FIBA Čempionų lygos grupių etapas Rytas statymai 7bet
Krepšinis

FIBA Čempionų lygos grupių etapas – lietuvių pasirodymai ir prognozės

FIBA Čempionų lygos grupių etapas įpusėjo – visos komandos sužaidė jau po trejas rungtynes, dalis jų šią savaitę sužaidė ir ketvirtąsias. Vilniaus „Rytas“ pirmą ratą užbaigė su viena pergale ir dviem pralaimėjimais, tačiau išsaugojo geras galimybes kovoti dėl vietos kitame etape. Puikioje pozicijoje yra Tomo Dimšos atstovaujama Trevizo „Nutribullet“ – trys pergalės iš trijų ir pirma vieta grupėje. Tuo tarpu kitai Italijos komandai, kurioje žaidžia Eimantas Bendžius, sezonas Europoje nesiklosto taip sėkmingai – per keturias rungtynės vos viena pergalė.

Prie grupių etapo staigmenų galima paminėti tai, kad Jeruzalės „Hapoel“, kurioje žaidžia gerai žinomi krepšininkai – Anthony Bennettas, Thonas Makeris, Sean Kilpatrickas, per keturias rungtynes iškovojo vos vieną pergalę. Tuo tarpu toje pačioje grupėje rungtyniaujanti Manresos „Baxi“ stebina puikiu žaidimu – keturios pergalės iš tiek pat galimų.

Pavojus E. Bendžiaus komandai neišeiti į kitą etapą – A grupė

Sezono pradžioje atrodė, kad Sasario „Dinamo“ bus vieni iš A grupės lyderių, tačiau po keturių sužaistų rungtynių jie turi vos vieną pergalę. Kovoti reikės net ir dėl trečios vietos, kuri suteiktų papildomą galimybę sužaidus seriją su B grupės antroje vietoje likusia komanda patekti į TOP16. Liudvigsburgo „MHP Riesen“ ir Tenerifės „Lenovo“ komandos turi po 3 pergales ir vieną pralaimėjimą, todėl jau dabar galima sakyti, kad šios komandos ir pasidalins pirmas dvi vietas.

Gruodžio 8 dieną E. Bendžiaus atstovaujama komanda žais išvykoje prieš „Prometey“ Ukrainoje ir šios rungtynės gali nulemti, kuri komanda užims trečią vietą grupėje. Svarbus aspektas, kad pirmas rungtynes „Prometey“ išvykoje laimėjo 8 taškų skirtumu, todėl „Dinamo“ komanda ne tik sieks pergalės, bet bandys tai padaryti didesniu nei 8 taškų skirtumu. Gruodžio 8 dieną laukia ir dar vienos svarbios šios grupės rungtynės. „Lenovo“ namuose žais prieš Liudvigsburgo komandą ir laimėję didesniu nei 11 taškų skirtumu jie užsitikrintų pirmą vietą grupėje.

Jeruzalės „Hapoel“ išsigelbėjimas – B grupė

Per pirmas tris FIBA Čempionų lygos rungtynes „Hapoel“ komanda neiškovojo nei vienos pergalės ir tai lėmė, kad komanda buvo priversta atsisakyti vyr. trenerio paslaugų. Dabar komandą treniruoja sporto direktoriumi komandoje dirbęs, gerai žinomas Izraelio krepšininkas Yotamas Halperinas. Vienas iš asistentų yra lietuvis Donaldas Kairys. Pirmą ratą baigę be pergalių, antrame rate pirmose rungtynėse laimėjo prieš Ostruvos Vielkopolski „Stal“. Pergalė iškovota 7 taškų skirtumu, tačiau prieš tai pralaimėta buvo 9 taškais, tai reiškia, kad tarpusavio pranašumą turi Lenkijos komanda. „Hapoel“ norint patekti į kitą etapą yra būtina bent viena pergalė iš likusių dviejų, kurios bus žaidžiamos išvykoje.

Nors žaisti liko dar dvi rungtynes, vietą TOP16 etape užsitikrino Manresos „Baxi“ komanda iš Ispanijos. Įdomu tai, kad „Baxi“ ateinančias dvi rungtynes žais prieš Lenkijos ir Izraelio klubus, kuriems pergalė reikštų patekimą į kitą etapą. Bus labai įdomu stebėti, ar komanda žais pasisaugodama ir atsipalaidavus ar sieks grupės etapą užbaigti nepralaimėjus.

Be pralaimėjimų žygiuojanti Malagos „Unicaja“ – C grupė

Kaip ir buvo galima tikėtis sezono pradžioje, Malagos „Unicaja“ užtikrintai laimėjo pirmas tris rungtynes. Dar viena pergalė užtikrintų komandai vietą TOP16. Įdomu tai, kad pirmame rate komanda visai nesulaukė pasipriešinimo, pergalės buvo iškovotos 17, 16 ir 29 taškų skirtumu. Tai akivaizdi grupės lyderė ir viena iš favoričių žaisti FIBA Čempionų lygos finale.

Per pirmas tris rungtynes be pergalių liko Žemutinio Naugardo komanda, ji vis dar turi galimybių kovoti bent dėl trečios vietos grupėje. Nors dvi iš trijų rungtynių komanda žais namuose, koją pakišti gali dideli pralaimėjimai išvykoje. Prieš Lavrijo „Megabolt“ buvo pralaimėta 9 taškais, o Dižono „JDA“ 14 taškų skirtumu. Lavrio „Megabolt“ pirmame rate iškovojo dvi pergales iš trijų ir komandoje turi rezultatyviausią FIBA Čempionų lygos žaidėją. Tysonas Carteris per rungtynes vidutiniškai pelno net po 23,7 taškus, tritaškius mesdamas įspūdingu 62,5% pataikymu.

Puikus T. Dimšos žaidimas ir trys pergalės iš trijų – D grupė

Puikiai sezoną Europoje pradėjo Trevizo „Nutribullet“ komanda su T. Dimša. Dvi iš likusių trijų rungtynių reikės žaisti išvykoje, tačiau viena pergalė garantuotų bent antrą vietą, o pralaimėjimas mažesniu skirtumu nei buvo iškovota pergalė ir vietą TOP16. Pagirti galima tiek patį komandos žaidimą, tiek lietuvio pasirodymą. Trevizo komanda šiuo metu lygoje yra ketvirta pagal rezultatyvumą – meta po 83,7 taškus per rungtynes ir atlieka po 22 rezultatyvius perdavimus, kas irgi yra ketvirtas rezultatas tarp visų komandų.

T. Dimša renka po 17 taškų per rungtynes ir yra antras pagal rezultatyvumą komandoje. Jis taip pat per rungtynes atlieka po 5,3 rezultatyvius perdavimus ir atkovoja po 4,3 kamuolius. Kartu su Jaime Fernandez ir Speedy Smith jie yra dešimtoje vietoje lygoje pagal atliekamus rezultatyvius perdavimus. Puikios buvo antrosios grupės rungtynės prieš Atėnų „AEK“, kuriose trūko trijų atkovotų kamuolių iki trigubo dublio. T. Dimša rungtynes baigė su 16 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų, 7 atkovotais kamuoliais ir 27 naudingumo balais.

Kiek netikėtai Atėnų „AEK“ per trejas rungtynes nelaimėjo nei karto, o paskutines net 16 taškų skirtumu išvykoje pralaimėjo prieš Rygos „VEF“ komandą. Ateinančias dvi rungtynes komanda žais namuose ir galimybių išgelbėti sezoną dar yra, tačiau tai padaryti bus labai sunku. Komandos rezultatai labai prasti – pagal rezultatyvius perdavimus jie yra tik 29 komanda iš 32 ir per rungtynes atlieka tik po 15 rezultatyvių perdavimų. Įdomu tai, kad beveik puse jų atlieka Quino Colomas, kurie kartu su Alexu Renfroe yra antroje ir trečioje vietoje pagal rezultatyvius perdavimus lygoje – abu atlieka po 7 per rungtynes.

Stambulo „Galatasaray“ kelias link pirmos vietos – E grupė

Solidžiai sezoną pradėjo viena iš Turkijos komandų FIBA Čempionų lygoje Stambulo „Galatasaray“. Per pirmas keturias rungtynes iškovotos trys pergalės ir ateinančiose rungtynėse namuose prieš „PAOK“ laimėjimu užsitikrintų pirmą vietą grupėje ir patekimą į TOP16. Puikiai rungtyniauja Stambulo komandos gynėjas DeVaughnas Akoon-Purcell, kuris per rungtynes renka po 22,3 taškus ir kartu su Jerricku Hardingu iš Nimburko komandos yra antroje ir trečioje vietoje lygoje pagal rezultatyvumą.

Situacija tarp likusių komandų labai įdomi, kadangi net ir šiuo metu ketvirtoje vietoje grupėje esanti „Igokea“ gali užimti antrą vietą. Labai svarbios bus ateinančios rungtynės prieš Nimburko komandą, prieš kurią išvykoje pralaimėjo 4 taškais. Pergalė didesniu skirtumu leistų aplenkti Čekijos čempionus, kuriems lemiamas grupės rungtynes reikės žaisti prieš Stambulo „Galatasaray“.

Talino „Kalev/Cramo“ išsigelbėjimas – F grupė

Estijos čempionai atrankoje į FIBA Čempionų lygą paskutinėse rungtynėse nugalėję Utenos „Juventus“, grupės etape per keturias rungtynes iškovojo vos vieną pergalę. Gruodžio 7 dieną rungtynės namuose prieš Strasbūro „SIG“ bus lemiamos. Prancūzijoje Talino klubas pralaimėjo dvejais taškais, todėl laimėti didesniu skirtumu ir perimti pranašumą galimybė tikrai yra. „Kalev/Cramo“ gynėjas Silas Melsonas yra septintas lygoje pagal pelnomus taškus per rungtynes – renka po 18 taškų, tritaškius mesdamas 47,6% taiklumu.

Antroje ir trečioje vietoje grupėje šiuo metu yra „SIG“ ir „Oostende“ komandos, kurios turi po dvi pergales ir du pralaimėjimus. Didelė tikimybė, kad net trys komandos šioje grupėje gali turėti po tris pergales ir tris pralaimėjimus, todėl bus labai svarbus tarpusavio taškų skirtumas. Paskutinėse rungtynėse „Oostende“ namuose net 33 taškų skirtumu sutriuškino „Kalev/Cramo“ komandą ir dėl jie turi didesnius šansus pratęsti pasirodymą FIBA Čempionų lygoje.

F grupė – su daugiausiai klaustukų

F grupėje buvo nukeltos vienos rungtynės, todėl čia dvi komandos – Stambulo „Darussafaka“ ir Holono „Hapoel“ yra sužaidę tik po dvi rungtynes. Labai sunkioje situacijoje yra „Brindisi“ komanda, kuri pralaimėjo visas trejas rungtynes ir net dėl trečios vietos pakovoti bus labai sunku, kadangi kitos komandos atrodo pajėgesnes užimti aukštesnę vietą.

Nors buvo sužaistos tik dvi rungtynės, tačiau Holono „Hapoel“ atrodo labai solidžiai. Jie per rungtynes metė po 83 taškus ir yra šeštoje vietoje pagal rezultatyvumą. Ši komanda turi galimybių užimti pirmą vietą grupėje ir užsitikrinti vietą TOP16. Iš likusių keturių rungtynių dvi bus žaidžiamos namuose ir abi jas laimėjus, komanda užsitikrintų kovą dėl TOP16. Dėl aukštos vietos kovoti gali ir „Darussafaka“, kurie po dviejų sužaistų rungtynių lygoje yra paskutiniai pagal rezultatyvius perdavimus – tik po 12 per rungtynes.

Nesėkmingos rungtynių pabaigos ir paskutinė Vilniaus „Ryto“ vieta – H grupė

Nors Vilniaus „Rytas“ per trejas rungtynes iškovojo tik vieną pergalę ir šiuo metu yra paskutinėje grupės vietoje, pasirodymą pirmame rate galima vertinti teigiamai. Kol kas rezultatai rodo, kad galima tikėtis daug sėkmingesnio sezono FIBA čempionų lygoje nei praėjusiais metais. „Rytas“ per ateinančias trejas rungtynes dvi iš jų žais namuose ir labai svarbu, kad išvykoje vienas pralaimėjimas buvo vos 4 taškais, o kitas po pratęsimo.

„Rytas“ turi galimybes užimti net ir pirmą vietą, jeigu pavyktų laimėti visas trejas rungtynes. Tačiau namuose laimėjus prieš „EWE Basket“ ir „Besiktas“ komandas, jau būtų dideli šansai užimti antrą vietą grupėje. Galutinę vietą grupėje lems paskutinės rungtynės išvykoje prieš Burgos „San Pablo“, prieš kuriuos „Rytas“ laimėjo net 18 taškų skirtumu. Įdomu tai, kad „San Pablo“ yra priskiriami prie vienų iš favoritų laimėti FIBA Čempionų lygą trečią kartą iš eilės.

Nors lygoje rungtyniauja nedaug lietuvių, išskirti galima puikų Gyčio Radzevičiaus žaidimą. Jis visai „Ryto“ komandai perduoda savo energiją, o atkovodamas po 7,3 kamuolius per rungtynes, Gytis visoje lygoje dalinasi 10 – 13 vietas. Iš „Ryto“ komandos galima išskirti ir Ivan Buvą, kuris rinkdamas po 17,3 taškus per rungtynes kartu su Maxu Heideggeriu iš „EWE Basket“ yra devintoje ir dešimtoje vietoje lygoje.

Solidžiai pirmame rate atrodė Stambulo „Besiktas“ komanda, kuri tarpusavyje susižaidė gan greitai ir tai leido jiems iškovoti dvi pergales iš trijų. Komanda atlieka po 19 rezultatyvių perdavimų per rungtynes ir tai yra septintas rezultatas lygoje. Du komandos pagrindiniai žaidėjai yra tarp 10 naudingiausių lygos krepšininkų. Dedricas Lawsonas renka po 21 naudingumo balą ir kartu su Tysonu Carteriu iš „Megabolt“ yra ketvirtoje bei penktoje vietoje, o iš NBA atvykęs Rondae Hollis-Jeffersonas renka po 18,7 naudingumo balus ir yra aštuntoje vietoje.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *