EuroCup 7bet
Krepšinis

EuroCup 2024-25 m. – reguliaraus sezono apžvalga ir prognozės

EuroCup yra nuo 2002 metų organizuojamas krepšinio turnyras, kuris tiesiogiai susijęs su Eurolyga. Paskutiniais metais buvo keičiamas formatas, siekiant dar labiau įtraukti žiūrovus, tuo pačiu suteikiant daugiau galimybių komandoms. Didžiausias EuroCup turnyro privalumas – čempionai gauna kelialapį į Eurolygą. Šiuo keliu nuėjo „Paris Basketball“ klubas, kuris ruošiasi debiutui jau pirmą spalio savaitę. Susipažinkime su 2024-25 m. EuroCup reguliariu sezonu iš arčiau – komandų apžvalga, tvarkaraštis ir prognozės.

Pradėti reikia nuo to, kad šiemet ir toliau EuroCup varžysis dvi Lietuvos komandos. A grupėje rungtyniauja Vilniaus „BC Wolves“, B grupėje – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“. Iš viso žaidžia 20 komandų, kurios po dešimt padalintos į dvejas grupes. „Paris Basketball“ čempionų titulo negalės apginti, kadangi persikėlė į Eurolygą, tačiau 2024-25 m. sezone matysime Valensijos komandą, kuri EuroCup yra laimėjusi daugiausiai kartų – keturis.

Vis daugiau kalbama apie EuroCup ir FIBA Čempionų lygos susijungimą. Gali būti, jog 2024-25 m. sezonas yra paskutinis, kuomet vyksta abu šie turnyrai. Yra tikimybė, kad nuo kitų metų matysime vieną bendrą čempionatą, kuriame pretenduotų žaisti mažiausiai trys Lietuvos klubai – „Wolves“, „7bet-Lietkabelis“ ir „Rytas“.

2024-25 m. EuroCup sezone varžysis 16 tų pačių komandų kaip ir praėjusiais metais. „Valencia“ sugrįžta po trejų metų, Jeruzalės „Hapoel“ po septynerių, paskutinius sezonus ši komanda žaidė FIBA Čempionų lygoje, po keturių metų sugrįžta „Bahcesehir“ ir net po dvylikos metų į EuroCup grįžta Lenkijos čempionai – Sopoto „Trefl“. Šios komandos pakeitė „Paris Basketball“, Londono „Lions“, Slobožanskės „Prometey“ ir Vroclavo „Slansk“.

EuroCup tvarkaraštis ir formatas

EuroCup 2024-25 m. reguliarusis sezonas prasideda rugsėjo 24 dieną ir tęsis iki vasario 5 dienos, kuomet bus sužaistas paskutinis 18 turas. Tuomet vyks mėnesio pertrauka ir pirmą kovo savaitę prasidės aštuntfinalis. EuroCup išsiskiria tuo, kad čia nėra įkrintamųjų – iš kiekvienos grupės į atkrintamąsias patenka po šešias komandas iš dešimties. Pirmas dvi vietas užėmusios ekipos keliauja į ketvirtfinalį, o 3 – 6 vietos žaidžia aštuntfinalyje. 7 – 10 vietas užėmusioms komandoms sezonas baigiasi vasario mėnesį. Aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje žaidžiamos vienerios rungtynės, o pusfinalis ir finalas vyksta iki dviejų pergalių.

Reguliaraus sezono metu visos grupės komandos tarpusavyje sužaidžia po du kartus. Tai reiškia, kad laukia 18 rungtynių. Susitikimai vyksta kiekvieną savaitę, išskyrus rinktinių langus, per kuriuos EuroCup nevyksta, o žaidėjai gali vykti padėti savo atstovaujamoms rinktinėms. Žemiau galite matyti visas svarbiausias 2024-25 m. EuroCup datas:

  • Rugsėjo 24 – 25 d. – vasario 4 – 5 d. EuroCup reguliarusis sezonas
  • Kovo 4 – 5 d. – aštuntfinalis
  • Kovo 11 – 12 d. ketvirtfinalis
  • Kovo 25 d., 28 d., balandžio 2 d. – pusfinalis
  • Balandžio 8 d., 11 d., 16 d. – EuroCup finalas

A grupė

  • Las Palmo „Gran Canaria“
  • Badalonos „Joventut“
  • Ulmo „ratiopharm“
  • Podgoricos „Buducnost“
  • Stambulo „Besiktas“
  • Stambulo „Bahcesehir“
  • Vilniaus „BC Wolves“
  • Sopoto „Trefl“
  • Trento „Dolomiti Energia“
  • Tel Avivo „Hapoel“

Žvelgiant tik į komandų pavadinimus, atrodo, kad A grupė kur kas stipresnė nei B, todėl čia patekti tarp šešių stipriausių nebus lengva nei Vilniaus „BC Wolves“, nei kitoms komandoms. Tuo pačiu tai bus kur kas įdomesnė grupė, kur matysime vienus iš Europos taurės favoritus – Tel Avivo „Hapoel“. Komanda surinko įspūdingą sudėtį, kurioje ne tik iš Eurolygos žinomi žaidėjai, bet ir iš NBA prisiviliotas Patrick Beverley. Sudėtyje taip pat yra Joe Ragland, Braian Angola, Marcus Foster, Ishmail Wainright, Benjamin Bentil, Bruno Caboclo, Johnathan Motley.

Be jokių abejonių A grupėje išskirti reikia ir „Gran Canaria“, kurie 2022-23 m. sezone tapo EuroCup čempionais. Jaka Lakovičiaus treniruojamoje ekipoje matysime Caleb Homesley, Andrew Albicy, Carlos Alocen, Nicolas Brussino, John Shurna, Joe Thomasson, Mike Tobey, George Conditt IV. Niekada nereikia nuvertinti ispanų ekipų, todėl šešetuke turėtume matyti ir Badalonos „Joventut“, kurioje vis dar rungtyniauja veteranai Pau Ribas ir Ante Tomič, taip pat yra Guillem Vives, Kassius Robertson, Adam Hanga, Artem Pustovyi.

Potencialo turi Stambulo ekipos. Į EuroCup sugrįžtanti „Bahcesehir“ vasarą pasipildė solidžiomis pavardėmis – Jaleen Smith, Sehmus Hazer, Mateusz Ponitka, Marko Simonovič. Komandoje iš praėjusio sezono liko Tyler Cavanaugh, Tai Odiase, Axel Bouteille. Puikiai praėjusį sezoną atrodžiusi „Besiktas“ šiemet sudėtyje turės – Kyle Allman, Jonah Mathews, Derek Needham, Dustin Sleva, Conor Morgan, Emanuel Terry. Prie komandų, kurios kovos dėl vietos šešetuke būtina priskirti ir Lietuvos komandą – „BC Wolves“ sudėtis atrodo tikrai solidžiai.

Vilniuje pamatysime sugrįžtantį praėjusio sezono „BC Wolves“ lyderį Rasheed Sulaimon. Jo atstovaujama „Buducsnot“ taip pat nebus lengvas riešutėlis. Sudėtyje taip pat yra Yogi Ferrell, Udoka Azubuike, McKinley Wright IV, Juwan Morgan. Sopoto „Trelf“ ir Trento „Dolomiti Energia“ galima išskirti kaip silpniausias grupes komandas, kurioms šešetukas tikrai bus per toli. Patekimas į atkrintamąsias būtų didelė staigmena.

B grupė

  • Panevėžio „7bet-Lietkabelis“
  • Breso Burgo „JL“
  • Ankaros „Turk Telekom“
  • Valensijos „Valencia Basket“
  • Jeruzalės „Hapoel“
  • Venecijos „Umana Reyer“
  • Salonikų „Aris“
  • Liublianos „Cedevita Olimpija“
  • Klužo-Napokos „U-BT“
  • Hamburgo „Towers“

B grupėje nėra tiek daug stiprių komandų, tačiau nereiškia, kad nematysime intrigos. Čia yra daugiau apylygių ekipų, kas reiškia, jog kiekvieną savaitę bet kuri komanda gali įveikti savo varžovę. Išskirti reikia du klubus – praėjusiais metais EuroCup finale žaidusią „JL Bourg“ ir iš Eurolygos sugrįžtančią „Valencia Basket“. Prancūzijos komandoje matysime Mehdy Ngouama, Joel Ayayi, Brandon Paul, Adrian Nelson.

Tuo tarpu „Valencia“ ne veltui išskiriama kaip ne tik B grupės, bet ir viso turnyro favoritė. Sudėtyje liko nemažai ir Eurolygoje rungtyniavusių žaidėjų – Josep Puerto, Xabi Lopez-Arostegui, Chris Jones, Stefan Jovič, Semi Ojeleye, Jaime Pradilla. Vasarą pasipildyti pavyko Ethan Happ, Matthew Costello, Jean Montero.

Bus įdomu, kaip atrodys Jeruzalės „Hapoel“, kuri ne vienerius metus FIBA Čempionų lygoje buvo viena iš favoričių. Sudėtyje yra buvęs „Ryto“ žaidėjas Speedy Smith, taip pat Jared Harper, Jeremy Morgan, Yovel Zoosman, Austin Wiley. Didelis minusas, kad „Hapoel“ vis dar negali rungtyniauti namuose.

Įdomu krepšininkų turi Ankaros „Turk Telekom“ – Max Heidegger, Ismet Akpinar, Olivier Hanlan, Anthony Brown, Vasilis Charalampoloulos, Kyle Alexander, Yoan Makoundou. Komandą treniruos į finalą „Turk Telekom“ atvedęs Erdem Can, kuris Eurolygoje neužsiliko. „7bet-Lietkabelio“ sudėtis neprilygsta šioms išvardintoms komandoms, galbūt, nuo Ankaros nėra toks didelis atotrūkis. Tačiau nereiškia, kad negalima kovoti dėl 5 – 6 vietos grupėje.

Pagrindiniai panevėžiečių varžovai nusimato Venecijos „Reyer“, solidžių žaidėjų turi ir „U-BT“ – Sasu Salin, Kevin Hervey, DJ Seeley, Zach Hankins. Tačiau, tai nėra visa galva stipresnės komandos, kas reiškia, jog namuose bus galima kovoti didžiąją dalimi grupės ekipų. Svarbiausia, kaip šį sezoną „7bet-Lietkabeliui“ seksis išvykoje, kadangi Europoje tai būdavo didelė problema. Praėjusį sezoną per devynerias rungtynes išvykoje laimėta vos vieną kartą, 2022-23 m. sezone tris kartus (namuose net 7 pergalės iš 9), 2021-22 m. taip pat 3 pergalės iš 9.

Related Posts

1 thoughts on “EuroCup 2024-25 m. – reguliaraus sezono apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *