EuroCup
Krepšinis

EuroCup 2023-24 m. pusfinaliai ir finalas – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

EuroCup 2023-24 m. sezono atkrintamosios įsibėgėja ir sparčiai artėjama prie pačių svarbiausių kovų. Po aštuntfinalio ir ketvirtfinalio etapo liko vos keturios komandos, kurios kovo 26 d. pradės pusfinalių seriją. Šį sezoną debiutuoja naujas EuroCup formatas – tiek pusfinaliai, tiek finalas bus žaidžiamas iki dviejų pergalių. Komandos, kurios tęsia kovą dėl EuroCup čempionų vardo yra „JL Bourg“, Stambulo „Besiktas“, Paryžiaus „Basketball“ ir Londono „Lions“.

Į ketvertuką pateko pirmas vietas grupėje užėmusios „Paris Basketball“ ir „JL Bourg“ komandos. Kitos dvi – varžėsi A grupėje kartu su Vilniaus „Wolves“. Su „Paris Basketball“ pusfinalyje žais Londono „Lions“, kurie liko trečioje grupės vietoje, o su „JL Bourg“ šeštoje vietoje likusi Stambulo „Besiktas“, kuri šiose atkrintamosiose pateikė dvi staigmenas – pirmajame etape nugalėjo čempionus „Gran Canaria“, o antrajame įveikė Tel Avivo „Hapoel“, nors rungtynėse vienu metu turėjo net 21 taško deficitą.

Pusfinaliuose ir finale namų aikštės pranašumą turės ta komanda, kuri reguliariajame sezone užėmė aukštesnę vietą. Dėl to, „Paris Basketball“ ir „JL Bourg“ pusfinalių serijas pradės namuose. Jeigu šios komandos susitiktų finale, namų aikštės pranašumą turėtų Paryžiaus klubas, kadangi grupių etape patyrė vos vieną pralaimėjimą ir turėjo geresnį rezultatą nei kitoje grupėje pirmoje vietoje likusi Prancūzijos ekipa.

EuroCup finalo tvarkaraštis

EuroCup bus pirmoji Europos krepšinio lyga 2023-24 m. sezone, kurioje sužinosime čempioną. Balandžio 3 d. buvo sužaistos paskutinės pusfinalio rungtynės, kuriose „JL Bourg“ namuose 89:63 įveikė „Besiktas“. Seriją prancūzai laimėjo 2-1 bei žengė į finalą, kur susitiks su kita Prancūzijos ekipa – „Paris Basketball“. Finale irgi bus žaidžiama iki dviejų pergalių, o jeigu reikės trečiųjų rungtynių, tuomet vėliausiai EuroCup laimėtoją sužinosime balandžio 15 d. Pilnas finalo tvarkaraštis:

– Balandžio 9 d. „Paris Basketball“ – „JL Bourg“ 21:30 val.
– Balandžio 12 d. „JL Bourg“ – „Paris Basketball“ 20:30 val.
– Balandžio 15 d. „Paris Basketball“ – „JL Bourg“ 21:30 val. (jeigu reikės)

2023-24 m. sezono EuroCup finalo prognozė

Į EuroCup finalą žengė dvi Prancūzijos komandos, kurios reguliariajame sezone laimėjo savąsias grupes. Atkrintamosiose didelių staigmenų neįvyko – „Paris Basketball“ visas rungtynes laimėjo gana užtikrintai, tuo tarpu „JL Bourg“ pusfinalyje išvykoje suklupo prieš „Besiktas“, o trečiosiose rungtynėse po trijų kėlinių turėjo tik 6 taškų pranašumą. Vis tik, ketvirtą kėlinį šeimininkai sugebėjo laimėti net 24:4, o galutiniame rezultate šventė pergalę 26 taškų skirtumu.

Apie Paryžiaus klubą daug kalbama visus metus. Komanda puikiai žaidžia Europos taurėje, žavi ir tai, kad komandos branduolys praėjusiais metais su Bonos „Telekom Baskets“ laimėjo FIBA Čempionų lygą. Tuomas Lisalo, kuris su savimi į komandą atsivedė pagrindinius praėjusio sezono žaidėjus, gali pasiekti unikalų rezultatą ir tuo pačiu Paryžių priartinti prie Eurolygos. Solidžią formą klubas demonstruoja ir Prancūzijoje – čia šiuo metu „Paris Basketball“ užima antrą vietą, į priekį praleidę tik „AS Monaco“.

Tačiau, anksčiau laiko nuvertinti „JL Bourg“ tikrai nereikia. Jeigu „Paris Basketball“ susilaukia ypač daug dėmesio, tai ši Prancūzijos ekipa viską pasiekė tyliu darbu. Savo grupėje komanda buvo geriausia, aplenkė „Gran Canaria“, praėjusių metų finalininkus „Turk Telekom“. Tačiau, pagirti galima ir už rezultatus Prancūzijos čempionate – „JL Bourg“ šiuo metu užima ketvirtą vietą ir turi tokį patį pergalių/pralaimėjimų santykį kaip „Asvel“, o nuo „Paris Basketball“ atsilieka vos vienu pralaimėjimu.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė vieną kartą ir tada Paryžiaus ekipa išvykoje nusileido 81:83. Įdomu tai, kad EuroCup finale komandos žais balandžio 9 ir 12 dienomis, o Prancūzijos čempionate numatytas susitikimas balandžio 14 d. Per penkerias dienas komandos sužais tris kartus, o jeigu reikės trečiųjų rungtynių finale, tuomet lauks ir ketvirtos rungtynės per savaitę.

„Paris Basketball“ į finalą žengia turėdama šešiolikos pergalių seriją. Paskutinis pralaimėjimas sausio 27 d. patirtas prieš „SIG“ komandą Prancūzijos čempionate. Visus metus klubas demonstravo aukščiausio lygio žaidimą, todėl būtų sunku patikėti, kad finale ims ir sustos. Tai labiau patyrusi komanda, kuri turi daug patirties iš praėjusių metų žygio link FIBA Čempionų lygos titulo. Iš „JL Bourg“ niekas nieko nesitiki, komandoje yra jaunų žaidėjų, todėl jiems pliusas, kad žais be jokio spaudimo. Vis tik, didesnis klausimas čia yra ne kas taps čempionu, bet ar išvysime trečiąsias serijos rungtynes.

EuroCup pusfinalių tvarkaraštis

Po ketvirtfinalio etapo komandoms suteikiama dviejų savaičių pertrauka, tačiau pusfinaliuose serijos bus sužaistos per savaitę laiko, net jeigu ir reikės trečiųjų rungtynių. Pilnas EuroCup pusfinalių tvarkaraštis:

– Kovo 26 d. 20:00 val. „JL Bourg“ – Stambulo „Besiktas“
– Kovo 26 d. 21:45 val. Paryžiaus „Basketball“ – Londono „Lions“
– Kovo 29 d. 19:45 val. Stambulo „Besiktas“ – „JL Bourg“
– Kovo 29 d. 21:30 val. Londono „Lions“ – Paryžiaus „Basketball“
– Balandžio 2 d. „JL Bourg“ – Stambulo „Besiktas“ (jeigu reikės)
– Balandžio 2 d. Paryžiaus „Basketball“ – Londono „Lions“ (jeigu reikės)

Pusfinalių apžvalga ir prognozės

Kol kas daug staigmenų EuroCup atkrintamosiose neįvyko. Be „Besiktas“ komandos žygio, pusfinalius pasiekė pirmas vietas grupėje užėmusios komandos, o Londono „Lions“ įrodė savo pranašumą prieš „U-BT“, ko ir buvo galima tikėtis, matant, kaip „Lions“ šį sezoną žaidžia išvykoje. Europoje tai jiems buvo devinta pergalė iš dešimties rungtynių. Jeigu Europos turnyruose ilgą laiką dominuodavo Ispanijos komandos, tai šiais metais estafetė perėmė prancūzai – abu klubai turi namų aikštės pranašumą pusfinaliuose, o grupių etape namuose pralaimėjo vos po vieną kartą.

Breso Burgo „JL Bourg“ – Stambulo „Besiktas“

Atrodė, kad Stambulo „Besiktas“ žygis atkrintamosiose neužsitęs, kadangi Tel Avivo „Hapoel“ šį sezoną abu kartus šventė pergales tarpusavio susitikimuose. Vis tik, įveikę „Gran Canaria“, jie Vilniuje prieš „Hapoel“ sugebėjo atlošti 21 taško skirtumą, kurį turėjo antrajame kėlinyje, ir sėkmingai uždaryti rungtynes. Toks „Besiktas“ žygis iki pusfinalio gali atrodo kaip didelė staigmena, tačiau pažiūrėjus į komandos sudėtį, talento čia tikrai netrūksta.

Įdomu tai, kad „Besiktas“ treneris Dušan Alimpijevič tokią istoriją Europoje jau yra sukūręs. 2021-22 m. sezone „Bursaspor“ grupėje užėmė septintą vietą, tačiau sugebėjo nueiti iki finalo. Tuomet komanda išvykoje įveikė „Partizan“, o finale nusileido Bolonijos „Virtus“. Tada D. Alimpijevič auklėtiniais buvo dabar „Besiktas“ komandoje žaidžiantis Derek Needham, „Žalgirio“ vidurio puolėjas Kevarrius Hayes, taip pat John Holland, Onuralp Bitim, Andrew Andrews bei David Dudzinski. Šių metų „Besiktas“ komanda gali kiek priminti 2021-22 m. sezono „Bursaspor“, kadangi visas žaidimas laikosi ant kelių talentingų žaidėjų.

Mače prieš „Hapoel“ Stambulo komandoje žibėjo Jonah Mathews – 28 taškai (4/7 tritaškiai), 22 pridėjo Matthew Mitchell (3/3 tritaškiai), 14 pelnė Derek Needham, 11 Angel Delgado.

„JL Bourg“ aštuntfinalį praleido dėl to, kad grupėje užėmė pirmą vietą, tačiau ketvirtfinalyje prieš „Prometey“ sužaidė labai solidžias rungtynes ir nesunkiai žengė į pusfinalį. Penki žaidėjai pelnė daugiau nei 10 taškų, po 17 pridėjo Jeremy Morgan ir Isiaha Mike. Zaccharie Risacher, kuriam prognozuojamas vienas iš pirmųjų šaukimų artėjančioje NBA naujokų biržoje, per 20 min. pridėjo 3 taškus.

„Besiktas“ komandai vienerios rungtynės pusfinalyje būtų naudingesnės, kadangi du kartus įveikti tokį varžovą bus labai sunku. Vis tik, turint omenyje, kad „Besiktas“ pirmą kartą atkrintamąsias šiais metais žais namuose, galima tikėtis, kad Stambule bus nuostabi atmosfera, kurios dėka „Besiktas“ turės gerus šansus į seriją įnešti intrigos. Tikrai nebūtų staigmena, jeigu išvystume trečias serijos rungtynes. Stambulo klubas jau įrodė, kad gali ne tik kautis, bet ir laimėti prieš solidžias komandas.

Paryžiaus „Basketball“ – Londono „Lions“

Abi komandos varžėsi toje pačioje A grupėje ir abu susitikimus laimėjo Paryžiaus komanda. Vis tik, Londone lengva nebuvo – pergalė iškovota tik po pratęsimo. Nors „Lions“ išvykoje žaidė puikiai ir patyrė tik vieną pralaimėjimą, jis buvo būtent Paryžiuje. Ten „Lions“ neturėjo šansų ir nusileido 77:94.

Žvelgiant į Londono komandos pasirodymą ketvirtfinalyje, kaip ir buvo galima tikėtis, šansų įveikti Klužo-Napoklos komandą buvo gana daug. Puikiai išvykoje žaidžianti komanda susitvarkė su panašų stilių aikštėje demonstruojančiu Rumunijos klubu. Penki žaidėjai pelnė daugiau nei 10 taškų, o rezultatyviausias buvo Sam Dekker – 21 taškas ir 23 naudingumo balai. Dar vienas solidžias rungtynes sužaidė iš NBA atvykęs David Nwaba – 21 min., 13 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 18 naudingumo balų. Nei vienas iš žaidėjų nesužaidė daugiau nei 28 minučių, treneris Petar Božič remiasi gana plačia rotacija.

Jeigu „Lions“ sužaidė solidžiai, tai ne ką prasčiau atrodė ir Paryžiaus komanda, kuri namuose 16 taškų skirtumu įveikė „Joventut“. Jau pirmas kėlinys buvo laimėtas 7 taškų skirtumu ir visa žaidimo kontrolė priklausė vietos komandai. Nors po dviejų kėlinių skirtumas buvo tik 5 taškai, po trijų jis jau buvo 14 taškų.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė TJ Shorts, kuris pelnė 21 tašką, surinko 28 naudingumo balus ir tapo ketvirtfinalių MVP. 15 taškų pridėjo Nadir Hifi, 12 Mikael Jantunnen. Devyni žaidėjai aikštėje praleido 12 min. ir daugiau, visa komanda atliko 19 rezultatyvių perdavimų ir eilinį kartą buvo pademonstruotas aukščiausio lygio žaidimas.

Nuo sezono pradžios „Paris Basketball“ komanda atrodė kaip pagrindinė favoritė. Iš FIBA Čempionų lygos nugalėtojų komandos perėjęs branduolys turi puikias galimybes laimėti ir EuroCup bei potencialiai priartėti prie Eurolygos. „Lions“ komandos stiprybė yra žaidimas išvykoje, todėl jų namų aikštės pranašumo neturėjimas negąsdina. Vis tik, būtent Paryžiuje buvo patirtas vienintelis pralaimėjimas, kur prognozuojamas dar vienas pralaimėjimas. Daug mažesnė staigmena būtų, jeigu „Paris Basketball“ seriją laimėtų per dvejas, o ne trejas rungtynes.

Related Posts

1 thoughts on “EuroCup 2023-24 m. pusfinaliai ir finalas – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *