FIBA Čempionų lyga
Krepšinis

2023-24 m. FIBA Čempionų lyga TOP 8 – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozės

Kovo 20 dieną baigėsi FIBA Čempionų lygos TOP 16 etapas, po kurio aštuonios komandos balandžio mėnesį pradės ketvirtfinalio kovas. Į ketvirtfinalį pateko trys Ispanijos komandos – „Unicaja“, „Lenovo“ ir „UCAM“. Visos jos turės namų aikštės pranašumą, todėl nebūtų staigmena finaliniame ketverte ir vėl matyti ispanų dominavimą. Keturis iš septynių finalų laimėjo būtent ispanai ir tik dvejuose nežaidė ispanų klubas. Būtent praėjusiais metais abi Ispanijos komandos nusileido pusfinaliuose.

Iš pagrindinių Europos klubinio krepšinio turnyrų, FIBA Čempionų lyga tampa antruoju, kuriame jau prasideda atkrintamosios. Eurolygos reguliariajame sezone lieka sužaisti tris turus, o EuroCup pusfinaliai prasideda jau kovo 26 dieną. Balandžio 2 dieną prasideda FIBA Čempionų lygos ketvirtfinaliai, o balandžio pabaigoje, 26 – 28 dienomis numatytas finalinis ketvertas Belgrade.

TOP 16 etape kovas baigė ir vienintelis lietuvis – Mindaugas Kuzminskas. Jo atstovaujama Atėnų „AEK“ grupėje pralaimėjo visas šešerias rungtynes, nors buvo įvardijama kaip viena iš turnyro favoričių. Į TOP 8 pateko Vilniaus „Ryto“ skriaudikė – Vassilis Spanoulis treniruojama Atėnų „Peristeri“, kuri grupėje aplenkė labai solidžias komandas – praėjusių metų finalininkę Jeruzalės „Hapoel“ ir „Pinar Karsiyaka“.

Vos su dvejomis pergalėmis į TOP 8 pateko Bursos „Tofas“ komanda, kurioje žaidžia praėjusį sezoną „Bayern“ rungtyniavęs Cassius Winston bei Lietuvoje pažįstami Željko Šakič ir Austin Wiley. „Tofas“ kartu su dvejomis Prancūzijos komandomis – „SIG“ ir „Cholet“ surinko vos po dvi pergales ir dėl geresnio tarpusavio taškų santykio pateko į ketvirtfinalį.

FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalių tvarkaraštis

FIBA Čempionų lygos TOP 8 etape komandos žais iki dviejų pergalių. Pirmą vietą grupėje TOP 16 etape užėmusios komandos turės namų aikštės pranašumą – čia bus žaidžiamos pirmosios, ir jeigu reikės, trečiosios rungtynės. Balandžio 2 d. prasideda ketvirtfinaliai, o čia galite matyti pilną FIBA Čempionų lygos TOP 8 tvarkaraštį:

Balandžio 3 d.
– Mursijos „UCAM“ – Liudvigsburgo „MHP Riesen“ 19:30 val.
– Bonos „Telekom Baskets“ – Atėnų „Peristeri“ 20:00 val.
– Tenerifės „Lenovo“ – Bursos „Tofas“ 21:00 val.
– Malagos „Unicaja“ – Patrų „Promitheas“ 22:00 val.

Balandžio 9 d.
– Patrų „Promitheas“ – Malagos „Unicaja“ 19:30 val.
– Liudvigsburgo „MHP Riesen“ – Mursijos „UCAM“ 21:00 val.

Balandžio 10 d.
– Bursos „Tofas“ – Tenerifės „Lenovo“ 19:00 val.
– Atėnų „Peristeri“ – Bonos „Telekom Baskets“ 19:30 val.

Balandžio 16 d.
– Bonos „Telekom Baskets“ – Atėnų „Peristeri“ 21:00 val. (jeigu reikės)
– Mursijos „UCAM“ – Liudvigsburgo „MHP Riesen“ 21:30 val. (jeigu reikės)

Balandžio 17 d.
– Tenerifės „Lenovo“ – Bursos „Tofas“ 21:00 val. (jeigu reikės)
– Malagos „Unicaja“ – Patrų „Promitheas“ 21:30 val. (jeigu reikės)

FIBA Čempionų lygos TOP 8 prognozės

Tikrai ne visuose ketvirtfinaliuose turėtume išvysti intrigos. Dvejuose iš jų yra išskiriamos ryškios favoritės – Malagos „Unicaja“ ir Tenerifės „Lenovo“. Šios komandos žaidė ir praėjusių metų finaliniame ketverte, tačiau abi pusfinaliuose pralaimėjo. „Lenovo“ yra neatsiejama finalinių ketvertų dalyvė – čia ji žaidė jau penkis kartus, du iš jų laimėti pavyko. Malagos „Unicaja“ komandai tai gali būti antras patekimas iš eilės.

Solidžiai rungtyniauja čempionų titulą ginanti Bonos „Telekom Baskets“ komanda, kuri vasarą prarado vyriausią trenerį ir didžiąją dalį žaidėjų, kurie išvyko rungtyniauti į Paryžiaus „Basketball“. Čia komandos lyderiu dabar yra praėjusį sezoną Jonavoje žaidęs Glynn Watson. Ketvirtfinalis su „Peristeri“ gali būti vienas iš labiausiai intriguojančių. Atėnų klubas jau TOP 16 etape parodė, kad jų nurašyti anksčiau laiko tikrai nereikia ir gali mesti rimtą iššūkį Vokietijos klubui.

Bonos „Telekom Baskets“ – Atėnų „Peristeri“

Bonos komanda TOP 16 etape atrodė labai solidžiai – 5 pergalės ir vos 1 pralaimėjimas. Grupė lengva nebuvo, visos komandos panašaus lygio – „Dijon JDA“, „Galatasaray“ ir „MHP Riesen“. Komanda prieš sezoną buvo kiek nurašyta, nes išvyko visi pagrindiniai žaidėjai ir vasarą įvyko didelis atsinaujinimas. Dabar „Telekom Baskets“ turi neblogus šansus antrą kartą iš eilės patekti į finalinį ketvertą.

Vokietijoje klubo situacija daug prastesnė. Šiuo metu „Telekom Baskets“ užima vos aštuntą vietą, tačiau sužaisti dar lieka 10 rungtynių ir nuo penktos vietos skiria dvi pergalės. Vyriausias treneris Roel Moors naudoja gana neįprastą rotaciją – devyni žaidėjai žaidžia po 20 minučių. Daugiausiai aikštėje praleidžia Noah Kirkwood – 26 min. Vis tik, tai komandai leidžia išlaikyti didelį intensyvumą, o taip pat nėra išreikšto vieno lyderio. Trys žaidėjai renka po daugiau nei 10 taškų, o likę taip pat prideda po 9.7, 8.8, 8.0, 7.9, 7.8 ir 7.7.

Atėnų „Peristeri“ jau buvo laikoma autsaidere įkrintamųjų poroje prieš Vilniaus „Rytą“, tad ką jau kalbėti apie TOP 16 etapą, kuriame varžovai buvo Tenerifės „Lenovo“, Jeruzalės „Hapoel“ bei Izmiro „Pinar Karsiyaka“. Galima sakyti, kad komandai kiek pasisekė, kad lemiamas rungtynes žaidė prieš pirmą vietą užsitikrinusią „Lenovo“, tačiau dar prieš tai išvykoje 15 taškų skirtumu įveikė „Hapoel“ bei išsikovojo tarpusavio pranašumą, kas ir lėmė patekimą į TOP 8.

„Peristeri“ komandoje žaidimas daugiau paremtas individualiais veiksmais ir nėra tokios lygios rotacijos kaip Bonos klube. TOP 16 etape tik vienas rungtynes sužaidė vienas iš komandos lyderių – Jaylen Hands. Per šešerias rungtynes Čempionų lygoje jis renka po 15 taškų. Daug laisvės komandoje turi Joe Ragland, Kenny Williams bei Jermaine Love.

Nors „Peristeri“ namų aikštės pranašumo ir neturi, nurašyti šios komandos tikrai nereikia. Didelė tikimybė, kad būtent šiame ketvirtfinalyje išvysime trečiąsias serijos rungtynes.

Mursijos „UCAM“ – Liudvigsburgo „MHP Riesen“

Mursijos komanda nors ir užėmė pirmą vietą grupėje, kelias lengvas nebuvo. Laimėti pavyko pirmas trejas rungtynes, tačiau tada dvi iš trijų pralaimėjo ir pirmą vietą užėmė tik dėl tarpusavio pranašumo. Jeigu Bursos „Tofas“ į kitą etapą pateko su dvejomis pergalėmis, tai Mursijos grupėje Holono „Hapoel“ trečias liko iškovojęs keturias pergales. Būtent „UCAM“, „Hapoel“ ir „Promitheas“ surinko po 4 pergales ir 2 pralaimėjimus.

Mursijos klubas žaidžia labai gerą sezoną – FIBA Čempionų lygoje turi gerus šansus žengti į finalinį ketvertą, o Ispanijos lygoje šiuo metu užima net ketvirtą vietą. Žinoma, keli pralaimėjimai gali komandą išstumti net ir už aštuntuko ribos, tačiau taip ilgai laikytis tarp geriausių Ispanijos komandų nėra lengva. Greitai vienu iš komandos lyderių tapo Jonah Radebaugh, kuris į Mursiją iš „Galatasaray“ persikėlė jau TOP 16 etapo metu. Gynėjas prieš „AEK“ įmetė net 31 vieną tašką per 22 min.

Ispanijos komandoje svarbiausi žaidėjai yra Marko Todorovič, Dylan Ennis, Dustin Sleva ir Troy Caupain. Visi jie meta po daugiau nei 10 taškų per rungtynes. Sudėtyje dar taip pat yra tokie žaidėjai kaip Howard Sant-Roos bei broliai Artūrs ir Rodions Kurucs.

„MHP Riesen“ yra dažna FIBA Čempionų lygos atkrintamųjų dalyvė. 2018 m. ir 2022 m. pavyko patekti į finalinį ketvertą, tačiau 2018 liko ketvirtoje vietoje, o 2022 m. trečioje. Vokietijos čempionate šiuo metu komanda užima šeštą vietą, TOP 16 etape iškovojo 3 pergales, aplenkė Dižono „JDA“ ir Stambulo „Galatasaray“. Komandoje ryškus lyderis yra Jayvon Graves – per rungtynes meta po 17,5 taškus. Puikiai sužaidė paskutines ketverias TOP 16 rungtynes, per kurias įmetė 23, 20, 26 ir 16 taškų.

„UCAM“ šioje poroje laikoma favorite, tačiau vokiečiai namuose gali duoti kovos. Mursijos klubas pralaimėjo paskutines dvejas išvykos rungtynes TOP 16 etape, todėl komanda tikrai pažeidžiama. Vis tik, bent kartą laimėti Ispanijoje bus labai sunku, todėl „UCAM“ yra matoma kaip finalo ketverto dalyvė.

Malagos „Unicaja“ – Patrų „Promitheas“

Dėl finalo ketverto formato tikrai ne visada laimi favoritėmis laikomos komandos, tačiau iš Malagos „Unicaja“ praėjusiais metais buvo tikimasi daugiau nei ketvirtos vietos. Pagrindinė to priežastis – finalinis ketvertas vyko jų namų arenoje. Savų sirgalių palaikomi krepšininkai pusfinalyje dvejais taškais nusileido būsimiems čempionams „Telekom Baskets“, o dėl trečios vietos penkiais taškais nusileido Tenerifės komandai.

Šiais metais „Unicaja“ ir vėl laikoma favorite, todėl patekimo tik į finalinį ketvertą komandai tikrai neužtektų. Malagos klubas stebina visą šį sezoną – Ispanijoje užima antrą vietą, o savaitgalio rungtynėse prieš Madrido „Real“ nusileido tik paskutinėmis sekundėmis. Trečioje vietoje esanti „FC Barcelona“ turi net keturiais pralaimėjimais daugiau, todėl didelė tikimybė, kad „Unicaja“ ir liks bent jau antroje vietoje.

Ketvirtfinalyje prieš Patrų komandą laukiama greitos ir užtikrintos serijos. „Promitheas“ savo grupėje liko antras dėl tarpusavio taškų santykio. Komanda kartu su „UCAM“ ir Holono „Hapoel“ turėjo po 4 pergales. Su Graikijos ekipa buvo galima susipažinti grupių etape, kadangi varžėsi kartu su Vilniaus „Rytu“. Pagrindiniai komandos žaidėjai – Anthony Cowan – renka po 18,6 taškus, Hunter Hale – renka po 16,8 taškus ir praėjusiais metais sezoną Vilniuje užbaigęs Jaime Echenique.

Malagos klubas šį sezoną jau įrodė, kad gali kautis ir su geriausiomis Ispanijos komandos. Sudėtyje yra tokie žaidėjai kaip Dylan Osetkowski, Alberto Diaz, Will Thomas, David Kravish, Nihad Dedovič, Kendrick Perry, Melvin Ejim, Tyler Kalinoski. Jeigu „Primitheas“ sugebėtų seriją sugrąžinti į Malagą, tai jau būtų didelė staigmena. Iš „Unicaja“ čia laukiama dviejų pergalių be pralaimėjimo.

Tenerifės „Lenovo“ – Bursos „Tofas“

Tenerifės ekipos rezultatai jau neturėtų stebinti. Penkis kartus iš septynių žaidusi finaliniame ketverte, komanda turi puikius šansus ir vėl čia sugrįžti. „Lenovo“ yra viena iš geriausių TOP 8 komandų, o gavo potencialiai vieną silpniausių varžovų. „Tofas“ į ketvirtfinalį pateko vos su dvejomis pergalėmis ir su tokiu žaidimu didelės intrigos prieš „Lenovo“ tikėtis nereikia. Ispanijos komandoje daug veteranų, kurie žino, kada reikia įeiti į geriausią formą ir čia kaip ir iš „Unicaja“ laukiama užtikrintos serijos be pralaimėjimo.

Sudėtyje „Tofas“ turi žinomų žaidėjų, tačiau pats komandos žaidimas nėra užtikrintas. Turkijoje šiuo metu užimama vos dešimta vieta – 9 pergalės ir 14 pralaimėjimų. Rezultatyviausias komandoje buvęs „Bayern“ žaidėjas Cassius Winston – 14,9 taškai, 4,6 rezultatyvūs perdavimai ir 14,6 naudingumo balai per 31 min. aikštėje. Buvęs „Neptūno“ žaidėjas Austin Wiley renka po 13,8 taškus, 9,3 atkovotus kamuolius ir net po 20,8 atkovotus kamuolius. Veteranas, buvęs „7bet-Lietkabelis“ žaidėjas Željko Šakičius per 24 min. renka po 9,4 taškus ir 9,7 naudingumo balus.

Jeigu „Tofas“ komandoje lyderiai yra vidutinio lygio žaidėjai, tai „Tenerife“ savo sudėtyje turi tokius krepšininkus kaip Jaime Fernandez, Marcelinho Huertas, Kyle Guy, Giorgi Shermadini, Tim Abromaitis, Aaron Doornekamp, Sasu Salin. Daug patirties turintys žaidėjai, kartu žaidžia jau ilgą laiką, todėl nebūtų keista, jeigu komanda ne tik patektų į finalinį ketvertą, bet ir žaistų finale.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *