Eurovizijos antras pusfinalis dalyviai

Eurovizija 2024 - Antrasis Pusfinalis

Gegužės 7-11 dienomis Švedijoje, Malmės mieste, bus surengtas 68-asis Eurovizijos dainų konkursas. Jame dalyvaus 37 šalys. Antrasis pusfinalis įvyks gegužės 9-ąją, jame pasirodys ir mūsų kaimynai latviai bei estai. Taip pat vieni iš Eurovizijos favoritų - Šveicarija.

Antras 2024 m. Eurovizijos pusfinalis

Eurovizija 2024 antras pusfinalis 7bet

Sausio 30 d. „Eurovizijos“ burtų ceremonijoje paaiškėjo, kurios šalys pasirodys pirmajame, o kurios antrajame pusfinalyje. Burtai lėmė, kad Lietuva ir Silvester Belt bei dar keturiolika šalių pasirodys pirmajame pusfinalyje, o gegužės 9 d. antrajame pusfinalyje pasirodys dar šešiolika šalių. Iš viso į finalą pateks dešimt šalių, todėl konkurencija antrajame pusfinalyje yra šiek tiek didesnė.

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad pirmoje antro pusfinalio dalyje pasirodys Austrija, Malta, Šveicarija, Graikija, Čekija, Albanija, Danija ir Armėnija. Antroje dalyje savo pasirodymą pateiks Izraelis, Estija, Sakartvelas, Nyderlandai, Norvegija, Latvija, San Marinas ir Belgija. Šiame pusfinalyje balsuoti galės visos šio pusfinalio dalyvės bei Prancūzija, Italija ir Ispanija.

Visi dainų konkurso statymų pasirinkimai yra aktyvūs 7bet lažybų puslapio skyrelyje „Eurovizija“.

Albanija: Besa – „Titan“

Besa Kokedhima yra 37-erių dainininkė, kurios sceninis vardas tiesiog Besa. Ji gimė ir augo Albanijoje, o būdama 15-os išvyko į Jungtinę Karalystę norėdama gauti aukštesnio lygio išsilavinimą. 2003 metais išleido savo debiutinę dainą „Me Beso“. Po trijų metų išleido savo pirmąjį albumą pavadinimu „Besa“. Albumą padėjo sukurti ir išleisti gerai Albanijoje žinomi muzikos industrijos vardai – Dorian Gjoni, Flori Mumajesi, Genti Lako, Andi DJ bei Stine. Savo solinėje karjeroje Besa save išbandė įvairiuose konkursuose, 2009 metais dalyvavo Rumunijos atrankoje į „Euroviziją“, kur pasiekė pusfinalį. 2013 metais Albanijoje laimėjo kasmetinį muzikos konkursą „Kenga Magjike“.

Iš viso atlikėja yra išleidusi keturis albumus – „Besa“, „Evolution“, „Besa per festat“ ir „Ti je festa ime“. Tačiau, paskutinis išleistas albumas buvo prieš dešimt metų – 2014. Singlų Besa turi tikrai ne vieną, 2020 metais išleista „C‘est l avie“ daina su „BledBeats“ Albanijos muzikos topuose užėmė pirmą vietą. Tai buvo vos antroji daina, kuri pateko į geriausiųjų dešimtuką, prieš tai 2016 m. daina „123” su Flori Mumajesi užėmė aštuntą vietą. Šiais metais Eurovizijoje iš Albanijos pasirodymo daug nėra tikimasi ir jeigu pateks į finalą, ten aukštos vietos užimti neturėtų.

Armėnija: Ladaniva – „Jako“

„Ladaniva“ yra 2019 m. Lilio mieste, Prancūzijoje susikūrusi grupė, kurią sudaro Jaklin Baghdasaryan ir Louis Thomas. Vokalistė Jaklin Baghdasaryan yra iš Armėnijos, o Lous Thomas groja skirtingais instrumentais ir yra prancūzas. Grupės kuriamą muziką įkvėpė garsai iš viso pasaulio, daugiausiai dėmesio skiriama tradicinei Balkanų muzikai bei Armėnijos folklorui.

J. Baghdasaryan gimė 1997 m. Armėnijoje, augo Minske, o 2014 m. su mama emigravo į Prancūziją, kur mokėsi Lilio konservatorijoje. L. Thomas gimė Lilio mieste, augo muzikantų šeimoje, iš kurios perėmė potraukį džiazo muzikai. Jis taip pat mokėsi toje pačioje konservatorijoje. Grupės nariai atsitiktinai susipažino 2018 m. viename iš muzikos barų. 2020 metais grupė pradėjo talpinti muziką į „Youtube“, o „Kef Chilini“ dainos vaizdo klipas per pora mėnesių surinko 18 mln. peržiūrų (dabar jau 29 mln.). 2023 metais grupė išleido pirmą albumą.

Šis Armėnijos pasirodymas turėtų susilaukti nemažai dėmesio. Jam yra matoma vieta ne tik finale, bet ir turi šansų pakovoti dėl vietos dešimtuke. Armėnija „Eurovizijoje“ debiutavo 2006 metais ir penkis kartus yra patekusi į pirmą dešimtuką.

Austrija: Kaleen – „We Will Rave“

Marie-Sophie Kreissl yra 29-erių dainininkė, kuri žinoma sceniniu vardu Kaleen. Atlikėja yra Austrijoje gerai žinomo kompozitoriaus Hanneliese Kreissl-Wurth anūkė. Būdama dviejų metų pradėjo lankyti baletą, o būdama septynerių laimėjo pirmą čempionatą Austrijoje. 2014 metais ji Vokietijoje dalyvavo šokių projekte „Got to Dance“, kur su šokių partneriu pasiekė finalą. Nuo 2020 metų ji dirba choreografe ir ORF direktore. 2021 metais atidarė savo įrašų studiją „Wifi Records“, savo pirmąjį albumą „Stripping Feelings“ išleido 2023 m. rugsėjį.

Eurovizijos scena atlikėjai nėra svetima, kadangi nuo 2018 metų ji glaudžiai bendradarbiauja tiek su vaikų „Eurovizija“, tiek ir su pagrindiniu dainų konkursu. Ji yra dalyvavusi kaip šokėja ir choreografė, taip pat ir kaip dainininkė repeticijų metu. 2023 metais ji padėjo sukurti pasirodymus Austrijai, Armėnijai, Vokietijai ir Sakartvelui. 2024 m. sausio 16 d. buvo paskelbta, kad Kaleen atstovaus Austriją, o kovo 1 d. buvo išleista daina „We Will Rave“, kuri apibūdinama kaip šokių-pop, įkvėpta techno stiliaus. Austriją turėtume išvysti finale, kur kovos dėl vietos dešimtuke.

Čekija: Aiko – „Pedestal“

Alena Shirmanova-Kostebelova yra 24-erių dainininkė, kuri šiuo metu gyvena Anglijoje ir yra žinoma sceniniu vardu Aiko. Alena gimė Maskvoje, tačiau dar ankstyvame amžiuje persikėlė į Čekiją, kur ir užaugo. 2015 metais ji dalyvavo Čekijos talentų šou, tuomet persikėlė į Jungtinę Karalystę, su tikslu siekti muzikinės karjeros. Savo debiutinį albumą Aiko išleido 2018 metais, antrąjį 2020, o 2023 m. išleido ir trečiąjį. Ji buvo pirmoji atlikėja iš Čekijos, kuri pasirodė „Times Square“ ekranuose bei pirmoji moteris iš Čekijos, kuri prisidėjo prie „Spotify Equal Campaing“.

Savo muzikinės karjeros metu yra pasirodžiusi įvairiuose festivaliuose – „Rock for People“, „ESNS“, „Metronome Prague“, „The GReat Escape“, „Grape“, „Waves Vienna“ ir kt. Yra vykusi į muzikinius turus su tokiais atlikėjais kaip Alice Merton, Black Honey, Lauren Ruth War bei Tamino. Kai kurios Aiko dainos skamba „Teen Mom“ bei „Love Island“ TV šou laidose. Jeigu į finalą Aiko ir pateks, tai ten aukšta vieta atlikėjai nėra prognozuojama.

Danija: Saba – „Sand“

Anna Saba Lykke Oehlenschlaeger yra 26-erių dainininkė, sceniniu vardu žinoma kaip Saba. Ji kartu su savo sese dvyne gimė Etiopijoje, kur jas būnant aštuonerių mėnesių įsivaikino ir persikėlė augti į Daniją. Jaunystėje ji žaidė futbolą „DBU Jutland“ komandoje. Saba kartu su sesė metė mokslus vidurinėje mokykloje ir persikėlė į Kopenhagą, kur pradėjo modelio karjerą bei kūrė dantų balinimo priemonių verslą. Tuo metu jos sesė siekė dainininkės karjeros miuzikluose. 2023 m. vasario 23 d. Sabba pakeitė savo nėščią sesę Dionne rolėje „Hair“ miuzikle. Tai jos buvo debiutinis pasirodymas ant scenos.

Daug patirties muzikinėje karjeroje Saba neturi, todėl artėjantis pasirodymas didžiojoje Eurovizijos scenoje bus didžiausias iššūkis karjeroje. Atrankoje į Euroviziją atlikėja Danijoje dalyvavo pirmą kartą, o daina „Sand“ yra jos pirmasis singlas. Į finalą Saba turėtų patekti, tačiau ten aukšta vieta nėra prognozuojama.

Graikija: Marina Satti – „Zari“

Marina Satti yra 37-erių dainininkė, dainų autorė, aktorė ir muzikos prodiuserė. Jos muzikoje galima girdėti tradicinius graikų, arabų ir Balkanų garsus. Būdama jauna pradėjo mokytis groti pianinu, o vidurinėje mokykloje lankė klasikinio vokalo pamokas. Baigusi mokyklą, ji Atėnų nacionaliniame technikos universitete studijavo architektūrą, tačiau studijų nebaigė. 2008 m. ji pradėjo koncentruotis į klasikinę muziką, studijavo džiazą. Gavusi stipendiją, ji mokėsi ir „Berklee College of Music“, kur vienas iš jos mokytojų buvo Danilo Perez.

2022 m. atlikėja išleido savo pirmąjį ir kol kas vienintelį albumą „Yenna“. Tais pačiais metais išleista daina „Tucutum“ Graikijos muzikos topuose pasiekė šeštą vietą. 2023 m. spalio 24 d. buvo paskelbta, kad Marina Satti atstovaus Graikiją. Daina „Zari“ buvo išleista kovo 7 d. ir šalyje susilaukė didelio populiarumo – tai vienintelė atlikėjos daina, kuri Graikijos topuose pasiekė pirmą vietą. Marina Satti turi gerus šansus Graikiją sugrąžinti į Eurovizijos finalą, į kurį patekti nepavyko praėjusiais metais. Į pasirodymą verta atkreipti dėmesį, kadangi ir finale jis turi šansų kautis dėl vietos dešimtuke.

Malta: Sarah Bonnici – „Loop“

Sarah Bonnici yra 25-erių dainininkė iš Maltos. Jos tėtis Marcel Bonnici yra milijardierius, kuriam priklauso „Mercury Towers“ bei „Hamrun Spartans“ futbolo komanda. Nuo mažų dienų jos mentorė buvo Miriam Christine, kuri 1996 m. Maltą atstovavo Eurovizijoje. 2009 m. Sarah Bonnici išbandė savo sėkmę Maltos atrankoje į vaikų Euroviziją, tačiau užėmė trečią vietą ir į dainų konkursą išvykti nepavyko. Kitais metais su daina, kurią parašė Miriam Christine ji laimėjo „L-Ghanja Tal-Maltin“ muzikos festivalį. Tame pačiame konkurse ji buvo laimėjo geriausio balso apdovanojimą.

2010 m. vėl dalyvavo Maltos atrankoje į vaikų Euroviziją ir su daina „Kitty Kitty Cat“ užėmė septintą vietą. Vis tik, šis pasirodymas jai suteikė galimybė dalyvauti 2010 m. vaikų Eurovizijoje kaip šokėja Nicole Azzopardi pasirodyme.

Atlikėja dalyvavo atrankoje į Euroviziją 2022 m. ir su daina „Heaven“, kurią parašė Aidan, užėmė dvyliktą vietą. Šių metų atrankoje Sarah Bonnici su daina „Loop“ sulaukė geriausių komisijos įvertinimų, o bendroje įskaitoje su 102 taškais liko pirmoje vietoje. Malta nepateko į Eurovizijos finalą paskutinius dvejus metus, praėjusiais metais pirmajame pusfinalyje netgi užėmė paskutinę vietą. Didelė tikimybė, kad ir šiais metais Maltos finale nebus.

Šveicarija: Nemo – „The Code“

Nemo Mettler yra 24-erių dainininkas, taip pat groja smuiku, fortepijonu ir būgnais. Nors tai gana jaunas atlikėjas, 2015 m. jo daina „Clownfisch“ Šveicarijoje pateko į dainų TOP 100 ir užėmė 95 vietą. 2017 metais jo išleista daina „Du“ pasiekė net ketvirtą vietą topuose. 2021-22 m. atlikėjas dalyvavo muzikiniame šou „Kaukė“, kur užėmė penktą vietą. Iki 2019 m. penkios jo dainos pateko į Šveicarijos TOP 100, o nuo tada į šimtuką sugrįžo tik su Eurovizijos daina „The Code“, kuri šiuo metu užima 22-ą vietą Šveicarijos topuose.

Nors tai vos 24-erių metų atlikėjas, muzikinėje scenoje labiausiai sekėsi debiutiniais metais. 2017-18 m. jis laimėjo net septynis apdovanojimus. 2018 m. Šveicarijos muzikos apdovanojimuose laimėjo keturis, metais prieš tai buvo išrinktas geriausiu talentu.

2019 m. Šveicarija Eurovizijoje užėmė ketvirtą vietą, 2021 m. liko trečioje. Paskutiniai du pasirodymai užėmė 17-ą ir 20-ą vietas. Šiais metais Nemo su daina „The Code“ išskiriamas kaip gana ryškus favoritas. Tikimasi, kad jis susilauks daugiausiai balsų iš komisijos, kadangi savo pasirodyme puikiai atskleidžia vokalinius sugebėjimus – nuo ypač aukštų natų iki repo.

Belgija: Mustii – „Before the Party‘s Over“

Thomas Michel Mustin yra 33-erių dainininkas, dainų rašytojas ir aktorius. Sceniniu vardu žinomas kaip Mustii, atlikėjas baigė teatro studijas, po kurių teatre atliko Benvolio vaidmenį „Romeo ir Džuljeta“. 2016 m. Mustin debiutavo kine, taip pat vaidino ir TV seriale. Tais pačiais metais „D6bels“ muzikos apdovanojimuose jis buvo nominuotas šešiose kategorijose, laimėti pavyko vieną – metų apsireiškimas.

Mustii yra išleidęs du albumus – „21st Century Boy“ 2018 metais ir „It‘s Happening Now“ 2022 metais. Abu albumai Belgijos topuose užėmė aukštas vietas – 5 ir 4. Abu albumai buvo išleisti bendradarbiaujant su „Warner Music Belgium“ įrašų studija. Belgijoje Eurovizijos daina „Before the Party‘s Over“ topuose pasiekė 12-ą vietą – tai trečias geriausias rezultatas karjeroje. 2018 m. dvi dainos pakilo iki 9 ir 11 vietų.

Neabejojama, kad Mustii pateks į finalą, kuriame turės neblogus šansus kautis dėl vietos TOP 10. Galima sakyti, kad dėl vietos dešimtuke yra tiesioginis konkurentas lietuviui Silvester Belt.

Estija: 5miinust ir Puuluup – „(Nendest) narkootikumidest ei tea me (kull) midagi“

„5miinust“ yra 2015 m. Estijoje įsikūrusi hip hopo grupė, kurią sudaro keturi nariai – Kristjan Jakobson, Mihkel Tamm, Karl Kivastik ir Priit Tomson. Grupėje buvo ir penktas narys Pavel Botšarov, kuris atsiskyrė 2023 m. ir pradėjo solinę karjerą slapyvardžiu Gameboy Tetris. Didžiausio pripažinimo grupė susilaukė 2018 m., kai išleido abu turimus albumus – „Aasta plaat“ ir „Rammar“. Estijoje albumai užėmė 16 ir 12 vietas. 2019-20 m. net penkios jų dainos Estijos topuose užėmė pirmą vietą.

Puuluup yra folkloro duetas iš Estijos, savo veiklą pradėjęs 2014 m. Duetą sudaro Ramo Teder, žinomas kaip Pastacas ir Marko Veisson. Per 10 metų jie išleido du albumus – „Suuta mu lumi“ 2018 m. ir „Viimane suusataja“ 2021 m.

Hip hopo ir folkloro muzikos derinys turi šansų Estiją išvesti į Eurovizijos finalą, tačiau jame aukšta vieta nėra numatoma. Prognozuojama, kad estai iš Baltijos šalių turės antrą geriausią pasirodymą – nusileis Lietuvai, bet aplenks Latviją.

Nyderlandai: Joost Klein – „Europapa“

Joost Klein yra 26-erių dainininkas, labiausiai žinomas kaip hip hopo stiliaus atlikėjas. Iš viso yra išleidęs jau net aštuonis albumus, penki iš jų pateko į Nyderlandų albumų TOP 100. Penktą vietą pasiekė 2019 m. išleistas „Albino“ albumas, o 2022 m. „Fryslan“ pasiekė net ketvirtą vietą Nyderlanduose ir penktą vietą Belgijoje. 2023 m. išleista daina „Friesenjung“ kartu su Ski Aggu ir Otto Waalkes nuskambėjo visoje Europpje. Nyderlandų TOP 100 ji pakilo iki 18-os vietos, Austrijoje ir Vokietijoje užėmė pirmą vietą, Šveicarijoje 7-ą. Į šimtuką ši daina pateko ir Lietuvoje, kur pakilo iki 65 vietos.

Muzikę karjerą Joost Klein pradėjo 2016 metais. Pirmąsias savo dainas jis talpino „Youtube“ platformoje. 2017 m. pradėjo dirbti su „TopNotch“, tačiau jau kitais metais jis nusprendė įkurti savo įrašų studiją „Albino Records“. Joost Klein atliekama daina „Europapa“ greitai užkariavo internetą, šiuo metu „Youtube“ per mėnesį laiko daina susilaukė jau daugiau nei 20 mln. peržiūrų. Neabejojama, kad Nyderlandų pasirodymas finale pateks į TOP 3. Tikimasi, kad daina iš žiūrovų susilauks ypač didelio palaikymo.

Sakartvelas: Nutsa Buzaladze – „Firefighter“

Nutsa Buzaladze yra 27-erių dainininkė, kuri žinoma dar kaip tiesiog Nutsa. Atlikėja gimė Tbilisyje, tačiau augo Turkijoje. Būdama penkerių jau buvo vaikų grupės vokalistė bei grojo gitara. Pianino pamokas pradėjo lankytis būdama aštuonerių. Buzaladze yra gyvenusi Los Andžele, kur įgavo muzikinės patirties, o šiuo metu gyvena Dubajuje.

Solinę muzikinę karjerą atlikėja pradėjo 2011 m., kai dalyvavo talentų šou. 2014 m. Nutsa atstovavo Sakartvelą „New Wave“ muzikos festivalyje Jūrmaloje ir jį laimėjo. Kitais metais Turkijoje dalyvavo „The Voice“, taip pat keliuose skirtinguose muzikiniuose šou Sakartvele. 2017 m. išbandė sėkmę Sakartvelo atrankoje į Euroviziją, kur su daina „White Horses Run“ užėmė antrą vietą. 2019 m išleido savo vienintelį albumą „Nutsa22”.

Nuo 2017 m. Sakartvelas nebuvo patekęs į Eurovizijos finalą, du kartus pusfinaliuose užėmė paskutinę vietą. Didelė tikimybė, kad šiais metais Nutsa Buzaladze pasirodys ir finale, tačiau jame aukštos vietos nėra tikimasi.

Izraelis: Eden Golan – „Hurricane“

Eden Golan yra 20-metė dainininkė, kuri gimė Izraelyje, tačiau būdama šešerių metų su tėvais dėl tėčio darbo persikėlė į Maskvą, kur praleido 12 metų. Golan mama turi šaknų iš Ukrainos, o tėtis latvis – abu tėvai žydai. 2022 m. Golan su šeima sugrįžo gyventi į Izraelį. Atlikėja 2015 m. dalyvavo Rusijos atrankoje į vaikų Euroviziją ir finale užėmė penktą vietą. 2018 m. „The Voice Kids“ pateko į finalą. Grįžusi į Izraelį, 2022 m. dalyvavo „Ro‘im et Hakol“, tačiau iškrito pirmajame raunde.

Kol kas didelės muzikinės patirties Eden Golan neturi – nuo 2022 m. yra išleidusi šešias dainas, tačiau didžiausio populiarumo susilaukė tik „Hurricane“, su kuria ir vyks į Euroviziją. Nors yra dalyvavusi įvairiuose muzikiniuose šou, galima sakyti, kad Eurovizijos scena bus didžiausias išbandymas karjeroje. Nuo 2015 m. Izraelis vieną kartą nepateko į finalą, 2018 m. Netta – „Toy“ pasirodymas šaliai atnešė pergalę. Praėjusiais metais Noa Kirel su daina „Unicorn“ užėmė trečią vietą. Šiais metais Eden Golan yra matoma ne tik finale, bet ir turi šansų patekti į pirmąjį dešimtuką.

Latvija: Dons – „Hollow“

Artūrs Šingirejs yra 40-ties dainininkas ir dainų autorius. Dons yra vienas iš populiariausių atlikėjų Latvijoje – yra laimėjęs net aštuonis apdovanojimus už labiausiai grojamą dainą. Iš viso yra išleidęs aštuonis solinius albumus ir laimėjęs daugybę apdovanojimų. Artūrs nuo gimimo supo muzika – tėtis dainavo mėgėjiškai ir grojo gitara, o mama buvo profesionali solistė grupėje „Santa“. Dons išskiria savo tėvus kaip pagrindinius mokytojus ir dėka jų pradėjo muzikinę karjerą.

Latvijos Eurovizijos atrankoje pirmą kartą Dons dalyvavo 2010 m. Tuomet su kūriniu „My Religion Is Freedom“ užėmė antrą vietą. Kitas bandymas buvo 2014 metais, tuomet ir vėl liko antroje vietoje. Nors atrankos laimėti nepavyko, daina „Pedeja Vestule“ susilaukė ypač didelio populiarumo – Latvijos muzikos apdovanojimuose buvo išrinkta metų daina. 2015 m. ir 2017 m. jis buvo Latvijos atrankos į Euroviziją komisijos narys.

Nuo 2017 m. Latvija nei karto nepateko į finalą, du kartus pusfinaliuose užėmė paskutinę vietą. Šiais metais prognozuojama, kad Dons prastos serijos nenutrauks – patekimas į finalą sunkiai matomas ir tikėtina, kad finale matysime tik du Baltijos šalių pasirodymus – Lietuvos ir Estijos.

Norvegija: Gate – „Ulveham“

„Gate“ yra norvegų liaudies muzikos grupė, kuri įsikūrė 1999 metais. 2005 m. buvo sustabdžiusi savo veiklą, 2009 m. buvo atgaivinta, tačiau po metų vėl sustojo. 2017 m. grupė vėl tapo aktyvi ir šiuo metu aktyviai bendradarbiauja su „Warner Music Group“ įrašų studija. Šiuo metu grupę sudaro penki nariai: Gunnhild Sundli, Magnus Bormark, Jon Even Scharer, Mats Paulsen ir John Stenersen.

Pirmieji grupės albumai susilaukė didelio populiarumo. 2002 m. ir 2003 m. išleisti albumai Norvegijos topuose pasiekė 2 ir 4 vietas. 2017 m. grupė atnaujinusi veiklą išleido tris albumus, tačiau nei vienas iš jų tokios sėkmės nesusilaukė. Tokia pati situacija ir su singlais – per paskutinius metus išleista ne viena diena, tačiau į Norvegijos topus patekti nepavyksta.

Norvegija Eurovizijoje pasižymi gana stabiliais rezultatais – nuo 2012 m. tik vieną kartą nepavyko patekti į finalą, 2018 m. Alexander Rybak – „That‘s How You Write a Song“ laimėjo pusfinalį, tačiau finale užėmė tik 15-ą vietą. Šiais metais grupei „Gate“ prognozuojama vieta finale, tačiau jame į dešimtuką neturėtų patekti.

San Marinas: Megara – „11:11“

„Megara“ yra 2015 m. Madride įkurta roko grupė, kurią sudaro keturi nariai: Kenzy Loevett, Vitti Crocutta, Tio Rober Bueno ir Raphaela Tache. Grupę suformavo gitaristas Rober ir vokalistas Kenzy, tais pačiais metais išleido debiutinę dainą „Muerase quien pueda“. 2016 m. išleido pirmąjį albumą „Siete“. Daugiausiai populiarumo „Megara“ susilaukė 2018 m., o jau po metų dalyvavo tokiuose festivaliuose kaip „Download Festival“ ir „Resurrection Fest“.

Praėjusiais metais grupė dalyvavo Ispanijos atrankoje į Euroviziją ir su daina „Arcadia“ užėmė ketvirtą vietą. Šiais metais grupė irgi siekė dalyvauti Ispanijos atrankoje, tačiau nepraėjo pirminio atrankos etapo. Norint dalyvauti San Marino atrankoje, teko pridėti italų kalbą. Penkių žmonių komisija nusprendė, kad „Megara“ yra atrankos nugalėtoja.

Paskutinius dvejus metus San Marinas nepateko į finalą, o praėjusiais metais pusfinalyje buvo paskutinėje vietoje. Šiais metais prognozuojama, kad „Megara“ į finalą nepateks ir San Marinas toliau liks be pasirodymo finalo scenoje.

Kada pasirodys Lietuvos atstovas Silvester Belt?

Silvester Belt pasirodys – pirmajame pusfinalyje, pirmoje jo pusėje.

Kada vyks antrasis Eurovizijos pusfinalis?

Gegužės 9 d. 22:00 val. Lietuovs laiku

Kur žiūrėti Euroviziją?

Tiesioginė Eurovizijos transliacija  – LRT kanalu arba LRT.lt puslapyje, užsienyje esantiems lietuviams, kurie negali matyti LRT kanalo, tiesioginė pusfinalio transliacija – Youtube platformoje.