žiūrovų gavo maksimalų balų skaičių, kas ir suteikė galimybę grupei pasirodyti šių metų dainų konkurse.

Norvegija: Alessandra „Queen of Kings“

Alessandra Watle Mele yra 20-ies metų dainininkė ir dainų rašytoja, savo profesionalią muzikos karjerą pradėjusi tik 2022 metais. Atlikėja gimė ir augo Italijoje, jos tėtis italas, o mama norvegė. Būdama dvylikos metų laimėjo talentų šou, kuris rengiamas Val Bormida regione, Italijoje. Baigusi mokyklą, 2021 metais ji atvyko į Norvegiją, ir pradėjo studijas Lilehamerio universitete, muzikos industrijos ir kūrybos institute.

2022 m. A. Mele dalyvavo Norvegijos dainų konkurse „The Voice“, tačiau iškrito prasidėjus gyviems pasirodymams. 2023 m. sausio 4 dieną atlikėja paskelbė, kad dalyvaus Norvegijos Eurovizijos atrankoje. Pusfinalyje ji buvo viena iš trijų atlikėjų, kurie pateko į finalą. Finale dainininkė surinko daugiausiai balsų tiek iš žiūrovų, tiek iš komisijos.

Čekija: Vesna „My Sister’s Crown“

„Vesna“ yra liaudies muzikos motyvais besiremianti muzikos grupė, kuri įkurta 2016 metais. Patricie Fuxova yra viena iš grupės įkūrėjų, kurios idėja buvo sukurti muzikos grupę vien iš moterų. P. Fuxova siekė atkreipti dėmesį į moteriškumą ir slavų seserystę. Nors grupės atliekamose dainose yra nemažai liaudies muzikos motyvų, šios grupės negalima priskirti liaudies muzikos žanrui.

Nuo grupės įkūrimo kelios narės paliko kolektyvą ir jas pakeitė naujos. Šiuo metu grupę sudaro šešios moterys – Patricie Fuxova, Bara Šustkova, Olesya Ochepovska, Marketa Vedralova, Tereza Čepkova, Tanita Yankovova. Čekijos Eurovizijos atrankos finale grupė surinko 10,584 žiūrovų balsų ir antrą vietą aplenkė net 6,368 balsais. Lygių neturėjusi grupė Čekijos atrankoje, savo išskirtiniu pasirodymu turėtų atkreipti dėmesį ir Eurovizijos scenoje.

Izraelis: Noa Kirel „Unicorn“

Noa Kirel yra 21-erių metų dainininkė, aktorė ir laidų vedėja. Pirmoji N. Kirel daina pasirodė 2015 metais, kurią atlikėja įkėlė į „Youtube“ platformą. Daina „Medabrim?“ susilaukė nemažo susidomėjimo, todėl jau tais pačiais metais pasirodė antra daina „Killer“. Dainų kėlimas į „Youtube“ tapo įprasta N. Kirel veikla, o 2016 metais ji laimėjo metų dainininkės apdovanojimą Izraelio vaikų apdovanojimuose.

2020 m. birželio mėnesį atlikėja pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Atlantic Records“ įrašų studija, o tais pačiais metais pradėjo dirbti ir su „WME“. 2021 metais buvo pristatyta pirma tarptautinė daina „Please Don’t Suck“. Pažvelgus į atlikėjos muzikinę karjerą, daug populiarumo dainų yra nemažai, tačiau albumų kol kas trūksta. 2022 m. liepos mėnesį atlikėja buvo išrinkta atstovauti Izraelį Eurovizijoje, rugpjūčio mėnesį Nao Kirel patvirtino, kad konkurse dalyvaus.

Serbija: Luke Black „Samo mi se spava“

Luka Ivanovičius yra 30-metis dainininkas ir dainų rašytojas, gimęs ir užaugęs Serbijoje. Jau 12-os metų pradėjo rašyti dainų žodžius, o po poros metų pradėjo kurti ir pačias dainas. Baigęs vidurinę mokyklą iš gimtojo miesto Čačako, persikėlė į Belgradą, kur studijavo anglų kalbą ir literatūrą, o vėliau Londono baigė muzikos prodiusavimo magistro studijas.

Profesionalo karjerą pradėjo su daina „D-Generation“, kurią pastebėjo vienas iš „Universal Music Group“ atstovų ir buvo pasiūlytas gerai žinomos garso įrašų studijos kontraktas. Su ja atlikėjas bendradarbiauja iki dabar. 2016 metais jo daina „Demons“ buvo viena iš pretendenčių atstovauti Serbiją Eurovizijoje, tačiau pasirinkta buvo „Goodbye“ daina, kurią atliko Sanja Vučič. Šių metų Eurovizijos atrankoje atlikėjas pusfinalyje liko vos šeštoje vietoje, tačiau finale pagal žiūrovus ir komisiją liko antroje vietoje, kas lėmė, kad Luke Black tapo atrankos nugalėtoju.

Suomija: Käärijä „Cha Cha Cha“

Jere Pöyhönenas yra 29-erių metų dainininkas iš Suomijos. Atlikėjas išsiskiria savo muzikos stiliumi, kuris apima elektroninę muziką, repą bei roką. Kai buvo jaunas, dainininkas muziką pamilo grodamas būgnais, o 2014 m. pradėjo pats kurti muziką. Iki 2017 metų muziką jis leido nepriklausomai, tačiau tada pasirašė sutartį su „Monsp“ įrašų studija, o vėliau pradėjo dirbti ir su „Warner“.

2020 m. atlikėjas išleido savo pirmąjį ir kol kas vienintelį albumą, kuris Suomijoje aukščiausiai buvo pakilęs iki 50-tos vietos. 2023 metų pradžioje buvo paskelbta, kad J. Pöyhönenas bus vienas iš septynių atrankos dalyvių į Euroviziją. Finale atlikėjas surinko daugiausiai taškų ir su daina „Cha Cha Cha“ gavo galimybę atstovauti Suomiją Eurovizijoje.

Moldova: Pasha Parfeni „Soarele si luna“

Pavel Parfeni yra 36-erių metų dainininkas ir dainų rašytojas iš Moldovos. Atlikėją muzika lydėjo nuo mažų dienų – mama buvo pianino mokytoja, o tėtis buvo dainininkas bei grojo gitara. Savo gimtąjame mieste Orhėjuje jis grojo pianinu, o vėliau persikėlė ir pradėjo mokytis Tiraspolio muzikos koledže, kur įgavo daugiau dainavimo patirties. 2008 metais jis susipažino su grupės „SunStroke Project“ įkūrėjais bei tapo grupės nariu. 2009 metais grupė dalyvavo Moldovos Eurovizijos atrankoje ir užėmė trečią vietą. Tais pačiais metais P. Parfeni paliko grupę ir pradėjo solinę karjerą.

Būdamas soliniu atlikėju dalyvavo daugybėje skirtingų muzikos festivalių, ne kartą sėkmė išbandė ir Moldovos Eurovizijos atrankoje. 2012 metais jam pavyko laimėti atranką ir debiutuoti dainų konkurse Azerbaidžane, kur užėmė 11-ą vietą. 2020 metais Moldovos Eurovizijos atrankoje jis liko antras, o šiais metais finale surinko daugiausiai balsų tiek iš komisijos, tiek iš žiūrovų.

Nyderlandai: Mia Nicolai ir Dion Cooper „Burning Daylight“

Michaja Nicolai yra 27-erių metų dainininkė, dainų rašytoja ir aktorė iš Amsterdamo, o Dionas Cuiperis yra 29-erių metų dainininkas ir dainų rašytojas, muzika susidomėjęs nuo mažų dienų, kadangi tėtis buvo būgnininkas. 15-os metų D. Cuiperis pradėjo groti gitara, o vėliau rašyti bei dainuoti savo dainas. Būdamas 21-erių metų metė tarptautinio verslo ir vadybos studijas bei nusprendė koncentruotis į muzikinę karjerą. Atlikėjas yra minėjęs, kad Shawnas Mendesas, Johnas Mayeris ir Harry Styles yra atlikėjai, kurie jį įkvepia.

M. Nicolai būdama trejų metų pradėjo lankyti baletą, kas, pasak jos, ir įžiebė susidomėjimą muzika. Vėliau pradėjo lankyti pianino ir smuiko klases. Atlikėja kol kas nėra išleidusi albumų, tačiau ne viena jos daina susilaukė didelio populiarumo. Šiuo metu N. Nicolai gyvena Los Andžele ir yra minėjusi, kad Davidas Bowie yra vienas didžiausių jos įkvėpėjų.

Šveicarija: Remo Forrer „Watergun“

Remo Forrer yra 21-erių metų dainininkas, populiarumo susilaukęs 2020 metais, kai laimėjo Šveicarijos muzikos talentų šou „The Voice“. Atlikėjas taip pat dalyvavo ir Vokietijoje vykusiame muzikiniame šou „I Can See Your Voice“. R. Forrer muzika susidomėjo nuo mažų dienų. Be profesionalių pamokų, savarankiškai išmoko groti fleita, pianinu bei akordeonu. Šveicarijoje Eurovizijos atranka nevyksta, todėl 2023 m. vasario pabaigoje buvo paskelbta, kad šalį atstovaus Remo Forrer su daina „Watergun“.

Kol kas trumpoje muzikinėje karjeroje, atlikėjui Eurovizijos scena bus didžiausias išbandymas. Praeitais metais Šveicarija užėmė 17-ą vietą. Vis tik, atkreipti dėmesį galima į tai, kad šiame dainų konkurse didelės sėkmės šalis nesusilaukia. Nors laimėti pavyko du kartus – 1956 ir 1988 metais, paskutiniai liko net aštuonis kartus – nuo 2010 metų net tris kartus. Taip pat, nuo 2007 iki 2018 metų vos tris kartus pavyko patekti į finalą. Iššūkis atlikėjo laukia nemažas, tačiau šansų patekti į finalą tikrai yra.

Portugalija: Mimicat „Ai coracao“

Marisa Isabel Lopes Mena yra 38-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, profesionalioje muzikoje karjerą pradėjusi 2014 metais. Sceniniu vardu „Mimicat“ žinoma atlikėja šiuo metu dirba su „Sony Music“ įrašų studija. Portugalijos atrankoje į Euroviziją atlikėja užtikrintai užėmė pirmą vietą – daugiausiai balų skyrė tiek komisija, tiek ir žiūrovai. Dainų konkurse Liverpulyje portugalė bus viena iš vyresnių atlikėjų, kas leis turėti pranašumą prieš mažiau patirties turinčius dalyvius.

Savo pirmąjį albumą „For You“ Mimicat išleido 2014 metais, o antrąjį „Back in Town“ 2017 metais, kuris susilaukė daugiau dėmesio ir Portugalijoje pasiekė 43-ą vietą pagal populiarumą. Iš viso atlikėja turi 11 singlų, tačiau nei venas iš jų nesusilaukė itin didelio populiarumo ir neužkariavo aukščiausių vietų Portugalijos topuose. Eurovizijoje Mimicat dainą „Ai caracao“ atliks portugališkai.

Azerbaidžanas: TuralTuranX „Tell Me More“

„TuralTuranX“ duetą sudaro broliai dvyniai Tural and Turan Bağmanov. 22-erių metų atlikėjai su muzika augo nuo mažų dienų – pirmiausia pradėjo mokytis groti pianinu, vėliau gitara. Vis tik, vaikystėje buvo sukrėsti, kai netikėtai mirė tėtis – tuomet broliai dvyniai sustabdė muzikinę veiklą. Tačiau, tai nebuvo vienintelė netektis jų gyvenime – 2015 metais autoavarijoje mirė kiti du broliai. Baigę mokyklą gimtajame mieste, persikėlė į Baku, kur dainuodavo kaip gatvės muzikantai, o Tural su kitu draugu sukūrė grupę „TheRedJungle“.

Didelės muzikinės patirties broliai neturi ir „Tell Me More“ yra pirmasis jų singlas. Akivaizdu, kad Eurovizijos scena bus didžiausias išbandymas muzikinėje karjeroje, tačiau tuo pačiu metu gali atverti naujų durų ateityje. Prieš daugiau nei dešimt metų Azerbaidžanas stabiliai užimdavo aukštą vietą, o 2011 pavyko ir laimėti. 2008 metais Azerbaidžanas užėmė 8-ą vietą, po metų liko trečioje, dar kitais užėmė penktą vietą, o 2012 m. užėmė ketvirtą, 2013 antrą. Bus įdomu pamatyti ar „TuralTuranX“ pavyks pakartoti kolegų sėkmę.

Švedija: Loreen „Tattoo“

Lorine Zineb Nora Talhaoui yra 39-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, Eurovizijos fanams gerai pažįstama atlikėja. Sceniniu vardu Loreen žinoma dainininkė 2012 metais su daina „Euphoria“ laimėjo Euroviziją, o pati daina susilaukė itin didelio populiarumo daugybėje Europos šalių. Tai buvo vienas iš tų atvejų, kai jau prieš finalą buvo matoma ryški favoritė – tuomet Loreen užtikrintai laimėjo finalą ir po 13 metų pertraukos sugrąžino konkursą į Švediją.

Savo populiarumo atlikėja susilaukė 2004 metais, kai sudalyvavo Švedijoje vykusiame dainų konkurse „Idol“ ir užėmė ketvirtą vietą. Iš viso Loreen yra išleidusi du albumus – 2012 metais „Heal“ ir 2017 metais „Ride“. Švedijos atrankoje į Euroviziją Loreen užtikrintai laimėjimo pirmą vietą, o po pusfinalio išleista daina iš karto užėmė pirmą vietą ir tapo antruoju atlikėjus singlu Švedijoje, kuris tarp populiariausių dainų užkopė į pirmą vietą.

Eurovizija 2023: antrasis pusfinalis

Antrajame Eurovizijos pusfinalyje varžysis 16 šalių, iš kurių dešimt gegužės 11 dieną pateks į finalą. Tarp antrojo pusfinalio dalyvių išvysime ir Lietuvos atstovę Moniką Linkytę, o kitos šiame pusfinalyje dalyvaujančios šalys yra Armėnija, Belgija, Kipras, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Rumunija, Albanija, Australija, Austrija, Sakartvelas, Lenkija, San Marinas ir Slovėnija. Kviečiame su kiekvienos šalies atstovais susipažinti iš arčiau.

Belgija: Gustaph „Because of You“

Stef Caers yra 42-erių metų dainininkas ir dainų autorius, muzikinę karjerą pradėjęs prieš daugiau nei 24 metus. Pirmąją dainą išleido 2000 metais, kuri iš karto susilaukė didelio populiarumo ir užėmė 22-ą vietą tarp populiariausių dainų. Nuo to laiko tai buvo antra populiariausia daina Gustaph muzikinėje karjeroje. Tik daina „Because of You“ pakilo iki trečios vietos, su kuria atlikėjas ir vyksta į Euroviziją.

Belgas kurį laiką buvo Lady Linn ir Willy Sommers pritariamasis vokalistas, o 2010 m. buvo vienas iš „Hercules and Love Affair“ grupės pagrindinių vokalistų. S. Caers patirties Eurovizijoje jau šiek tiek turi – 2018 m. jis buvo Sennek ir 2021 m. grupės „Hooverphonic“ pritariamasis vokalistas. Angliškai atliekantis pop dainą „Because of You“, atlikėjas sieks pagerinti praeitų metų Belgijos pasirodymą Eurovizijoje, kai buvo užimta 19 vieta.

Danija: Reiley „Breaking My Heart“

Rani Petersen yra 25-erių metų atlikėjas, savo solinę karjerą pradėjęs 2019 metais. Farerų Salose gimęs Reiley savo populiarumo susilaukė „TikTok“ platformoje, kur turi daugiau nei 10 mln. sekėjų. Dainininku ir nuomonės formuotoju prisistatantis R. Petersenas rizikavo būti išmestas ir Danijos Eurovizijos atrankos, kadangi savo dainą buvo atlikęs 2022 metais Seule vykusiame „Slow Life Slow Live“ festivalyje. Vis tik, diskvalifikacijos dainininkas išvengė ir tapo pirmuoju Farerų Salose gimusiu atlikėju, kuris atstovaus Daniją Eurovizijoje.

Su „Atlantic Records“ įrašų studija dirbantis atlikėjas 2021 metais išleido pirmąją dainą „Let it Ring“. Tais pačiais metais išleido antrąją dainą „Superman“, o iš viso yra žinomos dar kelios jo dainos – „Blah Blah Blah“, „Moonlight“ su AB6IX ir „Breaking My Heart“, kurią ir girdėsime Eurovizijos scenoje.

Estija: Alika „Bridges“

Alika Milova yra 20-ties metų atlikėja ir dainų rašytoja, muzikinę karjerą pradėjusi vos 2021 metais ir šiuo metu dirba su „Universal Music Group“ įrašų studija. Įvairiuose konkursuose atlikėja dalyvavo nuo mažens, tarp kurių ir Kauno talentų konkursas, „The Baltic Voice“, „New Wave Junior“, „Berlin Perle“. 2021 m. A. Milova laimėjo Estijos talentų konkursą, kas ir lėmė galimybę pasirašyti sutartį su „Universal Music Group“.

Dainą Eurovizijai parašė Alika kartu su Nina Sampermans ir Wouter Hardy. Estijos Eurovizijos atrankoje Alika su daina „Bridges“ surinko maksimalų balų skaičių tiek iš komisijos, tiek iš žiūrovų. Daina pasak atlikėjos perteikia jausmus, kuriuos ji jausdavo įrašų studijoje. Dainos pavadinimą pasirinko norėdama, kad klausytojai galėtų bendrauti su savimi ir aplinkiniais net jeigu jaučiasi pasimetę dideliame mieste, kuriame supa daugybė žmonių.

Graikija: Victor Vernicos „What They Say“

Victor Vernicos Jørgensen yra vos 16-os metų atlikėjas, savo karjerą pradėjęs 2020 metais ir dirbantis su „Panik Records“ įrašų studija. Victor Vernicos gimė Atėnuose, kurio tėtis yra danas, o mama graikė. Būdamas keturių metų pradėjo mokytis groti pianinu, aštuonerių pradėjo dainuoti, o dešimties pradėjo groti gitara. Būdamas 11-os metų pradėjo rašyti dainas. 2021 metais jis išleido pirmąją dainą, kuri buvo parašyta ir sukurta jo paties.

Nuo 2020 metų graikas jau yra išleidęs aštuonerias dainas, o laimėjęs Graikijos Eurovizijos atranką, taps jauniausiu atlikėju Graikijos istorijoje, kuris atstovaus šalį Eurovizijos dainų konkurse. Praeitais metais Graikija Eurovizijoje užėmė 8-ą vietą, todėl kartele jaunajam talentui iškelta gana aukštai.

Rumunija: Theodor Andrei „D.G.T. (Off and On)“

Theodor Andrei yra 18-os metų atlikėjas, savo karjerą pradėjęs 2017 metais ir šiuo metu dirbantis su „Selective Studio“ įrašų studija. Žinomumo jaunasis atlikėjas susilaukė 2017 metais, kai Rumunijos dainų konkurse „The Voice Kids“ pasiekė pusfinalį. 2020 metais savo sėkmę išbandė Rumunijoje vykusiame „X Factor“, tačiau iš konkurso pasitraukė dar neprasidėjus gyviems pasirodymams.

Nuo 2017 m. dainininkas yra išleidęs jau net 14 dainų. Rumunijos Eurovizijos atrankoje Theodor Andrei surinko daugiausiai žiūrovų balsų, kas ir lėmė galimybę dalyvauti dainų konkurse Liverpulyje. Eurovizijos scena jaunajam atlikėjui bus didžiausias iššūkis karjeroje, tačiau sieks atvesti šalį į finalą, į kurį praeitais metais Rumunija sugrįžo po ketverių metų pertraukos. 18-os metų Theodor Andrei nebus pats jauniausias atlikėjas Eurovizijoje, tačiau vienas iš jų.

Albanija: Albina & Familja Kelmendi „Duje“

Albina Kelmendi yra 25-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja. Šių metų Eurovizijos scenoje ji pasirodys su penkiais savo šeimos nariais. Būtent visi kartu ir sukūrė „Duje“ dainą. Albanijos Eurovizijos atrankoje Albina komisijos vertinimu liko antroje vietoje ir nusileido Elsa Lila su daina „Evita“, tačiau pagal žiūrovų balsus „Duje“ užėmė pirmą vietą, kas ir lėmė Albina bei jos šeimos vykimą į šių metų Euroviziją.

Albina Kelmendi gimė Kosove, albanų šeimoje, mokykloje grojo klarnetu ir pianinu. Populiarumo muzikos scenoje susilaukė 2014 metais, kai „The Voice of Albania“ konkurse užėmė antrą vietą. 2022 m. birželio mėnesį išleido pirmąjį savo albumą „Nana loke“, o debiutinę dainą pristatė 2015 metais.

Lietuva: Monika Linkytė „Stay“

Monika Linkytė yra 30-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, gimusi Gargžduose. Tai Lietuvoje gerai žinoma atlikėja, kuri jau turi ir Eurovizijos dainų konkurso patirties. 2015 metais kartu su Vaidu Baumila ir daina „This Time“ finale užėmė 18-ą vietą. Į Eurovizijos atranką Lietuvoje M. Linkytė sugrįžo po septynerių metų pertraukos – nuo 2015 m. nedalyvavo nei karto, nors prieš tai atrankose būdavo dažna dalyvė.

Per savo muzikinę karjerą Linkytė išleido ne vieną gerai žinomą dainą, tačiau kol kas yra išleidusi vos vieną albumą. 2014 metais „Walk With Me“ albumas susilaukė didelio susidomėjimo, o ir „M.A.M.A“ apdovanojimuose buvo pripažintas kaip geriausias metų albumas.

Šiais metais Monika Linkytė į Eurovizijos atranką sugrįžo kaip pagrindinė solistė, tačiau su savimi turi ir pritariamąjį vokalą, kuris atlieka svarbų vaidmenį dainos pateikime. Visuose trejuose atrankos pasirodymuose daina „Stay“ būdavo pateikiama vis šiek tiek kitaip, o finalinis pasirodymas labiausiai patiko komisijai, kuri ir skyrė pirmą vietą. Pagal žiūrovų balsus M. Linkytė liko antroje vietoje, nusileido Rūta Mur su daina „So Low“.

Slovėnija: Joker Out „Carpe Diem“

„Joker Out“ yra indie roko grupė, kuri susikūrė 2016 metais ir šiuo metu sudaro penki nariai – Bojanas Cvjeticaninas, Jure Mačekas, Krisas Guštinas, Janas Petehas ir Nace Jordanas. Grupė susiformavo 2016 metais, kai iširo „Apokalipsa“ ir prie trijų buvusių narių prisijungė K. Guštinas su Janas Petehas.

2021 m. spalio mėnesį grupė išleido pirmąjį albumą „Umazane misli“, o jau po metų išleido ir antrąjį – „Demoni“. „Zlata piščal“ apdovanojimuose 2021 ir 2022 metais „Joker Out“ buvo išrinkta kaip metų atlikėjai. 2020 m. buvo išrinkti kaip metų naujokai. Į šių metų Euroviziją „Joker Out“ vyksta su slovėniškai atliekama daina ir sieks po dviejų metų pertraukos sugrąžinti Slovėniją į finalą.

Kipras: Andrew Lambrou „Break a Broken Heart“

Andrew Lambrou yra 24-erių metų dainininkas, gimęs ir augęs Australijoje graikų-kipriečių šeimoje. Būdamas penkerių metų mokykloje laimėjo dainuojamosios poezijos konkursą ir tais pačiais metais mama jį užrašė į muzikos mokyklą. Populiarumo atlikėjas susilaukė 2013 metais, kai įkėlė savo dainuojančio vaizdo įrašus į „Youtube“ ir „Instagram“. 2017 m. savo sėkmę A. Lambrou išbandė Australijos „X Faktoriuje“, tačiau TV šou paliko prieš pat gyvus pasirodymus ir liko tarp geriausių dvidešimtuko.

Didelį laiką atlikėjas perdainuodavo kitas gerai žinomas dainas ir taip auginosi fanų bendruomenę. 2021 metais pasirašė sutartį su „City Pop Records“ įrašų studija ir pradėjo kurti savo dainas. 2021 metais išleido tris nemažo populiarumo susilaukusias dainas – „Throne“, „Lemonade“ ir „Confidence“. 2022 m. atlikėjas dalyvavo Australijos Eurovizijos atrankoje, tačiau finale užėmė 7-ą vietą.

2022 m. spalio mėnesį buvo paskelbta, kad Andrew Lambrou Eurovizijoje atstovaus Kiprą. Atlikėjas taip pat pasirašė sutartį su viena geriausių Graikijos ir Kipro muzikos įrašų studija „Panik Records“.

Australija: Voyager „Promise“

„Voyager“ yra progresyvaus metalo grupė, įkurta 1999 metais, kurią šiuo metu sudaro penki nariai – Danielis Estrinas, Simone Dowas, Scottas Kay, Ashley Doodkorte ir Alexas Canionas. Iš viso yra išleidę septynis albumus, paskutinį 2019 metais bei dirba su prancūzų-amerikiečių metalo muzikos stiliaus „Season of Mist“ įrašų studija. D. Estrinas yra šiuo metu vienintelis aktyvus grupės narys, kuris buvo vienas iš trijų įkūrėjų. Jis kartu su Marku Bakeriu ir Adamu Lovkisu grupę įkūrė universitete.

Australijos Eurovizijos atrankoje „Voyager“ sėkmę išbandę 2020 metais, tada su daina „Runaway“ jie nepateko tarp dešimties atlikėjų pasirodyti finale. 2022 metais su daina „Dreamer“ jie užėmė antrą vietą, o visoje Australijoje daina susilaukė itin didelio populiarumo. Šiais metais papildomos atrankos buvo nuspręsta, kad Australija Eurovizijoje atstovaus „Voyager“ su daina „Promise“.

Islandija: Dilja „Power“

Dilja Petursdottir yra 21-erių metų atlikėja gimusi ir augusi Islandijoje, kur populiarumo susilaukė 2015 metais sudalyvavus Islandijos talentų šou. 2020 metais ji persikėlė į Kopenhagą, kur pradėjo mokytis psichoterapijos su dainavimo pamokomis. Šių metų Islandijos Eurovizijos atrankoje pusfinalyje atliko dainą islandiškai, o finale dainavo angliškai. Finale ji įveikė žinomą islandų roko grupę – „Langi Seli og Skuggarnir“. Įdomu tai, kad Islandijoje jos pusfinalyje atlikta daina pasiekė 11-ą vietą tarp populiariausių dainų, tuo tarpu angliška vos 29-ą.

Gana jaunai atlikėjai Eurovizija bus didžiausias iššūkis karjeroje. Dainininkė kol kas nėra išleidusi savojo albumo, o ir dainų, kurios būtų susilaukusios populiarumo neturi. Vienintelė daina „Power“, su kuria ir vyksta į Euroviziją, yra kol kas vienintelė atlikėjos vizitinė kortelė. Praeitais metais Islandija užėmė 23-ią vietą, o 2021 m. ketvirtą. Iššūkis laukia nemažas, tačiau finale atlikėją tikrai galime išvysti.

Lenkija: Blanka „Solo“

Blanka Stajkowa yra 23-erių metų dainininkė ir modelis iš Lenkijos, profesionalios muzikos karjerą pradėjusi 2021 metais ir šiuo metu dirbanti su „Warner“ įrašų studija. Nors nei vienas iš tėvų nebuvo susijęs su muzika, mama įvairiais būdais stengėsi nukreipti muzikos kryptimi – kiekvieną rytą prieš mokyklą įjungdavo „MTV“ kanalą. Būtent tai, pasak Blankos ir atvedė ją į muzikos industriją bei būdama 13-os išleido pirmąją savo dainą.

2021 m. atlikėja dalyvavo „Top Model“ TV šou, o tuo pačiu metu išleido dainą „Better“. 2022 m. pradėjo dirbti su „Warner“ įrašų studija bei išleido dainą „Solo“, su kuria dalyvavo Lenkijos Eurovizijos atrankoje. Finale atlikėja pagal žiūrovus užėmė antrą vietą, o pagal komisiją pirmą. Lenkijoje daina „Solo“ tarp populiariausių šalies dainų pasiekė net ketvirtą vietą.

San Marinas: Piqued Jacks „Like an Animal“

„Piqued Jacks“ yra Italijos roko grupė, kuri savo veiklą pradėjo 2006 metais – du nariai iš keturių grupėje yra nuo pat įkūrimo pradžios, tai slapyvardžiais pasivadinę „E-King“ – vokalistas bei „littleladle“ bosas bei pritariantis vokalas. Kiti du grupės nariai prisijungė vėliau – „HolyHargot“ 2017 m. ir „Majic-o“ 2019 m.

Grupė yra gana aktyvi, iš viso išleidusi keturis albumus, nemažai dainų susilaukė didelio populiarumo. 2019 metais grupė „Sanremo Rock“ muzikos apdovanojimuose laimėjo roko kategorijai skirtą prizą. Šių metų San Marino Eurovizijos atrankoje komisija išrinko juos nugalėtojais. Jeigu pažvelgtume į San Marino rezultatus Eurovizijoje, tai nuo 2008 m. kai debiutavo dainų konkurse, į finalą pavyko patekti vos tris kartus. 2019 metais užima 19 vieta buvo geriausia.

Armėnija: Brunette „Future Lover“

Elen Yeremyan yra 21-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, žinoma sceniniu vardu „Brunette“. Atlikėja su muzika auga nuo mažų dienų – dainuoti pradėjo būdama vos ketverių, o dainas rašo nuo penkiolikos metų. Debiutinį singlą „Love the Way You Feel“ dainininkė išleido būdama 18-os metų. Vėliau E. Yetemyan prisjungė prie grupės „Project 12”, kuri Jerevane pasirodo naktiniuose klubuose.

Nuo 2019 metų žinoma dainininkė taip pat yra ir dar vienos grupės „En aghjiknery (ThoseGirlz)“ narė. Pop muzikos atlikėja 2022 metais išleido tris dainas – „Gisher“, „Smoke Break“ ir „Bac kapuyt achqerd“. Kol kas nėra išleidusi albumo, o Eurovizijos scena bus didžiausias išbandymas muzikinėje karjeroje.

Austrija: Teya ir Salena „Who the Hell Is Edgar?“

Teodora Špirič yra 22-erių metų dainininkė, kuri kartu su 25-erių metų Selina-Maria Edbauer sudarys duetą ir atstovaus Austriją Eurovizijoje. T. Špirič gimė Austrijoje, serbų šeimoje ir kurį laiką vaikystėje leido Kosove, bet vėliau sugrįžo gyventi į Vieną. Atlikėja yra minėjusi, kad Adele ir Amy Winehouse padarė jai didžiausią įtaką muzikoje.

2020 metais dainininkė išbandė savo sėkmę Austrijos Eurovizijos atrankoje ir buvo išrinkta tarp trijų finalininkų, bet atrankos nelaimėjo. Tai pačiais metais jos tėvai išvertė dainą į serbų kalbą ir išbandė sėkmę Serbijos atrankoje į Euroviziją. Į atrankos finalą pavyko patekti, bet ten užėmė dešimtą vietą su keturiais taškais.

Selina-Maria Edbauer apie save pranešė 2017 metais, kai pasirodė Vokietijoje vykusiame „The Voice“ muzikiniame šou. 2019 metais išbandė savo sėkmę Austrijos Eurovizijos atrankoje, tačiau bandymas buvo nesėkmingas. 2021 metais atlikėja dalyvavo Austrijos talentų šou, kur pateko tarp 32-iejų geriausių. Kaip ir jos kolegė Eurovizijoje, S. M. Edbauer albumų nėra išleidusi, o pasirodymas Eurovizijoje bus didžiausias išbandymas muzikinėje karjeroje.

Sakartvelas: Iru „Echo“

Irina Khechanovi yra 22-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, muzikinę karjerą pradėjusi prieš daugiau nei 10 metų – 2011 metais. Būtent šiais metais su grupe „Candy“ ji laimėjo vaikų Euroviziją. 2023 metais ji ne tik buvo išrinkta atstovauti Sakartvelą Eurovizijoje, bet ir tapo „The Voice“ nugalėtoja. Nors tai gana jauna atlikėja, tačiau patirties sukaupusi gana nemažai, o pergalė vaikų Eurovizijoje bus nemažas postūmis siekti gerų rezultatų šiais metais.

Pirmąją dainą Iru išleido 2021 metais, o iš viso turi penkis singlus. Albumo kol kas nėra išleidusi, bet dirba su „Giga Production“ įrašų studija ir galima tikėtis, kad albumo greitu metu sulauksime. Paskutiniuose penkeriuose Eurovizijos konkursuose Sakartvelo nematėme finale, tačiau šiais metais Iru su daina „Echo“ turi neblogus šansus ne tik patekti į finalą, bet ir pakovoti dėl gana aukštų vietų.

 

Related Posts

1 thoughts on “Eurovizija 2023 – dalyviai, dainos ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *