Eurovizijos antras pusfinalis dalyviai

Eurovizija 2024 - Pirmas pusfinalis

Gegužės 7-11 dienomis Švedijoje, Malmės mieste, bus surengtas 68-asis Eurovizijos dainų konkursas. Jame dalyvaus 37 šalys. Lietuvos atstovas 2024 m. Eurovizijoje - Silvester Belt su daina „Luktelk“.

Pirmas 2024 m. Eurovizijos pusfinalis

Sausio 30 d. vyko burtų ceremonija, kurioje paaiškėjo, kurios šalys pasirodys pirmajame, o kurios antrajame pusfinalyje. Tuo pačiu buvo nuspręsta, kurios „didžiosios šalys“ balsuos pirmajame, o kurios antrajame pusfinalyje. Prieš traukiant burtus, visos šalys pagal istorinius balsavimų įpročius, buvo suskirstytos į penkis krepšelius. Lietuva kartu su Armėnija, Azerbaidžanu, Sakartvelu, Izraeliu, Latvija ir Ukraina atsidūrė trečiajame krepšelyje.

Buvo diskutuojama dėl įvairių pasikeitimų, tačiau jokių didelių pokyčių neįvyko. Tačiau, galima tikėtis, kad ateityje jų įvyks. Pavyzdžiui, vienas iš siūlymų buvo atimti Prancūzijai, Ispanijai, Vokietijai, Italijai ir Jungtinei Karalystei teisę pasirodyti iš karto finale. Tai reiškia, kad šios šalys ateityje gali pasirodyti ir viename iš pusfinalių.

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad gegužės 7 d. Lietuva kartu su Ukraina, Slovėnija, Kipru, Islandija, Lenkija, Suomija, Serbija, Portugalija, Liuksemburgu, Kroatija, Australija, Azerbaidžanu, Airija ir Moldova pasirodys pirmajame pusfinalyje. Išskirti galima Liuksemburgą, kuris į dainų konkursą sugrįžta net po 31-erių metų. Pirmajame pusfinalyje balsuoti galės visos šiame pusfinalyje dalyvaujančios šalys bei Vokietija, Švedija ir Jungtinė Karalystė.

Pusfinaliai taip pat yra suskirstyti į dvi dalis, pirmoje pasirodys Ukraina, Kipras, Lenkija, Serbija, Lietuva, Kroatija ir Airija. Antroje dalyje matysime Slovėniją, Islandiją, Suomiją, Portugaliją, Liuksemburgą, Australiją, Azerbaidžaną ir Moldovą.

Kroatija: Baby Lasagna – „Rim Tim Tagi Dim“

Marko Purišič yra 28-erių dainininkas, dainų autorius ir prodiuseris, kuris žinomas sceniniu vardu Baby Lasagna. Roko muzikinio stiliaus atlikėjas nuo 2011 iki 2016 ir nuo 2018 iki 2022 metų buvo grupės „Manntra“ gitaristas. Kol kas Baby Lasagna solinė karjera nėra ilga. Puikiai pasirodęs Kroatijos atrankoje į „Euroviziją“, jis pirmą kartą su daina „Rim Tim Tagi Dim“ debiutavo Kroatijos dainų TOP 40 ir užėmė 24-ą vietą, kuri vėliau pakilo ir iki pirmos. Marko Purišič teigia, kad „Rammstein“, „Electric Callboy“ ir „Tonči @ Madre Badessa” yra jo muzikos įkvėpėjai.

Šiuo metu Baby Lasagna dirba su „Virgin“ įrašų studija ir ruošia pirmąjį albumą – „Demons and Mosquitoes“. Savo muziką jis apibūdina kaip pop punk, techno, metalo ir „house“ miksą. Muzikinėje karjeroje Baby Lasagna pasirodymas „Eurovizijos“ scenoje bus didžiausias išbandymas. Būtina pažymėti tai, kad būtent ši „Rim Tim Tagi Dim“ daina yra įvardijama kaip viena iš pagrindinių favoričių laimėti 2024 m. dainų konkursą. Nuo 2010 m. Kroatija į finalą pateko tik tris kartus, todėl neabejojama, kad šis pasirodymas turi puikias galimybes užimti aukščiausią vietą per visą šalies dalyvavimo istoriją.

Kipras: Silia Kapsis – „Liar“

Silia Kapsis yra 17-metė dainininkė, dainų rašytoja, šokėja ir aktorė. Ji gimė Sidnėjuje, jos tėtis yra dainininkas Giorgos Kapsis iš Kipro, o mama advokatė ir buvusi šokėja iš Graikijos Despina „Rebecca“ Saivanidis. Nuo gimimo savo jaunystę atlikėja praleido Australijoje, kur augo meniškoje aplinkoje. Silia Kapsis koncertuoja jau vos nuo ketverių metų. Ji buvo pagrindinė AYPAC („Australian Youth Performing Arts Company“) vokalistė, tačiau yra surengusi ir savo solinių pasirodymų – vienas iš jų Alex Russell 30-ties metų gimtadienio vakarėlyje Los Andžele.

Savo debiutinę dainą Silia Kapsis išleido tik 2022 metais, tačiau „Who Am I?“ parašė, kai jai buvo vos 12 metų. 2023 metais išleido dar tris dainas – „No Boys Allowed“, „Disco Dancer“ ir „Night Out“. Atlikėja Australijoje dirba su „Nickelodeon“ kanalu, kur reguliariai veda „Nick News“. 2023 m. rugsėjo 25 dieną buvo paskelbta, kad Silia Kapsis šių metų „Eurovizijoje“ atstovaus Kiprą. Žvelgiant į atlikėjus šansus, finale daina „Liar“ daug šansų neturi ir tai tikrai nebus geriausias šalies pasirodymas.

Airija: Bambie Thug – „Doomsday Blue“

Bambie Ray Robinson yra 31-erių atlikėja, sceniniu vardu žinoma kaip Bambie Thug. Savo muzikoje ji naudoja įvairius stilius, o įkvėpimo randa iš tokių temų kaip skyrybos, raganavimas ir priklausomybė nuo narkotikų. Robinson tėtis švedas, o mama airė, ji taip pat turi tris seseris, su kuriomis lankė mokyklos chorą. Jos taip pat lankė baleto pamokas ir siekė studijuoti šokius bei tapti profesionaliomis šokėjomis. Robinson persikėlusi į Londoną koledže susilaužė ranką, dėl to pakeitė studijų krypti į muziką.

Iš viso Bambie Thug yra išleidusi tris albumus, o „Doomsday Blue“ yra pirmasis singlas, kuris pateko į Airijos dainų TOP 40 ir užėmė 37-ą vietą. Anksčiau patekti į topus atlikėjai niekaip nepavykdavo, nors dainų išleidusi nemažai. Robinson kaip savo mėgstamiausius atlikėjus yra išskyrusi Dolly Parton, Britney Spears, Nina Simone, Paul Simon, Joni Mitchell ir Led Zeppelin. Eurovizijoje iš šio Robinson pasirodymo daug nėra tikimasi ir panašu, kad net nepateks į finalą.

Lietuva: Silvester Belt – „Luktelk“

Silvestras Beltė yra 26-erių dainininkas, gimęs ir augęs Kaune, scenoje žinomas kaip Silvester Belt. Būdamas ketverių metų pamėgo muziką ir pradėjo lankyti muzikos mokyklą. Jis mokėsi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, o 2019 m. baigė studijas Londono „Westminster“ universitete. Po studijų Londone buvo pradėjęs dirbti grožio salone, kadangi turi didelį pomėgį makiažui. 2021 m. grįžo į Lietuvą, kur pradėjo dirbti su įrašų kompanija „OpenPlay“. Planavo grįžti į Londoną, tačiau dėl pandemijos buvo viskas uždaryta ir liko Lietuvoje.

Dar 2010 metais Silvestras dalyvavo vaikų „Eurovizijos“ atrankoje, pateko į finalą, tačiau ten užėmė 8 vietą iš 12. 2017 m. dalyvavo projekte „Aš – superhitas“, kurį laimėjo. Taip pat savo sėkmę išbandę „X Faktoriuje“, tačiau ketvirtą savaitę paliko projektą. Šiais metais atrankoje į Euroviziją dalyvavo pirmą kartą ir favoritu buvo laikomas nuo pat pirmo pasirodymo. Švedijoje Silvester Belt pasirodymui yra matoma vieta finale, o taip pat turi šansų kovoti dėl vietos dešimtuke.

Lenkija: Luna – „The Tower“

Aleksandra Katarzyna „Ola“ Wielgomas yra 24-erių dainininkė ir dainų autorė, kuri sceniniu vardu žinoma kaip Luna. Ji 1999 metais gimė Varšuvoje, kur augo ir pradėjo savo muzikinę karjerą. Ji mokėsi muzikos mokykloje, kur lankė smuiko pamokas, būdama 11-os prisijungė prie vaikų choro didžiajame Varšuvos teatre. Čia jai teko pasirodyti per įvairias operas. 2018 metais Luna pradėjo savo profesionalės karjerą. Atlikėja pradėjo dirbti su „Kayax“ įrašų kompanija bei išleido savo debiutinį singlą „Na wzgorzach niepokoju“.

2020 metais ji pradėjo dirbti su Michal „Fox“ Krol bei išleido dainą „Luna“, su kuria paskalbė savo naują muzikinį kelią. Per 2021-22 metus dainininkė išleido net keturiolika dainų, kai kuriose iš jų galima girdėti kosmoso garsus, kuriuos paskelbė NASA. Aleksandra Wielgomas ypač domisi astrologija, jos sceninis vardas Luna lotynų kalboje reiškia mėnulį. Nick Cave ir Bjork yra didžiausi įkvepėjai. Šiuo metu Luna dirba su „Universal Music Polska“, o 2022 su šia įrašų kompanija išleido pirmąjį albumą „Nocne zmory“. Eurovizijos finale Luna yra matoma, tačiau jame aukšta vieta nėra prognozuojama.

Serbija: Teya Dora – „Ramonda“

Teodora Pavlovska yra 31-erių dainininkė, dainų rašytoja ir prodiuserė iš Serbijos. Sceniniu vardu atlikėja žinoma kaip Teya Dora. Muzikinę karjerą pradėjo 2018 metais, o labiausiai išgarsėjo 2023 m. su daina „Džanum“. Ši daina Kroatijos muzikos topuose pakilo net iki šeštos vietos, debiutavo ir Austrijoje, kur aukščiausia vieta buvo 43. Į Euroviziją Teya Dora vyksta su daina „Ramonda“, kuri Kroatijos muzikos topuose užima 19-ą vietą.

Teya Dora gimė Bore, bet vėliau persikėlė gyventi į Belgradą, kur lankė muzikos mokyklos. Vėliau ji gavo stipendiją „Berklee College of Music“ Bostone. Perklausos metu ji atliko Alicia Keys dainą „No One“. Čia ji studijavo su dainininku Charlie Puth, o po studijų persikėlė gyventi į Niujorką, kur dirbo dainų rašytoja. Savo muzikinę karjerą Teya Dora pradėjo 2018, kai pradėjo dirbti su dainininke Nikolija. Daugiausiai sėkmės susilaukė daina „Džanum“ – „Youtube“ turi virš 75 mln. perklausų, o „Spotify“ virš 100 mln. Į finalą su daina „Ramonda“ atlikėja turėtų patekti, tačiau jame aukšta vieta nėra matoma.

Ukraina: Alyona Alyona ir Jerry Heil – „Teresa & Maria“

Ukraina į šių metų Euroviziją siunčia 32-erių Aliona Olehivna Savranenko, kuri žinoma tiesiog kaip Alyona Alyona bei Yana Oleksandrivna Shemaieva, kuri žinoma kaip Jerry Heil. Alyona Alyona šiuo metu įvardijama kaip nauja Ukrainos repo žvaigždė. Prieš profesionalią muzikos karjerą, atlikėja dirbo mokytoja darželyje. Susilaukusi populiarumo paliko darbą darželyje, kur dirbo ketverius metus. Repo muzika yra neatsiejama Alionos dalis – ji ilgą laiką bandė pasiekti platesnę auditoriją, kol galiausiai tai pavyko 2018 metais. Per šešerius metus trunkančią muzikinę karjerą, Alyona Alyona išleido ne vieną dainą patekusią į Ukrainos muzikos topus, 2021 metais ji buvo Ukrainos komisijos narė Eurovizijoje.

Jerry Heil lankė dvi skirtingas muzikos mokyklas Kijeve, o dalintis muzika internete pradėjo būdama 15-os. 2012 m. ji susikūrė „Youtube“ kanalą, kuriame dalinosi perdainuojamų dainų įrašais. Šiuo metu ji turi daugiau nei 400 tūkst. sekėjų, o jos įkelti vaizdo įrašai susilaukė daugiau nei 200 mln. peržiūrų. 2018 m. save išbandė Ukrainoje vykusiame „X Faktoriuje“. Į Euroviziją Jerry Heil bandė patekti 2021 metais, tačiau finale liko šeštoje vietoje. Sėkmę bandė 2023 metais, tačiau tada finale liko trečioje vietoje. Trečias kartas nemelavo ir kartu su Alyona Alyona laimėjusi atranką vyks į šių metų Euroviziją.

Į Ukrainos pasirodymą vertėtų atkreipti dėmesį, kadangi jis išskiriamas kaip vienas iš pagrindinių kandidatų laimėti visą konkursą. Kartu su Kroatija, šiuo metu Ukraina yra laikoma ryškia favorite, prie kurių pridėti galima Italiją ir Šveicariją.

Australija: Electric Fields – „One Milkali (One Blood)“

„Electric Fields“ yra 2015 m. Australijoje įsikūrusi elektroninės muzikos grupė, kurią sudaro vokalistas Zaachariaha Fielding ir klavišininkas bei prodiuseris Michael Ross. Grupė siekia apjungti modernią elektroninę muziką su aborigenų kultūra. Grupės nariai savo sėkmę išbandė ir individualioje karjeroje. Zaachariaha Australijos „X faktoriuje“ dalyvavo 2011 m., o Michael Ross 2013 m. Vis tik, kur kas daugiau sėkmės susilaukė kaip grupė, kurios veiklą pradėjo 2015 m., o pirmą dainą išleido 2016 m.

„Electric Fields“ buvo labai arti, kad Australiją atstovautų 2019 m. Eurovizijoje, tačiau tuomet finale su daina „2000 and Whatever“ užėmė antrą vietą tiek pagal žiūrovus, tiek pagal komisiją. Australijoje grupė turi nemažą populiarumą, laimi arba būna nominuoti įvairiuose apdovanojimuose. 2021 m. pradėjo dirbti su „Warner Music Australia“.

Zaachariaha Fielding dar turi aštuonis brolius ir seseris. Jis taip pat žinomas kaip menininkas, yra surengęs ne vieną parodą bei laimėjęs „Wynne Prize“ ir „Ramsay Art Prize“. Michael Ross yra sakęs, kad tarp jo įkvėpėjų yra Mariah Carey, „The Cranberries“, Tracy Chapman ir Lauryn Hill. Australijos pasirodymas matomas finale, tačiau jame turėtų likti antroje pusėje.

Azerbaidžanas: Fahree ft. Ilkin Dovlatov – „Ozunle apar“

Šių metų Eurovizijoje Azerbaidžaną atstovaus 28-erių dainininkas Fakhri Ismayilov, žinomas kaip Fahree ir 33-erių Ilkin Dovlatov. Fahree 1995 m. gimė Baku, kur augo menininkų šeimoje – tėtis buvo būgnininkas, o senelis aktorius. Universitete jis baigė teisės bakalauro ir magistro studijas, tačiau prasidėjus pandemijai paskyrė visą laiką muzikai, kas buvo jo svajonė nuo vaikystės. 2022 m. Fahree išleido savo debiutinį singlą „Dance“. 2023 m. išbandė savo sėkmę atrankoje į Euroviziją, kur buvo atrinktas tarp šešiolikos finalistų. Dar po savaitės jis liko tarp šešių dalyvių, o kovo 7 d. buvo pranešta, kad kartu su Ilkin Dovlatov vyks į Euroviziją su daina „Ozunle apar“.

Jeigu Fahree savo muzikinę karjerą pradėjo 2022 m., tai Ilkin Dovlatov profesionalo karjerą pradėjo tik 2023 m., kai Azerbaidžane „The Voice“ užėmė antrą vietą. Atlikėjas irgi gimė bei augo Baku, jo šeima buvo muzikantai, kas ir paskatino jį siekti muzikinės karjeros. Azerbaidžano pasirodymas Eurovizijoje gali nustebinti ne vieną. Jam yra matoma ne tik vieta finale, bet ir gali kautis dėl vietos dešimtuke. Daina bus atliekama angliškai ir azerbaidžanietiškai.

Kada vyks pirmas Eurovizijos pusfinalis?

Gegužės 7 d. 22:00 val. Lietuovs laiku

Kur žiūrėti Euroviziją?

Tiesioginė pusfinalio transliacija – LRT kanalu arba LRT.lt puslapyje, užsienyje esantiems lietuviams, kurie negali matyti LRT kanalo, tiesioginė pusfinalio transliacija – Youtube platformoje.

Eurovizijos antras pusfinalis dalyviai: šioje naujienoje pakviesime jus susipažinti su kiekvienos šalies atstovu.

Suomija: Windows95man – „No Rules!”

Teemu Keisteri yra 38-erių vizualinio meno kūrėjas ir didžėjus, kuris žinomas sceniniu vardu „Windows95man“. Suomijoje jis kaip vizualinio meno kūrėjas išgarsėjo 2008 metais, o kurdamas muzikos įkvėpimo semiasi iš vėlyvųjų 90-ųjų metų, kuomet ir pradėjo veikti „Windows 95” operacinė sistema. Baigęs mokyklą T. Keisteri studijavo fotografiją, tačiau studijuodamas suprato, kad yra labiau vizualinio meno kūrėjas, o ne fotografas.

2024 m. Suomijos Eurovizijos atrankoje „Windows95man“ pasirodė duete kartu su Henri Piispanen, kuris atsakingas už vokalą. Įdomu tai, kad komisija jų pasirodymą įvertino paskutinėje vietoje, tačiau pagal žiūrovus jie užėmė pirmą vietą ir būtent tai lėmė, kad „Windows95man“ kartu su Henri Piispanen vyksta į šių metų Euroviziją.

Henri Piispanen yra 29-erių dainininkas, dainų rašytojas ir laidų vedėjas. Jis yra dviejų muzikinių grupių narys – „Pasa“ ir „Kontio Polaris“. Muzikinėje scenoje atlikėjas kol kas nebuvo daug pasiekęs, o dalyvavimas Eurovizijoje bus didžiausias iššūkis. Suomija pirmajame pusfinalyje pasirodys dešimti.

Islandija: Hera Bjork – „Scared of Heights”

Hera Bjork yra 52-iejų atlikėja iš Islandijos, kuri jau turi patirties Eurovizijos scenoje. Čia dainininkė pasirodė 2010 metais su daina „Je ne sais quoi“ ir užėmė 19-ą vietą. 2013 metais ji pasirodė „Vina del Mar“ tarptautiniame dainų festivalyje, kur su daina „Because You Can“ laimėjo geriausios dainos kategorijoje. Šių metų atrankoje į Euroviziją, ji pasirodė su dvejomis dainų versijomis – finale laimėjo su angliška versija, su kuria ir pasirodys Eurovizijoje.

Iš viso Hera Bjork yra išleidusi keturis albumus – pirmąjį 2000 metais, o paskutinį 2013 m. Šiuo metu dirba su „HandsUpMusic“ muzikos įrašų studija. Nuo 2015 m. išleido tris singlus – „Christmas Song“ su Chiara Siracusa, „Queen of Effing Everything“ ir „Frelsisvor“. Nei viena iš šių dainų didelio populiarumo Islandijoje nesusilaukė. Pirmajame pusfinalyje Islandija pasirodys aštunti, o vertinant dainos galimybes, ji šiuo metu nėra matoma finale. Įprastai Islandija yra gana dažni finalo dalyvė, ypač nesėkminga buvo 2015-2018 m. atkarpa, o nuo 2019 metų finalą praleido vieną kartą.

Liuksemburgas: Tali – „Fighter”

Tali Golergant yra 23-erių atlikėja, gimusi Izraelyje. Dėl savo tėčio darbo, nuo pat gimimo Tali keliavo po pasaulį – teko gyventi Čilėje, Argentinoje ir kitose šalyse, kol galiausiai įsikūrė Liuksemburge ir pragyveno 10 metų. Čia būdama septynerių pradėjo groti pianinu, dainuoti, rašyti dainas, o dvylikos pradėjo vaidinti teatre. Ji baigė tarptautinę mokyklą Liuksemburge, o tada persikėlė į Niujorką, kur studijavo muziką „Marymount Manhattan College“.

Scenoje atlikėja prisistatanti tiesiog Tali laisvai kalba anglų, hebrajų ir ispanų kalbomis, geba bendrauti prancūziškai ir vokiškai. Savo debiutinį singlą Tali išleido 16-os. Su savo įkurta grupe ji pasirodė įvairiose Niujorko renginių vietose, siekė karjeros ir kaip scenos aktorė. Atlikėja įvardina Lizzy McAlpine, Sara Bareilles ir Lady Gaga kaip pagrindines muzikos įkvepėjas.

2023 metų pabaigoje Tali buvo paskelbta tarp aštuonių kandidatų Liuksemburgo atrankoje į Euroviziją. Laimėjusi atranką Tali tapo pirmąja atlikėja nuo 1993 metų, kuri atstovaus Liuksemburgą Eurovizijos scenoje. Tali su daina „Fighter“ uždarys pirmąjį pusfinalį – pasirodys penkiolikti. Pagal dabartines prognozes, atlikėjai suteikiami dideli šansai patekti į finalą.

Moldova: Natalia Barbu – „In the Middle”

Natalia Barbu yra 44-erių atlikėja ir dainų rašytoja. 2006 metais Bukarešte Natalia pasirašė trejų metų sutartį su „Sony Music“. Daugiausiai sėkmės atnešė daina „Ingerul meu“ – Rumunijoje ši daina TOP 100 užėmė pirmą vietą ir čia laikėsi net 11 savaičių. 2007 metais ji pasirodė Eurovizijoje, kur su daina „Fight“ užėmė dešimtą vietą. Ilgą laiką šio rezultato niekam nepavyko pakartoti, kol galiausiai 2017 m. „Sunstroke Project“ su daina „Hey Mamma“ užėmė trečią vietą.

2012 metais Natalia Barbu pradėjo dirbti su muzikos prodiuseriu Radu Sirbu ir dainų rašytoja Ana Sirbu. Jos nauja daina „I Said It‘s Sad“ Moldovoje užėmė pirmą vietą. 2013 metais ji vėl dalyvavo atrankoje į Euroviziją, tik šį kartą laimėti atrankos nepavyko. Jau kurį laiką Natalia Barbu aktyvumas muzikoje buvo sumažėjęs. Atlikėja dabar gyvena Rumunijoje, kur yra ištekėjusi už verslininko.

Šiais metais Moldova pirmajame pusfinalyje pasirodys vienuolikti, o vertinant dainos galimybes, yra didelis klaustukas, ar pasirodymą išvysime finale. Kur kas daugiau šansų, kad atlikėjai sugrįžti į finalą ir pakartoti prieš beveik 20 metų užimtą vietą nepavyks.

Portugalija: Iolanda – „Grito”

Iolanda Costa yra 29-erių atlikėja ir dainų rašytoja. Savo talentu šalyje išgarsėjo 2008 metais, kai būdama 14-os sudalyvavo pirmajame talentų šou „Uma cancao para ti“. Nors finalo pasiekti ir nepavyko, dėmesio susilaukė tikrai nemažai. Vėliau Iolanda savo sėkmę išbandė muzikiniame projekte „Idolos“, taip pat pasirodė atrankoje į „The Voice Portugal“. 2022 m. pirmą kartą išbandė savo sėkmę Portugalijos atrankoje į Euroviziją.

Nuo mažų dienų Iolanda pasižymėjo susidomėjimu muzika. Tai pastebėję tėvai, išsiuntė ją mokytis į muzikos mokyklą, o vėliau ir į konservatoriją. 17-os persikėlė į Lisaboną, kur universitete baigė komunikacijos studijas, o vėliau išvyko į Londoną, kur mokėsi dainų rašymo britų ir airių modernios muzikos institute, „University of Sussex“.

Portugalija aukštais rezultatais Eurovizijoje įprastai nepasižymi. 2004-07 m. nepateko į finalą, tuomet tris metus dalyvavo finale ir užėmė 13, 15, 18 vietas, o tada vėl keturis metus nepateko į finalą. Išskirtiniai buvo 2017 metai, kai Salvador Sobral laimėjo pirmą vietą, o 2018 Portugalija finale liko paskutinė.

Slovėnija: Raiven – „Veronika”

Sara Briški Cirman yra 28-erių atlikėja, dainų rašytoja ir arfininkė, kuri žinoma sceniniu vardu Raiven. Slovėnijoje atlikėja išpopuliarėjo 2016 metais, kai atrankos finale į Euroviziją su daina „Črno bel“ užėmė antrą vietą. Savo sėkmę išbandė ir kitais metais – tačiau su daina „Zažarim“ liko trečioje vietoje. Į Slovėnijos Eurovizijos atranką sugrįžo po metų pertraukos, tačiau 2019 m. su daina „Kaos“ ir vėl liko antroje vietoje. Galiausiai šie metai atnešė sėkmę ir su daina „Veronika“ atlikėja pagaliau pasirodys Eurovizijos scenoje.

Muzikinį kelią Raiven pradėjo būdama vos ketverių, kai pradėjo lankyti muzikos mokykla Liublianoje. 2018 m. baigė solinį dainavimą operos stiliumi muzikos akademijoje Liublianoje, kur vėliau tęsė magistro studijas. Savo debiutinį albumą Raiven išleido 2017 metais, už kurį vėliau buvo apdovanota Slovėnijos kultūros ir meno asociacijos. Atlikėja yra laimėjusi ne vieną apdovanojimą operos scenoje, taip pat turi patirties teatre. Pirmajame pusfinalyje Slovėnija pasirodys devinti ir yra nemaža tikimybė, kad šį pasirodymą galėsime stebėti ir Eurovizijos finalo metu.