Eurovizijos antras pusfinalis dalyviai

Eurovizija 2023

Gegužės 9-13 dienomis Liverpulyje, Anglijoje bus surengtas 67-asis Eurovizijos dainų konkursas. Jame dalyvaus 37 šalys, Eurovizija turėjo vykti Ukrainoje, tačiau dėl neįmanomo užtikrinti saugumo - perkelta į Jungtinę Karalystę. Lietuvos atstovė 2023 m. Eurovizijoje - Monika Linkytė su daina „Stay“.

Pirmas 2023 m. Eurovizijos pusfinalis

Pirmas 2023 m. Eurovizijos pusfinalis bus surengtas gegužės 9-ąją. 15 šalių, atrinktų atsitiktine tvarka, sieks vieno tikslo – patekti tarp 10 geriausiųjų savo pusfinalyje, kas leistų šeštadienį ant Eurovizijos didžiosios scenos žengti dar kartą bei pasirodyti didžiajame finale.

Žvelgiant į pirmojo pusfinalio dalyvių sąrašą – galima drąsiai teigti, jog šis pusfinalis yra gerokai stipresnis už antrąjį, kuriame pasirodys Lietuvos atstovė Monika Linkytė. Favoritai nugalėti 2023 m. Eurovizijoje: Švedija, Čekija, Norvegija, Suomija visos šios šalys patenka tarp penkių realiausių kandidačių triumfuoti konkurse ir visos jos pasirodys pirmajame pusfinalyje.

Šiame pusfinalyje pasirodys ir mūsų kaimynai – latviai Sudden Lights su daina „Aijā“. Tiesa, žvelgiant į prognozes, Latvijai gali būti labai sunku peržengti pusfinalio barjerą.

Kada vyks pirmas Eurovizijos pusfinalis? 22:00 val. Lietuvos laiku, gegužės 9 d.

Kur žiūrėti? Tiesioginė pusfinalio transliacija – LRT kanalu arba LRT.lt puslapyje, užsienyje esantiems lietuviams, kurie negali matyti LRT kanalo, Eurovizija tiesiogiai – Youtube platformoje.

Tuo tarpu antrojo Eurovizija 2023 pusfinalio dalyvius galima rasti čia.

Eurovizija 2023 pirmas pusfinalis: dalyviai

Kroatija: Let 3 „Mama ŠČ!“

„Let 3” yra roko grupė, įkurta 1987-aisiais. Labiausiai žinoma savo originaliais gyvais pasirodymais, o dainų žodžiai dažnai būna provokuojantys ir vulgarūs. Grupės nariai palaiko liberalias pažiūras, pasisako už moterų ir LGBT teises.

Grupė Kroatijoje yra gavusi nemažai apdovanojimų, tačiau dauguma jų iki 2006 metų. Šių metų Eurovizijoje „Let 3” atliks savo stiliaus kroatišką dainą.

Airija: Wild Youth „We Are One“

„WIld Youth“ yra indie roko grupė, susikūrusi 2016 metais Dubline. 2017 metais grupė išleido pirmąją dainą „All Or Nothing“, vėliau išleista ir daugiau dainų, kurios Airijoje susilaukė didelio populiarumo.

Airija per paskutines aštuonerias Eurovizijas vos vieną kartą pateko į finalą – 2018 m. tai pavyko padaryti Ryanui O‘Shaughnessy su daina „Together“. Neabejojama, kad grupė „Wild Youth“ sieks nutraukti nesėkmingą atkarpą, o daina tikrai pajėgi būti tarp dešimties iš penkiolikos geriausių pirmajame pusfinalyje.

Latvija: Sudden Lights „Aijā“

„Sudden Lights“ yra indie roko grupė, įkurta 2012 metais Rygoje. Latvijos Eurovizijos atrankoje grupė debiutavo dar 2018-aisiais su daina „Just Fine“ liko antroje vietoje.

2018 metais gerai žinoma grupė „Brainstorm“ į savo turą pasikvietė ir „Sudden Lights“. Paskutiniame turo koncerte Rygoje susirinko 60 tūkst. žiūrovų. Grupės siekis šių metų Eurovizijoje – atvesti savo šalį į finalą, kuriame Latvija nebuvo nuo 2016-ųjų.

Malta: The Busker „Dance (Our Own Party)“

„The Busker“ yra 2012 metais įkurta muzikos grupė, kurią sudaro Davidas “Dav.Jr” Grechas, Jeanas Paulas Borgas ir Seanas Meachenas. Įkvėpimo grupė semiasi iš tokių gerai žinomų grupių kaip „The Beatles“ ir „The Beach Boys“.

Atrankoje vyrukai pasirodė itin sėkmingai. Finale maksimalų taškų skaičių grupei skyrė tiek žiūrovai, tiek komisija.

Norvegija: Alessandra „Queen of Kings“

Alessandra Watle Mele yra 20-ies metų dainininkė ir dainų rašytoja, savo profesionalią muzikos karjerą pradėjusi tik 2022 metais. Atlikėja gimė ir augo Italijoje, jos tėtis italas, o mama norvegė.

2022-aisiais dalyvavo Norvegijos dainų konkurse „The Voice“, tačiau iškrito prasidėjus gyviems pasirodymams. Atrankos į Euroviziją finale – atlikėja surinko daugiausiai balsų tiek iš komisijos, tiek iš žiūrovų.

Čekija: Vesna „My Sister’s Crown“

„Vesna“ – liaudies muzikos motyvais savo kūrybą grindžianti muzikos grupė, įkurta 2016 metais. P.Fuxova – viena iš grupės įkūrėjų, teigė, jog viena iš idėjų prieš pradedant grupę, buvo sukurti trupę vien iš moterų. P. Fuxova siekė atkreipti dėmesį į moteriškumą ir slavų seserystę. Nors grupės atliekamose dainose nemažai liaudies muzikos motyvų, vien tik liaudies muzikos žanrui to priskirti negalima.

Izraelis: Noa Kirel „Unicorn“

Noa Kirel yra 21-erių metų dainininkė, aktorė ir laidų vedėja. Būdama 16-os triumfavo šalies geriausios metų dainininkės rinkimuose. 2020 m. birželio mėnesį atlikėja pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Atlantic Records“ įrašų studija.

Serbija: Luke Black „Samo mi se spava“

Luka Ivanovičius yra 30-metis dainininkas ir dainų rašytojas. Jau 12-os metų pradėjo rašyti dainų žodžius, o po poros metų pradėjo kurti ir pačias dainas. Įdomu yra tai, jog savo šalyje atrankoje į Euroviziją, pusfinalyje atlikėjas liko vos šeštoje vietoje, tačiau finale – tiek žiūrovai, tiek komisija atlikėjui skyrė antrąją poziciją, o tai bendroje įskaitoje leido triumfuoti atrankoje.

Suomija: Käärijä „Cha Cha Cha“

Jere Pöyhönenas yra 29-erių metų dainininkas iš Suomijos. Atlikėjas išsiskiria savo muzikos stiliumi, kuris apima elektroninę muziką, repą bei roką.

Šių metų pradžioje paskelbta, kad J. Pöyhönenas tapo vienu iš septynių atrankos dalyvių į didžiąją Euroviziją. Finale atlikėjo pergalė didelių klausimų neiškėlė – užtikrintai iškovota pirmoji pozicija ir taip išsikovota teisė ginti šalies garbę Liverpulyje.

Portugalija: Mimicat „Ai coracao“

Marisa Isabel Lopes Mena yra 38-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, profesionalioje muzikoje karjerą pradėjusi 2014 metais. Sceniniu vardu „Mimicat“ žinoma atlikėja šiuo metu dirba su „Sony Music“ įrašų studija. Portugalijos atrankoje į Euroviziją atlikėja užtikrintai užėmė pirmą vietą – daugiausiai balų skyrė tiek komisija, tiek ir žiūrovai. Dainų konkurse Liverpulyje portugalė bus viena iš vyresnių atlikėjų, kas leis turėti pranašumą prieš mažiau patirties turinčius dalyvius.

Savo pirmąjį albumą „For You“ Mimicat išleido 2014 metais, o antrąjį „Back in Town“ 2017 metais, kuris susilaukė daugiau dėmesio ir Portugalijoje pasiekė 43-ą vietą pagal populiarumą. Iš viso atlikėja turi 11 singlų, tačiau nei venas iš jų nesusilaukė itin didelio populiarumo ir neužkariavo aukščiausių vietų Portugalijos topuose. Eurovizijoje Mimicat dainą „Ai caracao“ atliks portugališkai.

Azerbaidžanas: TuralTuranX „Tell Me More“

„TuralTuranX“ duetą sudaro broliai dvyniai Tural and Turan Bağmanov. 22-erių metų atlikėjai su muzika augo nuo mažų dienų – pirmiausia pradėjo mokytis groti pianinu, vėliau gitara. Vis tik, vaikystėje buvo sukrėsti, kai netikėtai mirė tėtis – tuomet broliai dvyniai sustabdė muzikinę veiklą. Tačiau, tai nebuvo vienintelė netektis jų gyvenime – 2015 metais autoavarijoje mirė kiti du broliai. Baigę mokyklą gimtajame mieste, persikėlė į Baku, kur dainuodavo kaip gatvės muzikantai, o Tural su kitu draugu sukūrė grupę „TheRedJungle“.

Didelės muzikinės patirties broliai neturi ir „Tell Me More“ yra pirmasis jų singlas. Akivaizdu, kad Eurovizijos scena bus didžiausias išbandymas muzikinėje karjeroje, tačiau tuo pačiu metu gali atverti naujų durų ateityje. Prieš daugiau nei dešimt metų Azerbaidžanas stabiliai užimdavo aukštą vietą, o 2011 pavyko ir laimėti. 2008 metais Azerbaidžanas užėmė 8-ą vietą, po metų liko trečioje, dar kitais užėmė penktą vietą, o 2012 m. užėmė ketvirtą, 2013 antrą. Bus įdomu pamatyti ar „TuralTuranX“ pavyks pakartoti kolegų sėkmę.

Švedija: Loreen „Tattoo“

Lorine Zineb Nora Talhaoui yra 39-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, Eurovizijos fanams gerai pažįstama atlikėja. Sceniniu vardu Loreen žinoma dainininkė 2012 metais su daina „Euphoria“ laimėjo Euroviziją, o pati daina susilaukė itin didelio populiarumo daugybėje Europos šalių. Tai buvo vienas iš tų atvejų, kai jau prieš finalą buvo matoma ryški favoritė – tuomet Loreen užtikrintai laimėjo finalą ir po 13 metų pertraukos sugrąžino konkursą į Švediją.

Savo populiarumo atlikėja susilaukė 2004 metais, kai sudalyvavo Švedijoje vykusiame dainų konkurse „Idol“ ir užėmė ketvirtą vietą. Iš viso Loreen yra išleidusi du albumus – 2012 metais „Heal“ ir 2017 metais „Ride“. Švedijos atrankoje į Euroviziją Loreen užtikrintai laimėjimo pirmą vietą, o po pusfinalio išleista daina iš karto užėmė pirmą vietą ir tapo antruoju atlikėjus singlu Švedijoje, kuris tarp populiariausių dainų užkopė į pirmą vietą.

Moldova: Pasha Parfeni „Soarele si luna“

Pavel Parfeni yra 36-erių metų dainininkas ir dainų rašytojas iš Moldovos. Įdomu yra tai, jog šių metų Eurovizija – nebus pirmoji Pashos karjeroje. 2012 metais jis atstovavo savo šalį Azerbaidžane vykusiame konkurse. Tą kartą Pasha Parfeni užėmė 11-ąją vietą.

2020 metais jis savo laimę Eurovizijos atrankoje bandė dar kartą – savo šalyje jis liko antras, o sugrįžęs po trejų metų užkariavo tiek komisijos, tiek žiūrovų širdis.

Nyderlandai: Mia Nicolai ir Dion Cooper „Burning Daylight“ 

Michaja Nicolai yra 27-erių metų dainininkė, dainų rašytoja ir aktorė iš Amsterdamo, o Dionas Cuiperis yra 29-erių metų dainininkas ir dainų rašytojas, muzika susidomėjęs nuo mažų dienų, kadangi tėtis buvo būgnininkas.

Šveicarija: Remo Forrer „Watergun“

Remo Forrer yra 21-erių metų dainininkas, populiarumo susilaukęs 2020 metais, kai laimėjo Šveicarijos muzikos talentų šou „The Voice“.

Įdomu yra tai, jog Šveicarijai paskutinius du dešimtmečius ne itin gerai sekasi Eurovizijoje.  Nuo 2007 iki 2018 metų vos tris kartus pavyko žengti į finalą, tad atlikėjui iškeltas uždavinys -žengti į finalą yra nemažas iššūkis.