FIBA Čempionų lyga 2022-2023 Rytas krepšinis statymai 7bet
Krepšinis

FIBA Čempionų lyga 2022-2023 – apžvalga ir prognozės

FIBA Čempionų lyga 2022-2023 startuoja jau spalio 3 dieną, o turnyre užtikrintą vietą kol kas turi tik viena Lietuvos komanda – Vilniaus „Rytas“. Sezoną vilniečiai pradės su praeitų metų čempionais – lygiai taip pat, kaip ir 2021-22 m. sezone, kai pirmosios rungtynės buvo žaidžiamos prieš tuometinius čempionus Burgos „San Pablo“.

FIBA Čempionų lygos atrankoje dalyvaus Šiaulių „Šiauliai-7bet“, kurie praeitą sezoną LKL liko ketvirtoje vietoje. Iš viso 24-ios komandos dalyvaus atrankoje ir tik keturios iš jų iškovos vietą pagrindiniame čempionate, o atranka prasidės rugsėjo 21 dieną. Pirmose rungtynėse Šiaulių komanda žais prieš Hertogenboso „Heroes“, pergalės atveju antrame etape lauktų Malagos „Unicaja“ komanda. Jeigu pavyktų nugalėti ir ispanus, lemiamose rungtynėse reikėtų žaisti prieš vieną iš šių komandų – Levicės „Patrioti“, Kormendo „Egis“ arba Kauhajokio „Karhu“.

FIBA Čempionų lyga 2022-2023: tvarkaraštis ir turnyro formatas

Po praeito sezono FIBA Čempionų lygos vadovybė nesiėmė jokių permainų ir nusprendė negrįžti prie senojo formato. 2022-23 metų sezone bus žaidžiama lygiai taip pat kaip ir praeitais metais. 32 komandos bus padalintos po keturias į aštuonias grupes. Grupės nugalėtoja iš karto patenka į TOP 16, o antrą ir trečią vietą užėmusios komandos žais seriją iki dviejų pergalių. Serijos laimėtoja tęsia sezoną TOP 16 etape, o pralaimėtojai kaip ir paskutinę vietą grupėje užėmusiai komandai sezonas baigiasi.

TOP 16 etape bus keturios grupės po keturias komandas. Dvi stipriausios grupės komandos pateks į TOP 8, kur pirmą vietą grupėje užėmusi komanda žais prieš kitos grupės antrą vietą užėmusią komandą. Serija bus žaidžiama iki dviejų pergalių ir keturios porų nugalėtojos pateks į finalinį ketvertą.

Tvarkaraštis

  • Spalio 3 – gruodžio 21 – reguliarusis sezonas
  • Sausio mėn. – įkrintamosios į TOP 16
  • Sausio mėn. pabaiga – kovo mėn. – TOP 16
  • Balandžio mėn. – aštuntfinaliai
  • Gegužės mėn. – finalinis ketvertas

Grupių apžvalga ir prognozės

Vilniaus „Rytas“ varžysis H grupėje, tuo tarpu Šiaulių klubas sėkmės atveju varžytųsi G grupėje. Kviečiame skaityti toliau ir su kiekviena grupe bei komandomis susipažinti iš arčiau.

A grupė

  • Strasbūro „SIG“
  • Sombathėjaus „Falco“
  • Mursijos „UCAM“
  • Bursos „Tofas“

Atranką laimėjusi „Tofas“ komanda ne tik sustiprino šią grupę, bet ir įnešė nemažai intrigos. Savo sudėtyje Turkijos komanda turi labai solidžių krepšininkų, o komandos lyderiai Tyler Ennis ir Rob Gray gali atvesti komandą iki pirmos vietos grupėje. Didžiausią pasipriešinimą duoti turėtų „SIG“ komanda. Nors Prancūzijos klubas prarado vieną iš svarbiausių žaidėjų John Roberson, komandai pavyko išsaugoti DeAndre Lansdowne, Matt Mitchell, Ike Udanoh, kurie buvo vieni iš pagrindinių žaidėjų.

Turint omenyje FIBA Čempionų lygos formatą, pagal kurį net trys grupės komandos turės galimybę tęsti sezoną po pirmo etapo, galima sakyti, kad visos A grupės komandos yra pajėgios kautis. Silpniausiai gali atrodyti „Falco“ klubas, tačiau, kad negalime nuvertinti šios komandos įsitikinome jau praeitais metais. Grupių etape „Falco“ užėmė pirmą vietą tiesiogiai pateko į TOP 16, kur varžėsi Vilniaus „Ryto“ grupėje ir užėmė paskutinę vietą.

Didžiausias Vengrijos komandos vasaros laimėjimas Zoltan Pearl išsaugojimas. Puolėjas praeitą sezoną rinko net po 16,9 taškus per rungtynes, o taip pat buvo vienas iš naudingiausių Vengrijos rinktinės žaidėjų Europos krepšinio čempionate. Vis tik, „Falco“ prarado gana svarbius žaidėjus – Gyorgy Goloman prisijungė prie „7bet-Lietkabelio“, o pagrindinis komandos įžaidėjas Benedek Varadi atvyko į Vilniaus „Rytą“. Taip pat išvyko antru pagal rezultatyvumą buvęs Szilard Benke.

Mursijos „UCAM“ privalo pasinaudoti tuo, kad „Falco“ komanda atsisveikino su vienais iš svarbiausių žaidėjų ir nėra aišku, ar nauji žaidėjai pakeis išvykusius. Mursijos komanda turėtų būti tarp trijų stipriausių, o sudėtyje esant tokiems žaidėjams kaip James Anderson, Ilimane Diop, Thaddus McFadden, Artem Pustovyi, Sadiel Rojas, tikrai gali kovoti ir dėl pirmų dviejų vietų grupėje.

B grupė

  • Atėnų „AEK“
  • Izmiro „Pinar Karsiyaka“
  • Bonos „Telekom Basket“
  • Emilijos Redžo „Pallacanestro“

B grupėje labiausiai išsiskiria Izmiro „Pinar Karsiyaja“ komanda, kurioje šį sezoną rungtyniaus ir lietuvis Mindaugas Kuzminskas. Didelis komandos laimėjimas buvo Errick McCollum įsigijimas, kuris gali tapti vienu iš rezultatyviausiu FIBA Čempionų lygos žaidėju. Turkijos klubas turėtų užimti pirmą vietą ir tiesioginiu keliu patekti į TOP 16.

Didžiausią pasipriešinimą Izmiro komandai turėtų sukelti Bonos „Telekom Basket“ klubas. Vokietijos komanda po dviejų metų pertraukos sugrįžta į FIBA Čempionų lygą ir yra surinkusi gana konkurencingą sudėtį. Vidutinis komandos amžius 25 metai ir tik trys žaidėjai yra vyresni nei 30 metų. Turint omenyje, kad įkrintamosiose reikės žaisti prieš A grupės komandas, „Telekom Basket“ sieks užimti pirmą vietą, nes įkrintamosiose gali būti sunku net ir užėmus antrą vietą grupėje.

Atėnų „AEK“ ir Emilijos Redžo „Pallacanestro“ komandos turėtų kovoti dėl trečios vietos ir paskutinės galimybės dar pratęsti sezoną po grupių etapo. Užėmus trečią vietą patekti į TOP 16 etapą bus labai sunku, nes A grupėje visos trys komandos atrodo daug pajėgesnės. Praeitą sezoną „AEK“ grupių etape iškovojo vos vieną pergalė ir užėmė paskutinę vietą, tuo tarpu Emilijos Redžo komandai tai bus debiutinis sezonas FIBA Čempionų lygoje.

Italijos klube vienas iš svarbiausių žaidėjų yra Osvaldas Olisevičius, dar vienas lietuvis rungtyniaujantis B grupėje. Komandoje yra ir gerai žinomas veteranas Andrea Cinciarini. Atsižvelgiant į tai, kad „AEK“ klubui vasarą drastiškai sustiprėti nepavyko, „Pallacanestro“ turėtų užimti bent jau trečią vietą, o susiklosčius palankioms sąlygoms gali pakovoti ir dėl antros vietos.

C grupė

  • Holono „Hapoel“
  • Ostendės „Filou“
  • Stambulo „Galatasaray“
  • Varšuvos „Legia“

Šioje grupėje galima išskirti dvi komandas, kurios turi didžiausias galimybes užimti pirmą vietą grupėje – puikią sudėtį turinti „Galatasaray“ komanda bei praeitą sezoną finaliniame ketverte žaidusi Holono „Hapoel“. Stambulo komandoje galėsime stebėti tokius žaidėjus kaip Dee Bost, Angelo Caloiaro, Dylan Ennis, Jehyve Floyd, Raymar Morgan. Nieko keisto, kad „Galatasaray“ yra priskiriama prie vienų iš favoričių laimėti visą turnyrą.

Jeigu ne pirmą, tai antrą vietą turėtų užimti labai gerai praeitą sezoną sužaidusi Izraelio komanda. Holono komanda vasarą turėjo permainų ir pavyko išsaugoti tik du naudingiausius žaidėjus – rezultatyviausiai praėjusį sezoną žaidusį Chris Johnson ir Joe Ragland. Vis tik, atsisveikinta buvo su Michale Kyser, Adam Smith, Tyrus McGee. Vienas iš svarbesnių vasaros pasipildymų yra Kenneth Kadji. Taip pat atvyko Shawn Dawson, C. J. Harris, Marvin Jones.

Silpniausia grupės komanda yra Varšuvos „Legia“, kuri sudėtyje turi Lietuvoje rungtyniavusį Travis Leslie. Taip pat, vasarą klubas pasipildė gerai Europoje žinomu amerikiečiu Ray McCallum. Įžaidėjas bus svarbiausias komandos žaidėjas, nuo kurio ir priklausys didžioji dalis rezultatų. „Legia“ klubui tai bus debiutinis sezonas FIBA Čempionų lygoje.

Trečią vietą grupėje užimti turėtų Belgijos komanda, Ostendės „Filou“. Klubas nuo pat lygos įkūrimo rungtyniauja turnyre ir nors skambių pergalių pasiekti nepavyko, praeitą sezoną „Filou“ varžėsi TOP 16 etape, įkrintamosiose įveikę „Igokea“. Įdomu tai, kad įkrintamosiose C grupė varžysis prieš D, kurioje žaidžia jau minėta „Igokea“. Nemaža tikimybė, kad komandos gali ir vėl susitikti tame pačiame įkrintamųjų etape.

D grupė

  • Nimburko „ERA Nymburk“
  • Aleksandrovaco „Igokea“
  • Bilbao „Surne“
  • Stambulo „Bahcesehir College“

D grupė atrodo gana apylygiai, tačiau išskirti galima Bilbao „Surne“ komandą. FIBA Čempionų lygoje debiutuojanti komanda turi geras galimybes užimti pirmą vietą grupėje ir iš karto patekti į TOP 16 etapą. Stiprioje ACB lygoje rungtyniaujanti komanda daug daugiau pasipriešinimo turės Ispanijoje nei šioje grupėje. Iš komandos sudėties išskirti galima Michale Kyser, kuris su Holono komanda žaidė finaliniame ketverte praeitais metais. Taip pat komandoje yra iš „7bet-Lietkabelio“ atvykęs Nikola Radicevičius, Xavi Rabaseda.

Dėl antros vietos grupėje kovoti gali visos trys komandos. Tai tikrai nėra pati stipriausia grupė, bet konkurencijos ir intrigos čia trūkti neturėtų. Turint omenyje, kad užėmus trečią vietą įkrintamosiose reikės žaisti prieš Holono „Hapoel“ arba „Galatasaray“, tai kovos dėl antros vietos tikrai netrūks.

Stambulo komanda savo sudėtyje turi gana įdomių krepšininkų – Jaka Blažič, Jerry Boutsiele, Langston Hall bei veteraną Oguz Savas. „Nymburk“ komandoje galėsime stebėti dar vieną lietuvį turnyre – Rapolą Ivanauską. Čekijos komanda turi gana neblogą istoriją turnyre, tačiau paskutiniu metu komandos rezultatai vis prastėja. 2019-20 metų sezone per 14 rungtynių komanda iškovojo net 12 pergalių ir užėmė pirmą vietą grupėje. Anksčiau komandoje žaidė didžioji dalis Čekijos rinktinės, tačiau dabar pagrindinis krūvis atitenka legionieriams, kurie po sezono nuolat keičiasi.

„Igokea“ praeitą sezoną grupėje užėmė antrą vietą, bet įkrintamosiose 1:2 pralaimėjo prieš Ostendės „Filou“. Vasarą komandą paliko visi keturi rezultatyviausi žaidėjai – Anthony Clemmons, Edin Atič, Jackie Carmichael, Nikola Jovanovičius. Šis komandos sezonas priklausys nuo to, kaip komandoje vienas kitą jaus naujokai – Bryant Crawford, Kendrick Ray, De‘Shawn Stephens, Antabia Waller.

E grupė

  • Jeruzalės „Hapoel“
  • Liudvigsburgo „MHP Riesen“
  • Stambulo „Darussafaka“
  • Orhuso „Bakken Bears“

Atranką laimėjusi ir į FIBA Čempionų lygą patekusi „Bakken Bears“ komanda jau, galima sakyti, kad pasiekė savo sezono tikslą. Iš vienos pusės žiūrint, gavo gana stiprią grupę, kurioje galės išbandyti jėgas prieš pajėgias komandas, iš kitos pusės žiūrint, komanda beveik neturi šansų pakovoti net ir dėl trečios vietos grupėje.

Praeitą sezoną FIBA Čempionų lygos finaliniame ketverte žaidusi ir trečią vietą iškovojusi Liudvigsburgo „MHP Riesen“ komanda ir šiais metais nusiteikusi pakovoti dėl aukščiausių vietų. Šiuo metu klubui duodamos gana neblogos galimybės ir galima tikėtis, kad tarp geriausių aštuntuko „MHP Riesen“ bus ir šiais metais. Vasarą komandą paliko du svarbiausi žaidėjai – Jonah Radebaugh, rinkęs po 13,7 taško ir 16,6 naudingumo balų per rungtynes išvyko į „Valencia“ ir rungtyniaus 2022-23 m. sezono Eurolygoje, o Justin Simon, rinkęs po 15,5 taškus ir 7,3 atkovotus kamuolius per rungtynes išvyko į Sidnėjaus „Kings“.

Be jau minėtų žaidėjų, komandą paliko ir kiti svarbūs žaidėjai – Ethan Happ, Jordan Hulls. Į komandą iš „BC Gottingen“ atvyko Jeff Roberson, Vokietijos lygoje puolėjas rinko po 8,3 taškus per rungtynes. Vienu iš svarbiausiu komandos žaidėju turėtų tapti iš „ZZ Leiden“ atvykstantis amerikietis Jhonathan Dunn.

Praeitas sezonas Jeruzalės „Hapoel“ komandai buvo labai nesusisekęs. Sudėtyje komanda turėjo tokius žaidėjus kaip Jalen Adams, Suleiman Braimoh, Retin Obasahan, Sean Kilpatrick. Nei vieno iš jų neliko šiais metais, o pagrindiniai naujokai yra puikiai Vilniaus „Ryte“ sužaidęs Speedy Smith, Khadeen Carrington, Zach Hankins. Pagal pavardes komanda gali atrodyti susilpnėjus, tačiau kovoti dėl stipriausių vietų komanda tikrai gali.

F grupė

  • Manresos „Baxi“
  • Rygos „VEF“
  • Limožo „CSP“
  • Lisabonos „Benfica“

Atranką laimėjusi Lisabonos „Benfica“ pateko į gana palankią grupę, kadangi pakovoti dėl bent jau trečios vietos galimybių tikrai yra. FIBA Čempionų lygoje debiutuojanti komanda dėl trečios vietos varžytis turėtų su „VEF“ klubu. Lyginant su praeitu sezonu, Rygos komanda atrodo gana susilpnėjusi. Praeitais metais pavyko grupėje užimti trečią vietą bei aplenkti „AEK“. Šiais metais galimybės užimti trečią vietą nėra prastos, tačiau pranašumą reikės įrodyti aikštėje. Komandą paliko visi keturi naudingiausi žaidėjai – Ron Curry, Jalen Riley, Rayshaun Hammonds, Alexander-Madsen.

Nuostabus praeitas sezonas buvo Manresos „Baxi“ komandai. Klubas puikų žaidimą demonstravo tiek ACB lygoje, tiek FIBA Čempionų lygoje, kur tik finale nusileido kitam Ispanijos klubui – Tenerifės „Lenovo“. Vis tik, tęstinumo komandai išlaikyti nepavyko ir vasarą „Baxi“ paliko visi keturi dviženklį naudingumo balų skaičių per rungtynes rinkę žaidėjai – Joe Thomasson, Chima Moneke, Ismael Bako, Luke Maye bei vienas iš rezultatyviausių žaidėjų – Sylvain Francisco.

Limožo „CSP“ komanda gali pasinaudoti tuo, kad Manresos ekipa turėjo didelių permainų, dėl kurių sunku patikėti, kad bus demonstruojamas toks pats solidus žaidimas kaip praeitais metais. Nors Prancūzijos komanda didelių pergalių turnyre neturi iš FIBA Čempionų lygoje po metų pertraukos žais vos antrą kartą, grupė susiklostė gana palanki užimti net antrą vietą.

G grupė

  • Dižono „JDA“
  • Sasario „Dinamo“
  • Salonikų „PAOK“
  • Malagos „Unicaja“

Atranką laimėjusi Malagos „Unicaja“ dar labiau sustiprino FIBA Čempionų lygą. Dėl tokių komandų yra kalbama, kad šiais metais turnyras bus stipresnis už tiesioginio konkurento EuroCup 2022-23 m. sezoną. „Unicaja“ yra akivaizdi G grupės favoritė ir tuo pačiu viena iš pagrindinių pretendenčių laimėti visą turnyrą. Komandos sudėtyje žais tokie žaidėjai kaip Dario Brizuela, Nihad Dedovičius, Albero Diaz, Melvin Ejim, Augusto Lima, Dylan Osetkowski, Kendrick Perry, Will Thomas. Malagos klubas privalo užimti pirmą vietą ir tiesioginiu keliu žengti į TOP 16.

Galima sakyti, kad praeitais metais Sasario klubas patyrė visišką fiasko. Grupių etape iškovojo vos vieną pergalę ir sezoną Europoje buvo priversti užbaigti jau gruodžio mėnesį. Šiais metais galima tikėtis, kad komanda pademonstruos daug geresnį žaidimą ir turi neblogas galimybes užimti antrą vietą grupėje, kas padidintų šansus patekti į TOP 16. Jeigu praeitais metais reikėjo varžytis prieš čempionus Tenerifės „Lenovo“ bei trečią vietą užėmusią „MHP Riesen“ komandą, tai šiais grupė atrodo palankesnė.

Vasarą „Dinamo“ atsisveikino su vienais iš svarbiausių žaidėjų – Christian Mekowulu, David Logan, Jason Burnell, Tyus Battle. Tačiau, pavyko išsaugoti vieną iš rezultatyviausių žaidėjų – lietuvį Eimantą Bendžių. Tai viena iš vyriausių lygos komandų – net 9 žaidėjai yra 30-ies arba daugiau metų.

Dižono klubas kartu su Salonikų „PAOK“ turėtų kovoti dėl trečios vietos. Jeigu „Dinamo“ netikėtai patirs kelis pralaimėjimus, gali būti, kad visos trys komandos kovos dėl antros vietos ir kažkuri iš jų sezoną bus priversta pabaigti po grupių etapo. Tai gana apylygės komandos, o „PAOK“ sudėtyje galima išskirti du Lietuvoje rungtyniavusius žaidėjus – vieną iš Nyderlandų rinktinės lyderių Yannick Franke bei savo 2018-19 m. NKL rungtyniavęs Jalen Riley.

H grupė

  • Tenerifės „Lenovo“
  • Vilniaus „Rytas“
  • Atėnų „Peristeri“
  • Herzlijoje „Bnei Herzliya“

Lietuviams aktualiausia grupė, kadangi varžysis vienintelė Lietuvos komanda – Vilniaus „Rytas“. Praeitą sezoną vilniečiams pagaliau pavyko sužaisti gana solidų sezoną Europos turnyre, kur trūko labai nedaug iki TOP 8. Įdomu tai, kad praeitais metais grupėje irgi reikėjo žaisti su čempionais – Burgos „San Pablo“. Šiais metais laukia akistata prieš dabartinius čempionus Tenerifės „Lenovo“, prieš kuriuos praeitame sezone buvo patirti du pralaimėjimai TOP 16 etape.

„Rytas“ turi geras galimybes grupių etapą užbaigti tarp trijų stipriausių ir išsaugoti galimybes patekti į atkrintamąsias. Turint omenyje, kad žaisti reikės prieš G grupę, potencialūs varžovai yra įveikiami net ir užėmus trečią vietą grupėje. Kol kas Vilniaus klubas atrodo susikomplektavęs gana solidžiai. Išvykusius žaidėjus turėtų pakeisti naujai atvykę, tačiau didžiausias klaustukas dėl Todd Withers. Jeigu amerikietis į komandą neatvyks, pasipildyti sezono metu gali būti labai sunku. Žaidėjui buvo numatyta svarbi rolė komandoje ir Vilniaus klubui puolėjas tikrai pagelbėtų.

Grupės favoritai akivaizdūs – čempionai Tenerifės „Lenovo“. Neįtikėtina, kad ir toliau komandos žaidimui diriguos 39-erių metų brazilas Marcelinho Huertas. Puikų praeitą sezoną sužaidęs krepšininkas panašu, kad krepšinio aikštėje pasiruošęs sutikti keturiasdešimtmetį. „Lenovo“ komandos sudėtyje matysime tokius žaidėjus kaip – Tim Abromaitis, Aaron Doornekamp, Jaime Fernandez, Bruno Fitipaldo, Sasu Salin, Joan Sastre, Giorgi Shermadini. Komandos branduolį išsaugojusi komanda yra ne tik šios grupės, bet ir viso turnyro favoritė.

Grupėje taip pat žais perspektyvi Atėnų „Peristeri“ komanda. Įdomu tai, kad Vassilis Spanoulis stojo prie komandos vairo ir tai jam bus debiutinis sezonas aukščiausiame lygyje būnant vyriausiu treneriu. Prieš pradėdamas treniruoti „Peristeri“ legendinis krepšininkas turėjo nemažai reikalavimų, kuriuos klubas įvykdė. Pagrinde reikalauta buvo solidaus biudžeto. Komandai pavyko pasikviesti tokius žaidėjus kaip Miro Bilan, Sylvain Francisco bei Leonidas Kaselakis.

Bus labai įdomu pamatyti, kaip graikas atrodys vyriausio trenerio poste. Tačiau tuo pačiu sunku prognozuoti, kokio žaidimo galime tikėtis iš šios komandos. Vis tik, „Peristeri“ kartu su „Rytu“ turėtų kovoti dėl antros vietos grupėje.

Related Posts

1 thoughts on “FIBA Čempionų lyga 2022-2023 – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *