Didžiosios Britanijos GP
Formulė-1

F1 Didžioji Britanija GP 2024 m. – pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Kiek netikėtai praėjusią savaitę Austrijoje triumfavo „Mercedes“ komandos narys George Russell. Prie pirmojo „Mercedes“ ir tuo pačiu G. Russell triumfo šį sezoną daug prisidėjo Max Verstappen ir Lando Norris susidūrimas. Olandui buvo skirta 10 sekundžių nuobauda, tuo tarpu L. Norris dėl susidūrimo normaliai lenktyniauti nebegalėjo ir nuo G. Russell atsiliko septyniais ratais. Tuo tarpu M. Verstappen finišavo penktoje vietoje. Kitas etapas – Didžiosios Britanijos GP.

Į trejetuką Austrijoje taip pat pateko Oscar Piastri – nuo G. Russell atsiliko tik 1,906 sekundėmis. Trečias liko Carlos Sainz – taip po dviejų turų pertraukos sugrąžindamas „Ferrari“ ant podiumo. Jo komandos draugas Charles Leclerc užėmė vos 11-ą vietą ir nuo G. Russell atsiliko daugiau nei 67 sekundėmis. Ketvirtą vietą užėmė L. Hamilton, kuris pratęsė gana sėkmingą „Mercedes“ atkarpą. Trejus turi iš eilės „Mercedes“ turėjo atstovą trejetuką, o Austrijoje vienas iš jų pirmas, kitas ketvirtas.

Greičiausią ratą Austrijoje užfiksavo Fernando Alonso, jis priešpaskutinį ratą atvažiavo per 1:07.694. Šiose lenktynėse apart L. Norris nesėkmės visi kiti anksčiau laiko iš trasos nepasitraukė. Logan Sargeant atsiliko dvejais ratais, o dar šeši lenktynininkai ratu. Solidų rezultatą pademonstravo šeštoje vietoje likęs Nico Hulkenberg. Toliau sunkiai sekasi „Red Bull Racing“ atstovui Sergio Perez – Austrijoje jis liko tik septintoje vietoje. Nuo penktojo turo meksikiečio tarp greičiausiųjų trejetuko taip ir nebebuvo.

Po 11 etapų F1 bendroje įskaitoje situacija tokia: Max Verstappen tvirtai užima pirmą vietą – 237 taškai, antroje vietoje Lando Norris – 156 taškai, trečioje – Charles Leclerc 150 taškai. „Mercedes“ atstovai šiuo metu yra tik septintoje ir aštuntoje vietoje – G. Russell turi 111 taškus, o L. Hamilton 85. Konstruktorių įskaitoje „Red Bull Racing“ su 355 taškais yra pirmoje vietoje, „Ferrari“ su 291 antroje. „McLaren“ turi 268 taškus ir užima trečią vietą.

Didžiosios Britanijos GP tvarkaraštis

Po praėjusią savaitę Austrijoje vykusioje etapo pertraukos nebus – jau šią savaitę lenktynės Didžiojoje Britanijoje. Po šio etapo F1 tvarkaraštyje bus dvejų savaičių pertrauka – kitos lenktynės tik liepos 19 – 21 d. Vengrijoje.

• Liepos 5 d. penktadienis – 14:30 – 15:30 val. treniruotė, 18:00 – 19:00 val. treniruotė
  • Liepos 6 d. šeštadienis – 13:30 – 14:30 val. treniruotė, 17:00 – 18:00 val. kvalifikacija
  • Liepos 7 d. sekmadienis – 17:00 val. lenktynės

Formulė 1 Didžiosios Britanijos GP prognozės

Didžiojoje Britanijoje turėtume išvysti vienas iš įdomesnių šio sezono lenktynių. Nors Max Verstappen ir toliau išskiriamas kaip pagrindinis favoritas, jo šansai nėra tokie dideli, kaip įprastai. Pagrindinė to priežastis – stipri britų konkurencija. Lando Norris išskiriamas kaip pagrindinis varžovas olandui ir tai nėra veltui – britas turi solidų sezoną, o dabar laukia lenktynės namuose. Išskirti galima ir kitus du britus – G. Russell bei L. Hamilton. Abu „Mercedes“ atstovai paskutiniu metu demonstruoja vis geresnius rezultatus ir bus įdomu pamatyti, kaip jie atrodys lenktyniaudami prie savu žiūrovų.

Jeigu pažvelgtume į paskutinių trejų metų rezultatus 1950 m. atidarytoje „Silverstone“ trasoje, stabiliausiai atrodė Lewis Hamilton. Praėjusiais metais L. Hamilton užėmė trečią vietą – 6,783 sekundėmis atsiliko nuo M. Verstappen. 2022 m. britas taip pat buvo trečias, šį kartą 6,225 sekundėmis atsiliko nuo Carlos Sainz. 2021 m. L. Hamiltonas finišavo pirmas. Per visus šiuos trejus metus, L. Hamilton buvo vienintelis, kuris visus tris kartus pateko į greičiausiųjų trejetuką.

Atsižvelgiant į šio sezono rezultatus ir lenktynininkų demonstruojamą formą, nebūtų netikėta, jeigu praėjusių metų Didžiosios Britanijos GP rezultatai būtų labai panašūs į šių metų. Tuomet M. Verstappen finišavo pirmas, jam už nugaros liko L. Norris, kuris atsiliko 3,798 sekundėmis. Trečias jau minėtas L. Hamiltonas, ketvirtoje Oscar Piastri, o penktas G. Russell. Trys britai penketuke yra tai, ko ir šiais metais tikisi didžiausi vietiniai fanai, besirinksiantys palaikyti savų lenktynininkų.

Vidutinius rezultatus Didžiojoje Britanijoje demonstruoja „Ferrari“ komanda. Praėjusiais metais Charles Leclerc ir Carlos Sainz užėmė 9 – 10 vietas, 2022 m. Carlos Sainz finišavo pirmas, o Charles Leclerc ketvirtas. 2021 m. Charles Leclerc liko antras, o Carlos Sainz šeštas. Paskutiniai keli šio sezono etapai Charles Leclerc nebuvo patys sėkmingiausi, galbūt, Didžiojoje Britanijoje galime tikėtis geresnio pasirodymo. Tačiau, jo patekimas į trejetuką būtų didesnė staigmena nei nepatekimas. Tikėtina, kad „Ferrari“ Didžiojoje Britanijoje liks be podiumo.