Dakaro ralis 2023

Dakaro ralis 2024

Sausio 5-ąją startuoja didžiausias maratoninis ralio renginys, kasmet - metų pradžioje prie starto linijos išrikiuojantis nuotykių ištroškusius ralio dalyvius.

2024-ųjų Dakaro ralyje startuos 10 ekipažų iš Lietuvos: Benediktas Vanagas su Kuldaru Sikk, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, Rokas Baciuška, Laisvydas Kancius, Gintas Petrus su Jose Marques, Vaidotas Paškevičius kartu su Gyčiu Gaspariūnu ir Albert Veliamovič. Taip pat: Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas, Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas, Modestas Siliūnas bei Antanans Kanopkinas.

Dakaro ralis 2024 m. GYVAI: 12 etapas

Rokas Baciuška – finiše, šiandien TOP5, o bendroje įskaitoje iškovojama prizinė pozicija. Rokas lipa ant podiumo jau trečius metus iš eilės. Šį kartą „Challenger“ klasėje – 3-ioji vieta.

Benediktas Vanagas – finiše. Šios dienos etape ekipažas patenka tarp 10 geriausių, o benndroje įskaitoje išsaugo rekordinę Lietuvai vietą – 8-oji pozicija!

70-ame kilometre: Rokas Baciuška prieš F. Lopez Contardo pirmauja +06:33 min.

Atnaujinta 10:30 val.: Roko Baciuškos pagrindinis varžovas dėl 3-ios pozicijos – jau pirmajame WP praranda daugiau nei 5 minutes, tad jeigu Rokui pavyks pasiekti finišą – dar viena beduino statulėlė – į jaunojo lietuvio kolekciją.

Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza – finiše. Dakaras baigtas, šios dienos greitame ir trumpame etape ekipažas taikosi į TOP5-uką.

Atnaujinta 10:10 val.: 70-ame kilometre ir Benediktas Vanagas – laikas solidus, savo artimiausiams konkurentams Benas nenusileidžia daug.

Atnaujinta 10:05 val.: Rokas Baciuška įveikia pirmąjį WP. Laikas atrodo ganėtinai stabiliai, belieka sulaukti F. Lopez Contardo, kad galėtumėme palyginti tempus tarp dviejų dėl 3-iojo podiumo laiptelio kovojančių ekipažų tempus.

Atnaujinta 10:00 val.: Vaidotas Žala jau 108-ame kilometre: ekipažas toliau važiuoja puikiu tempu. Tiesa, kiek vėliau startavę pilotai paskutiniame etape taip pat spaudžia, neturėdami ko prarasti. Vaidoto ir Paulo laikas arti greičiausiųjų penketuko. Etapo finiše – sportininkus turėtų skirti sekundės.

Vaidotas Žala taikosi į etapo nugalėtojo titulą. WP2 – atstumas iki lyderio M. Ekstromo mažėja iki 40 sekundžių.

Atnaujinta 09:15 val.: Benediktas Vanagas WP1- 12-tas iš 18-os tašką pasiekusių ekipažą. Tempas – stabilus.

Vaidotas Žala fiksuoja laiką WP1: tašką pasiekus 8 ekipažams, mūsų duetas – 3-ti!

Atnaujinta 08:50 val.: Į trasą išvažiuoja pirmieji automobilių ekipažai. Prie starto linijos už 6 minučių stos ir Vaidotas Žala su Paulo Fiuza.

Atnaujinta 08:40 val.: Laisvydas Kancius – 70-ame kliometre. Lyderiui pralaimima +09:30 min. Stabiliai važiuojama link finišo, kuriame laukia 4-ta vieta bendroje įskaitoje.

12-OJO STARTO LAIKAI:

Laisvydas Kancius – 07 val. 43 min.
Antanas Kanopkinas – 08 val. 03 min. 
Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas – 09 val. 14 min.
Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas – 10 val. 32 min. 30 sek.
Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza – 08 val. 56 min.
Rokas Baciuška ir Oriol Montijano – 09 val. 41 min.
Gintas Petrus ir Jose Marquesas – 09 val. 56 min.
Emilija ir Arūnas Gelažninkai – 10 val. 14 min.

Benediktas Vanagas Dakaras aukščiausia vieta

Dakaro ralis 2024: GYVAI

Dakaro ralis 2023 m. – Saudo Arabijoje gruodžio 31-ąją – sausio 14-ąją vyksiantis dviejų savaičių ralio etapas, kurį dalyviai, organizatoriai bei šio sporto aistruoliai laiko – sudėtingiausiomis ralio lenktynėmis visame pasaulyje.

Prie Dakaro ralio starto linijos stos ir septyni ekipažai iš Lietuvos. Tautiečių pasirodymai, starto laikai, situacija bendroje įskaitoje, karščiausi atnaujinimai iš vykstančio etapo. Dakaro ralis gyvai – kiekvieną etapą, bus galima stebėti šiame, nuolat atnaujinamame įraše.

Lietuviai sau kelia labai aukštus tikslus, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza debiutuos su „Prodrive“ komandos gamykliniu bolidu, Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikk savo dispozicijoje turi praėjusiu metų Nassero-Al Atiyah bolidą, Rokas Baciuška tapo gamyklinės „Red Bull“ komandos pilotu. Ne kaip turistai į Dakarą vykstą ir kiti ekipažai iš Lietuvos, tad Saudo Arabijoje vyksiančiame Dakare žada būti karšta.

Dakaro ralio 2024 m. statymus galima rasti 7bet lenktynių sporto statymų puslapyje.