LKL finalas
Krepšinis

LKL finalas 2023 m. – apžvalga ir prognozė

Kaip ir buvo galima tikėtis, Kauno „Žalgiris“ po metų pertraukos sugrįžo į LKL finalą bei yra laikomas favoritu susigrąžinti čempionų titulą. 2022 m. LKL finale matėme kovą tarp „7bet-Lietkabelio“ ir „Rytas“, o čempionu tapo Vilniaus komanda. Šiais metais „Žalgiris“ pusfinalyje 3:1 atsirevanšavo Panevėžio komandai, tuo tarpu „Rytas“ pusfinalyje 3:0 įveikė Jonavos komandą.

Šį sezoną LKL sumažino rungtynių skaičių finalo serijoje ir bus žaidžiama iki trijų pergalių. Jeigu „Rytui“ pasipriešinti nepavyks, naujas LKL čempionas bus aiškus birželio 6 dieną. Jeigu bus žaidžiamos visos penkerios rungtynės finale, tuomet čempioną sužinosime birželio 10 dieną. Serija dėl trečios vietos prasidės diena anksčiau ir jeigu prireiks visų penkių rungtynių, pasibaigs birželio 9 dieną.

LKL finalo ir rungtynių dėl 3-ios vietos tvarkaraštis

LKL rungtynių dėl trečios vietos tvarkaraštis:

– Gegužės 31 d. 18:30 val. „7bet-Lietkabelis“ – „Jonava“
– Birželio 2 d. 18:30 val. „Jonava“ – „7bet-Lietkabelis“
– Birželio 5 d. 18:30 val. „7bet-Lietkabelis“ – Jonava“
– Birželio 7 d. 18:30 val. „Jonava“ – „7bet-Lietkabelis“ (jeigu reikės)
– Birželio 9 d. 18:30 val. „7bet-Lietkabelis“ – „Jonava“ (jeigu reikės)

LKL finalo tvarkaraštis:

– Birželio 1 d. 18:30 val. „Žalgiris“ – „Rytas“
– Birželio 3 d. 17:00 val. „Rytas“ – „Žalgiris“
– Birželio 6 d. 18:30 val. „Žalgiris“ – „Rytas“
– Birželio 8 d. 18:30 val. „Rytas“ – „Žalgiris“ (jeigu reikės)
– Birželio 10 d. 17:00 val. „Žalgiris“ – „Rytas“ (jeigu reikės)

LKL kova dėl trečios vietos: Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ – Jonavos „Jonava“

Jonavos komanda į LKL pusfinalį žengė jau kaip nugalėtoja ir tai galėjo pakišti koją prieš Vilniaus „Rytą“. Virginijaus Šeškaus siunčiama žinutė šį kartą nelabai suveikė. Žinoma, istorinė galimybė iš žaidėjų noro laimėti tikrai neatėmė, tačiau prieš Alytaus „Wolves“ jonaviečiai atrodė visai kitaip nei prieš „Rytą“. Galimai atsirado daugiau spaudimo, įsijungė ir psichologiniai aspektai, tuo tarpu „Rytas“ pratęsė solidžią seriją ir laimėjo pusfinalio seriją lengviau nei buvo tikėtasi.

Jonavos komanda į kovą dėl trečios vietos žengia šiek tiek sutaupiusi jėgų, kadangi žaidė vieneriomis rungtynėms mažiau. Tačiau, turint omenyje, kad komanda žaidžia vos su 6-7 žaidėjų rotacija, po ilgo sezono jėgų gali trūkti visiems žaidėjams.

Jeigu pažvelgtume į „7bet-Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ pusfinalį, tai mažai kas tikėjosi, jog pamatysime tiek intrigos. 3:1 rezultatas neatspindi kovos, kurią matėme rungtynėse, o ypač antrose, kur Panevėžio komanda dar trečiajame kėlinyje triuškino „Žalgirį“. Jeigu būtų pavykę laimėti tas rungtynes, serija galėjo dar labiau užsitęsti.

Prieš „Žalgirį“ pamatėme labai solidų Panevėžio klubą, kuris su Jonavos komanda turėtų susitvarkyti ne ką sunkiau nei Vilniaus „Rytas“. V. Šeškus pasakydamas, kad jie jau savo pasiekė, nuėmė spaudimą nuo savo žaidėjų ir leido suprasti, kad net ir sausai pralaimėtos serijos neatims iš jų rezultato, kurį jiems šį sezoną jau pavyko pasiekti.

Daugiausiai intrigos kelia antrosios serijos rungtynės, kuriose „Jonava“ gali bandyti kabintis. „7bet-Liekabelis“ namuose šį sezoną žaidžia labai gerai, todėl sunku patikėti, kad pralaimės pirmąsias ar trečiąsias rungtynes. Jeigu Jonavoje pavyks serijoje išsiveržti 2:0, didelė tikimybė, kad jau birželio 5 dieną sužinosime bronzos medalių laimėtojus. Jonava išsiskiria puikia kova ir noru laimėti, tačiau „7bet-Lietkabelis“ yra tiesiog solidesnė komanda, kuri savo galimybes parodė puikioje serijoje prieš „Žalgirį“.

LKL finalas: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“

Po metų pertraukos į LKL finalo sceną sugrįžta ilgamečiai varžovai „Žalgiris“ ir „Rytas“. Nors daug kas laukė šių komandų susitikimo, paskutinių 10 metų istorija rodo, kad intrigos finaluose matydavome labai nedaug. Per paskutines 27-erias rungtynes LKL finale, Vilniaus „Rytas“ prieš Kauno „Žalgirį“ laimėjo vos du kartus. Lygiai tiek pat, kiek šį sezoną pavyko laimėti reguliaraus sezono metu.

Akivaizdu, kad LKL finale „Žalgiris“ įjungia daug aukštesnę pavarą ir sausai laimėjus seriją, visi pamirštų tuos pralaimėjus reguliaraus sezono metu, kurie nelabai ką reiškė, turint omenyje, kad „Žalgiriui“ pavyko vis tiek užimti pirmą vietą ir turėti namų aikštės pranašumą.

Bus labai įdomu pamatyti, kaip „Rytas“ atrodys finalo serijoje prieš daug aukštesnio lygio komandą. Sezono pabaiga Vilniaus klubui buvo labai solidi – šiuo metu „Rytas“ yra laimėjęs 19 rungtynių iš 20, o vienintelis pralaimėjimas patirtas būtent prieš „Žalgirį“. Dar įspūdingiau yra tai, kad iki serijos su „Jonava“, Vilniaus komanda 16 rungtynių iš eilės metė po 90 ir daugiau taškų.

Vis tik, finale bus žaidžiama ne prieš Klaipėdos „Neptūną“ ar Jonavos komandą, o prieš šį sezoną į Eurolygos TOP 8 patekusią komandą. „Žalgiris“ paskutinėse pusfinalio rungtynėse prieš „7bet-Lietkabelį“ įjungė aukštesnė pavarą ir tas pralaimėjimas Kaune vieno taško skirtumu suveikė kaip šaltas dušas. Komanda suprato, kad tikrai nėra atkrintamųjų režime ir panašu, kad išvados padarytos buvo laiku.

Be jokių abejonių daugiausiai intrigos kelia antrosios rungtynės Vilniuje. „Jeep“ arenoje žaisti šį sezoną niekam nėra lengva, o ypač daug prie to prisideda puikiai kuriama vilniečių atmosfera. Net neabejojama, kad šeštadienio rungtynėse pamatysime pilną areną, kurioje „Rytas“ žaidžia lyg ant sparnų. Būtent šios rungtynės ir turėtų būti didžiausias išbandymas – jeigu „Žalgiris“ sužais pagal galimybes ir pademonstruos geriausią savo krepšinį, turi nemažai šansų išsiveržti serijoje 2:0 ir viską užbaigti Kaune. Tačiau, bet koks atsipalaidavimas intrigą finale sugrąžintų.

Turint omenyje, kad „7bet-Lietkabeliui“ pavyko laimėti vieną kartą pusfinalyje, tai gali padaryti ir Vilniaus „Rytas“. Tačiau atsižvelgiant į paskutinių metų istoriją ir tai, kad „Žalgiris“ siekia susigrąžinti čempionų titulą, nieko nenustebintų „Žalgirio“ pergalė finale 3:0.

Pirmosios LKL finalo rungtynės

Pirmose finalo rungtynėse Kaune pamatėme ilgus metus neregėtą rezultatyvumą. Vilniaus „Rytas“ ir toliau žaidė savąjį žaidimą, bandydami laimėti taškų lenktynėse. Nors „Rytui“ pavyko surinkti 93 taškus, kas yra tikrai didelis skaičius finale, tačiau Kauno „Žalgiris“ pelnė net 108.

Pirma rungtynių pusė buvo lygi – nei vienai komandai nepavyko įgauti pranašumą ir trečiasis kėlinys prasidėjo rezultatui esant 46:46. Per trečią kėlinį „Žalgiris“ pelnė net 34 taškus, o per ketvirtą 28. Tai ir leido susikrauti dviženklį pranašumą bei iškovoti užtikrintą pergalę.

Pelnydamas 21 tašką, rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė Arnas Butkevičius. 13 pridėjo Tomas Dimša, po 12 Lukas Lekavičius ir Tyleris Cavanaugh. Vilniaus „Ryto“ komandoje rezultatyviausias buvo Marcusas Fosteris – 19 taškų. 14 pridėjo Evaldas Kairys, 11 Gytis Masiulis.

Antrosios LKL finalo rungtynės

Antrosios LKL finalo rungtynės parodė, kad šiais metais galime tikėtis tokios intrigos, kurios nematėme jau daugybę metų. Turint omenyje, kad „Rytas“ prieš tai buvo laimėjęs vos du kartus iš 28 finalo rungtynių, tai žaidimas antrose finalo rungtynėse nuteikia tikrai pozityviai. Nuo pat rungtynių pradžios „Rytas“ išsiveržė į priekį ir nors „Žalgiris“ stengėsi nepaleisti varžovų, rungtynėse taip niekada ir nepirmavo.

Per pirmą pusę „Rytas“ įmetė 48 taškus ir vėl pademonstravo savo uraganinį puolimą. Jau po dviejų kėlinių gimtadienį švenčiantis M. Fosteris turėjo 17 taškų, o rungtynes baigė su 22 taškais bei buvo rezultatyviausias tarp abiejų komandų. Ketvirtajame kėlinyje komandas beveik skyrė 30 taškų, o „Rytas“ šventė pergalę 94:71.

Šiose rungtynėse būtina išskirti Jaime Echenique. Kolumbietis per 21 minutę pelnė 18 taškų. 11 taškų pridėjo Evaldas Kairys, o 10 Gytis Radzevičius. Kauno „Žalgirį“ tempti bandė Isaiah Tayloras – amerikietis pelnė 20 taškų, iš kurių didžiąją dalį pirmoje rungtynių pusėje. 12 pridėjo Tomas Dimša, 11 Tyleris Cavanaugh. Pažymėti galima tai, kad rungtynes starto penkete pradėję Rolands Šmits, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas kartu sudėjus pelnė vos 5 taškus.

Jau dabar galima sakyti, kad Vilniaus „Rytas“ finalo serijoje pasiekė labai daug. Nesvarbu kaip pasibaigtų rungtynės Kaune, ketvirtadienį finalas tęsis Vilniaus „Jeep“ arenoje, kur atmosfera prisidėjo gana nemažai prie iškovotos pergalės. Net ir nelaimėjus trečiųjų rungtynių, „Rytas“ pagal dabar demonstruojamą žaidimą, „Rytas“ turi galimybių nukelti finalą į lemiamas penktąsias rungtynes Kaune.

Trečiosios LKL finalo rungtynės

Kaip ir buvo galima tikėtis, po pralaimėjimo Vilniuje, trečiosios rungtynės Kaune buvo kur kas gyvesnės nei pirmosios. Žiūrovų atėjo daugiau, o ir „Žalgirio“ pralaimėjimas įnešė daugiau intrigos. Kauno komandai sausai finalo laimėti jau nepavyks, o tai, jau galima sakyti, kad yra kur kas įdomesnis finalas per daugelį metų. Nurašyti nereikia ir Vilniaus „Ryto“, kuris pirmus du kėlinius trečiosiose rungtynėse laikėsi labai solidžiai.

Trečiosios LKL finalo rungtynės buvo labai panašios į pirmąsias. Tada po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus, o per trečią kėlinį „Žalgiris“ susikrovė dviženklį pranašumą. Trečiose rungtynėse „Žalgiris“ į ilgąją pertrauką išėjo turėdamas penkių taškų pranašumą, o trečiasis kėlinys buvo kertinis. „Žalgiris“ jį laimėjo 27:16 ir po trijų kėlinių skirtumas siekė jau 16 taškų.

„Rytas“ ketvirtajame kėlinyje bandė sugrįžti į rungtynes, kelis kartus sumažino skirtumą iki vienaženklio, bet „Žalgiris“ į mini spurtą greit atsakydavo savuoju ir intrigos jau nebeišvydome. Pagirti galima Igną Brazdeikį, kuris pagaliau sužaidė gana solidžias rungtynes, ypač jų pradžią. Jau pirmajame kėlinyje I. Brazdeikis pataikė 4 tritaškius, o rungtynes baigė su 15 taškų. Solidžiai atrodė Edgaras Ulanovas – 18 taškų, o I. Tayloras artėja prie finalo MVP apdovanojimo – pelnė 17 taškų bei atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Ryto“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris – abu gynėjai pelnė po 13 taškų. J. Echenique pridėjo 12. Vilniaus komandai labai nesisekė mesti tritaškių – pataikė tik 9 iš 27, tuo tarpu „Žalgiris“ 15 iš 31.

Žvelgiant į ketvirtąsias rungtynes, bus labai įdomu pamatyti, kaip „Žalgiris“ antrą kartą atrodys toje pačioje „Jeep“ arenos atmosferos. Galima tikėtis, kad „Rytas“ žais šiek tiek geriau nei Kaune, tačiau didžiausias klausimas lieka dėl „Žalgirio“. Akivaizdu, kad tai daugiau talento turinti komanda, bet jeigu ir vėl žaidimas pradės strigti, nebūtų keista, jeigu pamatytume penktąsias finalo rungtynes artėjantį šeštadienį.

Ketvirtosios LKL finalo rungtynės

Ketvirtosios finalo rungtynės buvo visai kitokios nei prieš tai matytos finalo serijoje. Nei vienai komandai nepavyko pasiekti 70 taškų ribos, nors prieš tai buvo pasiekta ir 100 taškų riba, o „Rytas“ dvejose rungtynėse buvo įmetęs 94 ir 93. Mažą rezultatyvumą lėmė ne tik nesumesti geri metimai, bet ir rungtynių kaina. „Žalgiris“ laimėjęs Vilniuje galėjo džiaugtis susigrąžintais LKL čempionų žiedais. Galima sakyti, kad buvo žaistas tikrasis finalas, kas ir lėmė tokį nedidelį rezultatyvumą.

Kovos aikštelėje tikrai netrūko, o daugiausiai pagyrų nusipelno „Ryto“ komanda, kuri net ir atsilikinėdama dviženkliu skirtumu sugebėjo ne kartą sugrįžti į rungtynes ir neleisti „Žalgiriui“ jų uždaryti. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 40:32, tačiau antrą pusę pralaimėjo 28:37. Kauno komanda turėjo visus šansus užbaigti LKL finalo seriją Vilniuje, tačiau tuo nepasinaudojo. Ketvirto kėlinio antroje pusėje persvara siekė 7 taškus, o likus žaisti kiek daugiau nei 10 sekundžių I. Tayloras prametė abu baudos metimus, kas lėmė, jog M. Fosterio prasiveržimas likus 2 sekundėms išvedė „Ryto“ komandą į priekį.

„Žalgirio“ komandoje ir vėl rezultatyviausias buvo I. Tayloras pelnęs 14 taškų. 13 pridėjo I. Brazdeikis, kuris rinko itin svarbius taškus ketvirto kėlinio pabaigoje. A. Butkevičius pridėjo 11, o E. Ulanovas 9. „Ryto“ komandoje M. Fosteris pelnė 16, o rezultatyviausiu buvo J. Echenique. Kolumbietis per nepilnas 18 minučių pelnė 18 taškų.

Vilniaus „Rytas“ lemiamas finalo rungtynes sugebėjo išplėšti pataikęs vos 3 tritaškius iš 22. Tačiau Kauno „Žalgiris“ metė ne ką taikliau – 4 iš 25. Nervingumas, įtampa ir rungtynių svarba tam tikrai galėjo turėti įtakos. Bus labai įdomu pamatyti, kaip klostysis lemiamos penktosios LKL finalo rungtynės. Tokios serijos LKL finaluose nematėme jau labai ilgai, todėl toks „Ryto“ pasirodymas tikrai vertas pagyrų.

„Žalgiris“ šioje serijoje namuose atrodo kur kas užtikrinčiau, abu kartus laimėjo be didelės intrigos, todėl nebūtų keista, jeigu ir trečiose rungtynėse Kaune įrodys savo pranašumą. Čia nereikės žaisti prie sausakimšos „Jeep“ arenos, o ir savi sirgaliai primins Eurolygos atmosferą, kur žalgiriečiai sužaidė puikų sezoną.

Penktosios LKL finalo rungtynės

Tokio finalo prieš seriją tikėtis buvo tikrai sunku, kadangi lemiamas rungtynes iki paskutinių minučių stebėti galėjome tik prieš daugybę metų. „Rytas“ šioje finalo serijoje laimėjo tiek pat kartų, kiek prieš tai per 27 finalo rungtynes – po du kartus. Nors Vilniaus komanda iš Kauno grįžo nuleistomis galvomis, pati finalo serija atgaivino pagarbą tiek klubui, tiek ir „Rytas“ – „Žalgiris“ priešpriešai. Akivaizdu, kad po tokios finalo serijos, kitą sezoną pirmi susitikimai reguliariajame sezone turės didesnį susidomėjimą nei iki šiol.

Rungtynės buvo labai permainingos ir vienos įdomiausių šioje serijoje. Pirma pusė atrodė identiškai kaip ir prieš tai dvejos rungtynės Kaune, todėl per ilgąją pertrauką daug klausimų kilo, ar „Rytas“ sugebės atsilaikyti antroje pusėje, ko iki šiol nebuvo pavykę padaryti. Trečiasis kėlinys prasidėjo E. Fridrikssono 9 taškais iš eilės, kas leido „Rytui“ įgyti pranašumą ir iš karto buvo aišku, kad penktosios finalo rungtynės bus visai kitokios.

Į ketvirtą kėlinį „Žalgiris“ išėjo turėdami vos vieno taško pranašumą, o likus mažiau nei dvejoms minutėms „Rytas“ pirmavo 87-86. Nuostabiai sužaista I. Tayloro rungtynių pabaiga leido „Žalgiriui“ susigrąžinti čempionų titulą. Iš viso amerikietis pelnė net 32 taškus ir buvo išrinktas LKL finalo MVP. 16 taškų pridėjo A. Butkevičius, 11 Rolands Šmits ir I. Brazdeikis. „Ryto“ komandoje rezultatyviausias buvo K. McCullumas – 20 taškų, M. Fosteris pridėjo 17 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus.