„Šiauliai“ – „FCI Levadia“
Futbolas

UEFA Konferencijų lygos atranka: Šiaulių „Šiauliai“ – Talino „FCI Levadia“

2023 m. A lygos bronzos laimėtojai Šiaulių futbolininkai netrukus pradės atranką į UEFA Konferencijų lygą. Ištraukus burtus paaiškėjo, kad pirmasis varžovas – Estijos čempionate pirmaujantis „FCI Levadia“ klubas. 2021 m. „FCI Levadia“ tapo Estijos čempionais ir nutraukė „Flora“ komandos dominavimą, kuri laimėjo paskutinius keturis čempionatus iš penkių. Tarpusavyje Šiauliai ir Talino futbolo ekipa istorijos neturi – tai bus pirmasis jų susitikimas aikštėje.

Šiauliai bus viena iš keturių Lietuvos komandų, kuri bandys savo sėkmę atrankoje į turnyrą Europoje. Toje pačioje UEFA Konferencijų lygos atrankoje varžysis Vilniaus „Žalgiris“ – Vasos „VPS“, taip pat nuo antrojo kvalifikacijos raundo prisijungs „TransINVEST“ – „Mlada Boleslav“. Tuo tarpu UEFA Čempionų lygos atrankoje jau liepos 9 d. susitinka „FK Panevėžys“ – Helsinkio „HJK“. Žvelgiant į visus lietuvių varžovus, panašu, kad Šiauliai gavo silpniausią ekipą.

UEFA Konferencijų lygos atranką sudaro keturi etapai. Šiauliams įveikus Estijos klubą, reikėtų varžytis antrajame etape, tuomet trečiajame ir tik rugpjūčio 22 d. prasidės paskutinis atkrintamųjų etapas. Paskutiniajame žingsnyje savo varžovų laukia jau tokios komandos kaip „Chelsea“, „Fiorentina“, „Real Betis“, „Lens“ ir „FC Heidenheim“.

Pirmosios „Šiauliai“ – „FCI Levadia“ rungtynės vyks liepos 11 d. 18:00 val. Šiauliuose, o atsakomosios po savaitės Taline. Bilietus į rungtynes Šiauliuose platina „Kakava.lt“, o bilietų kaina 10€. Šiaulių klubui tai bus didelis iššūkis ir nauja patirtis, o palaikymas leis parodyti dar geresnį žaidimą. Abu šių komandų susitikimų laikai:

• Liepos 11 d. „Šiauliai“ – „FCI Levadia“ 18:00 val. Šiaulių centrinis stadionas, Šiauliai
  • Liepos 16 d. „FCI Levadia“ – „Šiauliai“ 19:00 val. „Lillekula“ stadionas, Talinas

„Šiauliai“ – „FCI Levadia“ pirmosios rungtynės – apžvalga, prognozė ir rezultatas

Visų žiūrimam EURO 2024 čempionatui artėjant į pabaigą, šią savaitę prasideda tarptautinis futbolo klubų sezonas, kurie bandys iškovoti vietą artėjančiuose grupių etapuose. Šiuo atveju mūsų dėmesys krypsta į UEFA Konferencijų lygą, kur vietos sieks ne tik Šiauliai, bet ir dar dvi Lietuvos komandos. Didelė tikimybė, kad kitame kvalifikacijos etape prisijungs ir „FK Panevėžys“, kurio laukia labai sudėtingas „HJK“ iššūkis UEFA Čempionų lygos atrankoje.

Šiauliai praėjusį sezoną A lygoje užėmė trečią vietą ir Kauno „Žalgirį“ bei „Hegelmann“ aplenkė trimis taškais. Būtent tarp šių trijų ekipų ir vyko kova iki sezono pabaigos. Šiuo metu Šiauliai 2024 m. sezone turi 27 taškus ir užima penktą vietą. Per 22 rungtynes pavyko laimėti vos 6 kartus, 9 kartus sužaista lygiosiomis, 7 kartus pralaimėta. Gargždų „Banga“ turi vienu tašku mažiau, tačiau yra sužaidusi dvejomis rungtynėms mažiau, todėl „Šiauliai“ gali nukristi net iki septintos vietos.

Galima sakyti, kad „Šiauliai“ yra dar vienas klubas, kuris išgyvena labai sunkų sezoną, nors laukia atranka į tarptautinį turnyrą. Čempionai „FK Panevėžys“ šiuo metu yra devintoje vietoje, „TransINVEST“ aštuntoje. Vieninteliai Vilniaus „Žalgiris“ turi geresnį sezoną nei praėjusiais metais. Visiškai atsipalaiduoti ir susikoncentruoti į atranką šiauliečiai negali, kadangi nuo paskutinės vietos skiria 7 taškai, o „Sūduva“ yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

UEFA Konferencijų lygos atrankos tvarkaraštis yra gana įtemptas – rungtynės vyksta kiekvieną savaitę. Priklauso tai, kiek toli šiauliečiams pavyks nueiti:

• Pirmas kvalifikacijos raundas: liepos 11 / 18 d.
  • Antras kvalifikacijos raundas: liepos 25 / rugpjūčio 1 d.
  • Trečias kvalifikacijos raundas: rugpjūčio 8 / 15 d.
  • Atkrintamosios: rugpjūčio 22 / 29 d.

„FCI Levadia“, kitaip nei Šiauliai, turi kur kas geresnį sezoną. Praėjusiais metais „Meistriliiga“ Talino klubas užėmė antrą vietą, dvejais taškais nusileido „Flora“ ekipai. Tuo tarpu šiemet sužaidus 20 rungtynių patyrė vos 1 pralaimėjimą, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir turi 51 tašką bei tvirtai laiko pirmą vietą.

Rungtynių prognozė

Varžovas iš Estijos pirmą kvalifikacijos etapą pasitinka puikios formos. Nuo kovo 2 d. pralaimėta vos vieną kartą – išvykoje 0:1 nusileista prieš čempionus „Flora“ futbolininkus, kuriems liepos 4 d. namuose atsirevanšavo tokiu pačiu 1:0 rezultatu. Per šią atkarpą iškovota 18 pergalių, keturis kartus sužaista lygiosiomis ir patirtas vos vienas pralaimėjimas.

Per tą patį laikotarpį šiauliečiai pralaimėjo septynis kartus, laimėjo aštuonis kartus (taurėje prieš „Sūduvą“ laimėta po pratęsimo) ir net devynis kartus sužaista lygiosiomis. Paskutinį kartą „Šiauliai“ pralaimėjo birželio 1 d., kai nusileido „FK Panevėžiui“. Nuo to laiko keturis kartus sužaista lygiosiomis, tačiau gana pozityviai nuteikia paskutinės dvejos pergalės prieš Kauno „Žalgirį“ ir „TransINVEST“.

Nors Talino ekipa ir demonstruoja puikų žaidimą, tai tikrai nėra tas varžovas, kurio reikėtų bijoti rungtynėms dar neprasidėjus. Estijos čempionatas neišsiskiria kažkokiu aukštu lygiu, o su šios lygos ekipomis lietuviai tikrai gali kautis. Pagal „Transfermarkt“ duomenis, Šiaulių sudėtis netgi yra brangesnė nei „FCI Levadia – 6,33 mln. eurų prieš 4,50 mln. eurų.

„FCI Levadia“ galima laikyti serijos favorite, tačiau žvelgiant tik į pirmąjį susitikimą, Šiauliai gali atsilaikyti ir išlaikyti intrigą. Nors sezonas ir nėra pats sėkmingiausias, atkreipti dėmesį reikia į sužaistų lygių rungtynių skaičių – laimėti dažnai nesigauna, bet pralaimėjimų irgi nėra daug. Būtent lygiosios prieš estus tikrai nebūtų staigmena. O nuvykus į Estiją nepralaimėjus, serija dar tikrai nebūtų baigta anksčiau laiko.

Rungtynių rezultatas: „Šiauliai“ – „Levadia“ 0:2

Šiaulių klubui kol kas iš visų Lietuvos komandų atranka prasidėjo silpniausiai. Panevėžiečiai namuose prieš „HJK“ laimėjo 3:0, Vilniaus „Žalgiris“ namo grįžta su pergale 2:1, o šiauliečiams nelieka nieko kito, kaip tik gelbėtis išvykoje. Puikią formą demonstruojantis „Levadia“ klubas į Lietuvą atvyko turėdamas septynių laimėtų rungtynių seriją ir ją pratęsė svarbiausiame šio sezono mače.

Daug intrigos Šiauliuose neišvydome – Talino klubas į priekį išsiveržė jau 7-ą minutę, kai įvartį pelnė Richie Musaba. Po lengvo šoko šiauliečiai neatsigavo ir jau 23-ą minutę Felipe Felicio rezultatą padvigubino. Pirmasis kėlinys visiškai priklausė svečiams – 64% kamuolio kontrolė, 12 smūgių, iš kurių 5 į vartų plotą. Antrajame kėlinyje, kai šiauliečiams reikėjo gelbėtis, „Levadia“ iniciatyvos vis tiek neužleido – 58% kamuolio kontrolė, net 17 smūgių, 6 į vartų plotą.

Šiaulių klubas buvo nepralaimėjęs šešerių rungtynių iš eilės, tačiau šansų prieš estus daug nebuvo. Rezultatas 0:2 visiškai neužveria durų galvojant apie kitą etapą, tačiau situacija labai sudėtinga.

„Levadia“ – „Šiauliai“ antrosios rungtynės – prognozė ir rezultatas

Galima sakyti, kad Estijos čempionate ryškiai pirmaujantis „Levadia“ klubas dėjo didelį žingsnį, kad žaistų antrajame UEFA Konferencijų lygos atrankos etape. Namo grįžti su rezultatu 2:0 yra labai solidu. Matant, kaip klostėsi rungtynėse Šiauliuose, kur estai atliko net 29 smūgius, sunku įsivaizduoti, kad Taline jie svečiams atiduos iniciatyvą bei nuspręs visas rungtynes gintis.

Šiaulius išgelbėti gali sėkminga rungtynių pradžia. Tokia, kurią pamatėme iš „Levadia“ klubo. Nieko geriau nėra nei išsiveržti jau septintą minutę ir turėti rungtynių kontrolę. Visgi, matant, kad šiauliečiams sunkiai sekasi įmušti įvarčius, pozityvo prieš atsakomąsias rungtynes daug nėra. Paskutinėse ketveriose A lygos rungtynėse „Šiauliai“ įmušė vos du įvarčius.

Jeigu svečiuose ir pavyktų sugrąžinti intrigą, į kitą etapą turėtų žengti „Levadia“. Net ir laimėjus 2:0 būtų žaidžiamas pratęsimas, o reikia neatmesti tokios galimybės, kad šeimininkai tikrai pajėgus įmušti bent vieną įvartį. Paskutinį kartą „Levadia“ neįmušė gegužės viduryje, po to laiko bent kartą pasižymėjo 10 rungtynių iš eilės.