Eurovizijos antras pusfinalis dalyviai

Eurovizija 2024 - Finalo dalyviai

Gegužės 7-11 dienomis Švedijoje, Malmės mieste, bus surengtas 68-asis Eurovizijos dainų konkursas. Jame dalyvaus 37 šalys. Lietuvos atstovas 2024 m. Eurovizijoje - Silvester Belt su daina „Luktelk“.

2024 m. Eurovizijos finalas

Gegužės 11 d. „Eurovizijos“ dainų konkursą vainikuos 21:00 val. prasidedantis finalas. Iš viso finale varžysis 26-ios šalys. Po dešimt iš pirmų dviejų pusfinalių, praėjusių metų laimėtoja Švedija bei penkios „didžiosios šalys“, kurioms iš karto suteikiama vieta finale – Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė. Įdomu tai, kad vis daugiau kalbama apie pašalinimą tiesioginio kelialapio į finalą, kas reikštų, jog jos irgi turėtų dalyvauti pusfinaliuose.

Visos penkios didžiosios šalys yra išsirinkusios savo atstovus. Prancūziją atstovaus Slimane – „Mon amour“, Vokietiją Isaak – „Always on the Run“, Italiją Angelina Mango – „La noia“, Ispaniją Nebulossa – „Zorra“, o Jungtinę Karalystę Olly Alexander – „Dizzy“. Kokia tvarka šalys pasirodys finale paaiškės tik po antro pusfinalio, kai bus aiškios visos dalyvės.

Švedija: Marcus & Martinus – „Unforgettable“

Praėjusiais metais Euroviziją laimėję švedai šiais metais iš karto gavo vietą finale, kuriame apginti nugalėtojų vardą sieks Marcus & Martinus su daina „Unforgettable“. Duetą, kuris dar žinomas kaip M&M sudaro du 22-iejų metų broliai dvyniai – Marcus ir Martinus Gunnarsen. Įdomu tai, kad šokių-pop muzikos atstovai yra norvegai. Atstovauti Švediją jie siekė ir praėjusiais metais, tačiau vietą užleido Loreen. Vis tik, pasirodymas irgi buvo vertas dėmesio – tiek pagal komisiją, tiek pagal žiūrovus M&M liko antroje vietoje.

Broliai dvyniai pirmą kartą kartu pasirodė 2012 metais „Melodi Grand Prix Junior“ konkurse Osle, kurį su daina „To draper vann“ laimėjo, o pati daina pasiekė net aštuntą vietą Norvegijos dainų tope. Iš viso Marcus & Martinus yra išleidę net tris albumus: „Hei“ 2015 m., „Together“ 2016 m. ir „Moments“ 2017 m. Šių metų dainai matoma vieta pirmajame dešimtuke – švedai eilinį kartą Eurovizijai paruošė tikrai solidų pasirodymą.

Prancūzija: Slimane – „Mon amour“

Paskutiniu metu prancūzai Eurovizijoje pasirodo gana solidžiai – 2016 m. užimta šešta vieta, 2017 m. – 12, po metų liko tryliktoje vietoje, 2021 m. užėmė antrą vietą, o praėjusiais metais liko šešioliktoje. Šiais metais Prancūziją atstovaus 34-erių Slimane Nebchi, kurio sceninis vardas tiesiog Slimane. Daug patirties turintis dainininkas pirmiausia pradėjo kelti savo muziką į internetą, o nuo 2007 m. dalyvauja įvairiuose konkursuose – „Popstars“, „Nouvelle Star“, „X Factor“, „Encore une chance“. Sėkmingiausias pasirodymas buvo 2016 m. kuomet laimėjo „The Voice“. Jau po kelių metų Belgijoje vykusiame „The Voice“ dalyvavo kaip komisijos narys.

Iš viso Slimane yra išleidęs keturis albumus, trys iš jų Prancūzijos topuose buvo pakilę iki pirmos vietos, vienas iki antros. Sėkmės susilaukė ir Belgijoje bei Šveicarijoje. Turi daugybę singlų, kurie susilaukė ne mažo populiarumo ne tik Prancūzijoje, bet ir už jos ribų. Šių metų Eurovizijoje Slimane atliks dainą prancūziškai, o pasirodymui yra matoma vieta pirmajame dešimtuke. Galima tikėtis, kad prancūzai ir vėl pasieks aukštą rezultatą.

Vokietija: Isaak – „Always on the Run“

Vokietiją šių metų Eurovizijoje atstovaus 29-erių Isaak Guderian, kuris scenoje žinomas kaip tiesiog Isaak. Savo karjerą atlikėjas pradėjo kaip gatvės muzikantas, vėliau suformavo savo grupę. 2011 m. jis pasirodė Vokietijoje vykusiame „X Factor“. Vis tik, didžiausio pripažinimo Isaak sulaukė po dešimties metų – 2021 m. jis laimėjo „Show Your Talent“, kas leido susilaukti kur kas didesnio populiarumo. Savo sėkmę atrankoje į Euroviziją dainininkas išbandė pirmą kartą ir su daina „Always on the Run“ gavo teisę atstovauti savo šalį.

Pirmą savo singlą „Too Late“ atlikėjas išleido 2020 metais, kartu su kita daina „Sober“. 2021 m. išleido dar šešias dainas, o 2022 m. išleista „Baby Steps“ Vokietijos dainų tope pasiekė net šeštą vietą. Kol kas Isaak nėra išleidęs nei vieno albumo, o artėjantis pasirodymas Eurovizijos scenoje, panašu, kad bus didžiausias išbandymas karjeroje. Vokietija Eurovizijoje nuo 2014 m. vos vieną kartą buvo dešimtuke, tuo tarpu per šį laikotarpį net keturis kartus buvo likę paskutiniai. Šių metų pasirodymui daug lūkesčių irgi nėra dedama.

Italija: Angelina Mango – „La noia“

Italai į šių metų Euroviziją atvyksta gerai nusiteikę, kadangi jų atlikėja vertinama ypač aukštai, netgi matoma vieta pirmajame trejetuke. Angelina Mango yra 22-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, gimusi Maratea miestelyje. Jos mama Laura Valente buvusi „Matia Bazar“ grupės dainininkė, o tėtis Giuseppe Mango buvęs dainininkas, kuris žinomas sceniniu vardu Mango. Augdama muzikantų šeimoje, ji išmoko groti pianinu ir gitara. Būdama dešimties metų ji pirmą kartą pasirodė muzikos studijoje, o vėliau kartu su tėčiu atliko „The Beatles“ dainą „Get Back“.

2014 m. ji pradėjo mokytis licėjuje, tačiau mokslus kuriam laikui sustabdė, kai 2014 m. mirė tėtis. 2016 m. kartu su šeima persikėlė į Milaną, kur tęsė mokslus ir pradėjo dainuoti grupėje, kurioje būgnininkas yra jos brolis. 2020 m. Angelina Mano išleido pirmą savo singlą, 2022 m. pasirašė kontraktą su „Sony Music“. Per savo dar gana neilgą muzikinę karjerą atlikėja jau yra laimėjusi kelis apdovanojimus. Eurovizijos scena bus puiki vieta parodyti savo talentą, o italai gali ir vėl tikėtis aukštos vietos. Nuo 2017 m. visi pasirodymai pateko į dešimtuką, o 2021 m. Maneskin su daina „Zitti e buoni“ tapo nugalėtojais.

Ispanija: Nebulossa – „Zorra“

Ispanija į Euroviziją šiais metais siunčia elektroninės-pop muzikos grupę „Nebulossa“, kuri savo veiklą pradėjo 2018 metais. Grupę sudaro 55-erių dainininkė Maria „Mery“ Bas bei 50-metis klavišininkas ir prodiuseris Lorenzo Giner Puchol, sceniniu vardu žinomas kaip Mark Dasousa. Jie kartu susituokė prieš daugiau nei 20 metų ir dabar augina du vaikus. „Nebulossa“ dirba su „Atomic“ įrašų studija. 2021 m. grupė išleido kol kas vienintelį albumą „Poliedrica de mi“.

Nuo 2020 m. „Nebulossa“ išleido dešimt singlų, o vienuoliktuoju tapo daina „Zorra“, su kuriuo ir vyks į Euroviziją. „Zorra“ buvo vienintelis singlas, kuris pasiekė Ispanijos dainų topus ir šiuo metu užima penktą vietą. Atrankoje į Euroviziją sekėsi puikiai – pirmajame pusfinalyje užimta pirma vieta, o finale stipriai jautėsi ir publikos palaikymas, kadangi greitai išmoktus žodžius dainavo ir didžioji dalis gyvai stebėjusių žiūrovų. Žvelgiant į patį pasirodymą, jis nėra matomas aukštoje vietoje ir yra tikimybė, kad „Zorra“ liks ne tik už dešimtuko, bet ir už dvidešimtuko ribos.

Jungtinė Karalystė: Olly Alexander – „Dizzy“

Jungtinė Karalystė pasigirti gerais rezultatais Eurovizijos scenoje tikrai negali. Nuo 2010 metų vieną kartą pavyko patekti į dešimtuką – 2022 m. antroje vietoje liko Sam Ryder su daina „Space Man“. Per šį laikotarpį tris kartus buvo užimta paskutinė vieta, o praėjusiais metais Mae Muller su daina „I Wrote a Song“ liko priešpaskutinėje 25-oje vietoje. Šiais metais į Euroviziją Jungtinė Karalystė siunčia 33-erių metų dainininką ir aktorių Olly Alexander, kuris geriau žinomas kaip „Years & Years” grupės vokalistas.

„Years & Years“ grupei pavyko pasiekti aukštus rezultatus – du kartus jų albumai pasiekė pirmą vietą JK albumų topuose, viena daina pakilo iki pirmos vietos ir penkios pateko į dešimtuką. Atlikėjas 2021-23 m. kūrė muziką kaip grupės narys, tačiau 2024 m. grupė iširo, o daina „Dizzy“ yra pirmoji Olly Alexander solinėje karjeroje. Dainininkas daug dėmesio susilaukė atlikęs Ritchie Tozer vaidmenį seriale „It‘s a Sin“. Daug patirties muzikoje sukaupęs Olly Alexander turi šansų užimti gana aukštą vietą ir gali pakovoti dėl patekimo į pirmą dešimtuką.

Kada vyks Eurovizijos finalas?

Gegužės 11 d. 22:00 val. Lietuvos laiku.

Kur žiūrėti Euroviziją?

Tiesioginė finalo transliacija – LRT kanalu arba LRT.lt puslapyje, užsienyje esantiems lietuviams, kurie negali matyti LRT kanalo, Eurovizijos finalas tiesiogiai – Youtube platformoje.

Eurovizijos finalas dalyviai: kviečiame susipažinti su kiekvienos šalies atstovu.