NBA playoffs
Krepšinis

NBA atkrintamosios 2023 – apžvalga ir prognozės

Balandžio 9 d. buvo sužaistos paskutinės 2022-23 m. NBA reguliaraus sezono rungtynės, po kurių tapo aiškios visos komandos, kurios sezoną pratęs atkrintamosiose bei įkrintamosiose, o kurioms sezonas baigtas. Domanto Sabonio atstovaujama Sakramento „Kings“ vakarų konferencijoje užėmė trečiąją vietą bei laimėjo savo divizioną, o pirmajame atkrintamųjų etape stos į kovą prieš dabartinius NBA čempionus – „Golden State Warriors“. Tuo tarpu Jono Valančiūno atstovaujamai „Pelicans“ komandai pavyko sėkmingai užbaigti reguliarųjį sezoną ir patekti į įkrintamąsias.

Be jokių abejonių didžiausia reguliaraus sezono staigmena yra Dalaso „Mavericks“ nepatekimas net į įkrintamąsias. Turint omenyje, kad praeitą sezoną Luka Dončičiaus vedama komanda žaidė vakarų konferencijos finale, kur pralaimėjo būsimiems čempionams „Warriors“, tai šį sezoną apie nepatekimą į atkrintamąsias nebuvo net kalbos. Vis tik, komanda po Kyrie Irvingo mainų sezoną užbaigė 9-18 rezultatu ir pralaimėjo paskutines 9 rungtynes iš 11.

„Spurs“, „Rockets“, „Pistons“, „Hornets“ kaip ir buvo galima tikėtis, žaidė ne dėl pergalių, o dėl galimybės NBA naujokų biržoje pasikviesti Victor Wembanyama. Nusivylimu galima pavadinti ir „Trail Blazers“ sezoną – komanda baigė su 33-49 rezultatu. Sėkmingai sezoną pradėjusi „Utah Jazz“ iš kovos dėl vietos įkrintamosiose pasitraukė likus vos kelioms rungtynėms. Sėkmingiau nei tikėtasi sužaidė „Thunder“ komanda, kuri net ir neturėdama antrojo NBA naujokų biržos šaukimo Cheto Holmgren, sezoną užbaigė 40-42 rezultatu ir pateko į įkrintamąsias.

NBA atkrintamosios 2023 m. – tvarkaraštis ir formatas

NBA atkrintamųjų formatas nesikeičia jau daugelį metų – serijos žaidžiamos iki 4 pergalių. Tuo tarpu įkrintamosios bus žaidžiamos kaip ir praeitais metais – 7-ą ir 8-ą vietas užėmusios komandos žaidžia tarpusavyje ir laimėjusiai komandai atitenka septinta vieta bei atkrintamosiose laukia dvikova prieš antrą vietą užėmusią komandą. Pralaimėjusi komanda žais prieš 9-ą ir 10-ą vietas užėmusių komandų poros nugalėtoją. Šių rungtynių laimėtojai atitenka aštunta vieta ir atkrintamosiose pirmajame raunde lauks pirmą vietą užėmusi komanda.

Pilnas NBA 2023 m. atkrintamųjų tvarkaraštis:

– Balandžio 11-14 d. – įkrintamosios
– Balandžio 15 d. – prasideda atkrintamosios
– Gegužės 1-2 d. – prasideda konferencijų pusfinaliai
– Gegužės 16-17 d. – prasideda konferencijų finalai
– Birželio 1 d. – pirmosios NBA finalo rungtynės
– Birželio 4 d. – antrosios NBA finalo rungtynės
– Birželio 7 d. – trečiosios NBA finalo rungtynės
– Birželio 9 d. – ketvirtosios NBA finalo rungtynes
– Birželio 12 d. – penktosios NBA finalo rungtynes (jeigu reikės)
– Birželio 15 d. – šeštosios NBA finalo rungtynes (jeigu reikės)
– Birželio 18 d. – septintosios NBA finalo rungtynes (jeigu reikės)

NBA vakarų konferencijos pusfinaliai

Pirmas NBA atkrintamųjų raundas dar vyksta, tačiau jau dabar aišku, kad viename iš vakarų konferencijos pusfinalių susitiks Denverio „Nuggets“, kuri 4:1 įveikė „Timberwolves“, o jų varžovė bus Finikso „Suns“, kuri irgi 4:1 įveikė „Clippers“.

„Golden State Warriors“ – „Los Angeles Lakers“

Ne paslaptis, kad tiek pati lyga, tiek ir daugybė fanų visame pasaulyje norėjo pamatyti „Lakers“ – „Warriors“ seriją. Simboliška, kad ir vėl į atkrintamąsias sugrįžęs L. James turės žaisti prieš „Warriors“. Didelė tikimybė, kad S. Curry vedama komanda ir vėl užvers duris siekiant iškovoti NBA čempionų titulą. Įdomu tai, kad abi komandos pirmajame raunde neturėjo namų aikštės pranašumo – „Warriors“ būdami šeštoje vietoje įveikė trečioje vietoje likusius „Kings“, o „Lakers“ būdami septintoje vietoje įveikė antrą vietą užėmusius „Grizzlies“.

„Warriors“ seriją prieš „Kings“ pralaimėjo dvejais pralaimėjimais išvykoje ir dar kartą patvirtino, kad šį sezoną komandai žaisti ne namuose yra labai sunku. Reguliaraus sezono metu „Warriors“ išvykoje laimėjo vos 11 kartų. Vis tik, po pirmų dviejų pralaimėjimų „Warriors“ laimėjo keturias rungtynes iš penkių, dvi iš jų išvykoje, kur vyko ir lemiamos septintosios serijos rungtynėse. Be jokių abejonių išskirti reikia Stephen Curry, kuris buvo rezultatyviausias „Warriors“ žaidėjas visose septyneriose rungtynėse – 30, 28, 36, 32, 21, 29 ir 50 taškų. Septintose rungtynėse gynėjas įmetęs 50 taškų tapo pirmuoju, kuriam pavyko pasiekti šią taškų ribą lemiamose rungtynėse.

Žvelgiant į „Lakers“ – „Warriors“ seriją, išskirti galima tai, kad tikriausiai nėra labiau skirtingų komandų nei „Kings“ ir „Lakers“. Sakramento komanda yra labai jauna, greitai bėga į puolimą, o visas žaidimas serijoje sukosi aplink gynėjus ir tritaškius. Tuo tarpu „Lakers“ turi labai aukštą sudėtį, kuri žaidžia daug lėčiau, tuo pačiu turi daug geresnę gynybą ir „Warriors“ komandai užpulti tikrai nebus lengva.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė tris kartus ir „Lakers“ šventė net tris pergales, kas yra teigiamas ženklas prieš šią seriją. Vis tik, dvejose rungtynėse nežaidė Andrew Wigginsas ir S. Curry. Akivaizdu, kad „Lakers“ turi daug daugiau patirties nei „Kings“, tačiau Los Andželo komandoje nėra tokių staigių gynėjų kaip De‘Aaronas Foxas ar Malikas Monkas. Tuo tarpu Kevono Looney ir Draymondo Greeno duetas priekinėje linijoje yra daug solidesnis nei „Grizzlies“ komandos, kas ir buvo silpnoji vieta prieš „Lakers“.

Atsižvelgiant į tai, kad šioje serijoje namų aikštės pranašumą turės „Warriors“, o Steve Kerro treniruojama komanda nuo 2014 m. laimėjo 19 serijų vakarų konferencijoje bei nei karto nepatyrė pralaimėjimo, daugiau šansų žengti į vakarų konferencijos finalą turi būtent S. Curry vedami čempionai.

„Denver Nuggets“ – „Phoenix Suns“

Jau nuo atkrintamųjų pradžios lauktas pusfinalis, kuriame „Nuggets“ sieks revanšo dėl 2020-21 m. sezone pralaimėtos sausos serijos. Tada komandos irgi susitiko pusfinalyje, tik namų aikštės pranašumą turėjo „Suns“, o ne „Nuggets“. Tai gali būti svarbiu faktoriumi, kadangi reguliaraus sezono metu namuose „Nuggets“ buvo antra geriausia komanda lygoje ir pralaimėjo tik 7 kartus. Tai pastebėti galėjome ir serijoje prieš „Timberwolves“, nes žaidimas Denveryje atrodė daug užtikrintesnis.

Akivaizdu, kad ant popieriaus daugiau talento turi „Suns“ komanda, tačiau apie šią komandų išvadų po pirmojo etapo daryti negalima. Nors prieš „Clippers“ laimėjo 4:1, pirmąsias rungtynes namuose pralaimėjo, o nuo trečių rungtynių nebežaidė Kawhi Leonardas. „Clippers“ privalėjo žaisti be K. Leonardo ir Paulo George, tačiau vis tiek iki kaudavosi iki paskutinių minučių ir užtikrintumo iš „Suns“ labai trūko.

Tuo tarpu pažvelgus į „Nuggets“ pasirodymą pirmajame raunde, išskirti būtina Jamalą Murray, kuris serijoje prieš „Timberwolves“ buvo nesulaikomas – 24, 40, 18, 19 ir 35 pelnyti taškai. Kanadietis pataikė daugybę svarbių metimų ir sėkmingas jo žaidimas būtinas „Nuggets“ komandai, jeigu norima galvoti apie sėkmę pusfinalyje.

Šioje serijoje labai daug gali priklausyti nuo to, kaip bus stabdomas Nikola Jokičius. Užpulti prieš „Suns“ serbui bus daug lengviau nei prieš „Timberwolves“, kur reikėjo grumtis tiek su Karl-Anthony Towns, tiek su Rudy Gobertu. Deandre Aytonas tikrai nėra toks geras gynyboje, todėl nebūtų keista, jeigu matytume serbo dominavimą kaip ir reguliaraus sezono metu. Antrąją Kalėdų dieną vykusiose rungtynėse „Nuggets“ namuose laimėjo po pratęsimo, o N. Jokičius pelnė 41 tašką, atkovojo 15 kamuolių bei atliko 15 rezultatyvių perdavimų.

Reguliaraus sezono metu komandos laimėjo po dvi rungtynes namuose, todėl nebūtų keista ir atkrintamosiose pamatyti kažko panašaus. Akivaizdu, kad tai viena iš įdomesnių atkrintamųjų serijų, kuri turėtų tęstis mažiausiai šešerias rungtynes. „Suns“ čia gali laimėti nebent individualių žaidėjų meistriškumu – Devinas Bookeris demonstruoja puikią formą, o nereikia pamiršti ir Kevino Duranto. „Nuggets“ kartais turėdavo nemažai problemų ginantis nuo „Timberwolves“ krepšininkų, todėl bus labai įdomu pamatyti, kaip bus stabdomas daug talentingesnis „Suns“ puolimas. Šią seriją galima prilyginti tikrajam vakarų konferencijos finalui, kadangi laimėjusi komanda turės dideles galimybes žengti į NBA finalą.

NBA rytų konferencijos pusfinaliai

Rytų konferencijos atkrintamosios prasidėjo dvejomis staigmenomis. Jeigu „Knicks“ pergalė prieš „Cavaliers“ nėra tokia didelė sensacija, tai serija laimėta rezultatu 4:1 tikrai staigmena. Vis tik, tai nepalyginama su tuo, ką „Heat“ padarė serijoje prieš „Bucks“, kurią irgi laimėjo 4:1. Majamio krepšininkai du kartus laimėjo Milvokyje, o penktose rungtynėse į ketvirtą kėlinį atėjo su 16 taškų deficitu. „Heat“ tapo vos šeštąja komanda per NBA istoriją, kuriai pavyko atkrintamosiose išmesti pirmą vietą užėmusią komandą.

„New York Knicks“ – „Miami Heat“

Pirmajame NBA rytų konferencijos pusfinalyje pamatysime komandas, kurių čia tikrai nebuvo laukiama. Pagirti „Knicks“ galima už tai, kad ir atkrintamosiose pratęsė sėkmingą žaidimą, kuris užsikūrė antroje reguliaraus sezono pusėje, tuo tarpu nenuvertinant „Knicks“ komandos, „Cavaliers“ atkrintamosiose susidūrė su akivaizdžiomis problemomis puolime ir patys prisidėjo prie to, kad serijoje neturėtų šansų. Donovanas Mitchellas sužaidė panašią seriją kaip ir už „Jazz“ komandą, kuomet atkrintamosiose krisdavo pataikymo procentai ir nedemonstruodavo to žaidimo, kurį matydavome reguliaraus sezono metu.

Apie „Heat“ kalbėti galima labai daug, tačiau praeitais metais ši komanda reguliaraus sezono metu laimėjo rytų konferenciją, o atkrintamosiose tik septintose rungtynėse nusileido „Celtics“. Visą branduolį išsaugojusi komanda atkrintamąsias pradėjo tokiu pačiu sėkmingu žaidimu kaip ir praeitais metais, o daugiausiai prie to prisidėjo Jimmy Butleris. Net ir dėl rankos lūžio pirmosiose rungtynėse prieš „Bucks“ praradę Tyler Herro, „Heat“ sugebėjo laimėti seriją 4:1. Išskirti būtina komandos charakterį – ketvirtose rungtynėse, kai jau atrodė, kad „Bucks“ iš Majamio grįš išlyginę serijos rezultatą, subyrėjo paskutinėmis ketvirto kėlinio minutėmis, o penktose serijos rungtynėse subyrėjimas buvo dar didesnis.

Jimmy Butleris šioje serijoje rinko 35, 25, 30, 56 ir 42 taškus – dvitaškius metė net 59,7% taiklumu, o tritaškius 44,4%. „Bucks“ komanda turi daugybę gerai besiginančių žaidėjų, tačiau nieko negalėjo padaryti ir sunku įsivaizduoti, kaip „Knicks“ ruošiasi jį stabdyti. Taip atrodo, kad šiuo metu J. Butlerį sustabdyti gali tik jis pats.

Jeigu „Heat“ turi J. Butlerį, tai „Knicks“ turi Jaleną Brunsoną, kuris buvo geriausias serijos žaidėjas. Amerikietis surinko 27, 20, 21, 29 ir 23 taškus ir kartu su RJ Barrettu buvo geriausi komandos žaidėjai puolime. Atkreipti dėmesį galima ir į tai, kad „Knicks“ seriją laimėjo be didelio Julius Randle indelio – 19, 22, 11, 7 ir 11 pelnytų taškų. Penktose rungtynėse aukštaūgis susižeidė koją ir į aikštę nebegrįžo.

„Heat“ laimėję seriją prieš „Bucks“ į rytų konferencijos pusfinalį žengia kaip favoritai. Nors ir neturi namų aikštės pranašumo, pirmo raundo serija parodė, kad išvykoje jie laimėti tikrai gali. Akivaizdu, kad patirtis Majamio žaidėjų pusėje, todėl nebūtų keista, jeigu serija čia irgi neužsitęstų. Nors „Knicks“ labai kovinga komanda, „Heat“ gynyba yra daug geresnė nei „Cavaliers“, o tai ir turėtų nulemti serijos baigtį.

NBA įkrintamosios 2023 m.

Aštuonerios komandos balandžio 11 d. pradeda lemiamą kovą dėl keturių vietų NBA atkrintamosiose. Antradienį į kovą stos 7-ą ir 8-ą vietas užėmusios komandos. Po šių rungtynių bus aiškios dvi komandos, kurios užims 7-ą vietą savo konferencijose, o pralaimėjusios komandos ruošis penktadienį vyksiančioms rungtynėms dėl aštuntos vietos. Trečiadienį žais 9-ą ir 10-ą vietas užėmusios komandos – rungtynių nugalėtojos penktadienį išvykoje žais prieš antradienio rungtynių pralaimėtojas.

Vakarų konferencijoje įkrintamosiose žais „Lakers“, „Timberwolves“, „Pelicans“ ir „Thunder“. Rytų konferencijoje matysime „Heat“, „Hawks“, „Raptors“ ir „Bulls“. Įdomu tai, kad praeitais metais rungtynes tarp 7-8 vietas ir 9-10 vietas užėmusių komandų laimėjo namuose žaidusios komandos, o lemiamas rungtynes dėl 8-os vietos konferencijose laimėjo išvykoje žaidę klubai. Rungtynės baigėsi beveik identišku rezultatu – „Hawks“ prieš „Cavaliers“ laimėjo 107:101, o „Pelicans“ prieš „Clippers“ 105:101. Šiais metais rezultatų galima tikėtis panašių ir nebūtų keista, jeigu visas rungtynes laimėtų namuose žaidžiančios komandos.

Majamio „Heat“ – Atlantos „Hawks“

Rytų konferencijoje dėl 7-os vietos į kovą stoja „Heat“ ir „Hawks“ komandos, kurioms taip ir nepavyko aplenkti šeštoje vietoje likusio „Nets“ klubo. Komandos žino, kad rungtynių nugalėtojas pirmajame atkrintamųjų etape žais prieš Bostono „Celtics“, todėl serija laukia tikrai nelengva. Akivaizdu, kad „Heat“ turi daugiau potencialo atkrintamosioms, o gerą gynybą demonstruojanti komanda gali mesti rimtą iššūkį „Celtics“ klubui.

„Heat“ laimėjo paskutines keturias rungtynes iš penkių, o svarbiausia, kad nebėra traumuotų žaidėjų – į aikštę sugrįžo ir ilgą laiką nežaidęs Kyle Lowry. Šį sezoną „Heat“ prieš „Hawks“ žaidė keturis kartus ir Majamio komanda laimėjo tris kartus – vieną kartą išvykoje ir abu kartus namuose. Majamyje rungtynės vyko visai neseniai – kovo 5 ir 7 dienomis, todėl nieko keisto, kad ir šiose rungtynėse „Heat“ yra laikomi favoritais.

Žvelgiant į komandų situaciją, taip atrodo, kad tiek „Heat“, tiek „Hawks“ turėtų įrodyti pranašumą prieš „Raptors“ arba „Bulls“. Todėl, šias rungtynes pralaimėjusi komanda turės gerus šansus namuose iškovoti paskutinę vietą atkrintamosiose. Pagrindinis skirtumas tik tas, kad šių rungtynių nugalėtoja žais prieš „Celtics“, o aštuntą vietą užėmusi komanda prieš „Bucks“.

Toronto „Raptors“ – Čikagos „Bulls“

Tiek „Raptors“, tiek „Bulls“ komandoms reguliarus sezonas lengvas nebuvo. „Raptors“ yra labai arti situacijos, kai bus paleidžiami pagrindiniai komandos žaidėjai ir bus siekiama lipdyti naują sudėtį, tuo tarpu „Bulls“ labiausiai nepasisekė dėl Lonzo Ballo traumos. Amerikietis nežaidė visą sezoną, o kovo mėnesį vėl atsigulė ant operacinio stalo ir bus priverstas praleisti nemažą 2023-2024 m. NBA sezono dalį.

Simbolinis šių rungtynių momentas turėtų būti DeMaro DeRozano sugrįžimas į Torontą. Vis tik, amerikiečiui atvesti „Bulls“ į pergalę bei priartinti prie atkrintamųjų bus labai sunku. „Raptors“ laimėjo šešerias iš paskutinių devynerių rungtynių, o prieš „Bulls“ šį sezoną laimėjo abejas žaistas rungtynes namuose. Be to, kad visam sezonui iškritęs Otto Porteris Jr., visi kiti žaidėjai pasiruošę žaisti.

„Bulls“ komanda reguliarųjį sezoną užbaigė gana solidžiai – 10 pergalių ir 6 pralaimėjimai. Tačiau, didelės intrigos dėl įkrintamųjų nebuvo, nes aplenkti reikėjo „Pacers“, „Wizards“ bei „Magic“ komandas, kurioms galvoje ne atkrintamosios, o artėjanti naujokų birža. Kaip ir paskutiniais sezonais, taip ir dabar viskas „Bulls“ komandoje priklauso nuo Zacho LaVine bei D. DeRozano. Kartu su jais dviženklį taškų skaičių renka tik Nikola Vucevičius ir Patrickas Williamsas.

Be individualaus talento puolime išskirti galima puikią komandos gynybą. Net ir turint N. Vucevičių vidurio puolėjo pozicijoje, „Bulls“ turi penktą geriausią gynybos reitingą lygoje. Prie to prisideda sudėtyje esantys tokie žaidėjai kaip P. Williamsas, Alexas Caruso, Patrickas Beverley, taip pat gynybą pagerinęs D. DeRozanas. Vis tik, „Raptors“ atrodo labiau subalansuota bei daugiau patirties turinti komanda, todėl Kanados klubas panašu, kad turi daugiau šansų sukovoti lemiamose rungtynėse dėl aštuntos vietos.

Los Andželo „Lakers“ – Minesotos „Timberwolves“

Žiemą pasibaigęs perėjimų langas „Lakers“ buvo vienas iš sėkmingiausių. Pavyko iškeisti Russellą Westbrooką, o į jo vietą atvykęs D‘Angelo Russellas iš karto pakėlė „Lakers“ komandos kokybę. Įdomu tai, kad lemiamas mačas dėl septintos vietos bus žaidžiamas būtent prieš „Timberwolves“, iš kurios ir atvyko D. Russellas.

„Lakers“ komandai reguliaraus sezono pabaiga lengva tikrai nebuvo. Žaisti reikėjo prieš stiprias komandas, ilgą laiką dėl traumos nežaidė LeBronas Jamesas, o ir D. Russellas sužaidė ne visas rungtynes. Vis tik, didžiausi nuopelnai turėtų būti skirti Anthony Davisui, kuris kovo mėnesį sužaidė nuostabiai – per rungtynes vidutiniškai rinko 27,9 taškus, 12,1 atkovotus kamuolius, 2,9 rezultatyvius perdavimus bei blokavo po 1,6 metimo. Nuo kovo pradžios „Lakers“ laimėjo 13 rungtynių ir patyrė 5 pralaimėjimus.

„Timberwolves“ nuo lapkričio pabaigos buvo priversti žaisti be savo vieno iš lyderių Karl-Anthony Towns. Tik sugrįžęs į aikštelę, amerikietis pirmose rungtynėse įmetė lemiamas baudas ir išplėšė pergalę prieš „Hawks“, o jau kitose rungtynėse pataikė pergalingą tritaškį prieš „Warriors“. Akivaizdu, kad su aukštaūgiu komandos žaidimas yra sėkmingesnis, o išskirti galima ir Mike Conley, kuris atvykęs po mainų puikiai pritapo komandoje.

Prieš artėjančias rungtynes daugiausiai nerimo „Timberwolves“ komandoje turėtų kelti paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse kilęs konfliktas tarp Rudy Goberto ir Kyle Andersono. Minutės pertraukėlės metu prancūzas smogė K. Andersonui ir po šio veiksmo buvo išsiųstas namo bei nebaigė rungtynių. Tikėtina, kad prieš „Lakers“ R. Gobertas žais, tačiau toks konfliktas komandos atmosferai gali atsiliepti neigiamai.

Didelė tikimybė, kad šias rungtynes pralaimėjusi komanda laimės lemiamas rungtynes dėl aštuntos vietos. Žaisti reikės namuose prieš „Pelicans“ ir „Thunder“ poros nugalėtoją, o abi komandos tikrai įveikiamos. „Timberwolves“ tai jau padarė sekmadienio rungtynėse prieš „Pelicans“, kas ir suteikė galimybę žaisti dėl 7-os vietos.

Naujojo Orleano „Pelicans“ – Oklahoma Sičio „Thunder“

„Pelicans“ puikiai pradėjo NBA reguliarųjį sezoną, tačiau vėliau krito į duobę ir pasipylė pralaimėjimai. Vis tik, reguliaraus sezono pabaiga buvo tikrai puiki – 9 pergalės ir 3 pralaimėjimai. Nors sekmadienį buvo pralaimėtos esminės rungtynės prieš „Timberwolves“ dėl aukštesnės vietos, „Pelicans“ vis dar turi neblogus šansus patekti į atkrintamąsias.

Ką reiškia iš devintos vietos patekti į atkrintamąsias „Pelicans“ jau žino. Praeitais metais situacija buvo tokia pati ir tada pirmose rungtynėse namuose 113:103 įveikė „Spurs“, o išvykoje kiek netikėtai įveikė „Clippers“ krepšininkus. Šiais metais scenarijus gali pasikartoti – pirmosiose rungtynėse „Pelicans“ prieš „Thunder“ yra laikomi favoritai, o lemiamas rungtynes reikės žaisti išvykoje prieš „Timberwolves“ arba „Lakers“.

Pažvelgus į „Thunder“ komandą, sezonas buvo tikrai sėkmingas, tačiau didelio potencialo patriukšmauti atkrintamosiose nėra. Komanda jauna, todėl viskas dar prieš akis, o net ir laimėjus prieš „Pelicans“, laimėti antras rungtynes iš eilės išvykoje lengva tikrai nebus. Be jokių abejonių patekimas į atkrintamąsias pridėtų patirties ir pasitikėjimo, tačiau „Pelicans“ intrigos į atkrintamąsias įneštų daugiau, tuo labiau, kad yra galimybių atkrintamosiose išvysti sugrįžtantį Zioną Williamsoną.

„Boston Celtics” – „Atlanta Hawks“

Atlantos „Hawks“ išvykoje laimėjo įkrintamąsias rungtynes prieš „Heat“, o tai lėmė, kad užėmė septintą vietą ir pirmajame atkrintamųjų etape susitiks su Bostono komanda. „Celtics“ turėtų labiau džiaugtis, kad reikės žaisti prieš „Hawks“, kadangi šį sezoną visus tris kartus nugalėjo Atlantos ekipą, tuo tarpu prieš „Heat“ du kartus pralaimėjo ir du kartus laimėjo. Pats „Hawks“ žaidimas labiau paremtas puolimu ir atkrintamosiose tokios komandos yra labiau pažeidžiamos.

Bostono komanda praeitais metais žaidė NBA finale, o lūkesčiai šį sezoną ne ką mažesni. Lyginant su praeitu sezonu, galima sakyti, kad sudėtis sustiprėjusi, kadangi pavyko prisivilioti Malcolmą Brogdoną, kuris yra vienas iš kandidatų laimėti geriausio šeštojo žaidėjo prizą. „Celtics“ puikiai pradėjo sezoną ir vienu metu turėjo 21-ą pergalę ir vos penkis pralaimėjimus. Reguliarųjį sezoną užbaigė antroje vietoje, o tai reiškia, kad antrajame atkrintamųjų etape potencialiai laukia „76ers”. Turint omenyje, kad Filadelfija žais prieš „Nets“, kur serija užsitęsti neturėtų, Bostonas irgi sieks kuo greičiau užbaigti seriją prieš „Hawks“.

„Hawks“ antrą sezoną iš eilės žaidžia įkrintamosiose, tik praeitais metais užėmė aštuntą vietą ir pirmajame etape pralaimėjo prieš „Heat“. Šį sezoną pavyko atsirevanšuoti, tačiau pirmas raundas laukia ne ką lengvesnis nei praeitais metais. Įdomu tai, kad „Hawks“ visą sezoną balansavo ties 50% iškovotų pergalių procentu – vienu metu sezone turėjo po 13 pergalių ir pralaimėjimų, tada po 30 pergalių ir pralaimėjimų, o galiausiai sezoną baigė rezultatu 41-41.

Atlantos komanda po nesėkmingo praeito sezono ėmėsi permainų ir prisiviliojo Dejounte Murray iš „Spurs“ komandos. Kartu su Trae Youngu gynėjai yra pagrindiniai komandos žaidėjai, tačiau kokybės žaidime vis tiek trūksta. Nors „Hawks“ turi 7-ą puolimo reitingą lygoje, gynybos reitingas yra vos 22-as ir tai turėtų būti didžiausia problema serijoje prieš „Celtics“. Nebūtų keista, jeigu serija pasibaigtų jau penktose serijos rungtynėse, „Hawks“ tiesiog turi per mažai pajėgų sulaikyti antrą geriausią puolimą lygoje. Ir kitaip nei Atlantos, „Celtics“ gynybos reitingas net trečias geriausias lygoje.

„Milwaukee Bucks” – „Miami Heat“

Sunkiai, bet į atkrintamąsias pateko Majamio „Heat“ komanda, kuri praeitais metais rytuose užėmė pirmą vietą ir atkrintamosiose pralaimėjo tik konferencijos finale. Po labai atkaklių septintų rungtynių, turėjo pripažinti „Celtics“ komandos pranašumą. Per vasarą komanda labai nepasikeitė, kaip tik atrodė sustiprėjusi, nes atvyko Kyle Lowry. Vis tik, reguliarusis sezonas sėkmingas nebuvo, o ir įkrintamosiose komanda neatrodė užtikrintai.

Nors „Heat“ turi daug atkrintamųjų patirties turinčių žaidėjų bei kelis NBA čempionus – K. Lowry, Keviną Love bei Udonį Haslemą, žaisti reikės prieš dar daugiau patirties turinčią komandą – „Bucks“. Atmetus tai, kad reguliarus sezonas nebuvo sėkmingas ir žvelgiant tik į šią seriją, „Heat“ turi viską, kad galėtų apsiginti nuo „Bucks“ komandos. Kiekvienoje pozicijoje yra labai gerai besiginančių krepšininkų – Bamas Adebayo, Jimmy Butleris, Calebas Martinas, Maxas Strusas, Gabe Vincentas. Tačiau, didžiausia bėda gali būti puolimas.

„Heat“ komanda reguliariajame sezone turėjo 9-ą gynybos reitingą, kuris turi potencialo atkrintamosiose būti dar geresnis, tuo tarpu puolimo reitingas buvo vos 25-tas. Žaisti reikės prieš „Bucks“, kurios gynybos reitingas yra ketvirtas, o puolimo dvyliktas. Jeigu lygintume su kitomis serijomis, „Bucks“ – „Heat“ serija turi daugiausiai potencialo būti labiausiai gynybinė ir mažiausio rezultatyvumo. Vis tik, daug geresnį puolimą demonstruojanti „Bucks“ čia turi pagrindinį pranašumą serijoje.

Pirmajame raunde šios komandos buvo susitikusios 2020-21 m. sezone ir tada „Bucks“ laimėjo 4:0. Tris kartus „Heat“ neįmetė 100 taškų ir tai gali pasikartoti šiais metais. 2019-20 m. sezone „Heat“ antrajame raunde laimėjo 4:1, tačiau tada atkrintamosios vyko NBA „burbule“. Įdomu tai, kad per visas šias devynerias atkrintamųjų rungtynes, Giannis Antetokounmpo vos du kartus buvo rezultatyviausias „Bucks“ žaidėjas. B. Adebayo yra vienas geriausiai besiginančių lygos krepšininkų ir tikėtina, kad G. Antetokounmpo serijoje lengva vėl nebus.

Nors „Heat“ įšoko į atkrintamąsias ir tikrai turi aukšto lygio žaidėjų, „Bucks“ šiam momentui atrodo daug geresnėje situacijoje. Jau nuo reguliaraus sezono pabaigos komanda pradėjo ilsėtis, taip pat kol „Heat“ žaidė dvejas rungtynes įkrintamosiose, „Bucks“ jau galėjo ruoštis atkrintamosioms. Šviežesni žaidėjai ir geresnė forma turėtų lemti nesudėtingą seriją prieš „Heat“ komandą.

NBA atkrintamosios 2023 m. – rytų konferencijos apžvalga ir prognozės

2022-23 m. NBA reguliarųjį sezoną laimėjo „Milwaukee Bucks“ komanda, o tai reiškia, kad jie ne tik turės namų aikštės pranašumą atkrintamosiose, bet ir NBA finale, jeigu į jį pateks. „Bucks“ iškovojo 58 pergales bei patyrė 24 pralaimėjimus, tuo tarpu antroje vietoje liko Bostono „Celtics“ su 57 pergalėmis ir 25 pralaimėjimais. Žvelgiant į visas rytų konferencijos atkrintamųjų poras, daugiausiai intrigos kelia antrasis raundas, kuriame potencialiai gali susitikti „Celtics“ ir „76ers”. Tuo tarpu pirmajame raunde „Cavaliers“ ir „Knicks“ pora turėtų būti itin įdomi – abiejų komandų nebuvo 2021-22 m. NBA atkrintamosiose.

„Philadelphia 76ers” – „Brooklyn Nets“

Tikriausiai labiausiai nuspėjama pora visose atkrintamosiose. Jamesas Hardenas dažnai kritikuojamas dėl pradingimo svarbiausiose rungtynėse, todėl serija prieš „Nets“ bus puiki galimybė iš lėto įsitraukti į NBA atkrintamųjų atmosferą. Bruklino komanda atkrintamosiose yra tik todėl, kad pirmoje sezono pusėje komandai pergales rinko sėkmingas Kevino Duranto ir Kyrie Irvingo žaidimas.

Jeigu „Nets“ reikėtų žaisti įkrintamosiose, didelė tikimybė, kad šių metų atkrintamosiose šios komandos nematytume. Prieš komandą paliekant K. Irvingui ir K. Durantui „Nets“ rezultatas buvo 32-22, o po mainų sezonas užbaigtas 13-15. Komandoje daug aukšto lygio vidutiniokų, kurie būtų puikūs pagalbiniai krepšininkai – Dorian Finney-Smith, Royce O‘Neale, Setch Curry, Cameron Johnson, Patty Mills, Joe Harris. Gaudamas progą pasireikšti, itin rezultatyviai žaidžia Edmondas Summersas, tačiau tai nėra atkrintamųjų lygio žaidėjas. Ryškiausi „Nets“ žaidėjai yra Mikalis Bridges ir Spenceris Dinwiddie, o Benas Simmonsas šį sezoną aikštėje jau nepasirodys.

Daug metų „76ers“ atkrintamosiose neparodo to, ko yra laukiama, todėl bent jau šiais metais pirmajame atkrintamųjų raunde nusivilti komanda tikrai nereikės. Sunku įsivaizduoti, kaip „Nets“ gali įnešti intrigos ir daugiau nei viena pergalė čia būtų didelė staigmena. „76ers” turi puikią progą susikurti pranašumą prieš antrąjį atkrintamųjų etapą, kur potencialiai reikės žaisti prieš „Celtics“. Yra tikimybė, kad Bostonui teks žaisti prieš „Heat“, kur serija lengva tikrai nebus.

„Cleveland Cavaliers” – „New York Knicks“

Abi komandos vasarą nuveikė nemažai darbų, o didžiausias „Cavaliers“ laimėjimas buvo Donovano Mitchello įsigijimas. Amerikietis įspūdingą mačą sužaidė prieš „Bulls“, kai pelnė net 71 tašką. Nuostabią seriją pademonstravo ir paskutinėse septyneriose reguliaraus sezono rungtynėse, pelnydamas 31, 31, 22, 44, 42, 40, 43 taškus. Iš viso net 11 rungtynių D. Mitchellas pelnė daugiau nei 40 taškų, o sprogstamo rezultatyvumo galima tikėtis ir atkrintamosiose, kuriose patirties žaidėjas turi iš metų praleistų „Jazz“ komandoje.

„Cavaliers“ nuo pat sezono pradžios pakilo į rytų konferencijos viršų ir čia išsilaikė iki pabaigos. Vienu metu žaidimo kokybė buvo suprastėjusi, tačiau tada po traumos grįžo Darius Garlandas bei Ricky Rubio. Sezoną „Cavs“ užbaigė su 13 pergalių ir 6 pralaimėjimais, o svarbiausia, kad į atkrintamąsias ateina su beveik visais sveikais žaidėjais. Kurį laiką nežaidė Isaac Okoro, tačiau tikimasi, kad bus pasiruošęs pirmosioms rungtynėms prieš „Knicks“.

Gero žodžio nusipelno ir „Knicks“ komanda, kuri vasarą įsigijo Jaleną Brunsoną ir savo pergalių skaičių pakėlė nuo 37 iki 47. Praeitą sezoną „Knicks“ liko už įkrintamųjų ribos, tuo tarpu šiais metais pasiruošę rimtai pakovoti dėl galimybės žaisti rytų konferencijos pusfinalyje. Daugiausiai prie sėkmingo „Knicks“ sezono prisidėjo Julius Randle ir Jalenas Brunsonas. J. Randle per rungtynes vidutiniškai renka po 25,1 taškus, atkovoja po 10 kamuolių bei atlieka po 4,1 rezultatyvų perdavimą. J. Brunsonas renka po 24 taškus ir atlieka po 6,2 rezultatyvius perdavimus.

Išskirti „Knicks“ komandoje reikia trečią pagal rezultatyviausią žaidėją RJ Barrettą, vieną iš kandidatų laimėti geriausio šešto žaidėjo prizą Immanuel Quickley bei mainais iš „Trail Blazers“ atvykusį Josh Hartą, kuris savo kova ir energija itin daug prisideda prie pergalingo žaidimo.

Didelis „Knicks“ nuostolis yra kovo 29 d. patirta J. Randle trauma, dėl kurios nėra aišku, ar amerikietis galės žaisti pirmose atkrintamųjų rungtynėse. Jeigu ir pavyks išsigydyti, nėra aišku, kokia bus aukštaūgio forma nežaidus daugiau nei dvejas savaites. Be „Cavs“ namų aikštės pranašumo, „Knicks“ lyderio trauma yra kitas didelis pranašumas šioje serijoje, kas yra gali tapti esminiu faktoriumi.

NBA atkrintamosios 2023 m. – vakarų konferencijos apžvalga ir prognozės

Praeitais metais reguliaraus sezono metu tiesiog dominavimo „Suns“ komanda, kuri iškovojo net 64 pergalės ir patyrė 18 pralaimėjimų. Šį sezoną komandos situacija buvo sudėtingesnė, kas lėmė mažiau pergalių ir ketvirtą vietą. Tačiau yra nemažai potencialo sužaisti sėkmingesnes atkrintamąsias nei praeitais metais, o pagrindinė to priežastis – mainų metu gautas Kevinas Durantas. Vakarų konferencijoje staigmenos buvo dvi – „Mavericks“ nepatekimas į atkrintamąsias ir net trečią vietą užėmusi „Kings“ ekipa. Pirmą vietą vakarų konferencijoje užėmė Denverio „Nuggets“, o antroje liko „Grizzlies“ krepšininkai. Kaip visada vakarų konferencijoje intrigos labai daug, todėl jau pirmasis raundas čia bus labai įdomus.

„Sacramento Kings” – „Golden State Warriors“

Ne paslaptis, kad dauguma vakarų konferencijos komandų pirmajame atkrintamųjų etape norėjo susitikti su „Kings“. Nors komanda užėmė trečią vietą, ji turi kur kas mažiau patirties ir potencialo nei „Grizzlies“ ar „Suns“ komandos. Šią „loteriją“ laimėjo „Warriors“ krepšininkai ir NBA čempionams bus tiek puiki galimybė pajausti atkrintamųjų ritmą, tiek tuo pačiu patikrinti „Kings“ komandos potencialą.

Nors namų aikštės pranašumas labai svarbus, „Warriors“ praeitais metais įrodė, kad atkrintamosiose gali laimėti ir išvykoje. Konferencijos pusfinalyje prieš „Grizzlies“ žaidė be namų aikštės pranašumo ir seriją laimėjo 4-2. Konferencijos finale prieš „Mavericks“ vieną kartą laimėjo išvykoje, ko ir užteko seriją laimėti 4-1, o NBA finale buvo laimėtos lemiamos šeštos rungtynės Bostone, kas uždarė seriją 4-2.

Vis tik, atkreipti dėmesį reikia į tai, kad „Warriors“ šį sezoną išvykoje žaidžia tiesiog tragiškai. Per 41 sužaistas rungtynes, tik 11 kartų pavyko laimėti išvykoje – tai yra trečias blogiausias rezultatas vakarų konferencijoje. Tuo tarpu namuose komanda laimėjo 33 kartus, kas yra trečias geriausias rezultatas. Abejoti „Warriors“ komandos patirtimi tikrai nereikia, todėl galima sakyti, kad intriga šioje serijoje priklausys nuo „Kings“ krepšininkų.

Reguliaraus sezono metu „Kings“ išvykoje pralaimėjo abu kartus, namuose vieną kartą laimėjo, o balandžio 8 d. vykusiose rungtynėse pralaimėjo, tačiau komanda žaidė ne pilnos sudėties ir rungtynės jiems nieko nelėmė. Jeigu reikėtų vertinti komandų galimybes, „Warriors“ laimėti išvykoje bent kartą turi daugiau šansų nei „Kings“, o tai ir gali būti esminis dalykas serijoje.

„Kings“ reguliaraus sezono metu pademonstravo geriausią puolimą, tačiau turi tik 25 gynybos reitingą. Laimėti prieš „Warriors“ taškų lenktynėse bus be galo sunku. NBA čempionai turi kur kas daugiau potencialo gynyboje – Draymondas Greenas kankins Domantą Sabonį, o po mainų sugrįžęs Gary Paytonas II bus prilipęs prie De‘Aarono Foxo. Intrigos serijoje galime išvysti dėl prasto „Warriors“ žaidimo išvykoje, tačiau „Kings“ patekimas į kitą etapą būtų didesnė staigmena nei sėkmingas žaidimas reguliaraus sezono metu.

„Phoenix Suns” – „Los Angeles Clippers“

Kai atrodė, kad „Suns“ komandai sezonas nebesusiklostys taip, kaip buvo tikėtasi, mainų dėka pavyko prisivilioti Keviną Durantą ir staiga viskas pasikeitė. Nors K. Durantas iš „Nets“ atvyko būdamas traumuotas ir debiutavęs kovo mėnesį greitai vėl patyrė traumą, esminis dalykas yra tai, kad „Suns“ su K. Durantu dar nei karto nepralaimėjo. Sužaisti K. Durantas spėjo aštuonerias rungtynes ir visas jas laimėjo.

„Clippers“ komanda kaip ir visada sužaidžia pagal savo galimybes, tačiau atkrintamosiose toli nužygiuoti taip ir nepavyksta. Panašu, kad šį sezoną situacija gali būti ir vėl tokia pati. Pats žaidimas neatrodo įtikinantis, kurį laiką dėl traumos nežaidė Paulas Georgas ir nėra aišku, ar bus pasiruošęs pirmosioms rungtynėms prieš „Suns“. Taip pat, daug klaustukų kelia R. Westbrooko žaidimas. Amerikietis žinomas kaip reguliaraus sezono žaidėjas, kadangi atkrintamosiose komandos prie jo prisitaiko ir netaiklūs metimai dažnai būna didesnis minusas nei pliusas R. Westbrooko atstovaujamai komandai.

Žinoma, „Clippers“ komandos sudėties gylys yra vienas didžiausių – Nicolas Batumas, Robertas Covingtonas, Ericas Gordonas, Terance Mannas, Marcusas Morrisas Sr., Masonas Plumlee, Normanas Powellas, Ivica Zubacas. Trenerių štabas gali kiekvienai situacijai pasirinkti vis kitokius penketus, tačiau svarbiausia, kad sveikas yra Kawhi Leonardas.

Turint omenyje, kad vasario pabaigoje „Clippers“ turėjo penkių pralaimėjimų seriją, galima pažymėti tai, kad sezoną pavyko užbaigti su 11 pergalių ir 5 pralaimėjimais, kas leido išvengti įkrintamųjų. Tikėtina, kad atkrintamosiose pamatysime pirmąjį K. Duranto pralaimėjimą su „Suns“ marškinėliais, tačiau visą seriją laimėti daugiau šansų turi Finikso komanda. Pagrindinės priežastys – namų aikštės pranašumas bei P. Georga trauma. Net jeigu ir galės žaisti, paskutinės savaitės praleistos be krepšinio gali padaryti įtakos žaidimo kokybei.

Be jokių abejonių serijoje visų akys kryps į K. Leonardo ir K. Duranto dvikovą. Paskutinį kartą K. Leonardas atkrintamosiose žaidė 2020-21 m. sezone ir tada per 11 rungtynių rinko po 30,4 taškus. Tai vienas iš žaidėjų, kuris atkrintamosiose žaidžia dar geriau, todėl jį stebėti bus labai įdomu.

„Memphis Grizzlies” – „Los Angeles Lakers“

„Lakers“ po pratęsimo nugalėjo „Timberwolves“ krepšininkus ir po metų pertraukos sugrįžo į NBA atkrintamąsias. Turint omenyje, kad „Lakers“ pradėjo sezoną rezultatu 2-10, sezono pabaiga buvo tikrai puiki. Labiausiai prie sėkmingo rezultato prisidėjo R. Westbrooko iškeitimas. Nors D‘Angelo Russellas nesužaidė prieš „Timberwolves“, komandoje daugiau erdvės turi Dennisas Shroderis, kuris kaip tik sužaidė puikias rungtynes ir buvo vienas iš pagrindinių pergalės kalvių.

Žvelgiant į būsimą „Lakers“ priešininką, „Grizzlies“ tikrai nebus lengvas pasivaikščiojimas, tačiau nereikia pamiršti, kad bus žaidžiama prieš antrą geriausią vakarų konferencijos komandą. Vienintelė paguoda Los Andželo komandai gali būti tai, kad „Grizzlies“ žaidžia be Steveno Adamso ir Brandono Clarke, kas atveria skyles gynyboje po krepšiu. „Lakers“ itin daug taškų renka iš baudos aikštelės, todėl apsiginti „Grizzlies“ komandai gali būti labai sunku. Ši sezoną „Grizzlies“ prieš „Lakers“ žaidė tris kartus ir laimėjo kartą.

Jareno Jacksono Jr. ir Anthony Daviso dvikova šioje serijoje turėtų būti esminė. J. Jackson Jr. yra vienas iš kandidatų laimėti geriausiai besiginančio žaidėjo apdovanojimą – šį sezoną amerikietis per rungtynes atlieka net po 3 blokus ir perima po vieną kamuolį. Vis tik, šį sezoną tarpusavio dvikovose A. Davisas dominuodavo – 30 taškų ir 22 atkovoti kamuoliai bei 28 taškai ir 19 atkovotų kamuolių. Jeigu A. Davisas tokius skaičius rinks ir šioje serijoje, „Grizzlies“ komandai bus be galo sunku.

„Lakers“ komandos stiprybė yra gynyba ir tai pamatėme įkrintamosiose prieš „Timberwolves“, kai Minesotos krepšininkai per paskutines 7 minutes pelnė vos 6 taškus. Taip, „Grizzlies“ turi daugiau gynybos puolime, todėl bus labai įdomu pamatyti, kaip veiks Los Andželo gynyba. „Grizzlies“ – „Lakers“ serija turi potencialo nusikelti net iki septintų serijos rungtynių ir nei vienos komandos patekimas į kitą etapą tikrai nenustebintų.

„Denver Nuggets” – „Minnesota Timberwolves“

Denverio komanda stabiliai nuo 2018-19 m. sezono žaidžia atkrintamosiose, tačiau taip niekad aukštų rezultatų ir nepasiekė. Šiais metais komanda laimėjo vakarų konferenciją ir į atkrintamąsias žengia turėdami namų pranašumą iki pat NBA finalo. Praeitą sezoną teko žaisti be Jamalo Murray, todėl šiais metais iš komandos tikimasi kur kas daugiau. Pirmajame etape laukia dvikova prieš „Timberwolves“, kurie lemiamose įkrintamosiose rungtynėse užtikrintai įveikė „Thunder“.

„Nuggets“ turėdami serbą Nikolą Jokičių ir aplink jį puikiai apstatytus žaidėjus, atrodo kaip viena geriausių reguliaraus sezono komandų. Vis tik, atkrintamosiose žaidimas yra visai kitoks, todėl bus labai įdomu pamatyti, kurie žaidėjai taps X faktoriais. Sudėtis talentinga, bet atkrintamosiose patirties turi tik keli žaidėjai. Vienintelis Jeffas Greenas su „Cavaliers“ 2017-18 m. yra žaidęs NBA finale.

Jeigu pirmajame raunde „Nuggets“ laukia irgi nedidelę patirtį turinti „Timberwolves“ komanda, tai jau antrajame raunde lauks „Suns“ arba „Clippers“ su kur kas aukštesnio lygio krepšininkais. Be jokių abejonių serijoje prieš Minesotos komandą „Nuggets“ yra favoritai, tačiau nebūtų keista, jeigu serija nebūtų tokia lengva, kaip gali atrodyti. Kai žaidžia 8-ą ir 1-ą vietas užėmusios komandos, dažniausiai laukiama 4:0 arba 4:1 rezultato, tačiau ši serija gali pakrypti ir visai netikėta linkme.

„Timberwolves“ puikiai užbaigė reguliarųjį sezoną, o įkrintamosiose atrodė kaip geriausia komanda iš visų. Jeigu ne itin prastai sužaistas ketvirtas kėlinys prieš „Lakers“, komanda jau galėjo ruoštis serijai prieš „Grizzlies“. Vis tik, užtikrintos rungtynės prieš „Thunder“ parodė, kad komanda atkrintamosioms yra pasiruošusi. Šiose rungtynėse žaidė ir Rudy Gobertas, kuris surinko 21 tašką bei atkovojo 10 kamuolių. Turint omenyje, kad „Nuggets“ komandoje viskas sukasi aplink N. Jokičių, sėkmingas „Timberwolves“ aukštaūgių žaidimas yra būtinas, norint įnešti intrigos į seriją.

„Nuggets“ pliusas yra prieš atkrintamąsias gautas poilsis – savaitę laiko komanda galėjo ruoštis, tuo tarpu „Timberwolves“ sužaidė dvejas rungtynes, iš kurių vienos buvo su pratęsimu. Prieš „Thunder“ Minesotos komanda rėmėsi tik septyniais žaidėjais, o tai gali atsiliepti serijoje prieš „Nuggets“.

Related Posts

1 thoughts on “NBA atkrintamosios 2023 – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *