FIBA Čempionų lygos Final 4 2022 statymai 7bet lažybos
Krepšinis

FIBA Čempionų lygos Final 4 2022 m. – apžvalga ir prognozės

FIBA Čempionų lyga tarp Europos krepšinio komandų turnyrų bus pirmoji, kuri sužinos naują čempioną. Gegužės 6-8 dienomis vyks FIBA Čempionų lygos Final 4 2022 m., kuriame paaiškės naujasis turnyro čempionas. Du kartus iš eilės laimėjęs Burgos „San Pablo“ šiais metais pasirodymą baigė dar grupių etape. Nors Ispanijos klubas apginti čempionų titulo negalės, didelė tikimybė, kad taurė iš Ispanijos neišvyks. 2016-17 m. įkurtame turnyre, iš penkių finalų tris kartus laimėjo Ispanijos komanda, o šiais metais ispanai finaliniame ketverte ir vėl turės dvi komandas.

Burtai lėmė, kad pirmame pusfinalyje susitiks Liudvigsburgo „MHP Riesen“ – Manresos „Baxi“ ir Holono „Hapoel“ – Tenerifės „Lenovo“. Ispanijos komandos pusfinaliuose yra laikomos favoritės ir yra didelė tikimybė, kad pirmą kartą finale žais du ispanų klubai. Tenerifės komanda buvo pirmoji, kuri laimėjo FIBA Čempionų lygą 2016-17 m. sezone, tuomet finalo ketverto naudingiausiu žaidėju buvo išrinktas Marius Grigonis.

FIBA Čempionų lygos Final 4 2022 m. tvarkaraštis

Finalinis ketvertas vyks įprastu formatu – komandos pusfinalyje ir finale žais iki vienos pergalės. Bilbao mieste vyksiančiame finaliniame ketverte pusfinaliai bus žaidžiami penktadienį, o finalas bei rungtynės dėl trečios vietos – sekmadienį:

  • Gegužės 6 17.00 val. – Tenerifės „Lenovo“ – Holono „Hapoel“
  • Gegužės 6 20.00 val. – Liudvigsburgo „MHP Riesen“ – Manresos „Baxi“
  • Gegužės 8 16.00 val. – rungtynės dėl trečios vietos
  • Gegužės 8 19.00 val. – finalas

Finalo ketverto apžvalga ir prognozės

Šį sezoną tiek Manresos, tiek Tenerifės klubai demonstruoja puikų žaidimą ir tai rodo ne tik patekimas į FIBA Čempionų lygos finalinį ketvertą, bet ir tai, kad abi komandos šiuo metu Ispanijoje yra pirmame ketvertuke. Ispanijoje žaidžiančios komandos pasižymi aukštu lygiu, kadangi žaisti prieš stiprias komandas tenka ne tik Europoje, bet ir vietinėje lygoje. Nors finaliniame ketverte galima tikėtis staigmenų, tačiau šios dvi komandos turi daugiausiai galimybių žaisti finale.

Liudvigsburgo „MHP Riesen“ – Manresos „Baxi“

LIudvigsburgo komanda buvo vienintelė, kuri laimėjo ketvirtfinalį neturėdama namų aikštės pranašumo. Pirmąsias rungtynes pralaimėjo Rumunijoje, antrąsias užtikrintai laimėjo namuose, o trečiose irgi kontroliavo rungtynių eigą prieš „U-Banca Transilvania“ klubą. Vokietijos komanda vietinėje lygoje užima 4-ą vietą, du kartu sezone nugalėjo „Alba“ komandą, o prieš „Bayern“ nors ir pralaimėjo abu kartus, vienas iš jų buvo vos vienu tašku.

„MHP Riesen“ komandos žaidimas laikosi ant keturių žaidėjų – Jordan Hulls, Justin Simon, Jonah Radebaugh ir Ethan Happ. Tai vieninteliai komandos žaidėjai, kurie viso sezono metu vidutiniškai rinko dviženklį naudingumo bei taškų skaičių. J. Radebaughas ir J. Simonas vieninteliai žaidėjai visose trejose ketvirtfinalio rungtynėse rinkę po daugiau nei 10 taškų. Įdomu tai, kad vokiečių klubas grupių etape buvo susitikęs su kito pusfinalio komanda – Tenerifės „Lenovo“. Kiek netikėtai, abu kartus „MHP Riesen“ šventė gana nesunkias pergales – namuose 11 taškų skirtumu, išvykoje net 16 taškų skirtumu.

Manresos „Baxi“ išgyvena nuostabų sezoną, turint omenyje tai, kad 2016-17 m. sezone jie užėmė paskutinę vietą Ispanijos „ACB“ lygoje ir iškrito į antrąją. Po metų antroje lygoje sugrįžo ir per paskutinius trejus sezonus tik vieną kartą liko tarp aštuonių stipriausių Ispanijos komandų. Šis sezonas klostosi visai kitaip ir komanda turi realias galimybes užimti net antrą vietą, nes nuo antroje vietoje esančios „Real“ komandos skiria vos vienas pralaimėjimas.

„Baxi“ komandoje keturi žaidėjai vidutiniškai per rungtynes renka daugiau nei po 10 taškų, o su dviženkliu naudingumu vidutiniškai rungtynes palieka šeši žaidėjai. Rezultatyviausias ir naudingiausias komandos žaidėjas yra Chima Moneke. Ketvirtfinalyje prieš „Unicaja“ žaidėjas surinko 11 ir 24 taškus. Žaidėjas demonstruoja nuostabią formą – devyniose rungtynėse iš eilės surinko dviženklį naudingumo balų skaičių ir keturiose iš paskutinių šešių rungtynių surinko daugiau nei po 20 naudingumo balų.

Holono „Hapoel“ – Tenerifės „Lenovo“

Jeigu Manresos klubas šį sezoną išsiskiria savo jaunatviškumu ir didele energija, tai kitas Ispanijos klubas pasižymi itin didele patirtimi, šaltu protu ir ne ką prastesniu žaidimu. „Lenovo“ komandos sudėtyje galime matyti tokius gerai žinomus krepšininkus kaip – Marcelinho Huertas, Sasu Salin, Joan Sastre, Giorgi Shermadini, Kyle Wiltjer, Aaron Doornekamp. Visi šie žaidėjai sudaro pagrindinį komandos branduolį ir tik vienintelis Kyle Wiltjer yra jaunesnis nei 30 metų, jam šiuo metu yra 29-eri. A. Doornekamp yra vienintelis komandoje likęs žaidėjas iš pergalingo žygio 2016-17 m. sezone.

Jeigu žiūrėtume į visą sezoną, „Lenovo“ nebuvo dominuojanti jėga nuo pirmų rungtynių. Kadangi Ispanijoje reikia žaisti su stipriais varžovais, komanda Čempionų lygoje ne visada atrodė geriausios formos, ypač, kai komandos branduolį sudaro 30­ metų peržengę krepšininkai. Grupių etape komanda užėmė antrą vietą, tačiau nuo TOP16 etapo komanda dar nepralaimėjo.

Izraelio komandai labiausiai pasisekė su burtais ketvirtfinalio etape, kadangi gavo traumų išretintą Strasbūro „SIG“ komandą. Namuose pavyko iškovoti užtikriną pergalę, tačiau atsakomosiose rungtynėse laimėta vos vienu tašku. „Hapoel“ komandoje viskas laikosi ant kelių žaidėjų pečių. Po 7,9 rezultatyvius perdavimus atlieka ir komandos žaidimui diriguoja Joe Ragland. Komanda visoje FIBA Čempionų lygoje yra antra pagal rezultatyvius perdavimus, todėl žaidimas tikrai nėra paremtas individualiais veiksmais.

Galima sakyti, kad Holono klubas irgi sudarytas iš patyrusių žaidėjų. Nors jų patirtis nusileidžia „Lenovo“ krepšininkams, tačiau branduolys yra peržengęs 30-ies metų amžių ir svarbiausiose kovose tai gali būti svarbiu aspektu. Bus įdomu pamatyti, kaip finaliniam ketvertui komandą paruoš vyriausiasis komandos treneris Guy Goodes. Kaip žaidėjas ir kaip treneris beveik visą savo karjerą praleidęs Izraelyje, aukščiausio lygio kovas matė dirbdamas su Tel Avivo „Maccabi“, kai buvo šios komandos vyriausiojo trenerio asistentas. Vos trečią sezoną dirbantis kaip vyriausias treneris, G. Goodes tikrai neturės pranašumo prieš daugiau nei 25 metus vyr. treneriu dirbantį Txus Vidorreta.

FIBA Čempionų lygos finalo prognozė

Gegužės 8 d., sekmadienį vyksiančiame finale turėtų žaisti bent viena Ispanijos komanda, kuriai ir yra prognozuojamas čempionų titulas. Nors finalas laukiamas tarp „Baxi“ ir „Lenovo“ komandų, vienai iš jų patyrus netikėtą nesėkmę pusfinalyje, kita komanda turėtų laimėti finalą. Šios dvi komandos per daug išsiskiria iš kitų ir savo užtikrintu žaidimu jau įrodė, kad yra vertos ne tik žaisti finale, bet ir laimėti.

Jeigu pusfinalyje staigmenų neišvysime ir finale kausis „Baxi“ prieš „Lenovo“, nuspėti nugalėtoją lengva tikrai nebus. Galima sakyti, kad žais jaunatviška energija prieš patirtį. Keli pagrindiniai žaidėjai beveik 10 metų vyresni už „Baxi“ komandos lyderius. Finalinėse rungtynėse patirtis lemia labai daug, tačiau nurašyti jaunų žaidėjų irgi nereikia. Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė vieną kartą ir tada namuose po pratęsimo 2 taškais pergalę šventė „Baxi“ komanda. Neutralioje aikštėje vyksiančiame finale „Lenovo“ turėtų įrodyti savo pranašumą.

Related Posts

2 thoughts on “FIBA Čempionų lygos Final 4 2022 m. – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *