Pasaulio ledo ritulio čempionatas 7bet sporto lažybos
Ledo ritulys

Pasaulio ledo ritulio čempionatas I divizionas 2025 – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozės

Balandžio 26 d. prasideda 2025 metų pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono rungtynės, kuriose šešios A grupės rinktinės kovos dėl dviejų pagrindiniame pasaulio čempionate. B grupėje taip pat šešios rinktinės kovos dėl pirmos vietos grupėje, kuri suteiks galimybę kitais metais varžytis I diviziono A grupės kovose. Čempionatas balandžio 26 d. – gegužės 3 d. vyks dvejose valstybėse – A grupės kovos bus žaidžiamos Rumunijoje, o B grupės Estijoje.

I diviziono kovos prasideda dvejomis savaitėmis anksčiau nei pagrindinis 2025 metų pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuris nuo gegužės 9 d. vyks Švedijoje ir Danijoje. Praėjusiais metais I diviziono rungtynės buvo žaidžiamos Lietuvoje – čia vyko B grupė, o A grupės rinktinės tarpusavyje žaidė Italijoje. Nei italams, nei lietuviams pasiekti norimų rezultatų nepavyko – Italija A grupėje liko trečioje vietoje ir tik dėl to, kad pralaimėjo prieš Slovėniją nepateko į pagrindinį čempionatą, B grupėje lietuviai užėmė antrą vietą – patyrė tik vieną pralaimėjimą prieš ukrainiečius, kurie persikėlė į 2025 metų A grupę.

Praėjusių metų I diviziono A grupėje triumfavo vengrai, kurie surinko 11 taškų bei iškovojo kelialapį į šių metų pasaulio čempionatą. Antroji vieta atiteko slovėnams, kurie kartu su italais ir rumunais surinko po 9 taškus, tačiau Slovėnija laimėjo tiek prieš Italiją, tiek prieš Rumuniją, kas ir leido likti antroje vietoje bei šiemet žaisti pagrindiniame čempionate. Paskutinę vietą užėmė Pietų Korėja, kuri šiemet varžysis B grupėje. 2024 m. ledo ritulio pasaulio čempionate 16-ą vietą užėmė lenkai, o 15-oje liko Didžioji Britanija – šios dvi rinktinės šiemet varžysis I diviziono A grupėje, kur pakeis vengrus ir slovėnus.

Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono formatas ir Lietuvos rinktinės tvarkaraštis

Pasaulio ledo ritulio čempionatas suskirstytas į kelis divizionus. Pagrindiniame pasaulio čempionate varžosi 16 rinktinių – dvi grupės po 8. Grupės pralaimėtojos krinta į kitų metų pasaulio čempionato I diviziono A grupę, iš kurios dvi pirmas vietas užėmusios rinktinės patenka į pagrindinį čempionatą. I divizione varžosi 12 rinktinių – dvi grupės po šešias. A grupėje kovojama dėl dviejų vietų pagrindiniame čempionate, B grupėje kovojama dėl vieno kelialapio į A grupę.

Dar yra II divizionas, kuriame varžosi 12 komandų bei III divizionas, kuriame taip pat rungtyniauja 12 rinktinių. Iš viso šiuose trijuose divizionuose yra 52 rinktinės. Likusios pasaulio rinktinės varžosi IV divizione.

B grupėje Lietuvos ledo ritulio rinktinė kovas pradės balandžio 26 d. prieš Kiniją, kurią praėjusiais metais pavyko įveikti 3:0. Pilnas lietuvių tvarkaraštis I diviziono B grupėje:

Data Laikas Rungtynės
Balandžio 26 d. 12:30 val. Lietuva – Kinija
Balandžio 27 d. 12:30 val. Lietuva – Ispanija
Balandžio 29 d. 19:30 val. Lietuva – Estija
Gegužės 1 d. 12:30 val. Lietuva – Kroatija
Gegužės 2 d. 12:30 val. Lietuva – Pietų Korėja

I diviziono A grupės apžvalga

Didžioji Britanija, Lenkija, Italija, Rumunija, Japonija, Ukraina

A grupėje atkreipti dėmesį reikia į Didžiąją Britaniją ir Lenkiją. Šios rinktinės praėjusiais metais varžėsi pasaulio čempionate, grupėse užėmė paskutines vietas, tačiau savo talentu ir lygiu lenkia kitas A grupės komandas. Turint omenyje, kad dvi pirmas vietas užėmusios rinktinės pateks į kitų metų pasaulio čempionatą, tarp pirmų dviejų vietų turėtų būti Didžioji Britanija arba Lenkija, o gal net ir abi jos.

Rumunija rengia čempionatą namuose ir turi vilčių pakovoti bent dėl antros vietos, tačiau šansų daug nėra. Praėjusiais metais su italais ir slovėnais surinko po 9 taškus, tačiau triuškinamai pralaimėjo tiek italams, tiek ir slovėnams. Rumunai žaisdami namuose tikrai neturėtų iškristi į B grupę, tačiau ir vieta pasaulio čempionate turėtų būti kiek per toli. Bus labai įdomu pamatyti, kaip į čempionatą atvyks nusiteikę italai – praėjusiais metais trūko labai nedaug, šiemet yra galimybių vėl kovoti dėl vienos iš pirmų vietų.

Praėjusiais metais grupėje penktą vietą su keturiais taškais užėmė japonai, kurie šiemet balansuoja ant iškritimo ribos. Iš B grupės atvyksta ukrainiečiai, kuriuos galima laikyti vienais iš grupės autsaiderių. Didelė tikimybė, kad būtent Ukraina arba Japonija kris į B grupę. Įdomu tai, kad tarpusavyje šios rinktinės žais paskutinę čempionato dieną – gegužės 3 d. Nebūtų netikėta, jeigu iki šių rungtynių nei viena iš rinktinių neturėtų surinkusi taškų ir šeštadienį spręsis, kas lieka A grupėje.

Paskutinę čempionato dieną tarpusavyje žais ir Didžioji Britanija prieš Lenkiją, kur, tikėtina, jog spręsis, kas vyksta į kitų metų pasaulio čempionatą. Yra tikimybė, jog abi rinktinės jau bus užsitikrinusios vietą, tačiau jeigu nustebins italai arba rumunai, kurie taip pat tarpusavyje žais paskutinę dieną, lenkams arba britams šios rungtynės gali būti lemiamas. Didelis pranašumas tai, jog jie žais paskutiniai ir jau bus aiškūs visų kitų rungtynių rezultatai.

I diviziono B grupės apžvalga

Lietuva, Pietų Korėja, Estija, Kinija, Ispanija, Kroatija

Lietuviams praėjusiais metais trūko labai nedaug, kad būtų pasiekta istorinė pergalė ir iškovota vieta A grupėje. Paskutinėse rungtynėse 1:4 nusileista ukrainiečiams, kas buvo vienintelis lietuvių pralaimėjimas. Estus, kinus, ispanus ir olandus lietuviai įveikė per pagrindinį laiką, visos pergalės pasiektos solidžiu skirtumu, tik olandus pavyko nugalėti 3:2, kurie užėmė paskutinę vietą ir iškrito į II divizioną.

B grupėje neliko praėjusių metų ukrainiečių, tačiau iš A grupės iškrito solidžiai žaidžiantys Pietų Korėjos ledo ritulininkai, kuriuos galima laikyti grupės favoritais. Būtent jiems lietuviai turėtų mesti didžiausią iššūkį. Paskutiniu metu Pietų Korėjos žaidėjai turėjo galimybę žaisti prieš aukštesnio lygio varžovus, kas leido įgauti daugiau praktikos, todėl B grupės varžovai didelių problemų sudaryti neturėtų. Didelė tikimybė, jog čia, kaip ir praėjusiais metais, viskas spręsis paskutinę dieną. Būtent gegužės 2 d. ir žais Pietų Korėja prieš Lietuvą.

Praėjusiais metais trečią vietą grupėje užėmė estai, kurie šiemet žaisdami namuose pasistengs pagerinti savo rezultatą. Jeigu lietuviams čempionatas nesusiklostys, estai gali užimti antrą vietą ir pasistengti pakovoti dėl pirmos vietos, tačiau didelis klausimas, ar vien tik palaikymo tribūnose užteks dedant didelį žingsnį į priekį. Kur kas daugiau šansų, kad šeimininkai ir vėl liks trečioje vietoje.

Kroatus ir ispanus galima išskirti kaip ryškius grupės autsaiderius. Praėjusiais metais ispanai su keturiais taškais liko penktoje vietoje, į II divizioną iškritę olandai pralaimėjo visas penkerias rungtynes ir nesurinko nei vieno taško. Iš kinų nieko daug nėra tikimasi – tai rinktinė, kuri turėtų susirinkti kelis taškus ir išsaugoti vietą B grupėje. Gegužės 2 d. 16:00 val., iš karto po Lietuva – Pietų Korėja rungtynių, žais Ispanija – Kroatija, kur didelė tikimybė, kad spręsis, kas lieka B grupėje, o kas krinta į II divizioną. Sunkiai tikėtina, jog iki šio susitikimo viena iš šių rinktinių bus užsitikrinusi vietą B grupėje ir kitais metais.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *